10/09/2009 15:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πανηγύρι στην Αιτωλοακαρνανία για τον αποκλεισμό του Βερελή



Μόνο πανηγύρι δεν κάνουν στην Αιτωλοακαρνανία και ειδικά στο Αγρίνιο κάποιοι άσπονδοι φίλοι του Χρίστου Βερελή ο οποίος τέθηκε εκτός των ψηφοδελτίων του ΠΑΣΟΚ. Πρώτος από όλους ο Ανδρέας Μακρυπίδης ο οποίος είχε πάρει τη θέση του Βερελή όταν αυτός είχε παραιτηθεί πριν το καλοκαίρι. Ακολουθούν οι Θάνος Μωραϊτης και Σοφία Γιαννακά, πουλέν του Γιώργου Παπανδρέου οι οποίοι εξασφαλίζουν τη θέση τους στην επόμενη Βουλή. Και καθώς το ΠΑΣΟΚ φαίνεται να έχει ρεύμα στο νομό το πιο πιθανό είναι να υπάρξει και τέταρτος βουλευτής. Η μάχη θα κριθεί μεταξύ των πρώην προέδρου της Ενωσης Αξιωματικών της Αστυνομίας, Θ. Κατερινόπουλου, του Π. Τριφιάτη και άλλων νέων υποψηφίων.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Υ. avatar
    Υ. 10/09/2009 18:06:03

    Αν το πασόκ δεν βγει αυτοδύναμο περιμένετε εξελίξεις μετά τις 4/10. Κάπου στη γωνία την έχει στημένη ο Benny και οι δικοί του.

    Στις διερευνητικές προσβλέπω οι καμιά 40 του Βενιζέλου να στηρίζουν συνεργασία με ΝΔ.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Υ. 10/09/2009 22:29:33

      Σε μια τέτοια περίπτωση, οι (αναπόφευκτες) επόμενες εκλογές θα γίνουν με λίστα. Πιστεύεις ότι υπάρχει περίπτωση να ξαναβγεί βουλευτής έστω και ένας από αυτούς τους "καμιά 40ριά" (κι ο υποκινητής τους μαζί);

      • Υ. avatar
        Υ. @ Αυριανιστής 11/09/2009 07:39:21

        @Αυριανιστής

        Διαβάζεις μεν, αλλά δεν εμπεδώνεις.

        “Στις διερευνητικές…” (γράφω) “....να στηρίζουν συνεργασία με ΝΔ”, το οποίο σημαίνει ότι αν βγαίνουν τα κουκιά για 151+. Αν όχι, δεν θα εκτεθούν. Όπερ σημαίνει ότι τουλάχιστον σε sort term δεν πάμε για εκλογές. Άρα η λίστα για τις επόμενες “αναπόφευκτες” θα είναι στο mead term. Μέχρι τότε οι πολιτικοκομματικές εξελίξεις θα έχουν άλλα δεδομένα

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ Υ. 13/09/2009 16:02:14

      Χα χα χα!
      Να δώ τον Βενιζέλο (δηλαδή Ψυχάρη - Λαμπράκη - Μπόμπολα μετά του Πρετεντέρεως και όλο το connection), δηλαδή όλου τους αφορισμένους μαστρωπούς του Μπαιρακτάρη, άνευ προφυλάξεως τσάτσους του Καραμανλή, κι άς πεθάνω!
      Από τα γέλια φυσικά!
      Ανεπανάληπτο νούμερο τσίρκου!

  2. ΑΝΕΜΟΣ avatar
    ΑΝΕΜΟΣ 10/09/2009 18:22:31

    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕ!!!!!!!

    • maquis avatar
      maquis @ ΑΝΕΜΟΣ 10/09/2009 22:25:26

      Call me "tram"

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ maquis 10/09/2009 22:26:29

        You mean "trolley", MAN!