19/09/2008 20:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πήρε για τα καλά επάνω του ο Γιώργος

Την Κυριακή θα σκάσει το επόμενο κύμα δημοσκοπήσεων στις οποίες θα καταγράφεται προβάδισμα του ΠΑΣΟΚ. Στο Μέγαρο Μαξίμου το γνωρίζουν ήδη. Το ένα γκάλοπ θα δημοσιευτεί στο «Βήμα» και στην πρόθεση ψήφου θα δίνει προβάδισμα του ΠΑΣΟΚ γύρω στο 2,2%. Το άλλο στον «Τύπο της Κυριακής» όπου το προβάδισμα του ΠΑΣΟΚ θα είναι 1,8%.

Στο μεταξύ, μεγάλη αναστάτωση επικρατεί στο εσωτερικό της εσωκομματικής αντιπολίτευσης του Γιώργου Παπανδρέου. Όπως θα παρατηρήσατε κι εσείς, δεν βγαίνει κανείς να μιλήσει και οι περισσότεροι αναζητούν τρόπους προσέγγισης προς τον πρόεδρο τον οποίο μέχρι πρότινος λοιδορούσαν.

Πάντως, ο κ. Παπανδρέου αισθάνεται τόση αυτοπεποίθηση που δεν συμβουλεύεται ούτε καν τους στενότερους συνεργάτες του για τις κινήσεις του. Αιφνιδιάζονται πλέον ακόμη και οι εξ απορρήτων από τις πρωτοβουλίες του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 19/09/2008 20:56:16

    Τιραμολα –άκουσες ο ΓΑΠ χρειάζεται επειγόντως ψυχίατρο δεν του φτάνει ο συντρ. Χ. Καστανιδης ..

  2. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 19/09/2008 21:07:35

    Δημοσθενη, ο Αλαβανος ποιον συμβουλευτικε πριν τισ σημερινες αθλιοτητες???

  3. Γεω-Πόνος avatar
    Γεω-Πόνος 19/09/2008 21:29:39

    ΓΑΠ τον ανεβάζατε, Goeffry τον κατεβάζατε...
    Τον καθάρισε τον Βενιζέλο και το Λαμπρακέικο μαζί...
    Καθαρίζει τώρα και το ΠαιδοΒούβαλο...


    Μάγκες...γελάει κάτω από το μουστάκι του...

    Το άλλο με το λαγό και τη χελώνα είναι γνωστό από εποχής Αισώπου ...!!

  4. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 19/09/2008 21:49:22

    περαστικός ξανα-Εμένα ρωτάς χτύπα καμία άλλου πόρτα .Ότι ήταν σήμερα πάλι καταπληκτικός και του βγάζω το καπέλο φάνηκε και από την αισχρή αντίδραση του Μπάμπη Καστανιδη που ούτε ο Καψης δεν άντεξε

  5. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 19/09/2008 21:52:36

    Το οτι ο Καστανιδης ηταν απαραδεκτος, (οντως ήταν)δε σημαινει οτι ο Αλαβανος δεν ήταν αθλιος.
    Τι σοι επιχειρημα ειναι αυτό??

  6. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 19/09/2008 22:01:10

    περαστικός ξανα- έχεις παρακολουθήσει την παράσταση στη Βουλή από το κανάλι ,η απλά το απόσπασμα 3 δευτ.που ο καθένας κατάλαβε ότι ήθελε .

  7. spikol avatar
    spikol 19/09/2008 22:12:57

    Έγιναν οι δημοσκοπήσεις που λέτε??? Πώς είναι δυνατόν να είναι γνωστά τα αποτελέσματα. Μια εξήγηση νομίζω χρειάζεται!!!!
    Θα επανέλθω αφού δω πότε πραγματοποιήθηκαν.

  8. kamarwtos avatar
    kamarwtos 19/09/2008 23:29:14

    dimostheni oti kai na les o Alavanos itan aparadektos.
    Den dikaiologite na mila etsi xwris stixia kai na tous pairnei mpala olous.

  9. Factorx avatar
    Factorx 20/09/2008 00:11:59

    ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ
    http://citypress-gr.blogspot.com/2008/09/blog-post_516.html

    ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ "GOLDEN GALLOP". TO ΠΡΩΤΟ ΣΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΜΠΡΟΣΤΑ 2.2 % ΜΟΝΑΔΕΣ. ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΥΠΟ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΠΑΛΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕ 1.8% ΜΟΝΑΔΕΣ. ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ.ΝΤΑΒΤΖΗΔΕΣ ΕΚΔΟΤΕΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΣΦΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑΚΙ ΤΩΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ. ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΩΣ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΜΙΣΤΕΡ ΚΩΣΤΑ

  10. nas avatar