#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/02/2011 14:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πανικόβλητη η κυβέρνηση κατηγορεί την αντιπολίτευση για τα φαινόμενα ανυπακοής



«Η ΝΔ και ο ΣΥΡΙΖΑ κάνουν τις κινητοποιήσεις» (!!!)

Αλλάζει τακτική η κυβέρνηση μπροστά στον κίνδυνο επέκτασης των πάσης λογής κινητοποιήσεων αλλά και των φαινομένων ανομίας και ανυπακοής και ανοίγει μέτωπο με τα κόμματα που εκτιμά ότι βρίσκονται πίσω από τις αντιδράσεις αυτές. Ετσι, ενώ στην αρχή είχε αποφασίσει να προβάλει τις θέσεις της για τις αλλαγές που προωθεί σε διάφορους τομείς αποφεύγοντας επίμονα να καταγγείλει την αντιπολίτευση, εσχάτως οι υπουργοί έχουν αρχίσει να υπονοούν ή να μιλούν ευθέως για υποκίνηση των αντιδράσεων από συγκεκριμένους κομματικούς χώρους. Κατηγορούν συγκεκριμένα τη ΝΔ και τον ΣΥΡΙΖΑ ότι επιχειρούν να αξιοποιήσουν τη διάχυτη δυσαρέσκεια που υπάρχει στην κοινωνία, πυροδοτώντας και την παραμικρή διαμαρτυρία κατά της κυβέρνησης και της πολιτικής που εφαρμόζει.

Στην κυβέρνηση πιστεύουν ότι το κίνημα κατά των διοδίων, η κατάληψη στο υπουργείο Υγείας ή οι απειλούμενες αγροτικές κινητοποιήσεις δεν αποτελούν αυθόρμητες εκδηλώσεις των πολιτών αλλά κομματικές κινητοποιήσεις, τις οποίες θα διαλύσουν ταχύτερα αν εκθέσουν στην κοινή γνώμη την πραγματικότητα.

Την αρχή έκανε ο υπουργός Υποδομών κ. Δ. Ρέππας, ο οποίος κατηγόρησε τον ΣΥΡΙΖΑ ότι υποκινεί το κίνημα «δεν πληρώνω» και ότι ενθαρρύνει δυνάμεις που, όπως είπε, υπονομεύουν την τήρηση των κανόνων. Επιπλέον ζήτησε απ΄ όλους «να μη συνθηματολογούν ανεύθυνα και οδηγούν τον κόσμο στην επιζήμια λογική και στην αντικοινωνική συμπεριφορά τού “δεν πληρώνω”».

Στη συνέχεια πήρε τη σκυτάλη ο κ. Α. Λοβέρδος. Μιλώντας στην Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων, όπου γίνεται η επεξεργασία του πολυνομοσχεδίου για τις διαρθρωτικές αλλαγές στο Σύστημα Υγείας, τόνισε ότι τις τελευταίες τέσσερις ημέρες η χώρα βασανίζεται από μια απεργία που ξεκίνησε από τους γιατρούς του ΙΚΑ, εξελίχθηκε σε κατάληψη του υπουργείου και συμπαρέσυρε και άλλους κλάδους γιατρών.

Η κατάληψη του υπουργείου, όπως είπε, αφορά ένα κομμάτι της συνδικαλιστικής ηγεσίας των γιατρών, «κατά τεκμήριον προσανατολισμένο σε έναν πολιτικό χώρο».

Σε συνεντεύξεις του ο υπουργός Υγείας μίλησε για παιδιά που «κατά κάποιον τρόπο τα εκμεταλλεύονται οι μεγαλοσυνδικαλιστές» , εννοώντας τα στελέχη της ΝΔ, και για ακτιβιστές γιατρούς της ομάδας ΑΡΣΙ (Αριστερή Ριζοσπαστική Συσπείρωση Ιατρών). «Αυτό το μείγμα των ετερόκλητων στοιχείων ταλαιπωρεί χιλιάδες ασφαλισμένους και δημιουργείμιντιακό γεγονός» κατήγγειλε ο κ. Λοβέρδος.

Οι αγρότες εφέτος φαίνεται ότι έχουν χάσει την ορμή των προηγούμενων ετών, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν γίνονται συνεννοήσεις για να βγουν τα τρακτέρ στους δρόμους. Το αγροτοσυνδικαλιστικό κίνημα εμφανίζεται διχασμένο, σε μια χρονιά κατά την οποία η κρίση κορυφώνεται αλλά για τους ίδιους αποδείχθηκε αποδοτική, εκτός από τους «γαλάζιους» αγρότες της Βόρειας Ελλάδας. Τα «παιδιά του Κοντού», όπως τους αποκαλούν οι άλλοι αγρότες επειδή βρίσκονται πολύ κοντά στον πρώην υπουργό Αγροτικής Ανάπτυξης της ΝΔ κ. Αλ. Κοντό, ο οποίος λέγεται ότι επιθυμεί δυναμική επάνοδο στην πολιτική σκηνή, ζεσταίνουν τα τρακτέρ και προσπαθούν να συγκεντρώσουν δυνάμεις στον Προμαχώνα.

Προς αυτούς κατευθύνονταν οι αιχμές του υπουργού Αγροτικής Ανάπτυξης κ. Κ. Σκανδαλίδη , ο οποίος επεσήμανε ότι «οι αγρότες δεν κινητοποιούνται με τον ρυθμό που θέλουν να εκφράσουν ορισμένοι» και πρόσθεσε ότι είναι «δικαίωμά τους να διεκδικήσουν, φτάνει να εντάσσεται σε μια ουσιώδη ανάγκη της κοινωνίας. Ο καθένας εκφράζει αυτό που νομίζει ότι εκφράζει, αλλά οι αγρότες δεν είναι όλοι ίδιοι και δεν εκφράζονται μέσα από τους ίδιους ανθρώπους. Εμείς είμαστε αφοσιωμένοι στη δημοκρατική πρακτική, στον διάλογο, θέλουμε να τους πείσουμε. Από εκεί και μετά ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του».
Διαβάστε περισσότερα: http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=32&artId=382657&dt=05/02/2011#ixzz1D5HDsggF

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 05/02/2011 15:11:05

    H παρανοϊκότητα αρχίζει και ξεχυλίζει στην Κυβέρνηση.
    Βλέπουν παντού εχθρούς.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Orestios 05/02/2011 15:30:07

      Εδώ λέγανε για το ΣτΕ ότι τους τη φέρανε οι δικαστές επειδή τους έκοψαν τους μισθούς. :)

      Τα χάλια τους που προσπαθούν με ένα νόμο να διαπράξουν ειρηνική γενοκτονία σε βάρος του λαού δεν τα βλέπουν.

    • man8os avatar
      man8os @ Orestios 05/02/2011 18:47:43

      Μανια καταδιωξης ονομαζεται η παθηση...
      ΚΑΙ ΝΑΙ την εχουν!!

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 05/02/2011 15:16:59

    ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ

    • vel avatar
      vel @ archaeopteryx 05/02/2011 18:05:06

      ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ!!

    • kiki avatar
      kiki @ archaeopteryx 05/02/2011 18:43:52

      ουτε και εγω
      την κυριακη παω διοδια.Αμε

    • Makedonas Thessalonikios avatar
      Makedonas Thessalonikios @ archaeopteryx 06/02/2011 04:15:56

      Ntaksei re karntasi mas to eipes:
      To kseroume.Min plironeis,tha ta paroume apo ta alla kolegiopaida,pou den exoun anarxikes antilipseis.Nisafi pia !
      Spaggoramene!

  3. Deneb avatar
    Deneb 05/02/2011 15:19:53

    Αφού είδαν ότι δεν μπορούν να καπελώσουν το κίνημα βάζοντας κομματικά ανδρείκελα στην ηγεσία του ώστε να το ελέγξουν, τώρα προσπαθούν να του κολλήσουν κομματική ταμπέλα.
    Μάλιστα για να διχάσουν τον κόσμο προσπαθούν να κολλήσουν στο κίνημα 2 διαφορετικές κομματικές ταμπέλες αυτές της ΝΔ και του ΣΥΡΙΖΑ, ώστε να μπερδέψουν και να απομακρύνουν τον κόσμο, που δεν δέχεται πλέον να μπει κάτω από κομματική σκέπη.
    Εξάλλου οι ταμπέλες επηρεάζουν αρνητικά και τους οργανωμένους οπαδούς που δεν θα ήθελαν με τίποτα να μπουν κάτω από τη σημαία ενός άλλου κόμματος.

    Κάποιος να τους πει ότι τους έχουμε καταλάβει και τα κόλπα τους δεν πιάνουν.
    Οι μάσκες τους έχουν πέσει.

  4. φωτεινη avatar
    φωτεινη 05/02/2011 15:35:30

    δεν βλεπω να αναφερονται πουθενα οι δηλωσεις του κ. χαρη καστανιδη.γιατι?

  5. george avatar
    george 05/02/2011 15:36:25

    AΠΟΚΑΛΥΨΗ:ΔΕΙΤΕ ΣΕ ΠΟΙΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΑΝΗΚΟΥΝ ΜΕΛΗ ΤΟΥ 'ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ!!!
    Ο΄πολιτης οφείλει να γνωρίζει ποιοι είναι τελικα αυτοί που τον καλούν σε διαφορες κινητοποιήσεις ή πράξεις.
    Τελευταία όμως βλέπουμε διάφορες ομάδες δήθεν έξω απο κόμματα.Ποσο αλήθεια είναι;
    Σήμερα λοιπόν ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ την ΑΛΗΘΕΙΑ!!!!
    http://forza-grecia.pblogs.gr/2011/02/apokalypsh-deite-se-poia-organwsh-anhkoyn- melh-toy-den-plhrwnw-t.html

    • Misha avatar
      Misha @ george 05/02/2011 17:04:09

      Σιγά ρε μεγάλε!!!
      Αριστεροί ειναι οι άνθρωποι!
      Ποιος περίμενες να αντιδράσει; Ο κούλης , ο άρης και ο μπάρμπι;
      Για όσους δηλώνουν αριστεροί πρέπει να παραξενεύεσαι όταν αβαντάρουν την χούντα (όπως προψές με τη νομική) και όχι όταν την αντιπαλεύουν...
      Οι παραδοξότητες είναι του τύπου Μπίστη -Δαμανάκη και όχι αυτές που φαντάζεσαι.

    • Σπύρος avatar
      Σπύρος @ george 05/02/2011 20:05:34

      Κουμούνια πού πάν νά ανατρέψουν τον GAP είναι ρε γαμώτο...

      Τού Ρέπα ειναι τό blog??

  6. Σπύρος avatar
    Σπύρος 05/02/2011 15:38:28

    Σημερα τά ΝΕΑ κυκλοφορούν μέ τό πιό κατάπτυστο εξώφυλλο μετά απο την Ναζιστική Κατοχή..

    Η Μέρκελ με στολή superwoman και τίτλο ''Ετσι θά μάς σώσει'''..

    Ποσο εξωνημένοι μπορεί νάναι ορισμένοι??

    • man8os avatar
      man8os @ Σπύρος 05/02/2011 18:48:59

      Εινα για γελια.
      Επομενως,ειναι γελειοι.

  7. neotera avatar
    neotera 05/02/2011 15:56:59

    Και τα αφεντικά τους, οι αγγλοαμερικανοϊσραλήτες, είναι πανικόβλητα με τα τεκταινόμενα στην Αραπιά. Να μην εκπλαγούμε άμα τον εγκαταλείψουν τον γιωργάκη τους άμα δεν κατορθώσει να σώσει τα προσχήματα στην Αίγυπτο όπου κρατιέται ο Μουμπάρακ παρά το τελεσίγραφο του Ομπάμια....

  8. ΜΑΚΗΣ avatar
    ΜΑΚΗΣ 05/02/2011 16:14:16

    Πρέπει να γίνουμε Αίγυπτος για να μας αφήσουν οι αλήτες να ζήσουμε ανθρώπινα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  9. σιδεράκιας avatar
    σιδεράκιας 05/02/2011 16:19:42

    Αυτοί οι πολιτικοί ρε παιδί μου,
    από μνήμη άστα να πάνε!

    Εγώ γιατί θυμάμαι τον ΓΑΠ μπροστάρη σε αγροτικές κινητοποιήσεις;

    Βέβαια θυμάμαι και παλιότερα, επί Σημίτη, κάτι σκασμένα λάστιχα τρακτέρ...

  10. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 05/02/2011 16:42:24

    Φίλοι μου, οι πανικόβλητοι και οι πανικόβλητες έχουν προχωρήσει περισσότερο από όσο φαίνεται, σε προβοκατόρικες ενέργειες. Σήμερα στάλθηκαν SMS σε νεοδημοκράτες, από δήθεν κάποια οργάνωση νεοδημοκρατών, η οποία τους καλούσε σε ολοήμερη διαμαρτυρία στη Βουλή, από το μεσημέρι ως τα μεσάνυχτα, υπέρ του κινήματος "δεν πληρώνω". Πάνε να μας κάνουν Αίγυπτο και είναι ήδη πανέτοιμοι να δείξουν τον "υποκινητή"!

  11. rs avatar
    rs 05/02/2011 17:24:29

    ΝΔ και ΣΥΡΙΖΑ!!!
    Ω! Mon Dieu!!!
    Τι τσουβαλιασμα είναι αυτό!! Το "πολιτικώς ορθόν" με τους ¨"έξω απο 'δώ"

  12. ataktos avatar
    ataktos 05/02/2011 17:25:16

    ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ!!!!!!!!!!!!

  13. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 05/02/2011 18:13:27

    α. Σε λίγο θα μας απαγορεύσουν να αναπνέουμε, γιατί είμαστε υπεύθυνοι για την εκπομπή επικίνδυνων ρύπων( CO2).
    β.Όσον αφορά τα περί Αιγύπτου,σύμφωνα με όσα αναφέρει σε ανακοίνωσή του το Δίκτυο Ελευθερων Φανταρων" καταγγελίες των φαντάρων από διάφορα τάγματα της 71ης Αερομεταφερόμενης Ταξιαρχίας ΠΟΝΤΟΣ, με έδρα τη Νέα Σάντα Κιλκίς,λένε ότι το χρονικό διάστημα της Πέμπτης 3/2 και Παρασκευής 4/2, στην περιοχή Κορομηλά, θα πραγματοποιηθούν Ασκήσεις Καταστολής Πλήθους, υπό την επίβλεψη της πολιτικής και στρατιωτικής ηγεσίας των Ενόπλων Δυνάμεων.
    http://www.onalert.gr/default.php?pname=Article&catid=2&art_id=2950

  14. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 05/02/2011 18:16:17

    Τζέφρυ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ.Αν θέλετε φραγκάκια να πάτε να τα πάρετε απο τους πακιστανούς και τους μαύρους που πουλάνε παράνομα τσάντες απέναντι απο τη βουλή.......ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΠΛΕΟΝ,ΚΛΕΙΣΤΕ ΜΑΣ ΟΛΟΥΣ ΦΥΛΑΚΗ

  15. zackii avatar
    zackii 05/02/2011 18:44:09

    Aς γίνει η αρχή της εξέγερσης, και ας γίνει από το ΚΚΕ και τον Συριζα. Γιά την πατρότητα της έναρξης θα διαφωνήσουμε τώρα. Τι κόλλημα έχουν μερικοί με τη ΝΔ. Εδώ τον άλλο πιό πάνω τον πειράζει που το κίνημα δεν πληρώνω έχει μέλη αριστερούς. Θα τρελλαθούμε τελείως. Άμα περιμένετε εξέγερση με τον Άρη μπροστάρη να κραδαίνει τη σπάθα σαν άλλος...Λάμπρος Τζαβέλλας καήκαμε.
    Θέλω να πιστεύω ότι οι Νεοδημοκράτες έχουν πιό φιλελεύθερη και κριτική σκέψη.

  16. ataktos avatar
    ataktos 05/02/2011 18:57:48

    Ο ΔΟΛ, πάντα έτοιμος να υπηρετήσει το χέρι που τον ταϊζει, έσπευσε να δημοσιεύσει απειλητικό δημοσίευμα και εδώ: http://news.in.gr/greece/article/?aid=123107700

  17. EtsiMareSei avatar
    EtsiMareSei 05/02/2011 19:06:13

    Και που'σαι ακόμη!
    Η κυβέρνηση αρχίζει και συμπεριφέρονται ολοένα και πιο πολύ σαν ένα δύστροπο και κακομαθημένο παιδί που όλα της φταίνε μέσα στον πανικό της.
    Θα τα βάλουν και με τις δίκαιες αντιδράσεις πολιτών των αυθόρμητων λαϊκών κινημάτων λασπολογώντας εναντίον τους,διχάζοντας όσο μπορούν τον κόσμο και προβοκάροντας κάθε ενέργεια,όπως ακριβώς μια δικτατορία ξέρει να πράττει..

  18. Γ.Τ. avatar
    Γ.Τ. 05/02/2011 19:14:28

    Ακομα και αν το κομμα μας ελεγε να πληρωσουμε τα ληστρικα τελη διοδιων, τα ακριβα εισιτηρια και γενικα ολους αυτους τους εξωντωτικους φορους εμεις παλι δε θα πληρωναμε διοτι πολυ απλα δεν εχουμε αλλα να δωσουμε!! Αντισταση Ελληνες στη χουντα!!

  19. Έρεβος avatar
    Έρεβος 05/02/2011 19:45:02

    Ο τίτλος του Βήματος μας θυμίζει τα μαθητικά μας χρόνια.

    Κύριε, κύριε, κύριε, η ΝΔ και ο ΣΥΡΙΖΑ κάνουν τις κινητοποιήσεις...

    Σήμερα ο "κύριος" δεν είναι βέβαια κάποιος δάσκαλος αλλα προφανώς κάποιος νταβατζής.

  20. τσώφλι πασατέμπου avatar
    τσώφλι πασατέμπου 05/02/2011 21:12:04

    Δέν πληρώνω τα διόδια !

    Πληρώνω όμως τα φροντηστήρια των παιδιών μου. Μιά χαρά. Όπως όλοι σας.

    Όπως πληρώσατε μιά χαρά και την περαίωση του ΓΑΠ και του Κωστάκη. Και θα πληρώσετε και του Αντώνη, έννοια σας ! Και του επόμενου - έτσι δουλεύει το μαγαζί, καταλάβετέ το. Για όλα πληρώνεις και θα πληρώσεις, αλλά πού και πού θα σηκώνεις καμιά μπάρα να σου φύγει το γινάτι. Αλλού θα τα σκάς χοντρά και κανονικά, αλλά θα γλυτώνεις το εισητήριο του τράμ ! Lexotanil !

    Αλλά έτσι είσαστε εσείς οι Αθηναίοι, όταν σας έφτιαχνε ο Μπόμπολας την Αθήνα με δικά μας λεφτά, όταν γινότανε δρόμοι και γιοφύρια και τράμ και μετρό και αεροδρόμια, δέν μιλούσε κανείς σας, δέν μποϋκόταρε καμιά ψυχή τα πανάκριβα διόδια των μεγαλοεργολάβων που ξύρισαν και χρέωσαν δυό γενιές για χάρη αυτής της παράξενης ψωροπερήφανης φάρας. Τώρα, τρείς και δυό τα βάζετε με το μετρό της Θεσσαλονίκης που είναι άχρηστο, τώρα σας φαίνονται ακριβά η ζεύξη του Μαλιακού, η σήραγγα των Τεμπών κι όλα τα άλλα που καθυστέρησαν χρόνια. Τώρα λοιπόν, να γίνουν με τη ΜΟΜΑ, γιατί οι εργολάβοι είναι κακοί !

    Δέν κάνουμε κάτι διαφορετικό αυτή τη φορά, έτσι για αλλαγή ; Να πάψουμε όλοι εμείς στην "επαρχία" να πληρώνουμε την ΕΘΕΛ και το μετρό και τα παλιοτράμ σας, και το "μπάντμιντον" (τρομάρα σας !) και να χρεωθείτε ΜΟΝΟ ΕΣΕΙΣ, το Γκαγκαριστάν, για καποια απαραίτητα έργα που χρειαζόμαστε επειγόντως ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ; Και κυρίως, να πληρώσετε απ'την τσέπη σας τις "αναπλάσεις" του Ελληνικού και όλα αυτά τα μεγαλεπήβολα αλλά μαντάμ Σουσού που σχεδιάζουν με ξένα λεφτά οι Αθηναίοι Δικηγόροι ( υπουργοί και βουλευτές ) που κυβερνάνε αυτή τη χώρα.

    Άντε να δούμε.

    • Ιωάννης Παντόπουλος avatar
      Ιωάννης Παντόπουλος @ τσώφλι πασατέμπου 05/02/2011 21:52:57

      Τελικά μόνο τσώφλι πασατέμπου δεν είσαι. χαλάς την ζαχαρένια μερικών κονομημένων, πού ψάχνουν στόν Σαμαρά όχι το άλλο, αλλά επανάληψη τού ντέρμπυ ΠΑΣΟΚ-ΝΔ. Γιατί μερικοί, δυστυχώς, έτσι το βλέπουν.

      • koxakis avatar
        koxakis @ Ιωάννης Παντόπουλος 06/02/2011 11:00:33

        Εσυ Ιωαννη παντοπουλε πως το βλεπεις ?

        για πες μας γιατι ολοι λετε πως το βλεπει ο ενας και ο αλλος !!!

        Εμενα παντος που σε αυτα τα ντερπυ παντα χαμενος ημουν, εσενα σε βλεπω στην πλευρα του νικητη με τροπαιο το κρατος ...!!!

        Ε καιρος να ξεκαθαρησουμε λιγακι τα πραγματα και να αφανιστουν πολιτικο συστημα , αυλες και κοματικοι στρατοι ...
        δλδ ΑΠΟΠΑΣΟΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ

        • Ιωάννης Παντόπουλος avatar
          Ιωάννης Παντόπουλος @ koxakis 06/02/2011 17:21:45

          Πώς το βλέπω; όπως το έγραψα. Οσον αφορά τον νικητή. Δεν ζώ, ούτε άμεσα, ούτε έμμεσα απο το κράτος. Οσον αφορά την κατάκτηση τού τρόπαιου, θα σε απογοητεύσω. Δεν παίρνω μέρος. Δεν είμαι κάν στίς κερκίδες. Τον αγώνα τον βλέπω, με διαφημίσεις, απο την τηλεόραση.

    • Makedonas Thessalonikios avatar
      Makedonas Thessalonikios @ τσώφλι πασατέμπου 06/02/2011 04:10:28

      Emena pio poly apo ola me ponaei auti i ateleioti istoria tou metro tis Thessalonikis !

      Oi Athinaioi fimizontai gia tin axaristia tous,apo ton "xryso aioina tou Perikleos"

    • Makedonas Thessalonikios avatar
      Makedonas Thessalonikios @ τσώφλι πασατέμπου 06/02/2011 04:19:18

      Mou thimizeis tin istoria tou kyriou me to pouro kai tin terastia tzipara!

      • Makedonas Thessalonikios avatar
        Makedonas Thessalonikios @ Makedonas Thessalonikios 06/02/2011 14:11:33

        Sto tsofli pasatempo apeuthinomai.

        • τσώφλι πασατέμπου avatar
          τσώφλι πασατέμπου @ Makedonas Thessalonikios 06/02/2011 15:14:07

          Ασε με ρε πατριώτη, απ'ότι φαίνεται το 99% εδω είναι Αθηναίοι - χαμένος κόπος ! Τόσα χρόνια τα σκάγανε στο Μπόμπολα για την Αττική οδό, τώρα μας φόρεσαν φανέλλα και τον αρχισυντάκτη του. Πάντα διπρόσωποι !

  21. Γιώργος Αντωνίου avatar
    Γιώργος Αντωνίου 06/02/2011 01:09:23

    Οι κρατικοδίαιτοι και οι παρατρεχάμενοι τους φοβούνται την ανυπακοή γιατί ξερουν ιστορία, τρεμουν απο φοβο γιατί γνωρίζουν τι κατάφερε ο Γκάντι ΧΩΡΙΣ ΒΙΑ εναντίον της παντοδύναμης αυτοκρατορίας οπου ήλιος δεν δυει ποτε.

    • kiki avatar
      kiki @ Γιώργος Αντωνίου 06/02/2011 12:03:43

      @ @ Αντωνιου,
      Εισαστε ο γιατρος απο την Χαλκιδα?
      αν ναι μπραβο σας, ειμαστε ολοι μαζι σας.