#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/08/2010 00:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πάσα ομοιότης είναι εντελώς συμπτωματική

Γιώργος Καρατζαφέρης, 8-6-2010: «Η πρόσθεση και ο πολλαπλασιασμός θα μας φέρουν στην εξουσία. Εκείνος κάνει το αντίθετο. Κάθε μέρα τού φεύγουν στελέχη»
Κώστας Αϊβαλιώτης, 12-7-2010: «Η διαίρεση είναι εχθρός του πολλαπλασιασμού και της πρόσθεσης. Στις εκλογές του Νοεμβρίου θα πρέπει να αθροισθούν όλες οι υγιείς δυνάμεις, ώστε να δει η χώρα φως στην άκρη του τούνελ».
Κυριάκος Μητσοτάκης, 20-8-2010, σχόλιο στα Χανιά για την διαγραφή Μαρκογιαννάκη: «Πιστεύω πάντα στην πολιτική ότι η πρόσθεση και ο πολλαπλασιασμός είναι πολύ πιο χρήσιμες, από την αφαίρεση και την διαίρεση»


http://taxalia.blogspot.com/2010/08/blog-post_2156.html



ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 21/08/2010 00:15:29

    Γραμμένα τους τα δίνει το μητσοτακέικο; Ούτε να κρυφτούν δε μπορούν πια... Γιατί άλλωστε; Ο κόσμος τους πήρε χαμπάάρι! Γι' αυτό μαύρο στους μαυρογιαλούρους!

    • anonymous avatar
      anonymous @ ΝΙΚΟΣ 21/08/2010 00:29:19

      Εγώ ξέρω φίλε μου ότι αν σε καλύπτει η γυναίκα σου δεν ψάχνεις για γκόμενα. Αν λοιπόν ο Σαμαρά έχει πρόταση και καταφέρει να οργανώσει το κόμμα δε θα χάσει ψηφοφόρους. Αν δεν έχει θα χάσει.

      Αυτά τα περί ελπίδας ο κόσμος τα βαρέθηκε. Θέλει κάτι πιο χειροπιαστό.

      • ΝΙΚΟΣ avatar
        ΝΙΚΟΣ @ anonymous 21/08/2010 00:53:26

        Συμφωνώ απολύτως!

      • Lungcancer avatar
        Lungcancer @ anonymous 21/08/2010 08:23:09

        Όλα πολύ σωστά. Όμως στο θέμα της γκόμενας έκανες το κλασικό λάθος να τη συνδέεις με τις επιδόσεις της συζύγου. Λες ότι αν σε καλύπτει η σύζυγος, τότε δήθεν δεν απαιτείται γκόμενα. Μέγα λάθος! Είναι σα να λες, άμα έχω δροσερό νερό, τι να τη κάνω τη μπύρα.

        Η γκόμενα αγαπητέ, είναι sex partner ενώ η σύζυγος life partner. Και όσο μια σύζυγος είναι λ.χ. δική μου life partner, δύναται (επιβάλλεται θα έλεγα) παραλλήλως να είναι sex toy για άλλους. Το αυτό ισχύει και για τους αρσενικούς.

        Τηρουμένων των μέτρων ασφαλείας, αυτή είναι μια αναζωογόνος δραστηριότητα που λειτουργεί σαν φάρμακο διά πάσαν νόσο. Είναι προσβολή προς τη ζωή το να το αγνοούμε.

      • Νικόλαος Μ. avatar
        Νικόλαος Μ. @ anonymous 21/08/2010 18:08:45

        LungCancer, εκεί που συμφωνούσα ολότελα με τα λεγόμενά σου, ξαφνικά, ένας κόμπος εμφανίστηκε στο λαιμό μου, απ΄το πουθενά...

        «η δική μου γυναίκα -παιχνίδι του Σεξ για άλλους» Lol

        ξέρεις, σαν κλασικός έλληνας σκέφτομαι κι εγώ, παρτάκιας. αΧαΧα! Όσο κι αν έχεις δίκιο...

  2. Maya avatar
    Maya 21/08/2010 00:23:20

    Όλοι μαζί 11 888!
    Ρισπέκτ στα χάλια, έγραψαν.

  3. ΚΩΣΤΑς Β. avatar
    ΚΩΣΤΑς Β. 21/08/2010 01:50:30

    Καρατζαφέρη Κυριάκο και Αιβαλιώτη μάθετε ότι προσθεση και πολλαπλασιασμός είναι αυξητικές πράξεις όταν μιλάμε για θετικούς αριθμούς (ανθρώπους),όταν ο ένας είναι αρνητικός τότε τί βγαίνει;;;;έεεε Κυριάκο απορώ τώρα εσύ γιτί δεν φεύγεις τι περιμένεις να σε διαγράψουν ,τι νομίζεις θα γίνεις ήρωας.

  4. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 21/08/2010 01:55:08

    Ο Πατήρ Φαμίλιας εδώ και 60 χρόνια, ως ο πρώτος διδάξας τον πλουτισμό διά της πολιτικής, ασχολείται αποκλειστικά μόνον με τις δύο πράξεις της Αριθμητικής, την πρόσθεση και τον πολλαπλασιασμό!
    Είναι προφανές ως καλός μέντορας, να έχει περάσει στους επιγόνους του αυτές τις λέξεις, που θα τις έλεγε ακόμα και στο παραμιλητό του!
    Το τι αφαίρεσε από τη ζωή μας αυτό το χόμπι, που δυστυχώς το ακολούθησαν πλήθος πολιτικών μεταγενέστερα, αφορά μόνον σε εμάς που καλούμαστε σήμερα να πληρώσουμε το μάρμαρο, βάζοντας τη ζωή μας ως υποθήκη! Αυτοί έχουν φροντίσει έγκαιρα για την ασυλία τους και προπαντός για την ατιμωρησία τους! Όμοιος ομοίω, αεί πελάζει!

  5. Ελληνας avatar
    Ελληνας 21/08/2010 11:14:04

    κύττα χαμόγελα στην φωτογραφία...(τρία πουλάκια κάθονταν)

  6. Μisha avatar
    Μisha 21/08/2010 11:57:05

    Αν είναι μάγκας ο Σαμαράς θα πάει το θέμα της Ζήμενς μέχρι το τέλος κι έτσι όλο το μητροτακέικο θα πάει στην Ψυτταλεια για απολύμανση.

    Τα 150.000Ε που πήρε ο πρωτότοκος υιός της Ντόρας σε είδος από τον Χριστοφοράκο φτάνουν και περισσεύουν για να εξαφανιστούν όλοι μαζί ως δια μαγείας.

    • Alex avatar
      Alex @ Μisha 21/08/2010 14:01:09

      Ψιτταλεια???? Θυμαται αραγε κανεις ΠΑΣΟΚΟΣ ποσα χρονια το εταζαν το εργο αυτο?Τι βρωμα ειχε γεμισει ο Σαρωνικος? ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ το εκανε η προηγουμενη κυβερνηση δινοντας λυση?
      Ετσι μου ηρθε και το εγραψα τωρα..μπας και σταματησουν ορισμενοι να εχουν επιλεκτικη Ή και καθολου μνημη....(κυριως ΠΑΣΟΚΟΙ)

  7. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 21/08/2010 12:12:43

    Για το γιόκα την δρακουλιάρας δεν λέτε τίποτα συνεχίζετε το σήριαλ της οικογενειοκρατίας θα έχουμε και νέο "ηγέτη"....

  8. Greekx avatar
    Greekx 21/08/2010 13:25:53

    Τώρα γιατί εγώ ο αγράμματος πίστευα ότι πολλαπλασιάζοντας η προσθέτοντας μηδενικά το αποτέλεσμα θα είναι μηδέν δεν ξέρω !!!!

    • Ολντ Τραφορντ avatar
      Ολντ Τραφορντ @ Greekx 21/08/2010 13:59:38

      Μηδέν για τον Ελληνικό λαό. Τώρα, για άλλους λαούς ..ποιός ξέρει..

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Ολντ Τραφορντ 21/08/2010 14:02:56

        Μείωση κατά 2 εκατομμύρια του Ελληνικού πληθυσμού το 2030 προβλέπει ο καθηγητής Μ.Δρεττάκης.

  9. xristos avatar
    xristos 21/08/2010 13:27:17

    ΚΥΡΙΟΙ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΒΑΣΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ ΤΗΣ ΠΡΟΣΘΕΣΗΣ ΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΤΑΞΕΙΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΜΗΛΑ ΜΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΣΑΠΙΑ ΦΡΟΥΤΑ ΟΠΩΣ ΝΤΟΡΑ ΚΑΙ ΣΙΑ ΜΕ ΙΔΕΟΛΟΓΟΥΣ ΟΠΩΣ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ

  10. Ολντ Τραφορντ avatar
    Ολντ Τραφορντ 21/08/2010 13:56:19

    Χα χα χα!
    Πολύ καλό!

    Τα πολιτικά πρόσωπα που αναφέρονται σε αυτό το άρθρο ίσως διαδίδουν κωδικές φράσεις και συνθήματα με νόημα, σε ενα παιχνίδι όπου κυβέρνηση και οι διάφορες επιλεγμένες (απο υψηλά ιστάμενους) πολιτικές προσωπικότητες παίζουν το παιχνίδι μια κωδικής και ίσως και αλληγορικής συνθηματολογίας, πότε συνθηματολογώντας πρώτη η Κυβέρνηση, πότε συνθηματολογούντες πρώτοι αυτοί, ίσως σε μια προσπάθεια δημιουργίας μιας τεχνητής αλλά ωμής πολιτικής ΚΑΙ κοινωνικής πραγματικότητας με στόχο την αλλαγή του τρόπου ζωής μας, των συνηθειών και των πιστεύω μας.
    Έλεγχος πληθυσμού και συνειδήσεων.

    Δεν πιστεύω οτι ο ΓΑΠ θα λείψει απο τη σκηνή και δεν θα πετάξει και τη δική του κωδική ατάκα. Στο κάτω κάτω ενα σύνθημα με έμφαση στην πρόσθεση και τον πολλαπλασιασμό θα είναι πολύ του στυλ του, αν φυσικά θυμηθούμε ποιό νομοσχέδιο πέρασε πρώτα μόλις ανέβηκε στη πρωθυπουργία.

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Ολντ Τραφορντ 21/08/2010 13:59:47

      Και πάλι εξαιρετικό σχόλιο!

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ αλλενάκι 21/08/2010 14:00:37

        τυχαίο; δε νομίζω!...

    • Ολντ Τραφορντ avatar
      Ολντ Τραφορντ @ Ολντ Τραφορντ 21/08/2010 14:12:08

      Να είστε καλά.

  11. ΑΛΗΘΙΝΟΣ avatar
    ΑΛΗΘΙΝΟΣ 21/08/2010 15:05:26

    ΤΟ χειρότερο είναι ότι η "οικογένεια" βρήκε δουλειά και στον γιό της Ντόρας1!! άλλος από την "οικογένεια" που θέλει "βοηθήσει" τον τόπο του!!! Ελπίζω οι ψηφοφόροι της Ευρυτανίας να τους "μαυρίσουν" για τα καλά!!!!

  12. Νικόλαος Μ. avatar
    Νικόλαος Μ. 21/08/2010 18:00:15

    Ρε! Τι περιμένει ο Σαμαράς; Άντε δρόμο κι αυτός! Δεν δέχομαι με τίποτα να μείνει στη Νέα Δημοκρατία ο Μητσοτάκης. Για κανένα λόγο. Έστω και αν μας τον βγάλουν Άγιο αύριο-μεθαύριο ( γιατί ποτέ δε ξέρεις )

    • Νικόλαος Μ. avatar
      Νικόλαος Μ. @ Νικόλαος Μ. 21/08/2010 18:02:33

      Θυμάστε τα μούτρα του όταν ένα κανάλι του απόκαλυψε στον αέρα τα τιμολόγια της Mizens;

      - Καλά, που τα βρήκατε αυτά; αΧαΧαΧα!