#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/08/2008 22:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πήρε «μαύρα δολάρια» και ο ΟΠΕΚ του Σημίτη;

Ένα σημαντικό ντοκουμέντο από τα έγγραφα που έδωσαν οι ίδιοι οι Αμερικανοί στον ΟΗΕ και αναφέρονται στον τρόπο διάθεσης των χρημάτων για να περάσουν το "σχέδιο Ανάν" αποκαλύπτει το orfni.blogspot.


Δίπλα από τον τίτλο «6. Public Opinion and Public Information» βλέπουμε να αντιστοιχεί το ποσό: 764 χιλιάδες και 528 δολάρια !!! Ανάμεσα στους αποδέκτες είναι και ο ΟΠΕΚ...Ποιος ΟΠΕΚ; Του Σημίτη με τον Πανταγιά; Μπα, μπα...τα πουλάκια μου....Μήπως μπορεί ο συγκεκριμένος ΟΠΕΚ να μας απαντήσει εάν αφορούν αυτά τα χρήματα και αυτόν ή είναι κάποιος άλλος ΟΠΕΚ;



 Αυτό είναι ένα "μικρό δείγμα" της έρευνας που γίνεται, αφού όλοι κόπτονται και ομνύουν τόσο πολύ για την διαφάνεια και τους πουλημένους πολιτικούς, δημοσιογράφους, καθηγητές κλπ. Μετά από αυτό θα έχει ενδιαφέρον η αντίδραση του ΠΑΣΟΚ και του Α. Λοβέρδου. Εμείς συνεχίζουμε την έρευναΥΓ. Για τους υπόλοιπους τέσσερις που μοιράστηκαν αυτό το ποσό θα τα πούμε αργότερα...(απλά ρίξτε μια προσεκτική ματιά, μόνο σε αυτό το μικρό "κομματάκι χαρτί" - και υπάρχουν αρκετές...σελίδες...).

ΣΧΟΛΙΑ

  1. olympiada avatar
    olympiada 10/08/2008 23:23:30

    ...και το παγκόσμιο ρεκόρ του Κώστα. Λέτε να έγινε τσάμπα;
    http://olympia.gr/2008/08/03/anan/

  2. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 10/08/2008 23:59:03

    Του Σημιτη τα δολλαρια ειναι μαυρα και του Βγενοπουλου πρασινα?

  3. σασκα avatar
    σασκα 11/08/2008 00:02:11

    Τόσα χρειάστηκαν για να διαβάσει τις 9000 σελίδες του σχεδίου ΑΝΑΝ ο κινεζάκιας.
    Τελικά επι κυβερνήσεων του οι λαμογιές ήταν επι ημερησίας βάσεως, αν βέβαια είναι αυτός ο ΟΠΕΚ.

  4. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 11/08/2008 00:24:24

    Η πλακα ειναι οτι αν ο Πανταγιας ειναι ανιδεος,γνωριζοντας η υποθετωντας ποιοι τα εχουν παρει, θα εχει ντουμανιασει απο το κακο του...
    Μπορει στην παραζαλη να βγει και καποια προταση...

  5. olympiada avatar
    olympiada 11/08/2008 00:33:44

    σασκα, αν έκανε τσάμπα αυτό το ρεκόρ, τότε είναι η ενσάρκωση του Ολυμπιακού Ιδεώδους.

  6. προό avatar
    προό 11/08/2008 01:00:41

    πρέπει να είναι το κυπριακό παράρτημα (http://www.opek.org.cy/greek/)

  7. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 11/08/2008 01:15:49

    6 προο

    Ειχε δηλαδη και ο Σημιτης τον ΟΦΗ του?

  8. προό avatar
    προό 11/08/2008 01:20:28

    ε, ναι φιλικό το ματσάκι...

  9. Αθ. Κλάρας avatar
    Αθ. Κλάρας 11/08/2008 01:34:01

    Προχωρήσαμε στο παρασύνθημα και δεν εξετάσαμε το σύνθημα : τι λόγο θα είχαν οι Αμερικάνοι να δώσουν την πληροφορία αυτή την χρονική στιγμή ;
    Επειδή τους το ζήτησε ο ΟΗΕ; αφού ο ΟΗΕ είναι δική τους επιχείρηση.
    Προφανώς δίνουν μία ανάσα ζωής στον Καραμανλή, αφού όσο και να φωνάξει ο Παπανδρέου δεν παύει η βόμβα να έσκασε στο δικό του μαγαζί.

  10. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 11/08/2008 01:50:47

    9 Αθ.Κλαρας

    Στο δικο του μαγαζι,οχι σε δικο του μετεριζι...

    Γιατι να μην ειναι και μια βοηθεια στο σεναριο συγκυβερνησης?

    Κανει περα ο ΓΑΠ τους ενοχλητικους και πειθει ο Νατασσος το κομμα πως μια ειναι η λυση...

  11. Αθ. Κλάρας avatar
    Αθ. Κλάρας 11/08/2008 02:06:15

    10. O Χαζος του χωριού
    Εάν το συνδυάσεις με την ‘επιθεώρηση Σίκατσεκ’ που θα παρακολουθήσουμε, μάλλον αποφάσισαν να στηρίξουν τον Καραμανλή (τι δουλειά νομίζεις ότι έκανε ο Λυκουρέζος όλον αυτό τον καιρό;)
    Θα με ρωτήσεις με τι αντάλλαγμα; Ισως με το Μακεδονικό.

  12. thanos avatar
    thanos 11/08/2008 03:34:00

    Πριν απο μερες καποιος ειχε ρωτησει, που ειναι ο Λυκουρεζος? Ειχα γραψει "καπου μαγειρευει..." Μπραβο Αθ.Κλαρα που το επιβεβαιωνεις. Απο τη ΖΙΕΜΕΝΣ αφησανε να διαρευσει οτι μονο ο Τσουκατος τα πηρε και κανενας αλλος.Επεται η συνεχεια απο Γερμανια,ο τυπος μιλαει μονο για μιζες απο 1998 μεχρι 2002.Αυτο θα πει ολα στο φως.

  13. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 11/08/2008 06:17:58

    και φυσικά ο Τσουκάτος ήταν ήδη καμμένος. Αυτόν θα ξανακάψουμε και όλοι οι άλλοι αγνοι και παρθένοι. (Άντε και τον βοηθό του Παυλίδη για να είναι διακομματική η κάθαρση)

  14. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 11/08/2008 12:05:32

    Στο Bayreuth της Γερμανιας οπου πηγε (οπως καθε χρονο) να παρακολουθησει οπερα ο Λυκουρεζος ενεπνευσθη και μας προετοιμαζει επικο φιναλε της υποθεσης Ζημενς!

  15. Καραολύμπιος avatar
    Καραολύμπιος 11/08/2008 14:16:03

    Καλά είναι δυνατόν;; τόση ώρα αυτό το ποστ πάνω, τέτοια σχόλια και ούτε ένα Τρόλλ; Για μπάνιο πήγαν τα παπαγαλάκια; Τρολλάρω εγώ για να μην ξεχνιόμαστε: "Απορώ πως βρήκε το δρόμο του ένα τέτοιο άρθρο στο Antinews. Αίσχος να ακούγεται εδώ η κομμουνιστική προπαγάνδα της δεξιάς για τον εθνικό ευεργέτη Κώστα Σημίτη. Λοιπόμαστε ΦάκτορΧ για τη στάση σου. Θα πάρουμε τα κουβαδάκια μας και σε άλλη παραλία". ΟΥΦ ξέδωσα!

  16. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 11/08/2008 14:46:12

    Φερτε μου κουβα και παραλια και ψηφιζω Παπαντωνιου! Ωχ ! Τι ειπα παλι ο ερμος...

  17. Καραολύμπιος avatar
    Καραολύμπιος 11/08/2008 15:33:19

    είπες μεγάλη κουβέντα.. Εδώ δεν ξέρει ο ίδιος αν θα τον ψηφίσει!!

  18. sk avatar
    sk 27/08/2008 10:53:54

    Ο Κινέζος δεν έχει πρόβλημα να πάρει λεφτά; Έχει, γι αυτό κάνει πάντα τον ινδιάνο! :-)
    Πετροδολλάρια πήρε ο ΟΠΕΚ, πού το περίεργο; ΟΠΕΚ είναι αυτός, δεν είναι παίξε γέλασε!!