#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/03/2011 14:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πάνω από 10% αιωρείται το έλλειμμα



Πάνω από το 36% των Φορέων της  Γενικής Κυβέρνησης.

Δεν έχουν  στοιχεία, δεν  ξέρουν τι χρωστάνε! (ή ντρέπονται να το πουν!)

Για τον λόγο αυτό το και έλλειμμα του 2010  …αιωρείται  πάνω από 10%!!!!!!!

Προσέξτε και το δούλεμα που πέφτει:

"Κύκλοι του υπουργείου Οικονομικών υποστηρίζουν ότι το στενό οικονομικό επιτελείο γύρω από τον υπουργό κ. Γ. Παπακωνσταντίνου δεν έχει εικόνα για τα στοιχεία που αποστέλλει αυτές τις ημέρες στις Βρυξέλλες η ΕΛΣΤΑΤ, καθώς η Στατιστική Αρχή είναι πλέον πλήρως ανεξάρτητη και δεν ενημερώνει για τα στατιστικά δεδομένα που θέτει στην κρίση της Eurostat. " (ΒΗΜΑ)

Για πραγματικό δημόσιο έλλειμμα άνω του 13% του ΑΕΠ έκανε λόγο σε συνέντευξή του στους «Νέους Φακέλους» ο Αλέκος Παπαδόπουλος. Δήλωσε ότι η ελληνική οικονομία βρίσκεται σε πορεία αργού θανάτου.

ΝΠ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 29/03/2011 15:07:26

    Ο Αλ. Παπαδόπουλος δεν ήταν που, πριν από κάτι μήνες, ζήτησε σε ομιλία του την πλήρη, ολοκληρωτική εξαθλίωση του ελληνικού λαού με ακόμα πιο εφιαλτικά μέτρα, και λίγες ώρες μετά είχαμε επέμβαση του... Δίκης οφθαλμού, έτσι δεν είναι; Τι θέλει κι επανέρχεται τώρα;

    • σκαθάρι avatar
      σκαθάρι @ Αυριανιστής 29/03/2011 15:12:16

      και που θα βρεθούν τα λεφτά για να μην υπάρχει εξαθλίωση; Θα μας πεις λοιπόν; στα λόγια γινόμαστε και Κατάρ αλλά που θα τα βρούμε τα λεφτά δεν μας λες... αλλά ξέχασα "λεφτά υπάρχουν" οι έλληνες σαν περιούσιος λαός θα τις πληρώνουν οι υπόλοιποι για να ζουν πέρα από τις δυνατόπτητες τους...

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ σκαθάρι 29/03/2011 15:20:38

        Το αν "ζουν πέρα από τις δυνατότητές τους", πες το στους 700.000+ (επίσημους) ανέργους, πες το στις μάζες που εξαθλιώνονται ολοένα και περισσότερο, πες το στα ορφανά που αφήνουν πίσω όσοι αυτοκτονούν καθημερινά λόγω της ανέχειας, και έλα μετά να μου πεις αν θα σε έχουν πάρει στο κυνήγι με τα στυλιάρια ή όχι...

        Εκτός κι αν συμμερίζεσαι το κήτος που είπε ότι "τα φάγαμε μαζί"...

  2. man8os avatar
    man8os 29/03/2011 15:17:52

    Για να καταλαβουμε
    Ξεκιναμε το 2009 με ελλειμα 10
    2010 με 10
    2011 με ποσο? παλι 10?

  3. hello avatar
    hello 29/03/2011 15:26:01

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΩΡΕΑΝ ΓΕΥΜΑ ΦΙΛΕ.

    • σκαθάρι avatar
      σκαθάρι @ hello 29/03/2011 15:38:55

      Ακριβώς hello αλλά ο αυριανιστής δεν μας λέει που θα βρεθούν τα λεφτά για τους άνεργους. Ναι η ελλάδα σαν χώρα ζει πέρα από τις δυαντότητες της δεν μπορεί να έχει 700,000χιλ δημοσίους υπαλλήλους και όσο για τους άνεργους ας βρούν μία λύση τι πρέπει δηλ. να μας επιδοτούν οι άλλοι λαοί για να κάθονται κυριολεκτικά ή σε κάποιο γραφείο μίας δημόσιας επιχείρησης; Ας γυρίσουν πχ. στη καλιέργεια γης, ο καθένας είναι υπεύθυνος για τον εαυτό του. Αλλά το ερώτημα παραμένει που θα βρεθούν τα λεφτά;;;

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ hello 29/03/2011 15:44:06

      Ομοίως, hello. Πήγαινε κι εσύ στους ανέργους να λες αυτά τα νεοφιλελεύθερα τσιτάτα, και έλα μετά να μου πεις αν θα σε κυνηγάνε ή όχι.

      • hello avatar
        hello @ Αυριανιστής 29/03/2011 15:52:20

        ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΛΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ?

        • σκαθάρι avatar
          σκαθάρι @ hello 29/03/2011 16:00:11

          Γιατί στη Ελλάδα νομίζουμε ότι λεφτά υπάρχουν και απλά οι πολιτικοί είναι τσιγκούνηδες και δεν τα δίνουν στο κόσμο. Αυτή η λογική δυστυχώς οδηγεί σε χρεωκοπία όπου απλά θα ζούμε με ότι δεν θα έχουμε δηλ. με σχεδόν τίποτα. Το έλλειμα θα μηδενιστεί όπως και τα εισοδήματα αλλά θα έχουμε αντισταθεί στους διάφορους Παπαδόπουλους που απλά παρουσιάζουν τα πράγματα ως έχουν. Είπαμε υψηλή πολιτική τι τώρα λεφτά "λεφτά υπάρχουν" μην είσαι τσιγκούνης...

        • Αυριανιστής avatar
          Αυριανιστής @ hello 29/03/2011 16:04:06

          Έχεις παιδιά, αγαπητέ;

          Αν αύριο μείνεις μακροχρόνια άνεργος και, μη έχοντας να τα θρέψεις, πας και αυτοκτονήσεις, να θυμηθώ μετά να τα ρωτήσω αν τα ενοχλεί η αλήθεια...

        • hello avatar
          hello @ hello 29/03/2011 16:10:10

          Αυριανιστής Η ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΚΟΛΗ ΛΥΣΗ?

  4. Ιαπετός avatar
    Ιαπετός 29/03/2011 15:27:32

    Από εφημερίδα έθνος

    Την εκτίμηση ότι το πραγματικό δημόσιο έλλειμμα βρίσκεται πάνω από το 13% του ΑΕΠ εξέφρασε ο Αλέκος Παπαδόπουλος σε συνέντευξή του στην τηλεόραση του ΣΚΑΙ, υπογραμμίζοντας πως δεν γίνονται πραγματικές μεταρρυθμίσεις, αλλά απλές διευθετήσεις.
    Ο πρώην υπουργός Οικονομικών μίλησε για πορεία αργού θανάτου της ελληνικής οικονομίας και τόνισε πως «το ερώτημα προς το λαό δεν είναι εάν θα χρεοκοπήσουμε ή όχι, αλλά εάν θα καταρρεύσει η χώρα ή όχι». Για το λόγο αυτό ζήτησε ριζικές μεταρρυθμίσεις, πραγματικές αποκρατικοποιήσεις και δημοψηφισματικού χαρακτήρα εκλογές για να αναλάβει ο λαός τις ευθύνες του.

    «Το έλλειμμα του 2010 αρχικά η κυβέρνηση έλεγε ότι θα το μειώσει στο 8,1% μετά την αναθεώρηση του ελλείμματος το 2009 πήγανε στο 9,4%. Τελικά εκτιμάται στο 10,2%, και αν το γρατζουνίσει κανείς θα πάει στο 11%» τόνισε ο κ. Παπαδόπουλος. «Αν προστεθούν και οφειλές του κράτους στον ιδιωτικό τομέα, είμαστε πάνω από 13%. Τι κάναμε αυτή τη χρονιά; Αυτό δείχνει ένα κράτος που παράγει ελλείμματα και δεν μπορεί να κλείσει τις χαίνουσες πληγές».

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Ιαπετός 29/03/2011 15:46:54

      Θέλει πραγματικές μεταρρυθμίσεις ο άνθρωπος, δεν το βλέπετε; Θέλει εκατοντάδες χιλιάδες απολύσεις δημοσίων υπαλλήλων, ξεπούλημα όλων των πλουτοπαραγωγικών πηγών, δημοσίων γαιών και επιχειρήσων, και όλα αυτά με... δημοψηφισματική συναίνεση του λαού στο βιασμό που υφίσταται από την τροϊκανή κατοχή!

      Αχ αυτό το εγκεφαλικό, μισή δουλειά έκανε...

      • man8os avatar
        man8os @ Αυριανιστής 29/03/2011 15:53:49

        Θελει νεκρους χιλιαδες....

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/03/2011 15:36:38

    Οταν 1 χρονο τωρα εκοψαν τα παντα και διελυσαν μισθολογια και συνταξεις... και ανεβηκε 50 Δις το χρεος... τι θα λεμε του χρονου τετοια μερα??
    Εκοψαν και τα ακοφτα το 2011, και ανεβηκαμε αλλα 20Δις..
    Αφου δε βγαινει το Δανειο.. μονο ο ΠΑΠΑΚ το πιστευει! ο φιλαληθης και ο φιλος του το ΓΑΠ...
    Ξαναλεω το τελικο ελλειμα του 2010, θα ειναι 11-13% ! το 11% το κανω δωρο στον εαυτο μου...

    ΠΠ

  6. σκαθάρι avatar
    σκαθάρι 29/03/2011 15:45:17

    Έχουμε βέβαια 300 βουλευτές για να παράγουν πολιτική και 1,500 υπαλλήλους στη Βουλή για να τους βοηθάνε.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ σκαθάρι 29/03/2011 15:51:43

      Δηλαδή αν ήταν 200 και όχι 300 θα... εξαλειφόταν το έλλειμμα του προϋπολογισμού και το δημόσιο χρέος; Ο αριθμός τους είναι το πρόβλημα, ή οι (μη) ικανότητές τους και η πολιτική που παρήγαγαν τόσα χρόνια;

      • σκαθάρι avatar
        σκαθάρι @ Αυριανιστής 29/03/2011 15:53:54

        το κράτος θα έδινε το καλό πάδειγμα οικονομίας και θα είχε κάθε ηθικό δικαίωμα να προχωρήσει στην αναγκαία απόλυση δημοσίων υπαλλήλων.

        • Αυριανιστής avatar
          Αυριανιστής @ σκαθάρι 29/03/2011 16:01:09

          "Αναγκαία" είναι η απόλυση των ΔΥ για τους νεοφιλελεύθερους του Μάνου και του Μπουτάρη. Και της Ντόρας φυσικά.

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/03/2011 15:46:34

    Εχω και τη λυση.. ξερω θα με βρισετε αλλα δε μασαω !!!
    Φτιαχνουμε Πυρηνικο Εργοστασιο στην Ελλαδα, εδω κοντα πχ Οινοφυτα ΒΙΠΕ.
    με το ΓΑΠ πανω και το Ελληνικο Δημοσιο αλλα και τη ΔΕΗ-Φωτοπουλο-Τιτινα, διαχειριστες....!!!!!!!!!!!!!!!
    1.
    ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙ ΤΡΟΙΚΑ ΠΟΤΕ !!! ΟΥΤΕ ΔΑΝΕΙΣΤΗΣ!!!
    2.
    Οι γειτονες... γυρω γυρω δεξια αριστερα... ΘΑ ΛΑΚΗΣΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ !!.. οι Τουρκοι θα φτασουν στο Ιρακ!! απο ΦΟΒΟ !!!
    3.
    Θα μεινει το ΑΙγαιο για παρτη μας και η ΑΟΖ αυτοματα θα ορισθει υπερ ημων ελλειψει ανταγωνιστικων ενστασεων ! ασε που θα την απλωσουμε οσο παιρνει....
    4.
    Τελος, μολις βγαλουμε τα πετρελαια/αερια σε 4-10 χρονια... κλεινουμε το πυρηνικο!!!!
    Ετσι δε θα ξαναχρειαστουμε εξοπλισμους, δανεια κλπ κλπ.... Ιωδιο εχουμε αφθονο στο Αιγαιο..... θα καθαρισει κι ολας με την απομακρυνση των μεμετηδων!

    Αμφιβαλλει κανεις?? ειμαι τρελλος αλλα ΕΧΩ ΓΝΩΣΗ !!...

    ΠΠ

    ΥΓ φυσικα η εργολαβια στον καλυτερο και πλουσιοτερο!!! με αερα 10 δις ετσι για αρχη στα συμβολαια. cash.

    • Enzo avatar
      Enzo @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/03/2011 15:52:52

      εγω μεσα ειμαι στα πυρηνικα, ασε που θα κανεις εξωτερικη πολιτικη και θα σε βλεπουν σαν πυρηνικη δυναμη.φτιαχνεις και εναν πυραυλικο φορεα και εισαι κομπλε, ας ερθουν να σου κουνηθουν μετα.

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Enzo 29/03/2011 15:56:58

        ο φοβος φυλαει τα ερημα....

        ΠΠ

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/03/2011 17:48:14

      Ελλάς...
      Πυρηνικό εργοστάσιο...
      Δ.Ε.Η....
      ...Φωτόπουλος...!

      Τέσσερις λέξεις, που αν μπουν όλες σε μια πρόταση, είναι αρκετές για να δηλώσουν υποταγή και οι .... Η.Π.Α.!

      • man8os avatar
        man8os @ ierofantis 29/03/2011 20:53:05

        Σεβασμος!!!!!

  8. pikras57 avatar
    pikras57 29/03/2011 16:06:24

    .... και να σκεφθεί κανείς ότι το 2010 πάρθηκαν ληστρικά μέτρα εντός και εκτός Μνημονίου 20 δις !
    .... να δούμε τι μας περιμένει...το νέο αυτό έλλειμμα 1,5 δις θα προστεθεί στο 1,8 δις που ήταν η αρχική υπέρβαση του ελλείμματος για το 2010 (συνολικά 3,2 δις μέτρα εκτός μνημονίου για το 2011-όσες οι περικοπές μισθών και συντάξεων το 2010)


    ....και ο ΠΑΠ...δεν ξέρει τι κάνει ο κολητός του στο ΔΝΤ...σορυ στην ΕΛΣΤΑΤ!

    • pikras57 avatar
      pikras57 @ pikras57 29/03/2011 16:09:15

      Φάκτορα για το έλλειμμα του 2010 και την αξιοπιστία των στατιστικών στοιχείων θα έχουμε ΣΥΝΕΧΕΙΑ! Θα χαθεί η ΜΠΑΛΑ!

  9. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 29/03/2011 16:25:48

    Ο.Τ.Α. είπατε; Και το νούμερο 782;
    Η μεγάλη Σαπφώ Νοταρά, με το σκουπόξυλο και την πατσαβούρα στο χέρι, θα έλεγε "Σόδομα και Γόμορρα! Θα μπουκάρω μέσα!".
    Και μετά, μόνο καπνοί, και θ' ακουγόταν μεγαλοπρεπές το μπούμ της μολότωφ.

    • pikras57 avatar
      pikras57 @ Ο Θείος 29/03/2011 16:41:00

      kalo!

  10. spiros1 avatar
    spiros1 29/03/2011 16:29:59

    "Η τράτα μας η κουρελού η χιλιομπαλωμένη, όλο τηνε μπαλώναμε και όλο ήταν ξηλωμένη". 80 εκατ Ευρώ ξόδεψε το 2010 το Υπουργείο του κυβερνητικού ονόματι Πεταλωτή.

  11. pikras57 avatar
    pikras57 29/03/2011 16:50:57

    Γ. Πεταλωτής: «Το 2012 θα επανέλθουμε στην ανάκαμψη»
    «Οι θυσίες των πολιτών αποδίδουν καρπούς», τόνισε ο εκπρόσωπος

    To έλλειμμα ξέφυγε..
    Τα έσοδα 2011 βυθίστηκαν...
    Το χρηματιστήριο -1,8%
    Οι αγορές καλοδέχθηκαν την επιμηκυνση
    Τα spread s 95o μ
    ...και αυτός ΧΤΕΝΙΖΕΤΑΙ!

  12. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 29/03/2011 17:11:01

    h++p://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1949593

    πλησιάζουμε το κάτω από B

    • Enzo avatar
      Enzo @ archaeopteryx 29/03/2011 17:26:27

      εγω δεν μπορω να καταλαβω πως παει και παρακατω απο το junk.
      δηλαδη παρακατω απο το junk τι ειναι?μεθανιο?

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ Enzo 29/03/2011 18:44:26

        Κάτω από ΒΒΒ- θεωρείται below investment grade (δηλαδή speculative δηλαδή ΔΕΝ επιτρέπεται σε συνταξιοδοτικά ταμεία ορισμένων χωρών να έχουν τέτοια χαρτιά). Αυτό ονομάστηκε και "junk", κακώς, γιατί από τον Mike Millken και μετά η below investment grade αγορά αναπτύχθηκε (δηλαδή απέκτησε ρευστότητα, εύρος και βάθος). Κάτω από το ΒΒΒ- έχει ΒΒ+, ΒΒ, ΒΒ-, μετά έχει Β, CCC, CC, C , μετά CI, SD και τέλος, D.

        • moikanos avatar
          moikanos @ archaeopteryx 30/03/2011 10:00:25

          Υπάρχει και άλλο το
          G.A.P

  13. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 29/03/2011 17:17:33

    Το κατεστημένο προαλείφει τον - συνυπεύθυνο γιά την καταστροφή της Χώρας επί Σημίτη - κ. Παπαδόπουλο γιά επίδοξο σωτήρα. Γι΄ αυτό και η προβολή από τηλεοράσεως και οι ανέξοδοι παλληκαρισμοί προς την τρόϊκα.

  14. pikras57 avatar
    pikras57 29/03/2011 18:21:56

    Άν πράγματι λέχθηκαν αυτά ...βρίσκεται σε παράκρουση!

    «Οι οίκοι αξιολόγησης πέρασαν από τη φούσκα της ευφορίας στην απόλυτη απαισιοδοξία και τον πανικό», δήλωσε ο πρωθυπουργός κ. Γ. Παπανδρέου, απαντώντας σε ερώτηση σχετικά με την νέα υποβάθμιση της πιστοληπτικής ικανότητας της χώρας.


    O Πρωθυπουργός τόνισε ότι υπάρχει μεγάλη διάσταση μεταξύ αγορών και πολιτικής και πρόσθεσε ότι τίθεται ζήτημα για το ποιός κυβερνά τον κόσμο.

    Σε ότι αφορά την Ελλάδα είπε ότι ι οίκοι αξιολόγησης αυτή τη στιγμή δεν είναι αξιόπιστοι και τόνισε ότι η χώρα βρίσκεται στο σωστό δρόμο.

    «Η υποβάθμιση δεν οφείλεται στο τι κάνει ή δεν κάνει η Ελλάδα, δείχνει ότι οι αποφάσεις στην ΕΕ δεν είναι επαρκείς. Εως τώρα οι αγορές προηγούνταν. Ας ελπίσουμε ότι μετά της πρόσφατες αποφάσεις της ΕΕ δεν θα συνεχίσουν να προηγούνται των πολιτικών αποφάσεων».

    Λίγο νωρίτερα ο κ. Παπανδρέου σημείωσε ότι σε ευρωπαϊκό επίπεδο απαιτείται αλλαγή πολιτικής και σημείωσε ότι «η μονομερής πολιτική λιτότητας θα μας οδηγήσει σε αδιέξοδο αν δεν υπάρξει σαφής αναπτυξιακός προσανατολισμός».

  15. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 29/03/2011 19:13:36

    Οι άνθρωποι είναι απλά από άλλο ανέκδοτο: επικίνδυνα άσχετοι δεν ακούν τίποτα και τα ξέρουν όλα.

    Ποια ΕΛΣΤΑΤ;
    Αυτή που ζητά στοιχεία από Υπηρεσίες της Γενικής Κυβέρνησης από το 2005 - 2010.
    Αυτή που η εφαρμογή της ....κατασκευαζόταν ενώ έβγαζε εγκυκλίους εφαρμογής;
    Ποιο ΓΛΚ και ΥΠΟΙΟ;
    Αυτό που έβγαζε εγκυκλίους για το Μητρώο Δεσμεύσεων 29/12/2010 για εφαρμογή από 01/01/2011;
    ή για διπλογραφικό στο Δημόσιο (Μάρτιος το 15/2011) με εφαρμογή από ... 01/01/2011;
    ή που το TAXIS είχε ...πέσει και χτυπήσει; ...τι έγινε με δηλώσεις του ΦΠΑ...
    ή για το έλλειμμα του 2010; ή για τα έσοδα του 2011;
    ή για την αντιστοίχιση ΚΑΕ σε ΣΑ ΠΔΕ που ο Χρυσοχοίδης θέλει προτάσεις 08/04/20011 αλλά το ΓΛΚ αντιστοίχιση έως .... 31/12/2010.
    ή βγάζει η ΕΑΠ μισθοδοσία; γραμματοκιβώτιο είναι
    Οι άνθρωποι δεν έχουν καμία επαφή με την πραγματικότητα.
    Εκδότες εγκυκλίων είναι που ποτέ στη ζωή τους δεν έβγαλαν μια μισθοδοσία, δεν υπέβαλαν ένα ένταλμα σε ΥΔΕ, δεν πήγαν σε Ε Συνέδριο, δεν έκαναν ένα διαγωνισμό.
    Αναθέσεις σε συμβούλους και σε στελέχη θρανίων είναι για αυτό τα νούμερα είναι ...νούμερα.
    Απλά το μπάχαλο πάντα βόλευε την πολιτική με τους πολιτικούς μας γιατί η μηχανογράφηση και η τυποποίηση δεν είναι καλή ή κακή αλλά επιφέρει διαφάνεια ...οι άνθρωποι κατάλαβαν ΔΙΑΥΓΕΙΑ.

    ΥΓ


    ας τους πει κάποιος ότι οι Υπηρεσίες του Δημοσίου δεν έχουν μελάνι για τους εκτυπωτές, δεν μπορούν να πληρώσουν οφειλές και ας έχουν έστω και περιορισμένες πιστώσεις, γιατί θέλουν Α Πρωτοκόλλου και ΑΔΑ σε εντολές, αναλήψεις δέσμευσις, χρεώσεις, αποδόσεις κλπ.
    ...εκσυγχρονιστήκαμε για να πάρω μελάνι για τον εκτυπωτή χρειάζομαι 3 μήνες και 15 υπογραφές από φορείς δύο Υπουργείων (Φορέας + ΥΔΕ) ...και όχι ηλεκτρονικά για όνομα έχουν και Δ/ντες στρογγυλή και μελάνι σε κάθε έγγραφο σε κάθε βήμα...

    Αντί να κάτσουν κάτω να θεσμοθετήσουν κανόνες και να στήσουν εφαρμογές, να πάρουν λογιστικά προγράμματα και erp να διασυνδέσουν ηλεκτρονικά έστω το στενό Δημόσιο Τομέα, οι άνθρωποι βγάζουν εγκυκλίους που ισχύουν ...από προχθές ..και ανταλλάσσουν στοιχεία σε excel με τη στρογγυλή βεβαίως βεβαίως.... και μιλάμε για στοιχεία;

    • pikras57 avatar
      pikras57 @ Ο Ιθαγενής 29/03/2011 19:40:37

      !!!

  16. Εnzo avatar
    Εnzo 30/03/2011 00:06:10

    ενταξει ρε συ, μεχρι το D εχουμε δρομο ακομα.