07/06/2012 23:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πάρτα ... σύριζα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. man8os avatar
    man8os 07/06/2012 23:30:55

    Πολυ ωραιο

  2. Παύλος avatar
    Παύλος 07/06/2012 23:31:03

    Καλόοοοοοοοοοοοοοοοοο !!!!!!!!!!!!!!
    Μα πολύ καλόοοοοοοοοοοοοοοοοο !!!!!!!!!!!!!!!!

  3. GreekInLux avatar
    GreekInLux 07/06/2012 23:31:10

    άψογο!!! :D

  4. sawas avatar
    sawas 07/06/2012 23:35:59

    το καλό να λέγεται.....

  5. juliet avatar
    juliet 07/06/2012 23:47:29

    Boys,
    Καλησπέρα!!!!!
    άπαιχτο!!!!!!!!!!!!!!!και η κυρία;;;;με τον καλό λόγο!!!
    :) :)

  6. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 07/06/2012 23:51:31

    Χα,χα,χα!!!!! Καλό!!!!

  7. A.M. avatar
    A.M. 07/06/2012 23:53:25

    Ε, άπαιχτο!
    Άμα λέμε άπαιχτο εννοούμε.. άπαιχτο!
    Τα πάντα όλα!

  8. Aggelos avatar
    Aggelos 08/06/2012 00:25:51

    τι ειναι αυτο ρε παιδια?διαφημιση ποιου?

  9. chrisss avatar
    chrisss 08/06/2012 00:41:01

    Έπρεπε να ναι σποτακι της ΝΔ

  10. Spiros linardos avatar
    Spiros linardos 08/06/2012 00:43:29

    Array

  11. Πέρα στους πέρα κάμπους avatar
    Πέρα στους πέρα κάμπους 08/06/2012 00:44:22

    http://www.lifo.gr/now/politics/11223

  12. George avatar
    George 08/06/2012 00:57:52

    Αν αυτό είναι διαφημιστικό της Νέας Δημοκρατίας, που το εύχομαι, τότε κάποιοι μάλλον άρχισαν να πιάνουν το νόημα. Θά κάνει πάταγο.
    Μπράβο, τέλειο.

  13. Nikitas avatar
    Nikitas 08/06/2012 01:07:22

    χα χα χα! Ωραίο!
    Τι είναι όμως; Είναι πολύ επαγγελματικά γυρισμένο. Νέα διαφήμιση;

    • Factorx avatar
      Factorx @ Nikitas 08/06/2012 01:16:29

      Πρωτοβουλία του διαδικτύου που αγωνίζεται

      • xenios avatar
        xenios @ Factorx 08/06/2012 09:10:00

        Σίγουρα έχει πολύ πλάκα.

  14. περήφανος δεξιός avatar
    περήφανος δεξιός 08/06/2012 01:08:02

    Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο

  15. Nikitas avatar
    Nikitas 08/06/2012 01:25:47

    Ό,τι και να είναι, το γεγονός είναι ότι πρόκειται για πολύ έξυπνο και χιουμοριστικό σποτ που θα τραβήξει την προσοχή των νέων. Εκεί δηλαδή που η ΝΔ έχει μεγάλο πρόβλημα.

    Κι αν η ΝΔ δε θέλει να βγάλει κάτι ανάλογο, ας το κάνει η ΟΝΝΕΔ.

    • NicoleS avatar
      NicoleS @ Nikitas 08/06/2012 17:06:05

      ναι σίγουρα μου τράβηξε την προσοχή και με έκανε να δω πως για άλλη μια φορά υποτιμάνε την νοημοσύνη μας και ταυτόχρονα δεν σέβονται το δικαίωμα της επιλογής μας στην ψήφο και μέσα από διάφορα τεχνάσματα προσπαθούν να μας τρομοκρατήσουν και να μας κάνουν ψυχολογικό πόλεμο.
      Και κάτι ακόμα στις εκλογές δεν είστε υποχρεωμένοι να ψηφίσετε μεταξύ νεο-ναζιστών και ΣΥΡΙΖΑ. Όπως και δεν είστε υποχρεωμένοι να ψηφίσετε μεταξύ Νέας Δημοκρατίας και ΠΑΣΟΚ. Υπάρχουν ένα σωρό κόμματα, με διαφορετικές προτάσεις και ιδέες τα οποία μπορείτε να βοηθήσετε μέσω της ψήφου και της συμμετοχής σας. Διαβάστε το πρόγραμμα τους, δείτε τις δηλώσεις των υποψηφίων τους και πράξτε ανάλογα. Αλλά ας μην κάνουμε πως δεν υπάρχουν επιλογές! και το κυριότερο μην αφήνετε κανέναν μα κανέναν να σας τρομοκρατήσει!

  16. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 08/06/2012 02:10:42

    ὡραῖο! πολὺ ὡραῖο!

  17. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 08/06/2012 07:25:22

    Ἐκεῖ θά 'ναι τό κουρεῖο τοῦ σύριζα...
    Γριά,ἒρχεται ἡ σειρά σου...

  18. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 08/06/2012 08:12:07

    Μπράβο πολύ καλό

  19. tak avatar
    tak 08/06/2012 08:33:48

    Μάλλον θα δώσει ποσοστά καλά στη ΝΔ το σποτάκι!
    Άκου δύο ... σκύλους! Να σε φάνε ζωντανό πριν προλάβεις να κάνεις κιχ!

    • Φελίζα avatar
      Φελίζα @ tak 08/06/2012 20:15:28

      tak! tak!

  20. Inno avatar
    Inno 08/06/2012 12:16:59

    κι άλλο :)

    http://www.youtube.com/watch?v=bKjOcUNUj_k&feature=related

    • juliet avatar
      juliet @ Inno 08/06/2012 13:02:16

      :) :) :)

  21. Χρηστος avatar
    Χρηστος 08/06/2012 13:06:09

    “Καθοριστικός θα είναι ο ρόλος της τοπικής αυτοδιοίκησης στην πίεση ή στην υπενθύμιση σε ανθρώπους που ωφελήθηκαν από την ΝΔ, σε ανθρώπους που δούλεψαν επί ΝΔ, σε ανθρώπους που πήρανε συμβάσεις από τη ΝΔ, εννοώ συμβάσεις έργου, συμβάσεις ορισμένου χρόνου, άλλοι που πήγανε στα στέιτζ… Σε αυτούς να τους θυμίσουμε ότι πρέπει να προσφέρουν κάποια υπηρεσία, πρέπει να πάνε εκλογικοί αντιπρόσωποι, πρέπει να φέρουν την μάνα τους και τον πατέρα τους να ψηφίσει, ξέρουμε όλοι ποιοι είναι αυτοί, αυτοί που τα χρόνια διακυβέρνησης της ΝΔ ωφελήθηκαν από τη ΝΔ, σε αυτούς μπορούμε να υπενθυμίσουμε λίγο πιο φωναχτά ότι έχουν υποχρέωση να πάνε να ψηφίσουν. Αν ο καθένας μας φέρει από έναν ακόμα, που νομίζω μπορούμε, από έναν ακόμα που δεν πήγε να ψηφίσει την προηγούμενη φορά ΝΔ και τον φέρει πίσω, θα τρίβουμε τα μάτια μας την Κυριακή το βράδυ από το αποτέλεσμα…”

    Τάδε έφη το στελέχος της τοπικής αυτοδιοίκησης της ΝΔ σε συγκέντρωση που έγινε πρόσφατα στο Κιλκίς, παρουσία του πρώην περιφερειάρχη Πανίκα Ψωμιάδη.

    Να σας χαιρόμαστε βρε νεοδημοκράτες...

    Βρε σύριζα θα τα πάρω, συριζα!

    • Κόνδωρας avatar
      Κόνδωρας @ Χρηστος 08/06/2012 13:17:26

      Χρηστάκο, αυτό σε πείραξε; Οι αρλουμπολογίες και οι μαυρογυαλουρισμοί του Τσιπραντρέου σου: "διορισμοί στο Δημόσιο", "αύξηση μισθών/συντάξεων/επιδομάτων", "καταγγελία ...δηλαδή επανεξέταση... δηλαδή όχι μονομερής...δηλαδή πολιτική ακύρωση του Μνημονίου" δεν σε πείραξαν;
      Περιμένεις κι εσύ τη θεσούλα σου στο Δημόσιο; Μήπως είσαι ήδη βολεμένος και φοβάσαι να ξεβολευτείς;
      Καλού κακού, τσάμπαρε από τώρα το κοντινότερο ΑΤΜ: στις 18 Ιουνίου, αν βγει ο "κομαντάτε Τσι", θα έχει μεγάλη ουρά... Και ΜΗΝ μου πεις ότι κινδυνολογώ: κάνε την καβάτζα σου εσύ, κι ας βγω εγώ λάθος.
      Περαστικά σου... (κι αν στις 18 βγει ο Σαμαράς, πιες μια σοδίτσα)

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Χρηστος 08/06/2012 13:26:25

      Μετακόμιση του Βαθέος ΠΑΣΟΚ στο ΣΥΡΙΖΑ
      "127 στελέχη του ΠΑΣΟΚ εξέφρασαν την υποστήριξή τους στον ΣΥΡΙΖΑ. Στην πλειοψηφία τους είναι μέλη του Ρεύματος Νέων Σοσιαλιστών, με διαδρομή στο εθνικό συμβούλιο της νεολαίας του Κινήματος, αλλά και στο εθνικό συμβούλιο του ΠΑΣΟΚ. Το ανώτερο καθοδηγητικό όργανο μεταξύ δύο συνεδρίων. Χαρακτηριστικές περιπτώσεις είναι οι
      Ελευθεριάδης Αντώνιος πολιτικό συμβούλιο νεολαίας ΠΑΣΟΚ,
      Ζερβάκη Μαρία μέλος εθνικού συμβουλίου ΠΑΣΟΚ,
      Θέμης Τζήμας μέλος εθνικού συμβουλίου ΠΑΣΟΚ,
      Ρέντζου Πετρούλα εθνικό συμβούλιο νεολαίας ΠΑΣΟΚ,
      Σκουλάς Μανώλης στέλεχος της ΠΑΣΠ,
      Στεφάνου Νίκος εθνικό συμβούλιο νεολαίας ΠΑΣΟΚ,
      Τσουκαλάς Κώστας εθνικό συμβούλιο νεολαίας ΠΑΣΟΚ,
      και άλλοι
      Πρόκειται για στελέχη που είχαν διαχρονικά προνομιακές σχέσεις με τον Άκη Τσοχατζόπουλο, αλλά και τη Λούκα Κατσέλη στα χρόνια της κυριαρχίας του Γιώργου Παπανδρέου, ειδικά την περίοδο της αντιπολίτευσης.

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 08/06/2012 13:29:08

        Στροφή προς το ΣΥΡΙΖΑ έκαναν πριν από τις εκλογές εκατοντάδες συνδικαλιστές που γαλουχήθηκαν και ανδρώθηκαν στους κόλπους της ΠΑΣΚΕ, έπαιξαν παιχνίδια εξουσίας, πολλές φορές συνδιοίκησαν και στο φινάλε βρέθηκαν απομονωμένοι, χωρίς ακροατήριο, στήριξη και μέλλον. Απ' τα ψηλά στα χαμηλά, στρατηγοί χωρίς στρατιώτες, οι πάλαι κραταιοί Πασκίτες έκαναν «κωλοτούμπα» ζητώντας θαλπωρή στη ροζ αγκαλιά του ΣΥΡΙΖΑ.

        Ως πρώτο βήμα, δήλωσαν ανοιχτά ότι ψήφισαν και θα ξαναψηφίσουν στις 17 Ιουνίου τον Αλέξη Τσίπρα, απογοητευμένοι από τους μνημονιακούς ηγέτες που ευθύνονται για την ελεύθερη πτώση του ΠΑΣΟΚ. Αρκετοί που είχαν και στο παρελθόν καλή επικοινωνία με τους ροζ συνδικαλιστές, στηρίζουν πλέον ανοιχτά τις θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ στις γενικές συνελεύσεις και κατεβαίνουν με κοινές απόψεις σε κρίσιμα θέματα. Πολλοί τηρούν σχέση αναμονής και περιμένουν το αποτέλεσμα των εκλογών ώστε να αποφασίσουν στη συνέχεια αν θα ενταχθούν και οργανωτικά στο νέο ρεύμα.

        Στο νέο πολιτικο- συνδικαλιστικό τοπίο που διαμορφώνεται, ο πιο γνωστός «πράσινος» που δήλωσε ότι εγκατέλειψε το ΠΑΣΟΚ και ψηφίζει πλέον «δαγκωτό» αριστερό κόμμα, χωρίς να ενταχθεί προς το παρόν σε οργανωτικό σχήμα είναι ο Νίκος Φωτόπουλος της ΓΕΝΟΠ- ΔΕΗ.

        Αν και τελευταία «τσαλακώθηκε» από την αποκάλυψη της προκλητικής διασπάθισης δημοσίου χρήματος στην ομοσπονδία και τις κόντρες με το αδελφό σωματείο εργαζομένων στα ορυχεία της ΔΕΗ, ο πράσινος αγωνιστής δεν ξέχασε το τροτσκιστικό παρελθόν του. Ενιωσε προδομένος από το ΠΑΣΟΚ και θυμωμένος με τους μνημονιακούς υπουργούς « Επί 34 χρόνια ήμουν πιο ΠΑΣΟΚ από ΠΑΣΟΚ – εξηγεί- Θλίβομαι και υποφέρω. Η κυβέρνηση εκτέλεσε 2 εκατομμύρια εργαζόμενους. Από το κόμμα που μας έκανε να ονειρευτούμε έχει μείνει μόνο η ταμπέλα».

        Ο πρώτος πράσινος συνδικαλιστής που άλλαξε ανοιχτά στρατόπεδο ήταν ο Γιάννης Σταθάς, πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Λειβαδειάς που εξελέγη και βουλευτής Βοιωτίας με το ΣΥΡΙΖΑ. Ακολούθησαν ο Γιώργος Βαμβακάς, πρόεδρος της ομοσπονδίας θυρωρών που συμπεριλήφθηκε στο ψηφοδέλτιο της Β 'Αθηνών και ο δυναμικός συνδικαλιστής των διυλιστηρίων Νίκος Ορφανός ενώ μαζική συμμετοχή δήλωσαν οι μεταφορές σταθερής τροχιάς, Μετρό, τραμ, ΗΣΑΠ, όπου οι επικεφαλής δυναμικών ομοσπονδιών και σωματείων όπως, ο Χρήστος Κούκης, ο Μιχάλης Γαζής και ο Κώστας Δήμου βρέθηκαν στο στρατόπεδο Τσίπρα.

      • juliet avatar
        juliet @ Γιάννης Φαίλτωρ 08/06/2012 13:29:32

        Μαρτυριάρη...
        :)

    • ΠΑΡΝΩΝΑΣ avatar
      ΠΑΡΝΩΝΑΣ @ Χρηστος 08/06/2012 13:29:46

      Εσύ εκεί τo χαβά σου. Επειδή βρέθηκε ένας μαλάκας βρήκες δικαιολογία για το οτι ψηφήζεις ΣΥΡΙΖΑ.

  22. juliet avatar
    juliet 08/06/2012 13:13:28

    Μας τ'είπες ....δεν έχουμε άλλα ευρά ...μετά θα σου τα δώσουμε σε δραχμές.
    :)

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ juliet 08/06/2012 13:18:30

      Σε στερλίνες;

  23. Δημήτρης avatar