#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/05/2010 17:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παγκόσμια αποκλειστικότητα: οι πρώτες τουρκικές επενδύσεις στην Ελλάδα



Ειδικός συνεργάτης του Antinews,  πληροφορήθηκε τις off the record,  συνομιλίες που είχαν  οι κύριοι Παπανδρέου και Ερντογάν  και σήμερα, σε παγκόσμια αποκλειστικότητα,  σας μεταδίδουμε   τις πρώτες επενδύσεις που θα πραγματοποιήσουν  τούρκοι επιχειρηματίες στην Αθήνα:

1. Μεγάλος τουρκικός Όμιλος Τροφίμων, ζήτησε 50 σημεία από την Πλατεία Συντάγματος, μέχρι την Πλατεία Ομόνοιας για να πωλεί φρέσκα, τραγανά κουλούρια με καβουρντισμένο σουσάμι.

2. Έτερος τεράστιος Όμιλος, ζήτησε την Πλατεία Μοναστηρακίου και τον Πεζόδρομο της Διονυσίου Αρεοπαγείτου για να κτίσει  δύο καταστήματα κεμπάπ! (Πρόταση για την εξαγορά και του Μπαϊρακτάρη, δεν επιβεβαιώνεται)

3. Τρίτος,  μέγιστος Όμιλος, θα δημιουργήσει αλυσίδα καφενείων, κατά τα πρότυπα της Ανατολής, όπου θα σερβίρεται αχνιστός τούρκικος καφές, μοσχάτος ναργιλές για θεριακλήδες και αφράτα σιροπιαστά, όπως σαραγλί, εκμέκ κανταϊφι, μπακλαβάδες, χανούμ μπουρέκ, καζάν ντιπί  κ.λ.π.

4. Τέταρτος Όμιλος, που εξειδικεύεται στο χώρο της υγείας, θα δημιουργήσει αλυσίδα χαμάμ στα Βόρεια και τα Νότια Προάστια

5. Πέμπτος κολοσσός, που εξειδικεύεται στη διασκέδαση, θα αγοράσει γνωστό κέντρο διασκεδάσεως, θα το μετονομάσει σε «Γκιουζέλ Χανούμ»  και θα διασκεδάζει τους Αθηναίους (και όχι μόνο) με  ηδυπαθείς οδαλίσκες και αγριωπούς δερβίσηδες που θα επιδίδονται στο γνωστό χορό των δερβίσηδων.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κομοτηνη avatar
    Κομοτηνη 18/05/2010 17:51:15

    http://www.youtube.com/watch?v=nuisaXJcdd0&feature=player_embedded

  2. GreenHorses avatar
    GreenHorses 18/05/2010 18:03:14

    6. Στην φυλής χανούμισσες για σπέσιαλ οθωμανικά!!!
    Γκε μπουλνταρ

    • xrhxa65 avatar
      xrhxa65 @ GreenHorses 19/05/2010 14:58:38

      γκελ μπουρντά...(έλα εδώ)*

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 18/05/2010 18:04:32

    Θα φέρουν και πράσινες χειροποίητες σόμπες, σαν αυτή της φωτό, για τον χειμώνα.

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ archaeopteryx 18/05/2010 18:05:49

      Αν τις μάθει η green Τίνα χαθήκαμε.

  4. sophie avatar
    sophie 18/05/2010 18:17:43

    Μην τολμήσει και πατήσει κανάς έλληνας το πόδι του εκεί θα του το τσακίσω!!!

  5. Dimi avatar
    Dimi 18/05/2010 18:19:34

    "Αυτός που είναι στόχος είναι η Ζωή σας. Δεν είναι το χρέος" http://bit.ly/dsoWxm

  6. Tassos Karras avatar
    Tassos Karras 18/05/2010 18:24:48

    Δεν μας είπαν αν θα έχουν Έλληνες ή αλλοδαπούς Έλληνες στο προσωπικό τους έτσι για την μείοση της ανεργίας, για να πάρει τα επάνω του ο ΓΑΠ.

    • Dimi avatar
      Dimi @ Tassos Karras 18/05/2010 18:39:09

      Στόχος του νεοταξίτη, ανθέλληνα, λαοπλάνου και υφάρπαγα της εξουσίας είναι η Ισλαμοποίηση του Ελληνισμού.

      Το ανωτέρω video με θέμα “Αυτός που είναι στόχος είναι η Ζωή σας. Δεν είναι το χρέος” είναι η απάντηση.

      «Λιγότερα στρέμματα (εθνικής) γης για να κοιμάμαι ήσυχος»… ~Jeffrey Mineiko

      «Φωτιά και Τσεκούρι στους προσκυνημένους» ~Θεόδωρος Κολοκοτρώνης

      ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΦΥΠΝΗΣΙΣ:
      Jeffrey Mineiko is the name of the game.
      ή, πέφτει αυτός, ή χάνεται η Ελλάδα
      ή, Τώρα, ή, Ποτέ!

      • Mαρινα avatar
        Mαρινα @ Dimi 18/05/2010 22:59:37

        http://www.flex.com/~jai/satyamevajayate/libido.html

        Εδω θα δειτε λιγα πραγματα σχετικα με τις αποψεις του "προφητη" για τις γυναικες.
        Να τις διαβασει παρακαλω η Αλ Σαλεχ και να μας πει την γνωμη της....

  7. stelios avatar
    stelios 18/05/2010 18:34:51

    Μην κοροιδευετε γιατι τεχνολογικα μας εχουν ηδη αφησει πισω προ πολλου.

  8. Greco avatar
    Greco 18/05/2010 18:41:17

    κατι μου λεει οτι θα ξεσκιστουν στη δουλεια

  9. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 18/05/2010 19:12:18

    Με τέτοιο φέσι που ρίξαμε στην ΕΕ και παντού, η φωτό μάλλον Έλληνες θυμίζει.

  10. Φυγόκεντρος avatar
    Φυγόκεντρος 18/05/2010 19:39:09

    Με ένα πρόχειρο forecast για την ιεράρχηση των αναγκών, υπολογίζοντας και τις μελλοντικές οικονομικές δυνατότητες του καταναλωτικού κοινού, δυστυχώς για τους φίλους Τούρκους επιχειρηματίες, μόνον ο κουλουρτζής θα πετύχει.

  11. unfair avatar
    unfair 18/05/2010 19:48:54

    Ας το επιβεβαιώσει ο ειδικός απεσταλμένος πως έγινε δεκτή η τούρκικη πρόταση να εισάγουμε ΜΟΝΟΝ από αυτούς δεντρύλια, για να μην ξαναέχουμε φασαρίες τύπου "ζωνιανά"

  12. Dimi avatar
    Dimi 18/05/2010 19:55:19

    Eλληνικά Δεδομένα! http://bit.ly/96b0en

  13. Φυγόκεντρος avatar
    Φυγόκεντρος 18/05/2010 20:02:45

    Πάντως κανένας Τούρκος επιχειρηματίας δεν συνέλαβε την πραγματική επενδυτική ευκαιρία που παρουσιάζεται στην Ελλάδα:

    Ανθρωπήλατα οχήματα μεταφοράς! Ξέρετε, τα καρότσια-καθίσματα που τα σέρνουν κάτι φουκαράδες.

    Είναι φτηνά, «πράσινα», αθόρυβα, ευέλικτα και θα αναβαθμίσουν και την τουριστική εικόνα μας προς το Ανατολικότερο.

    Άλλωστε, η χώρα μας παρέχει όχι μόνον φτηνά εργατικά χέρια, άλλα και πάμφθηνα εργατικά …πόδια.

  14. Dimi avatar
    Dimi 18/05/2010 20:13:30

    Oι Ηλεκτρονικές Διευθύνσεις του Ελληνικού Κοινοβουλίου
    http://sites.google.com/site/greekparliamentemails/

  15. Μαρία avatar
    Μαρία 18/05/2010 23:34:18

    Δε ξέρω τι συμφώνησαν στον επιχειρηματικό τομέα, πάντως στο Αιγαίο τα είπε "μια χαρά" ο Ερντογάν με τον...κωπηλάτη!!! Έγκριτος Τούρκος δημοσιογάφος σε άρθρο του για τα αποτελέσματα της επίσκεψης Ερντογάν αναφέρει μεταξύ άλλων: «συμφωνήθηκε να ξεκινήσουν άμεσα συνομιλίες μεταξύ των δύο κυβερνήσεων για επαναχάραξη των χωρικών υδάτων των δύο χωρών και συνακόλουθα και του εναέριου χώρου του Αιγαίου»!

    Εύστοχος ο τίτλος του άρθρου! Ξεπούλημα δίχως τέλος! Ως πότε όμως...
    http://agrupnoipolites.wordpress.com/2010/05/18/900876/

  16. man8os avatar
    man8os 19/05/2010 11:58:54

    ΝΤΡΟΠΗ!! Που φτασαμε? Εξω οι Τουρκοι και οι δοσιλογοι απο την χωρα!