#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/04/2012 20:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πήγε για στήριξη και βγήκε ... Καμμένος



Αναδημοσιεύουμε ένα παλαιότερο κείμενο της "Ελευθεροτυπίας" που αποδεικνύει ότι το φλερτ του κ. Καμμένου με την Αριστερά δεν άρχισε τώρα:

 Σκηνές απείρου κάλλους με πρωταγωνιστές τον βουλευτή της Ν.Δ. Π. Καμμένο και Ικαριώτες νεοδημοκράτες σημειώθηκαν την Τετάρτη το βράδυ στο λιμάνι του νησιού.

Αν και βουλευτής της Β' Αθηνών, ο κ. Καμμένος διατηρεί δεσμούς με την Ικαρία λόγω της καταγωγής της γυναίκας του.

Ωστόσο την Τετάρτη το βράδυ, που κατέφτασε στον Αγ. Κήρυκο, δεν έτυχε της θερμότερης υποδοχής από τους ψηφοφόρους του κόμματός του.

Και αυτό διότι ο κ. Καμμένος, κόντρα στις αποφάσεις των τριών τοπικών οργανώσεων στο νησί που στήριξαν από τον πρώτο γύρο τον υποψήφιο δήμαρχο Χρ. Σταυρινάδη, επιχείρησε να τους μεταπείσει ώστε στον δεύτερο γύρο να τον καταψηφίσουν.

Σημειώνεται ότι ο ιατρός Χρ. Σταυρινάδης, εκτός από τη Ν.Δ., στηρίζεται από το ΠΑΣΟΚ, αλλά και από τον ΣΥΡΙΖΑ και τη Δημοκρατική Αριστερά.

Κάτι που βέβαια δεν φάνηκε να πτόησε τον βουλευτή Αθηνών που ζήτησε από τους ομοϊδεάτες του να ψηφίσουν τον υποψήφιο του ΚΚΕ Στ. Σταμούλο, ο οποίος ήρθε δεύτερος την περασμένη Κυριακή με το επιχείρημα ότι είναι κατά του Μνημονίου.

Η προσπάθειά του όμως όχι απλώς δεν τελεσφόρησε, αλλά, αντιθέτως, ο κ. Καμμένος φυγαδεύτηκε άμα τη ελεύσει του στο λιμάνι προκειμένου να γλιτώσει τα χειρότερα από τους ψηφοφόρους της Ν.Δ.

Κατέφυγε, σύμφωνα με πληροφορίες, σε καφενείο στον Εύδηλο (άλλο λιμάνι του νησιού), όπου παρέμεινε έως αργά το βράδυ συζητώντας σε εντονότατους τόνους με νεοδημοκράτες που όχι μόνο δεν μετέβαλαν στάση, αλλά του ζητούσαν να μην ξανασχοληθεί με τα τοπικά ζητήματα.

Ετσι χθες ο βουλευτής πήρε το καράβι της επιστροφής.

Πηγές της αξιωματικής αντιπολίτευσης δηλώνουν ότι ο βουλευτής έδρασε αυτοβούλως. Τοπικοί φορείς, αντιθέτως, υποστηρίζουν ότι κάτι τέτοιο δεν θα ήταν δυνατόν να γίνει, αν δεν υπήρχε άνωθεν εντολή. Συσχετίζουν τις ενέργειες του κ. Καμμένου με την αναμέτρηση στην Περιφέρεια του Β. Αιγαίου, όπου ο «εκλεκτός της Ν.Δ.» Π. Βογιατζής, αν και πρώτος την περασμένη Κυριακή, χρειάζεται περαιτέρω ώθηση για να κατακτήσει στον δεύτερο γύρο την πολυπόθητη περιφέρεια.

 

ΑΝΤΩΝΗΣ ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ


Ελευθεροτυπία, Παρασκευή 12 Νοεμβρίου 2010

[caption id="attachment_158557" align="alignnone" width="600" caption="Από άλλο δημοσίευμα της Ικαρίας για το ίδιο θέμα"][/caption]

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΤΑΞΙΚΗ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ avatar
    ΤΑΞΙΚΗ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ 28/04/2012 20:41:25

    Επικίνδυνη η λεγόμενη αντιμνημονιακή κυβέρνηση
    http://taxikiantepithesi.blogspot.com/2012/04/blog-post_8171.html

  2. juliet avatar
    juliet 28/04/2012 20:55:25

    Διορθώστε με ,αν κάνω λάθος....τον φυγαδέψανε; αυτό τον ανεξάρτητο Ελληνα; χαχαχα,όλοι τον κυνηγούσανε ; και αυτό δεν είναι εύκολο να το πετύχεις!

  3. k_preve avatar
    k_preve 28/04/2012 21:37:47

    Κάτι ανάλογο έπαθε και ο Ζώης χθες βράδυ στη Λάρισα. Πήγε σε γνωστή πλατεία (για τα σουβλάκια της) όπου τον γιουχάρανε......μία γυναίκα του εσκισε τα ψηφοδέλτια που της έδωσε και του τα πέταξε στη μούρη!!!!!!....και άλλα παρόμοια!!!!
    Έτσι.......ΜΑΥΡΟ στους Τσιπροδεξιούς!!!

  4. kostis avatar
    kostis 28/04/2012 22:01:55

    O Καμμενος και οι διαφοροι καμμενοι που τον περιστοιχιζουν θυμιζουν ψευτοκουτσαβακιδες της δεκαετιας του 20.. Εκεινους που φορουσαν το σακκακι στο ενα μανικι η ειχαν το ζωναρι τους λυμενο, ετοιμοι για καβγα.. Ξεχνουν ομως πως ο χωροφυλακας κουβαλαει παντα το ψαλιδι μαζι του.. Και το χρησιμοποιει...

  5. vaggelis avatar
    vaggelis 28/04/2012 22:25:20

    τοσο κοσμο και ρευμα που εχει ο κα(η)μενος που τον κρυβει καμια συγκεντρωση καμια ομιλια δεν θα κανει???

  6. η Dimi avatar
    η Dimi 28/04/2012 22:51:40

    http://www.antinews.gr/?p=51444
    "Σαμαράς: H «Νέα Μεταπολίτευση» είναι η επανάσταση του αυτονόητου"

    Προφανώς, ο κ. Καμμένος αγνοεί τη παγκόσμια διασημότητα και διάκριση της "Γαλάζιας Ζώνης" Μακροζωϊας, Υγείας & Ευτυχίας της Ικαρίας και των κατοίκων της Ικαριωτών, με το υψηλότερο ποσοστό υγιέστατων 90χρονων, από οποιοδήποτε άλλο μέρος στον πλανήτη!

  7. αναγνωστης avatar
    αναγνωστης 28/04/2012 22:56:04

    Αποδοκίμασαν τον Καμμένο στην Τρίπολη


    Σαν σίφουνας πέρασε ο Καμμένος από την Τρίπολη, λόγω των αποδοκιμασιών μερίδας πολιτών που βρέθηκαν κάτω από το Δημαρχείο που επισκέφθηκε ο πρόεδρος των Α.Ε.
    Συγκεκριμένα, ο Πάνος Καμμένος, ενώ είχε πάρει θέση να κάνει δήλωση στα τοπικά κανάλια, μερίδα πολιτών τον αποδοκίμασε, λέγοντάς σου, εσύ θα μας κάνεις Αλβανία, εδώ είμαστε δεξιοί, «σε έχει βάλει στο βρακί της η Παπαρήγα» αλλά και «εσύ δεν ήξερες τίποτα για το έγκλημα, τόσα χρόνια υπουργός;»

    Προς τιμήν του ο Πρόεδρος των Α.Ε., απομακρύνθηκε από τις κάμερες, πηγαίνοντας προς τους πολίτες, οι οποίοι όμως δεν δέχτηκαν να του μιλήσουν, συνεχίζοντας τις αποδοκιμασίες.

    Στο τέλος ο κ. Καμμένος, υπό την πίεση των πολιτών δέχτηκε να αποχωρήσει κάνοντας τις δηλώσεις σε παρακείμενο κάθετο δρόμο…

  8. Ιωάννης33 avatar
    Ιωάννης33 29/04/2012 02:51:59

    Δεν ξέρω αν έχει συνέπεια στους λόγους του,αλλά σίγουρα έχει συνεπεια στο τρέξιμο