14/12/2010 18:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πήγε να αυτοπυρποληθεί έξω από το Μαξίμου

Άνδρας, αγνώστων στοιχείων μέχρι στιγμής, ακινητοποιήθηκε από αστυνομικούς της φρουράς του Μεγάρου Μαξίμου, λίγο πριν ρίξει επάνω του το εύφλεκτο υγρό.
Πρόκειται για έναν  44χρονο βιοτέχνη από τη Θεσσαλονίκη, η επιχείρηση του οποίου αντιμετωπίζει σοβαρά οικονομικά προβλήματα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. vonchristoforakos avatar
    vonchristoforakos 14/12/2010 19:13:17

    Είχε οικονομικά και ψυχολογικά προβλήματα, λέει η αστυνομία. Χρωστούσε σε τράπεζες. 55ρης.

    • Enzo avatar
      Enzo @ vonchristoforakos 14/12/2010 19:40:49

      ε βεβαια, αμα δεν βαλεις και το "ψυχολογικα προβληματα" μεσα δεν θα γινει ντορος.

    • MatrixRevolutionEra avatar
      MatrixRevolutionEra @ vonchristoforakos 14/12/2010 20:06:24

      Το χρέος προς τράπεζες είναι ικανό να σου δημιουργήσει ότι ψυχικό πρόβλημα υπάρχει ...και ένα σωρό καινούρια.

      • Enzo avatar
        Enzo @ MatrixRevolutionEra 14/12/2010 20:09:21

        αυτο ειπανε?

        • MatrixRevolutionEra avatar
          MatrixRevolutionEra @ Enzo 14/12/2010 20:16:17

          Δεν άκουσα..απλώς σχολίασα αυτά που μετέφερε ο vonchristoforakos. Στο τέλος οποιοσδήποτε κάνει κίνηση αντίδρασης ή/και απελπισίας θα χαρακτήριστεί ως τρελός, γραφικός , φορέας ψυχολογικών προβλημάτων, μπομπ σφουγγαράκης και οτιδήποτε άλλο τους βολεύει για να διασκεδαστούν οι εντυπώσεις και μαζί με αυτές η ουσία.

          • Kostas D avatar
            Kostas D @ MatrixRevolutionEra 14/12/2010 20:22:51

            MatrixRevolutionEra
            Ετσι ακριβώς φιλε, θα σε βγαλουν και τρελο.....οι ΑΛΗΤΕΣ!!

          • ΙΩΝΑΣ avatar
            ΙΩΝΑΣ @ MatrixRevolutionEra 15/12/2010 12:23:37

            Αν οι κινήσεις αντίδρασης είναι μαζικές και αλλεπάλληλες,δεν θα μπορέσουν να πούνε γραφικό ΚΑΝΕΝΑ.

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ vonchristoforakos 14/12/2010 20:13:11

      Ναι το βρήκαμε τώρα, ψυχολογικά προβλήματα...
      ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ 35 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ!;

  2. κριτικόςλόγος avatar
    κριτικόςλόγος 14/12/2010 19:14:40

    Αυτή η αυτοχειρία θα γινόταν και διεθνής είδηση. Η ιδιωτική αυτοχειρία δεν μας αφορά όσο υψηλή και αν είναι. Πώς το είχε πεί και ο σύντροφος Στάλιν για τη στατιστική;

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ κριτικόςλόγος 14/12/2010 19:24:58

      @ κριτικόςλόγος

      "One death is a tragedy; one million is a statistic"

      • κριτικόςλόγος avatar
        κριτικόςλόγος @ η Dimi 14/12/2010 19:43:51

        Eυχαριστώ καλή μου. Πως μου πέρασε ο Στάλιν απο το μυαλό, πολύ παράξενο...

        • η Dimi avatar
          η Dimi @ κριτικόςλόγος 14/12/2010 19:59:47

          @ κριτικόςλόγος

          Φίλε μου, Και πολύ σωστά και καθόλου παράξενα, πέρασε από το μυαλό σου, ο Στάλιν:

          Π ροδοτικό
          Α νθελληνικό
          Σ οβιέτ
          Ο λοκληρωτικό
          Κ αθεστώς

  3. factorx avatar
    factorx 14/12/2010 19:20:28

    Δεν μπορω να μαθω τίποτα περισσότερο απο το ότι ήταν μάλλον Έλληνας . Μασημένες κουβέντες. Είναι προφανές ότι πάνε να το θάψουν

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ factorx 14/12/2010 20:16:18

      Μα το μόνο που έχουν να μας πούν απόψε (τα δελτία) είναι, το πόσο δυναμικοί είναι οι βολευτές του Πακισόκ και καταφέραν να ακυρώσουν την ψήφιση της ρύθμισης για τα χρέη προς το δημόσιο.

    • απλώστρα avatar
      απλώστρα @ factorx 14/12/2010 22:27:05

      Έλα όμως που δε θάβεται, γιατί ο απελπισμένος, είναι μέσος όρος πλέον.
      Πάω να διαβάσω Μακρυγιάννη.

  4. Ιωάννης ο Μεσσήνιος avatar
    Ιωάννης ο Μεσσήνιος 14/12/2010 19:27:00

    Η απόγνωση τού αγνώστου αυτού ανθρώπου δε μπορει παρά να είναι καρφί στα μάτια τών σοσιαλΗστών που "κυβερνούν με ανθρώπινο πρόσωπο" αυτό ο δυσμοιρο τόπο, και έρχονται ακόμη χειρότερα δυστυχώς.... Οι άνεργοι αλλοίμο νο πληθύνονται και έρχονται γιορτές...., Κε Πρωθυπουργέ συγχαρητήρια σώσατε ίσως την Ελλάδα, οι Ελληνες όμως υποφέρουν απο την ακυβερνησία και τα κούφια λόγια σας.

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Ιωάννης ο Μεσσήνιος 14/12/2010 20:17:38

      Δεν έχουν τα μάτια που εννοείς φίλε μου γιατί αυτά απαιτούν ψυχή και την δικιά τους την έχει αγοράσει ο διάολος εδώ και δεκαετίες.

  5. χ.... avatar
    χ.... 14/12/2010 19:36:07

    ΠΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΘΑΨΟΥΝ

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 14/12/2010 19:37:29

    Αυτοί δεν έχουν έλεος.
    Του Γ. Δελαστικ
    Σε αδίστακτη πολιτική συμμορία ληστών στην υπηρεσία των πιο επιθετικών κύκλων του κεφαλαίου αναδεικνύεται η κυβέρνηση του Γιώργου Παπανδρέου – του πιο μισητού πολιτικού καθάρματος που κυβέρνησε ποτέ την Ελλάδα. Τέτοιο μίσος εναντίον των εργαζομένων δεν είχαν δείξει ούτε οι φασίστες δικτάτορες που κατά καιρούς κατέλαβαν πραξικοπηματικά την εξουσία στη χώρα. Οι αλλεπάλληλοι αντεργατικοί νόμοι που προωθεί ο Γ. Παπανδρέου του εξασφαλίζουν αβίαστα την πρώτη θέση στη λίστα των πιο μισητών υπηρετών του κεφαλαίου σε όλη την ελληνική ιστορία.
    Πρόκειται για τόσο αχαλίνωτο αντεργατικό όργιο που ακόμη και το ΔΝΤ θεωρεί πως είναι... δυσφήμιση για την απάνθρωπη εικόνα του παγκοσμίως να εμφανίζεται ότι ταυτίζεται με την πολιτική της κυβέρνησης Παπανδρέου!!! Όπου βρεθεί κι όπου σταθεί το τελευταίο διάστημα, ο γκαουλάιτερ του ΔΝΤ στην Αθήνα Πολ Τόμσεν διακηρύσσει δημοσίως, σε κάθε ομιλία του, ότι το ΔΝΤ δεν ζήτησε ποτέ από την κυβέρνηση Παπανδρέου να μειώσει τους μισθούς των εργαζομένων στον ιδιωτικό τομέα! Δεν έχει ξαναγίνει αυτό πουθενά στον κόσμο: Να βγαίνει το ΔΝΤ από ...αριστερά(!!!) σε κάποια κυβέρνηση – και μάλιστα η κυβέρνηση αυτή να είναι του λεχρίτη του... προέδρου της Σοσιαλιστικής Διεθνούς! Είναι όντως εξαιρετικά δύσκολο να πιστέψει κανείς ότι η κυβέρνηση Παπανδρέου έφτασε μέχρι του σημείου να δώσει το δικαίωμα στον κάθε ιδιώτη εργοδότη να μειώνει όσο θέλει (!) τους μισθούς των εργαζομένων του, με προσωρινό κατώτατο φράγμα μόνο τα 740 ευρώ μεικτά του ελάχιστου μισθού, που καθορίζει η εθνική συλλογική σύμβαση εργασίας.
    Αυτό σημαίνει δηλαδή ότι η κάθε μεγάλη επιχείρηση που απασχολεί στη χώρα μας π.χ. μηχανικούς ή γιατρούς με 30 ή και περισσότερα χρόνια προϋπηρεσίας και τους αμείβει με 2.300 ή 3.000 ευρώ ή και περισσότερα, έχει το δικαίωμα από τον Γ. Παπανδρέου να τους μειώσει το μισθό και να τους ρίξει ακόμη και στα... 740 ευρώ! Εννοείται ότι η τεράστια μάζα των εργαζομένων που δουλεύει με 1.000 ή 1.500 ή 2.000 ευρώ μεικτά ταχύτατα θα βουλιάξει προς τα 740 ευρώ! Μεικτά, για να μην ξεχνιόμαστε. Στην περίπτωση του ιδιωτικού τομέα, όπως είναι ευνόητο, δεν υπάρχει ούτε καν το πρόσχημα ότι τα κέρδη από τη μείωση των μισθών πάνε στα κρατικά ταμεία και από εκεί στους ξένους τοκογλύφους που δανείζουν την κυβέρνηση. Στην περίπτωση των ιδιωτών όλα τα λεφτά που εξοικονομούνται από τη μείωση των μισθών πάνε ολόκληρα στην τσέπη του εργοδότη – και χάνονται κι από πάνω τεράστια ποσά που αντιστοιχούν στις ασφαλιστικές εισφορές των ποσών που περικόπτονται από τους μισθούς και θα πήγαιναν στα ασφαλιστικά ταμεία, ενώ χάνει και απευθείας το κράτος φορολογικά έσοδα εξαιτίας των μισθών που περικόπτονται και που είναι τα μόνα σίγουρα φορολογικά έσοδα, αφού κόβονται απευθείας από την πηγή χωρίς να ερωτηθούν οι εργαζόμενοι.
    Έχουμε να κάνουμε λοιπόν με αδίστακτους υπηρέτες των συμφερόντων του κεφαλαίου. Αυτή είναι η πραγματική φύση της κυβέρνησης Παπανδρέου, ο οποίος άλλωστε έχει έτοιμες τις βαλίτσες του να την κοπανήσει από την Ελλάδα μόλις δυσκολέψουν τα πράγματα. Ξέρει ότι αποκλείεται να εκλεγεί για δεύτερη τετραετία και ως εκ τούτου είναι εξαιρετικά επικίνδυνος πολιτικά. Ξεπουλάει τα πάντα στο κεφάλαιο, στους Αμερικάνους και στην ΕΕ με την πρώτη ευκαιρία, ελπίζοντας να τον ανταμείψουν με τη θέση του ΓΓ του ΟΗΕ για τις υπηρεσίες του. Είναι εντυπωσιακό το γεγονός ότι κανένας δεν έχει βάλει ακόμη θέμα στη Σοσιαλιστική Διεθνή να τον καθαιρέσουν από πρόεδρο, αφού έχει αποδειχθεί με τη διακυβέρνησή του... ταλιμπάν του νεοφιλελευθερισμού, ώστε να πάψει τουλάχιστον για τα μάτια του κόσμου να αποτελεί «κινητό διασυρμό» της υποτιθέμενης σοσιαλδημοκρατίας. Έχει πλάτες ο Γιωργάκης - Τσολάκογλου που αποδεικνύεται «Ντίλινγκερ του κεφαλαίου»! Δεν είναι τυχαίο φυσικά που για την εκπλήρωση της αποστολής του τον έχουν πλαισιώσει με ένα οικονομικό επιτελείο οργάνων του διεθνούς κεφαλαίου.

    Ο Γ. Παπακωνσταντίνου ήταν υπάλληλος του ΟΟΣΑ στο Παρίσι επί εφτά χρόνια.
    Η Παναρίτη, αυτή η παντελώς άγνωστη και εξτρεμιστικά νεοφιλελεύθερη οικονομική σύμβουλος του Γ. Παπανδρέου που την τοποθέτησε βουλευτή επικρατείας χωρίς καν να γνωρίζονται(!), ήταν υπάλληλος του ΔΝΤ πριν μας την φέρουν.
    Ο Χριστοδούλου, ο υπεύθυνος του δημόσιου χρέους, ήταν υπάλληλος της Γκόλντμαν Ζαξ.
    Καταλαβαίνουμε δηλαδή στα χέρια ποιών ανθρώπων βρίσκεται η ελληνική οικονομία!
    Αυτοί όμως την αποστολή τους εκπληρώνουν. Εμείς θα ξυπνήσουμε να τους διώξουμε με κλωτσιές και τις πέτρες ή θα τους αφήσουμε να μας γδάρουν ζωντανούς; Αυτό είναι το ζήτημα. Τα άλλα περιττεύουν. Αυτό πρέπει να το αποδείξουμε με τη συμμετοχή μας στις απεργιακές κινητοποιήσεις όλης αυτής της εβδομάδας και πάνω από όλα στη γενική απεργία της Τετάρτης. Εκεί θα κριθεί εμπράκτως αν η οργή που αισθάνεται ο κόσμος της εργασίας θα μετατραπεί σε λάβα που κάψει την κυβέρνηση ή θα εκφυλιστεί σε κατάθλιψη αδράνειας. Ελπίζουμε, ευχόμαστε και εργαζόμαστε για να συμβεί το πρώτο. Διαφορετικά, το μέλλον μας προβλέπεται πολύ ζοφερό.
    Αυτοι δεν έχουν έλεος.

    Εμείς γιατί;

    • Orestios avatar
      Orestios @ αλλενάκι 14/12/2010 20:12:39

      Αλλενάκι, το ερώτημα αυτό πρέπει να το θυμόμαστε στο μέλλον.
      Κανένας οίκτος.

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ αλλενάκι 14/12/2010 20:26:47

      αλλενάκι

      !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      ΕΤΣΙ ΝΑ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΧΗΤΙΚΑ!!!!!!!!!
      και να ενημερωνουμε κοσμο, ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ και ΠΟΛΙΤΕΣ τους παντες!!!!!
      ΟΛΗ ΣΤΗ ΜΑΧΗ ΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!

      ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ!!!!!!!

  7. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 14/12/2010 19:40:23

    Θα στερέψουν και από πραιτωριανούς λίγο λίγο.

    Επισημαίνεται εδώ ότι στην απεργία των αστυνομικών υπαλλήλων που είδαμε στους δέκτες οι εκπρόσωποί δήλωσαν ότι δεν θα δεχθούν να τους στρέψουν να καταστείλουν κινητοποιήσεις άλλων εργαζομένων.

  8. tiramola avatar
    tiramola 14/12/2010 19:48:26

    Ο έλληνας Joe Stack.

    • man8os avatar
      man8os @ tiramola 14/12/2010 19:50:09

      Ουτε στοιχειωδη ανθρωπια δεν εχεις?
      Δεν μπορεις να γελας και να κοροιδευεις επειδη η κυβερνηση σου φερνει τους φτωχους Ελληνες σε αυτη τη κατασταση.

    • danaos avatar
      danaos @ tiramola 14/12/2010 20:22:13

      Όχι ρε tiramola δεν το πιστεύω! Είπαμε αλλά όχι τέτοια κατάντια!Μα πού ζεις;Ούτε ίχνος ανθρωπιάς;

      • MatrixRevolutionEra avatar
        MatrixRevolutionEra @ danaos 14/12/2010 20:37:18

        Το μοτίβο συμπεριφοράς του ΠΑΣΟΚου είναι συγεκριμένο. Παίζει μεταξύ σαδισμού και μαζοχισμού και συνήθως βρίσκεται στα άκρα, τα οποία φυσικά είναι ενωμένα. Μετά το ενεργειακό βραχιολάκι...έρχονται τα μαστίγια.

  9. η Dimi avatar
    η Dimi 14/12/2010 19:50:19

    Aλλενάκι, Κανένα Ελεος γιά τον Διάολο.
    Μόνο με μετωπική σύγκρουση ξορκίζεται ο φόβος και
    πιάνεται ο Διάολος απ'τα "κέρατα". Για να μη πω, το άλλο.

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ η Dimi 14/12/2010 19:57:13

      Καμία ανθρώπινη ζωή δεν επιτρέπεται να θυσιάζεται για τέρατα.

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ αλλενάκι 14/12/2010 20:05:48

        Απολύτως καμία. Γι'αυτό μίλησα γιά ξορκισμό φόβου και "πιάσιμο".

      • Kostas D avatar
        Kostas D @ αλλενάκι 14/12/2010 20:28:03

        ΑΚΡΙΒΩΣ!!
        Να στειλουμε τα τερατα στην κολαση απ όπου ξεπεταχτηκαν... ΤΩΡΑ!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ η Dimi 14/12/2010 20:07:07

      +1000 Dimi

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ Orestios 14/12/2010 23:36:49

        Ορέστιε, Είναι γνωστό ότι η Δράση προκαλεί Αντίδραση.
        Νομοτελειακά. Ο 3ος Νόμος του Νεύτωνα.
        Οι δύο αυτές Ισες κι Αντίθετες Δυνάμεις, οι οποίες συμβάλλουν η μία στην απώλεια κι άλλη στην επαναφορά
        της χαμένης ισορροπίας, έρχονται Ανά Ζεύγη.
        Αlways, takes two to tango...

        • Orestios avatar
          Orestios @ η Dimi 14/12/2010 23:44:53

          Η αιτιότητα όμως λέει πως η διατήρηση μιας κατάστασης οφείλεται και στην έλλειψη μιας δράσης.
          Στην πορεία του χρόνου μπορεί να υπάρξει όμως αλυσίδα και όχι τανγκό.

    • Enzo avatar
      Enzo @ η Dimi 14/12/2010 20:11:35

      να φωναξουμε κανα παπα Dimi.
      απο ευχολογια χορτασαμε.
      θελει αντεπιθεση διαρκειας απο την ΝΔ διαφορετικα δεν θα μεινει Ελλαδα στο τελος.

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ Enzo 14/12/2010 21:52:52

        Αγαπητέ μου Enzo, τα ευχολόγια ΔΕΝ με αφορούν.

        Αυτά που λέω γίνονται (Συλλογική) Πράξη με μετρήσιμο αποτέλεσμα, το οποίο έχει ήδη καταγραφεί στα επίσημα αποτελέσματα Α' Γύρου (Κυριακή 07/11/2010) των Δημοτικών Εκλογών (Δήμος Σαρωνικού).

        Πολιτικός δεν είμαι. Κι εξ ονόματος της Ν.Δ. να μιλήσω, ΔΕΝ δικαιούμαι.

        Ομως: Τα 1.70m ύψους Δικόγραφά μου και η 16ετής+ αταλάντευτη μετωπική νομική αντιδικία μου με τον Γίγαντα αρπακτικό και το κοινωνικά φονικό "πρασινο-σοβιέτ", σε μιά μοναδική (υπάρχει νομικό κενό) υπόθεση γιά τα παγκόσμια Αστικά Χρονικά, πιστοποιούν τη σιδερένια θέληση και αντοχή μου στην απρόκλητη ΥΒΡΙ, την αλήθεια των γραπτών μου και τη (στοιχειοθετημένη) κατάθεση ψυχής που κάνω, σ'αυτόν εδώ τον μοναδικά φιλόξενο Ιστότοπο.

        Εnzo, Ελλάδα είσαι Εσύ, Εγώ, Είμαστε Ολοι Εμείς, οι Ελληνες. Ουδέποτε μάσησα τη καραμέλλα του τύπου: «Στην Ελλάδα ετούτο, εκείνο, τάλλο...» Δεν κατάλαβα! H Eλλάδα, μιά χαρά Χώρα Καλλονή είναι και μάς ανέχεται καρτερικά, επί χιλιετίες.

        Εμείς και μόνον Εμείς οι Ελληνες, κάνουμε την Ελλάδα Παράδεισο, ή, κόλασή μας. Και είμαστε Ολοι Συν-Υπεύθυνοι (λιγότερο ή περισσότερο), επειδή με την ανεκτικότητα ή το βόλεμά μας, επιτρέψαμε επί 10ετίες, να συμβεί αυτό, που μάς συμβαίνει σήμερα.

        Ας μην εθελοτυφλούμε. Ουδείς Ελληνας είναι άμοιρος ευθυνών. Αντί λοιπόν, να μοιρολογούμε, να κατηγορούμε και να περιμένουμε τα κόμματα να μάς βοηθήσουν, ας μάθουμε από τα λάθη μας, ας γίνουμε σοφότεροι κι ας πάρουμε τη κατάσταση στα ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΧΕΡΙΑ! Ας γίνουμε ΟΛΟΙ! οι Ελληνες Ενεργοί Πολίτες.

        Να γίνουμε έμπρακτα, μέρος της Λύσης και της Βελτίωσης που θέλουμε να δούμε σ'αυτό τον ευλογημένο Τόπο. Και ν’απαλλαγούμε Οριστικά κι αμετάκλητα από τους κοινωνικούς φονιάδες, απ’όπου και αν αυτοί προέρχονται. Αν Δεν πάρουμε Μαθήματα Ζωής απ’αυτή τη δοκιμασία, την ύστατη Ωρα, Δεν πρόκειται να πάρουμε ποτέ!

        Οι επιβήτορες της εξουσίας, μάς θέλουν άβουλος, παθητικούς και διαχειρήσιμους. Γι’αυτό και λυσσαλέα διαδίδουν και προσπαθούν να μάς αυτο-υποβάλλουν και πείσουν ότι ΔΕΝ μπορούμε τίποτε απολύτως ν’αλλάξουμε. Οτι όλοι το ίδιο είμαστε. Οτι Ολοι μαζί με τη τοξίνη τα φάγαμε. Οτι η Δουλεία του Χρέους ΔΝΤ είναι μονόδρομος. Κι όλα τα λοιπά εφιαλτικά..

        Οι λαοπλάνοι εξουσιαστές (επαναλαμβάνω, απ’όπου και αν αυτοί προέρχονται), γνωρίζουν πολύ καλά, τη ΤΕΡΑΣΤΙΑ Δύναμη που έχουμε οι Ενεργοί Πολίτες. Γνωρίζουν οτι Αυτοί είναι οι Πρώτοι που ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ να πετάξουμε στο κάλαθο της πολιτικής αχρηστείας.

        Μόνον ΕΜΕΙΣ με τη Δράση μας, ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ να τους υποχρεώσουμε ή ν'αλλάξουν Ρότα προς το Θετικά Καλύτερο, ή, να πάνε ανεπιστρεπτί, και να σαπίσουν στη Κόλαση, όπου εκ των πραγμάτων, νομοτελειακά, ανήκουν.

        Φιλικά.

        • παγωτατζής avatar
          παγωτατζής @ η Dimi 14/12/2010 22:24:22

          +++++++++++ Dimi μου
          Ax! καλή μου ..πώς φαίνεται ότι έχεις περάσει και σύ από τόσχολείο της ξενιτειάς..Αυτό πού π ρ α γ μ α τ ι κ ά σε κάνει να νοιώσεις Ελληνας,και πόσο αδικούν την πατρίδα σου....οι πολίτες της!!!

          Καλό σχολείο..τό καλύτερο..σού σμιλεύει την θέληση και σού πολλαπλασιάζει την μαχητική αποφασιστικότητα

          You are not alone Dimi..God bless!!!

          • η Dimi avatar
            η Dimi @ παγωτατζής 14/12/2010 22:42:40

            παγωτατζής Oταν μάς λείψει η Ελλάδα, αναγνωρίζουμε την Αξία της και παύουμε να τη θεωρούμε Δεδομένη.

            God Bless you, too my Friend.

  10. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 14/12/2010 19:51:02

    Ξέχωρα από την πολιτική και κοινωνική διάσταση, είναι καλά ο άνθρωπος;

  11. Orestios avatar
    Orestios 14/12/2010 19:53:37

    Υπάρχουν αυτοχειρίες που δεν έχουν υπόβαθρο τα ψυχολογικά αίτια.
    Κυριότερη αιτία είναι το αδιέξοδο που βιώνουν. Γι' αυτό και ονομαζονται αυτοκτονίες εξαιτίας αδιεξόδου.
    Και το αδιέξοδο το δημιουργεί η πολιτική της βρώμικης κυβέρνησης.

    Εκείνος ο απεργός πείνας που επί ΚΚ έκανε ρεκόρ ασιτίας (μούφα ασφαλώς) ξέρει κανείς πού είναι?

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Orestios 14/12/2010 20:37:10

      σε κανένα υπουργείο, χορτάτος υποθέτω....

      • Ευθύμης avatar
        Ευθύμης @ Ευθύμης 14/12/2010 20:38:03

        τότε δα, δεινοπαθούσαν οι αγωνιστές, τώρα βρίσκονται επι τέλους στον σοσιαλιστικό παράδεισο.

        • Orestios avatar
          Orestios @ Ευθύμης 14/12/2010 21:55:30

          Είδες κάτι πράγματα που συμβαίνουν?
          Χάθηκαν όλοι με το που πήρε το GAP την εξουσία, χάθηκαν και αυτοί που έχυναν μαύρο δάκρυ για τον απεργό πείνας.
          Είδατε κανέναν να κόβει το φαγητό για 150+ μέρες και να επιβιώνει?
          Κι όμως έγινε το θαύμα και τώρα στον σοσιαλιστικό παράδεισο όλα είναι καλά.

  12. Κaiti avatar
    Κaiti 14/12/2010 20:43:23

    E και τι έγινε αν έχανε τη ζωή του με τόσο φρικτό τρόπο αυτοπυρπολούμενος.Μήπως θα έσωζε τη κατάσταση;
    To μόνο που δείχνει είναι πως δεν αξιολογεί την ανθρώπινη ζωή που του χάρισε η αγάπη των γονέων του και θέλει να τη πυρπολήσει.
    Αν πίστευε στο Θεό θα έβρισκε την ελπίδα και την υπομονή να ξεπεράσει τις δυσκολίες του.Όλοι αυτοί που προβαίνουν σε αυτού του είδους τις τακτικές βρίσκονται μακριά από το Θεό και αυτόν που λατρεύουν είναι ο Μαμμωνάς ο Θεός του χρήματος που για χάρη του θυσιάζουν και τη ζωή τους,δυστυχώς.

    • Enzo avatar
      Enzo @ Κaiti 14/12/2010 20:46:25

      η κυρια Λουκα εισθε?

    • κριτικόςλόγος avatar
      κριτικόςλόγος @ Κaiti 14/12/2010 21:10:02

      Καλύτερα να μην διαβάσει το σχόλιο αυτό συγγενής ή γνωστός του απελπισμένου ανθρώπου. Τελείως ακατανόητο.

  13. Αδιάλλακτος Πολιτικάριος avatar
    Αδιάλλακτος Πολιτικάριος 14/12/2010 20:52:36

    Μπα ο Jeronymo είναι και μετά την συναυλία στον Άγιο Παντελεήμονα είπε να μπεί λίγο και στο antinews....

  14. Κaiti avatar
    Κaiti 14/12/2010 21:19:54

    Αν έχανε τη ζωή του αυτοπυρπολούμενος θα έσωζε τη κατάσταση;
    O κριτικός λόγος κατάλαβε τώρα;

    • κριτικόςλόγος avatar
      κριτικόςλόγος @ Κaiti 14/12/2010 21:29:45

      Eσείς καταλάβατε οτι λάτρευε το Μαμμωνά;

  15. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 14/12/2010 21:28:36

    Δίχως άλλο τρομοκράτης θα ήτο ο άθλιος. Ίσως και μίσθαρνον όργανο σκοτεινών κύκλων για να δυσφημίσει το έργον της σοσιαλιστικής κυβερνήσεως. Ή μήπως ρίψασπις;

    Οι έλληνες πατριώται είναι αισιόδοξοι για το εθνοσωτήριο έργο της κυβερνήσεως και διαδηλώνουν έξω από το Μαξίμου για να γίνουν και άλλες περικοπές μισθών και να αυξηθεί ο ΦΠΑ στο 50%. Οι πατριώτες εργαζόμενοι στις ΔΕΚΟ αλληλοδιαπληκτίζονται για το ποιός θα απολυθεί πρώτος για να σώσει την οικονομία, και όλοι μαζί ξοδεύουν το λιγοστό υστέρημά τους σε ποτά και τσιγάρα για να πληρώνουν τους επί πλέον φόρους που θα μηδενίσουν τα ελλείμματα. Οι αυτόχειρες είναι προδότες και φοροφυγάδες, διότι αυτοκτονούν για να μην πληρώσουν τους φόρους τους.

    • Αδιάλλακτος Πολιτικάριος avatar
      Αδιάλλακτος Πολιτικάριος @ Professor Moriarty 14/12/2010 21:35:18

      ++++++++ πες τα, πες τα!!!

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ Professor Moriarty 14/12/2010 21:49:51

      Lol

  16. Κάποιος avatar
    Κάποιος 14/12/2010 21:49:42

    Είναι η δεύτερη φορά που το επιχειρεί.
    Σαν έκκληση βοήθειας αντιλαμβάνομαι την κίνηση του και όχι σαν πραγματική απόπειρα.Αν δεν τον βοηθήσει κάποιος τουλάχιστον στον ψυχολογικό τομέα μπορεί η τρίτη φορά να είναι και φαρμακερή.

    • κριτικόςλόγος avatar
      κριτικόςλόγος @ Κάποιος 14/12/2010 21:52:39

      +++

    • παγωτατζής avatar
      παγωτατζής @ Κάποιος 14/12/2010 22:29:23

      O άνθρωπος είναι νεκρός, ουτως ή άλλως πλέον ...Κάποιε
      Η φαρμακερή για σένα και για μένα, γιαυτόν πιθανόν να είναι ευλογία...

      • Κάποιος avatar
        Κάποιος @ παγωτατζής 14/12/2010 22:33:23

        Αν ήταν αδελφός σου ή πατέρας σου θα έγραφες το ίδιο σχόλιο ;

        • παγωτατζής avatar
          παγωτατζής @ Κάποιος 14/12/2010 23:38:31

          Δεν ευχήθηκα να πεθάνει ντε και καλά ό άνθρωπος με τήν φυσική έννοια...αλλά τί νομίζει αυτός για τόν εαυτό του......Δες τί λέω
          Nαί ρε φίλε..ο ψυχικός θάνατος είναι πολύ χειρότερος ...Αν ήταν δικός σου συγγενής θα έκανες ότι δεν τόν βλέπεις;

          • Κάποιος avatar
            Κάποιος @ παγωτατζής 15/12/2010 10:25:16

            Μια πολύ κακή ψυχολογική κατάσταση μπορεί με την κατάλληλη ιατρική βοήθεια και φροντίδα να γίνει αναστρέψιμη, ο φυσικός θάνατος όχι!

  17. δρόμος avatar
    δρόμος 14/12/2010 22:35:50

    "Επεσε από τον 7ο όροφο του Υπουργείου Προστασίας, ο γιος του Διώτη"

    Θυμώσαστε αυτή την είδηση, που δημοσίευσε το Αντινιούζ ένα χρόνο πριν, στις 17/12/2009? Διαβάστε σήμερα, στη σελίδα 23 της εφημερίδας "Δημοκρατία", ένα πολύ ενδιαφέρον όσο και τραγικό ρεπορτάζ του Στ. Χίου, με τίτλο "Το θρίλερ με τον στενό φίλο του Βαλλιανάτου". Αναφέρεται στον αιφνίδιο θάνατο, μέσα στο διαμέρισμα του γνωστού και μη εξαιρετέου Γρ. Βαλλιανάτου στον Αγ. Παντελεήμονα, του 25χρονου Κωνσταντίνου Διώτη, επίσης συγγενή του ανακριτή Διώτη, με τον οποίον ο Β. συμβίωνε επί τριάμιση χρόνια.

    Τραγικός κόσμος, τραγικοί άνθρωποι... "Περίεργη κρίνεται και η στάση της Ασφάλειας Αττικής, αφού φαίνεται από τα γεγονότα ότι "έρριξε σύρμα" σε ευνοϊκά προσκείμενους σε αυτή δημοσιογράφους να υποβαθμίσουν εντελώς το θέμα", γράφει ο Στ. Χίος. Όπως ακριβώς και την προηγούμενη φορά, με την απόπειρα αυτοκτονίας. Μαγειρέματα παρασκηνίου, ύποπτοι θάνατοι, τα γκέτο της Αθήνας και ο κ. σύμβουλος επικοινωνίας του ΓΑΠ ...

    • Orestios avatar
      Orestios @ δρόμος 14/12/2010 22:39:29

      !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ Orestios 14/12/2010 22:46:28

        Ορέστιε, μακάρι να μπορούσα να μεταφέρω ολόκληρο το άρθρο. Αν το διαβάσεις, θα πάθεις σοκ.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ δρόμος 15/12/2010 12:29:32

      O Βαλλιανάτος δεν ήταν απλώς σύμβουλος επικοινωνίας του ΓΑΠ. Ηταν κολλητός του φίλος. Πήγαινε να κάνει ιδιαίτερα μαθήματα ο ΓΑΠ στο Λονδίνο σε σπιτι διαπρεπούς Έλληνα καθηγητή οικονομολόγου, Κρητικού και πατριώτη (εξαίρετου ανθρώπου, μεγάλου στην ηλικία, του είχε πάρει συνέντευξη πέρυσι η "Καθημερινή της Κυριακής"). Και πήγαινε παρέα με τον Βαλλιανάτο, που τον περίμενε απ' έξω, στον προθάλαμο του γραφείου του καθηγητή.

  18. δημης avatar
    δημης 14/12/2010 23:34:19

    "Πήγε να αυτοπυρποληθεί έξω από το Μαξίμου"
    Ο......Παπακωνσταντίου ήταν στο μοναδικό φωτείνό του διάλειμμα.........

  19. Geoponix avatar
    Geoponix 15/12/2010 09:05:51

    Φταίει που έχουμε κάνει μνημείο στο Ζάλογγο και όχι στο ΚΟΥΓΚΙ!

  20. η Dimi avatar
    η Dimi 15/12/2010 18:22:38

    Ορέστιε, Η αποδομητική, ανηλεής Δράση των νεοταξιτών μαφιοκρατιών, δεν μάς επιτρέπει κυριολεκτικά, να πάρουμε ανάσα. Γι’αυτό, η αντίδραση μας στη πολυδιάστατη, Υπέρτατη ΥΒΡΙ, φαίνεται να είναι εξίσου τρομερή. Το αν θα είναι αλυσίδα ή (σχηματικά) tango, δεν έχει σημασία. Αυτό που προέχει, είναι η απελευθέρωση της σκλαβωμένης Πατρίδας, το ταχύτερο δυνατό.

    Σε μόλις 14 μήνες και 11 ημέρες Τιτανικού Mineiko-Chant-Bilderberg, Η Ελλάδα Εάλω. Και υφίσταται τέτοια οικονομική και κοινωνική αποδόμηση, που θα μπορούσε να συγκριθεί με την αποδόμηση ενός αιώνα τουρκικής κατοχής. Αυτό είναι το δικό μου συμπέρασμα, μετά απ' όσα είδα να συμβαίνουν στη Κερατέα, σήμερα. Εκεί όπου, οι κάτοικοι δίνουν πραγματική ΜΑΧΗ γιά να προστατεύσουν τη περιοχή τους. Και όταν το σπίτι του γείτονα καίγεται, κινδυνεύει να καεί και το δικό μας σπίτι, Ορέστιε..


    Αυτό είναι το Δελτίο με το έγγραφο-shock του Χρήστου Παπουτσή προς όλα τα Αστυνομικά Τμήματα για «Ειδική Μεταχείρηση Μουσουλμάνων Λαθρο-εποίκων» http://bit.ly/gVvFhH καθώς και άλλα αφυπνηστικά άρθρα. Παράκληση γιά τη διάδοση κι ενημέρωση όσο περισσότερων Ελλήνων, γίνεται.

    Η Αστυνομία που ξέραμε, γιά τη προστασία των Ελλήνων Πολιτών, Δεν υπάρχει πιά. Ας το συνειδητοποιήσουμε αυτό οι Ελληνες. Είμαστε απελπιστικά μόνοι. ΔΕΝ έχουμε να ελπίζουμε στη βοήθεια κανενός, παρά μόνο στη δική μας, γιά τη λευτεριά της Πατρίδας. Aνείπωτη η συμφορά που μάς βρήκε. Και πάρα πολλά τα γρόσια της προδοσίας,..