10/04/2009 21:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πανηγυρίζουν οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού

Πανηγυρίζουν οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού, αλλά είναι μάλλον νωρίς - αν φυσικά είναι αληθινά όσα διαρρέουν για την στάση του Συμβουλίου της Επικρατείας.

Χθες λοιπόν πραγματοποιήθηκε από την Ολομέλεια του Συμβουλίου της Επικρατείας η πρώτη διάσκεψη που αφορά την αίτηση των 130 κατοίκων του Ελαιώνα Αττικής, που ζητάνε να μην κατασκευαστεί, από την τεχνική εταιρεία Μπάμπης Βωβός, το εμπορικό κέντρο δίπλα στο γήπεδο του Παναθηναϊκού. Η πρώτη διάσκεψη είχε ενημερωτικό χαρακτήρα για τους συμβούλους Επικρατείας και δεν ελήφθησαν αποφάσεις. Θα ακολουθήσει και δεύτερη διάσκεψη μάλλον τον Μάιο.

Στο μεταξύ sites και ΜΜΕ διαδίδουν από το πρωί ότι το ΣτΕ έδωσε το «πράσινο φως» για την ανέγερση του γηπέδου του Παναθηναϊκού στον Βοτανικό άναψε χθες από την Ολομέλεια του Συμβουλίου της Επικρατείας, βασιζόμενα σε πληροφορίες ότι η πλειοψηφία του ΣτΕ «υιοθέτησε την άποψη ότι ορθώς ο νομοθέτης προχώρησε στις πολεοδομικές ρυθμίσεις της διπλής ανάπλασης με νόμο».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Προφήτης avatar
    Προφήτης 10/04/2009 21:35:54

    Μη γενικεύεις "πανηγυρίζουν οι φίλαθλοι του ΠΑΟ".
    Πανηγυρίζουν οι ανεγκέφαλοι που φορώντας τα παραμορφωτικά γυαλιά του οπαδισμού ταυτίζουν τα επιχειρηματικά συμφέροντα των μετόχων με το καλό της Ομάδας.

  2. j avatar
    j 10/04/2009 21:50:55

    ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΤΣΙΠΡΑΣ; ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;ΟΙ ΚΟΡΜΟΡΑΝΟΙ ΨΟΦΗΣΑΝ ΟΛΟΙ;

  3. Vass avatar
    Vass 10/04/2009 21:52:33

    Μόλις είδα στην Ελληνοφρένεια το τσάμικο του Σουφλιά με τον Χατζιδάκη και τον πρόεδρο του Άκτωρα. Εύγε στους κομματάρχηδες του κάμπου για τα μεγαλόπνοα σχέδια. Κρίμα που έλλειπε ο Μπόμπολας να σας κρατά το μαντήλι.

  4. gargaras avatar
    gargaras 10/04/2009 22:15:40

    telika mallon oi ekloges einai sigoures!
    alliws giati glyfoun ton pao?

  5. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 10/04/2009 22:29:43

    ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΟΙ ΓΑΥΡΟΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΙ,ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ,ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ,ΛΑΙΚΟΙ,ΕΝΤΙΜΟΙ,ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΙ,ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΕΝΟΙ,
    ΝΟΜΟΤΑΓΕΙΣ,ΝΟΜΟΜΑΘΕΙΣ,ΗΘΙΚΟΛΟΓΟΙ,ΚΟΡΜΟΡΟΛΑΓΝΟΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ.
    ΠΟΙΟΣ ΟΙ ΓΑΥΡΟΙ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΨΑΝ ΤΗΝ ΑΠΑΤΗ,ΚΑΡΠΩΘΗΚΑΝ ΤΑ ΚΛΟΠΙΜΑΙΑ,ΘΕΟΠΟΙΗΣΑΝ ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ ΤΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗ.
    " ΣΥΝΗΘΙΣΑΝ ΣΤΗΝ ΚΑΘΕ ΒΡΩΜΙΑ
    ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΓΕΜΑΤΟ ΤΟΝ ΝΤΟΡΒΑ"
    ΡΕ ΟΥΣΤ..

  6. SANT avatar
    SANT 10/04/2009 22:43:38

    ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΝΕ ΕΡΓΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ ΟΣΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΨΩΜΙΑ ΤΟΥΣ.΄΄ΠΩΣ ΨΟΦΗΣΕ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΚΟΡΜΟΡΑΝΟΣ;΄΄ ΤΟΝ ΚΑΡΥΔΩΣΕ O VWVOS H΄΄Ο ALEXIS KAI TA 131 ΣΥΝΑΣΠΙΣΤΗΡΙΑ;

  7. !!!!!!!!!!!!!!!! avatar
    !!!!!!!!!!!!!!!! 10/04/2009 23:09:57

    @Anonymous 8

    Δύσκολες ερωτήσεις βάζεις. Αντε να διαλέξεις.

  8. ariel avatar
    ariel 11/04/2009 01:31:44

    Δεν ταυτίζουμε το γήπεδο με τον Βωβό. Αν όμως η συμφωνία είναι έτσι, τι να γίνει θα το ανεχτούμε. Αλλά θα αναπτυχθεί και η περιοχή, που τώρα είναι εγκαταλελλειμένος σκουπιδότοπος και θα έχει δουλειά πολύς κόσμος κατά πως λένε τουλάχιστον.

  9. αντί avatar
    αντί 11/04/2009 02:04:42

    @ 10

    Με αυτά τα γνωστά επιχειρήματα καραμέλα,θα μας γ@#*!! στο τέλος.

    Δεν πρέπει να ανεχτούμε κάθε κόλπο που κάνει ο κάθε εργολάβος που τα έχει βρει με υπουργούς και δημάρχους.

    Και εγώ παναθηναϊκός είμαι, αλλά δεν θέλω να γίνονται στο όνομά μου κομπίνες για να βγάλουν λεφτά μερικοί άπληστοι μεγαλοεργολάβοι και τα τσιράκια τους.

    Δεν κατάλαβα δηλαδή, δεν υπάρχει άλλος τρόπος να πάψει να είναι μια περιοχή σκουπιδότοπος;

  10. koumparos avatar
    koumparos 11/04/2009 13:54:15

    Άρα αυτό που έλεγε ο ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ. ότι δεν έχει καμία σχέση το γήπεδο με τα συμφέροντα του babis ήταν και το σωστό!!!
    Να μη ξεχνάμε....

  11. ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΣ avatar
    ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΣ 11/04/2009 14:43:54

    Μία ζωή οι ομάδες χρησιμοποιούνται για κομματικούς λόγους!
    Τώρα η ΝΔ βλέπει το τέρμα και θυμήθηκε την ομάδα του Χουντέμπλει!
    Φυσικά τα ίδια έγιναν και με το Καραισκακη και με την ΑΕΚ.
    Ορισμένοι πολιτικοί συμπεριφέρονται λες και αυτές οι εκτάσεις είναι δικές τους και μπορούν να τις χαρίζουν! Βλέπε Παπουτσής, Σκανδαλίδης, Κακλαμάνης, Γεωργιάδης αλλά και Βενιζέλος (γήπεδο Πυλαίας).

    Και εσείς οι κάφροι του ΠΟΚ συνεχίζεται να κλείνετε τα μάτια. Κατά τα άλλα έχουμε οικονομική κρίση και το κράτος ψάχνει για έσοδα!

  12. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 11/04/2009 21:08:32

    ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ ΞΥΠΝΑ ΓΙΑΤΙ ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΞΥΠΝΙΟ ΠΑΙΔΙ..
    ΑΛΛΑ ΟΙ ΛΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΜΙΖΕΡΟ,ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟ,ΘΕΣΣΑΛΛΛΛΛΛΛΛΛΟΝΙΚΙΟΤΙΚΟ ΥΦΑΚΙ.
    ΟΤΑΝ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ "ΧΟΥΝΤΕΜΠΛΕΙ" ΕΠΑΙΖΕ ΜΠΑΛΛΑ ΕΣΥ ΕΠΑΙΖΕΣ ΤΡΑΜΠΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
    ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΚΙΑ ΤΗΣ ΠΡΕΣΒΕΥΤΗΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ.
    ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΧΟΡΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΚΟΥΦΑΙΝΕΙ.

  13. ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΣ avatar
    ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΣ 11/04/2009 23:07:45

    Τωρα ποιος γραφει λαλακιες και ποιος λεει αληθειες ειναι μαλλον προφανες.
    Οταν ξεμεθυσεις ελα να τα πουμε.

  14. katzourida avatar
    katzourida 12/04/2009 20:59:09

    o vovos paei gia +30% me to anoigma toy xrimatistirioy.. kai ta vazelia na xairomaste!

  15. katzourida avatar
    katzourida 14/04/2009 18:04:06

    ti sas eipa sthn {16} ???? xaxa o noon noeito!! thymata..




















    ]



















    ]