#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/11/2011 09:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πάμε σε στάση πληρωμών πριν από το δημοψήφισμα;

 



Γράφαμε και προηγουμένως ότι τα ταμειακά αποθέματα της χώρας φτάνουν μέχρι τις αρχές Δεκεμβρίου, εντελώς τυχαία τότε γίνεται και το δημοψήφισμα.

Μέρκελ και Σαρκοζί μας απείλησαν ότι θα μας πετάξουν έξω από την Ευρωζώνη αν δεν αποφασίσουμε τι θέλουμε.

Ο Γιούνκερ μας είπε ότι μόλις χάσαμε 8 δις ευρώ ενώ η Λαγκάρντ είπε ότι δεν θα αποταμιευτεί η 6η δόση αν δε λήξει η υπόθεση του δημοψηφίσματος.

Άραγε πάμε σε στάση πληρωμών λίγο πριν το δημοψήφισμα; Άραγε αυτό θα είναι το διακύβευμα των επόμενων ημερών μέχρι τις 4 Δεκεμβρίου;

Άραγε το δίλημμα θα είναι ψηφίστε ναι για να έχετε τους μισθούς και τις συντάξεις σας ή ψηφίστε όχι και δε θα δείτε το χρώμα του χρήματος;

Τώρα πλέον ένα είναι το δίλημμα που βάζουν οι κυνικοί και ανάλγητοι Ευρωπαίοι: Θέλουμε να μας κόψουν όλα τα εισοδήματα ή να μας  «κουρέψουν» τα πάντα και να μας απολύσουν στο πλαίσιο της συμφωνίας της 27ης Οκτωβρίου;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 03/11/2011 09:11:19

    ΝΑΙ! Αυτό είναι! Ξεκάθαρα πράγματα, οι δήθεν έκπληκτοι με τον ΓΑΠ μας ορίζουν το κάθε τι, το πότε, το πως, το γιατί. Ναι, πάμε για μαζικές απολύσεις και χρεοκοπία.. Νομίζουν ότι την ανωμαλία που θα επέλθει θα μπορούν να την ελέγξουν κατά τα συμφέροντα τους. Μα με σάπια υλικά Δυτικοί φίλοι μας, δε στήνονται αυτοκρατορίες...

    • stanley@gr avatar
      stanley@gr @ ΝΙΚΟΛΑΣ 03/11/2011 09:37:00

      ανεξαρτητοποιηθηκε η Καιλη!!!

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ stanley@gr 03/11/2011 09:39:32

        E, τώρα την παντρεύομαι..

  2. xzetta avatar
    xzetta 03/11/2011 09:16:48

    το δημοψήφισμα είναι catch 22. Η ανακοίνωση και μόνο της ημερομηνίας θα προκαλέσει χάος στην εθνική οικονομία. Πρακτικά δεν μπορεί να διεξαχθεί. Το μεγάλο κακό είναι οτι η Ελλάδα πλέον έχει χάσει πλήρως την δυνατότητα κινήσεων. Και αυτό θα είναι βαριά κληρονομιά και για την επόμενη κυβέρνηση.
    game over.

  3. εξυπνάκιας avatar
    εξυπνάκιας 03/11/2011 09:20:39

    οι πλειοψηφία των νεοδημοκρατών, όσο καιρό διαβάζω το σαϊτ σας ,βλέπω οτι γουστάρει στάση πληρωμών και απειλή εξόδου απο το ευρώ ως μοχλό πίεσης.. με μπερδέψατε

    • JohnTroll avatar
      JohnTroll @ εξυπνάκιας 03/11/2011 09:41:05

      Η πλειοψηφία των Ελλήνων θέλει Ειδικό Δικαστήριο με το ερώτημα της εσχάτης προδοσίας για τον επικίνδυνο και ανεύθυνο κολυμβητή με το κολάν και τον βουλιμικό αντιπρόεδρό του.
      Πρώτη προτεραιότητα μετά τις εκλογές πρέπει να είναι η τιμωρία και η επαναφορά της δημοκρατίας στη χώρα.
      Τα άλλα θα τα βρούμε.

    • photoaenaos avatar
      photoaenaos @ εξυπνάκιας 03/11/2011 10:46:19

      H πλειοψηφία των νεοδημοκρατών, δηλαδή η ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΝΔ,ΕΠΙΘΥΜΕΙ,ΝΑ ΜΗ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΕΚΒΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ.ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕΓΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΙΑ.ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ, ΝΑΙ ΣΤΟ ΕΥΡΩ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΔΟΥΛΩΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ Ο ΓΑΠ,Η ΜΕΡΚΕΛ ΚΑΙ Ο ΣΑΡΚΟΖΙ.Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΝΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ
      ΤΑ ΝΕΑ ΔΕΣΜΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ.

  4. sdv avatar
    sdv 03/11/2011 09:22:17

    Υποθετοντας ότι κερδίζεται η ψήφος εμπιστοσύνης (αυτό είναι το δύσκολο κομμάτι) η λύση στο δημοψήφισμα είναι η μαζική αποχή.

    Εκλογές σε οποιαδήποτε περίπτωση (είτε απο απώλεια της εμπιστοσύνης είτε απο κοινού με το δημοψήφισμα) ισοδυναμούν με ανεξέλεγκτη χρεοκοπία λόγω της εκτεταμένης αβεβαιότητας απο αδυναμία σχηματισμού κυβέρνησης και ανικανοτητα άσκησης οποιασδήποτε πολιτικής

  5. vasilis avatar
    vasilis 03/11/2011 09:27:53

    η νεα δημοκρατια προφανως και δεν θελει εξοδο της χωρας απ το ευρω.κανει πολυ σοβαρη αντιπολιτευση (μονο ο κ. ΜΗΤΑΡΑΚΗΣ ειναι εκτος τοπου και χρονου μαλλον λογω εγωισμου και μετριων συνεργατων).κανενας βουλευτης της ΝΔ δεν ανεβαινει στα καγκελα οπως ο κ. καστανιδης.

  6. Πελασγός avatar
    Πελασγός 03/11/2011 09:45:55

    ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΛΕΩ.

    ΔΕΝ θα υπάρξει κανένα δημοψήφισμα. Ο Forest Gap έκανε τα πάντα για να ικανοποιήσει τους πάτρωνές του, γνωστοί άλλωστε. Απέτυχε, και κυρίως απέτυχαν οι εντολοδόχοι του.
    Επειδή δεν έχει πύλη εξόδου, θα προσφύγει κιόλας ΣΗΜΕΡΑ (3-11- 2011)στον ΠτΔ και θα ζητήσει ΕΚΛΟΓΕΣ.
    Θέλει να κρατήσει το κόμμα...

    Πελασγός

    • Gas Bailey avatar
      Gas Bailey @ Πελασγός 03/11/2011 09:54:50

      Ιστορική ευθύνη του προέδρου μας να μην κινδυνεύσει να ταυτιστεί με το σάπιο κατεστημένο. Τώρα ταυτόχρονα δημοψήφισμα με διπλό ερώτημα και ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΕ ΜΙΑ

  7. ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΠΑΣ avatar
    ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΠΑΣ 03/11/2011 09:53:43

    ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΟΛΑ ΠΡΟΦΑΝΗ.
    Ή ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΤΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ, ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΗΣ ΦΤΩΧΕΙΑΣ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ, Ή ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ, ΟΠΩΣ Η ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ , Ο ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ, Η ΙΣΛΑΝΔΙΑ, Η ΒΡΑΖΙΛΙΑ Κ. Α.
    Η ΠΙΟ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΤΗΝ Κοινή Έκκληση για τη Σωτηρία των Λαών της Ευρώπης . ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΑ ΕΞΗΣ:1. Απ΄ευθείας συνενόηση με τον ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ για να διαπιστωθεί η διάθεσή του για συμμετοχή στο ΝΕΟ ΕΑΜ.
    2. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ "ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ " ΟΠΟΥ ΘΑ ΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΕ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΠΟΡΤΟΓΑΛΛΙΑ,ΙΣΠΑΝΙΑ,ΙΤΑΛΙΑ,ΕΛΛΑΔΑ,ΙΡΛΑΝΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΤΕΩΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ.
    3. Χρησιμοποίηση του κειμένου της ΚΟΙΝΗΣ ΕΚΚΛΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΩΝ ΛΑΩΝ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ με τις κατάλληλες προσαρμογές, ως καταστατικού χάρτη για την δημιουργία της "ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ " με ταυτόχρονο άνογμα του κειμένου αυτού μέσω ιντερνετ πρός υπογραφή απο κάθε ενδιαφερόμενο παγκοσμίως.
    4. Προώθηση της οργάνωσης της "ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ " με τους ταχύτερους δυνατούς ρυθμούς , με δημιουργία ΠΥΡΗΝΩΝ ΔΡΑΣΗΣ σε κάθε κράτος-μέλος.
    5. ΄Αμεση και συγχρονισμένη ανάληψη δράσης από τους παραπάνω πυρήνες με στόχο την πραγματοποίηση της "ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ " ως μοναδικου τρόπου άμυνας και σωτηρίας απο την επίθεση που δεχόμαστε απο την "ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ" και δημιουργίας μιας νέας Ευρώπης που θα είναι αυτάρκης βασισμένη σε μια νέα φιλοσοφία ζωής που θα βασίζεται στην αειφόρο ανάπτυξη και όχι στην λυσαλέα επιδίωξη του χρηματικού κέρδους πάση θυσία.
    6. Ξεκαθάρισμα προς κάθε κατεύθυνση οτι αυτή θα είναι η πραγματική Ευρωπαική Ενωση σε ενα ΕΝΙΑΙΟ ΟΜΟΣΠΟΝΔΟ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ . Σ' αυτη την Ενωση έχουν πραγματικά θέση 'ολα τα Ευρωπαικά κράτη απο τον Ατλαντικό ως τα Ουράλια . Ακόμη και η Γερμανία με τους δορυφόρους της αν κατανοήσει οτι μόνη της δεν μπορεί...

    • agnostos avatar
      agnostos @ ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΠΑΣ 03/11/2011 10:27:31

      απίστευτο!...

  8. xzetta avatar
    xzetta 03/11/2011 09:54:34

    το ευαίσθητο γερόντιο ο πρόεδρος δεν μιλα. κρατάει μούτρα? μήπως να του κόψουμε το μισθό γιατί αργόμισθος μου φαίνεται....

  9. The Saint avatar
    The Saint 03/11/2011 09:55:27

    Δεν ξέρω τι γουστάρει η πλειοψηφία των Νεοδημοκρατών, η των ΠΑΣΟΚων (όσοι έχουν απομείνει) ή των αριστερών, όμως πλέον το θέμα κυρίες και κύριοι είναι καθαρα ΕΘΝΙΚΟ!
    Βαλτε στην άκρη τις κομματικές παρωπίδες, και ενεργήστε ως ΕΛΛΗΝΕΣ επιτέλους!
    ΟΧΙ στο βιασμο της χώρας και τον πολιτών της. ΟΧΙ στην πολιτική της αιώνιας υποδούλωσης, και της φτώχειας.
    ΕΞΩ τώρα απο το Ευρωπαικο μόρφωμα εκτέλεσης ανίερων συμφερόντων σε βάρος των λαών!
    ΟΧΙ στην επιλογή του αργού θανάτου που θέλουν να μας επιβάλλουν με ψευτοδιλλήματα.
    Να ξεκινησει η χώρα απο το ΜΗΔΕΝ και να αρχίσει σιγά σιγά να ορθώνεται στα πόδια της.
    ΔΕΝ μιλώ εκ του ασφαλούς. ΕΙΜΑΙ απο τους πρώτους που θα θιχθούν ΑΜΕΣΑ απο μιά στάση πληρωμών. Και δεν έχω ΟΥΤΕ κομπόδεμα, ΟΥΤΕ λεφτά στην Ελβετία...
    Αλλά αυτό που θέλω είναι ΕΛΠΙΔΑ γιά το αύριο, και όχι μιά κόλαση που θα κληρονομήσω στα παιδιά μου!
    Εμείς οι ΕΛΛΗΝΕΣ μπορούμε, όπως μπορέσαμε πολλές φορές στο παρελθόν.
    ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ και να στείλουμε στο ΔΙΑΟΛΟ όλους τους σφετεριστές των ελπιδων μας, και του πλούτου της χώρας μας.

    Ακριβώς γιά την ύπαρξη αυτού του τελαυταίου, να είστε σίγουροι, ότι θα βρεθούν ΠΟΛΛΟΙ πρόθυμοι να μας βοηθήσουν στην αναγέννησή μας. Αν δεν θέλουν αυτοί, θα θέλουν άλλοι.
    ΜΗΝ σας τρομάζουν, μην σας ΦΟΒΙΖΟΥΝ!
    ΜΠΟΡΟΥΜΕ! ΤΩΡΑ!
    ΕΞΩ όλοι όσοι έφεραν την ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ εδώ. ΚΑΙ ΛΑΙΚΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ γιά όλους του ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΠΟΝΤΙΚΟΥΣ που έφαγαν τα λεφτά ΜΑΣ!!!!!

    • Marilena avatar
      Marilena @ The Saint 03/11/2011 13:35:57

      ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ
      ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Ο ΛΑΟΣ
      ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΖΥΓΟ ΔΕΝ ΥΠΟΜΕΝΕΙ
      ΚΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΝΩΤΙΣΜΕΝΗ ΟΤΑΝ
      ΞΥΠΝΑ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΑΜ

    • mx avatar
      mx @ The Saint 03/11/2011 16:04:34

      swstos

  10. Κρίτων avatar
    Κρίτων 03/11/2011 10:06:28

    Πολύ αντιευρωπαίος .Τσιπροποίηση ,Χοτζαποίηση δεν χρειάζεται η χώρα μας. Για συνέλθετε λίγο κύριε.Η ΝΔ έφερε την Ευρώπη κοντά και είμαστε σήμερα εδώ που είμαστε κόντρα σε κάποιους (ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο..)Αν άκουγε κάποιους σαν και εσάς ο Καραμανλής θα είχαμε μείνει πίσω πολλά χρόνια! Δεν μπορεί να βγαίνετε από αριστερά στον Τσίπρα. Ψυχραιμία λοιπόν.

  11. δημητρης avatar
    δημητρης 03/11/2011 10:26:45

    Θα ηθελε απο μια μερια να δω τα μουτρα της μαμης και των αδελφων Dalton.
    Xχαχαχαχα!!!!

  12. ΝΙΚΟΣ ΧΑΡΟΝΥΤΑΚΗΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ ΧΑΡΟΝΥΤΑΚΗΣ 03/11/2011 10:31:38

    Νίκος Χαρονυκτάκης είπε...
    Εγω ξερω οτι ο Μπαροζο ειχε πει οτι εαν οι λαοι του Νοτου δεν αποδεχθουν τα μετρα λιττοτητας τοτε θα επιβληθουν πραξικοπηματα!!
    Η σχολη του Σικαγο εχει επιβαλει πραξηκοπηματα σε χωρες της Νοτιου Αμερικης και αλλου επισης.
    Η υπαρξη ανθρωπων που στηριζουν τα σχεδια της Μπιλτενμπεργκ στο στρατευμα εχει φανει στο παρελθον με την χουντα των Συνταγματαρχων .
    Σε ολα υπαρχει μια παραδοση και συνεχεια.
    ΠΧ τοτε καποιοι απο τους αστυνομικους φερονταν φασιστικα επι χουντας ενοω,και τωρα τα ΜΑΤ κανουν το ιδιο
    Γιατι δηλαδη το στρατευμα να εξαιρεθει απο τον κανονα?
    Εμενα ο φοβος μου ειναι για τον Ελληνα Πινοσετ
    Αυτο το στηριζω στην δηλωση Μπαροζο αλλα και στο οτι δεν πληρωνοντε τα CDS σε περιπτωση πραξικοπήματος αλλα και σε κήρυξη πολεμου.
    Η EUROGENDFOR εχει διασπαρεί ανα την Επικρατεια ο Υπατος Καγγελλαριος βασει Ευρωσυνταγματος φερνει οσες Μεραρχιες θελει και αυτες μπορει να δρασουν επικουρικα στον Ελληνα Πινοσετ.
    Η δικαιολογια οτι αλλαξε την ηγεσια για να βαλλει τους δικους του και να τους λουζεται η Νεα Δημοκρατια ειναι βλακωδεις.
    Η δικαιολογια οτι δεν θα δεχτουν να χτυπησουν τον λαο μας με βρισκει συμφωνο,διοτι για αυτην την δουλεια εχουν την ΕUROGENDFOR.
    Εν κατακλειδι παμε ολοταχως για Παγκοσμιο Φασισμο ,καταρρευση του Ευρω και κυριαρχια του Υπατου Καγγελαριου του ΟΗΕ,ΤΕΜΑΧΙΣΜΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,στην πραγματικοτητα δεν θελλουν εκλογες γιατι θα τις κερδισουν οι Ελληνες Πατριωτες,και θα τιμωρηθουν
    Η λυση ειναι η επαγρύπνηση η συμπνοια μεταξυ μας ,να ειμαστε αλληθινα ενωμενοι για να προστατεψουμε την Ελλαδαρα μας που ολοι μας σε αυτην ζουμε.
    Οι ασυνεννοησία και το θαψιμο μεταξυ μας καταγραφεται ιστορικα,και μην νομιζετε οτι αυτο δεν θα εχει επιπτωσεις στην πατριδα για τους((πατριωτες)) και στον πλανητη για αυτους που μισουν την Σημαια και με τις αγκυλώσεις τους προκαλουν συνεχως διχονοια μεταξυ μας
    Στις 3010 ο αδελφος μας Στρατηγος Καταδρομεων Βιταλης με αντιπροσωπεια του Πατριωτικου Μετωπου προσκληθηκε απο τη Ρωσικη κυβερνηση και αποφασισαμε απο κοινου την συμμετοχη της Ελλαδας στην Ευρασιατικη Ενωση !Αυτο ειναι σοβαρο για την χωρα μας γιατι ειμαστε επιτελους με τους φυσικους μας συμμαχους,και δεν βλεπω να το προωθει το διαδυκτιο
    Τι σημαινει αυτο??
    Δηλαδη το οτι συνομιλει το ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ με την ΡΩΣΙΑ και με τις χωρες της Ευρασιας τι σημαινει??
    Πυρηνας Κρητης του ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟΥ ΜΕΤΩΠΟΥ Αμεση Δημοκρατια τωρα
    www pamet.gr f/b http://www.facebook.com/patriotiko.metopo

  13. ΓιάννηςΝτ avatar
    ΓιάννηςΝτ 03/11/2011 18:12:18

    Δηλαδή εσύ αδερφέ πιστεύεις ότι είμαστε πολύ μπροστά; Μήπως κρίνεις από το αυτοκίνητο ή το σπίτι που έχεις, ενώ θα έπρεπε να βλέπεις ότι ο ατομισμός έγινε αξία, όπως και η αναίδεια, τα διαζύγια; Η Ελλάδα κάποτε ήταν πηγή πολιτισμού που προσπαθούσαν όλοι να μιμηθούν και τώρα είναι το αμόρφωτο, φτωχό ζητιανάκι της Ευρώπης. Μήπως κοιτάς προς τα πίσω και μας βλέπεις μπροστά;
    Μήπως αυτό είναι το μεγαλύτερο επίτευγμα της παγκοσμιοποίησης, να χάσουμε κάθε μέτρο αξιολόγησης της προόδου.

  14. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 04/11/2011 05:46:30

    Η στάση πληρωμών ξεκίνησε ήδη από τό ΜΤΣ.
    Τό πασόκ γιά νά εκδικηθεί τούς απόστρατους,δέν τούς καταβάλλει εδώ καί
    μήνα τό δικαιούμενο μέρισμα,παραπέμποντάς τους στή καταβολή τής 6ης δόσης.
    Κατά τά άλλα,στούς εν ενεργεία στρατιωτικούς γίνονται κανονικά,από τό
    μισθό τους οι κρατήσεις,υπέρ.ΜΤΣ...