#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/10/2010 23:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παιχνίδια του φακού;





Τι είναι αυτές οι θολές, πλην όμως χαρακτηριστικές, ανθρώπινες φιγούρες,  ενδεδυμένες με χρωματιστούς μανδύες, που συνέλαβε η κάμερα του Google Street View στον ουρανό πάνω από τη λίμνη Quarten της Ελβετίας; Ο Θεός με τον μονογενή του; Ο Χριστός και η Παναγία; Ένας λεκές στο φακό της μηχανής; Τι;
Περισσότερα στο http://gawker.com/5667404/did-google-street-view-find-god-above-a-swiss-lake

S. A.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Anatolios avatar
    Anatolios 20/10/2010 23:59:25

    to blur tou photoshop einai toso ofthalmofanes... fake 100%

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Anatolios 21/10/2010 00:02:42

      εχει και το link απευθείας στο google, γιατί να κάνει το google φωτοσοπιά;

      http://maps.google.com/?ie=UTF8&t=p&layer=c&cbll=47.110521,9.229339&panoid=LYvqOzdsYB3_EqCh-vBeLA&cbp=12,269.29,,0,-21.57&ll=47.057025,9.308167&spn=0.512699,1.220856&z=10

  2. ο Μήτσος avatar
    ο Μήτσος 21/10/2010 00:00:13

    Για να ρωτήσουμε τον Παπασυθεμελή...

  3. zonitis avatar
    zonitis 21/10/2010 00:29:01

    Οτι ειναι fake το πιστευω κι εγω. Αυτο που αναρωτιεμεαι ειναι γιατι το εβγαλαν πανω απο την Ελβετια και οχι στην Αμερικη ας πουμε, Χιλη, ειναι και προσφατα τα γεγονοτα εκει..

  4. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 21/10/2010 01:15:02

    Ο Γκαπ με τον Παπ είναι, που πήραν σβάρνα τις Ελβετίες σε Poverty Tour No2...

  5. Στέργιος avatar
    Στέργιος 21/10/2010 02:12:01

    Ο γιος τής Ντόρας είναι, παρέα με τον μαύρο ναυαγοσώστη.

  6. Νίκος avatar
    Νίκος 21/10/2010 07:07:57

    Εγώ πάλι απορώ που αφιερώνετε χώρο σε τέτοιες μπούρδες.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Νίκος 21/10/2010 07:49:52

      Με κάτι πρέπει να ασχολούμαστε μέχρι να μας λύσεις το πρόβλημα της παγκόσμιας οικονομικής κρίσης. Περιμένουμε.

      • lampros avatar
        lampros @ Strange Attractor 21/10/2010 19:41:44

        Ε, εκτός από την «παγκόσμια οικονομική κρίση» υπάρχουν:

        λογοτεχνία, ποίηση, ζωγραφική, μουσική, φιλοσοφία, μαθηματικά, φυσική, χημεία, βιολογία, αστρονομία, ιστορία, κοινωνιολογία, λαογραφία, γεωγραφία, θέατρο, κινηματογράφος, κόμιξ, θεολογία, θρησκειολογία, χιούμορ, κριτική, δοκίμιο, αρχιτεκτονική, πολιτική, κατασκευές DIY, ...,

        Έτσι μερικά πρόχειρα και ανάκατα.

        Και από την άλλη υπάρχουν θολοι «άνθρωποι με μανδύα» στο φακό κάποιου, κάπου, κάποτες...

        Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Strange Attractor 21/10/2010 23:52:59

        Λάμπρο, με το σκεπτικό σου, αν κάποιος ασχοληθεί με κάποιον από τους παραπάνω τομείς που ανέφερες (και συμφωνώ),κάποιος άλλος κακεντρεχής θα μπορούσε κάλλιστα να τον απαξιώσει και να του πει πως ασχολείται με μπούρδες ενώ υπάρχουν όλοι οι υπόλοιποι τομείς.
        Και εν πάση περιπτώσει, τα περίεργα, τα ανεξήγητα, τα έκκεντρα, έχουν αρκετό ενδιαφέρον για πολλούς ανθρώπους. Μαζί με όλα τα υπόλοιπα.
        Και αν παρακολουθείς αντινιούζ, μόνο για μονομέρεια θεμάτων με τα οποία ασχολούμαι, δεν μπορείς να με κατηγορήσεις.

      • Γλίτσας avatar
        Γλίτσας @ Strange Attractor 21/10/2010 23:56:48

        Γειάσου lampros, πανεπιστήμονα μου εσύ.

      • lampros avatar
        lampros @ Strange Attractor 22/10/2010 01:55:10

        @Strange Attractor
        Ναι, βρε, και εμείς διαβάζουμε κάνα Γιαννουλάκη κλπ, μέχρι και στο Roswell έχω περάσει (το πραγματικό ―μια άχρωμη τουριστοπαγίδα η πόλη δυστυχώς), αλλά μην γίνει και "Τρίτο Μάτι" ή Χαρβαδέλας το Antinews...

        Τουλάχιστον βάλτε και τίποτα καλύτερα μυστήρια, όχι "φωτογραφίες με ανεξήγητα όντα ή σκουπίδι στο φακό;".

        @Γλίτσας

        Την λέξη που χρησιμοποίησες την ήξερες ή την πέτυχες τυχαία στο λεξικό και την έβαλες για μόστρα;

        Γιατί άλλη η σημασία της ―δεν είπα ότι α) ασχολούμαι με όλα αυτά και β) είμαι δε και εξπέρ σε όλα τους, αλλά ότι *υπάρχουν* όλα αυτά τα θέματα να ασχοληθεί κανείς αντί για μυστήρια...

        Άστο, κάηκες μεγάλε...

  7. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 21/10/2010 07:18:14

    Κοζάκοι επενδυτές που πάνε στο Zug να επενδύσουν σε Πράσινη Ανάπτυξη

  8. AegeanHawk avatar
    AegeanHawk 21/10/2010 07:53:50

    Ελληνες μεγαλοκαταθέτες είναι....

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ AegeanHawk 21/10/2010 07:56:17

      με παραλλαγή Κοζάκου για τον φόβο της Επιτροπής Μαύρου Χρήματος. Μέσω Σιγκαπούρης, Υεμένης και Καζακστάν.

  9. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 21/10/2010 11:05:07

    Ειναι ο αγιος δολάριος, πολυούχος των Cayman Islands και προστάτης των μεγαλοκαταθετών. Απλώνει την ευλογία του πάνω από τα βουνά της Ελβετίας, για προφανείς λόγους...

  10. antiochos avatar
    antiochos 21/10/2010 19:02:26

    Eιναι η ισχυρη Ελλαδα του Αβουρι,κατα τη δευτερα παρουσια της, συνοδευομενη απο το φασμα του οραματιστη της,Αντρε του ΘΑ.