07/08/2009 22:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πάλι κάτω τα μπλογκς - και το indymedia

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 07/08/2009 22:51:21

    "Νέα επίθεση και φίμωση των ελευθεριών από τη χούντα της δεξιάς, που κυνηγά τους δημοκράτες" αναμένεται να πουν πάλι όσοι έχουν το πρόβλημα. Στην αναμπουμπούλα ο λύκος, μπορεί να είναι περισσότεροι από ένας, χαίρονται. Το τρωκτικό "έκλεισε" λόγω προβλήματος στο διαδίκτυο και όχι λόγω δίωξης από πραγματικούς ή φανταστικούς εχθρούς όπως προσπαθούν να μας πείσουν μερικοί. Ήταν μια καλή ευκαιρία να απελευθερωθούν υποβόσκοντα μίση εκατέρωθεν. Η βιασύνη με την οποία οι αλληλοκατηγορίες εξακοντίστηκαν δείχνει το μένος για την επικράτηση στο διαδίκτυο. Το πιο αστείο είναι πως οι τροκτικοί έβγαλαν επαναστατικό, και καλά, μανιφέστο του τύπου "μας φιμώνουν".

  2. anonymous avatar
    anonymous 07/08/2009 23:32:57

    Δεν έπεσαν, τα ρίχνουν επιλεκτικά - η σίβυλλα είχε αναρτήσει τον προσωρινό ιστότοπο στη wordpress από όπου εκπέμπει το indymedia, στον τόπο αυτόν είχε αναρτηθεί ένα τεχνικό σχόλιο για το DNS και την είσοδο στο indymedia από το φάκελο system32 κάθε χρήστη.
    Δύο λεπτά μετά, είχε μπλοκαριστεί η σίβυλλα με το γνωστό μήνυμα περί spyware και όταν ανέβηκε πάλι είχε διαγράψει το λινκ για τον προσωρινό ιστότοπο στο wordpress και έχει κλείσει όλα τα σχόλια.

  3. Lavazza avatar
    Lavazza 07/08/2009 23:57:58

    Το INDYMEDIA με την ανοιχτή προτροπή σε αξιόποινες πράξεις ("σπάστε, κάψτε, ρημάξτε κτλ."), με τις αναρτήσεις με τα ονοματεπώνυμα και τις διευθύνσεις των σπιτιών διάφορων αστυνομικών και την προτροπή "σπάστε τους το κεφάλι", με τις γνωστές θέσεις σε κάποια θέματα, σε ΚΑΜΙΑ αληθινά δημοκρατική χώρα που σέβεται τον εαυτό της δεν θα λειτουργούσε!

    Δεν καταλαβαίνω σε τί είναι αυτοί καλύτεροι π.χ. από τη Χρυσή Αυγή;;;

    Η Χρυσή Αυγή κάνει μιά μάζωξη το χρόνο (τρεις κι κούκος), διαλύονται μετά από κανα μισάωρο και κάτι τρέχει στα γύφτικα να πούμε...
    Κι όμως επί 15 ημέρες μας τα πρήζουν οι επαγγελματίες προοδευτικοί στα κανάλια περί φαντασμάτων του παρελθόντος...

    Το INDYMEDIA προτρέπει να σπάσουν το κεφάλι ούτε λίγο ούτε πολύ όποιου φοράει θαλασσί μπλουζάκι στο Σύνταγμα και δεν ιδρώνει το αυτί κανενός...

    • zaza avatar
      zaza @ Lavazza 08/08/2009 00:22:36

      "Η Επιλεκτική φίμωση των bloggers αποδεικνύει τη Δημοκρατική νοοτροπία της Κυβέρνησης"

      Απόστολος Μπαμίχας
      Γραμματέας Κ.Ε. ΛΑ.Ο.Σ

      • Lavazza avatar
        Lavazza @ zaza 08/08/2009 00:42:48

        Κι ύστερα επιζητούν και την ψήφο μου...;;;

        Δεν έχει πάρει χαμπάρι το ΛΑ.Ο.Σ οτι οι "Δημοκρατικές νοοτροπίες" των τελευταίων 35 ετών μας έφτασαν σε αυτό το χάλι...;;;

      • zaza avatar
        zaza @ zaza 08/08/2009 00:52:25

        μάλλον εσυ δεν εχεις παρει χαμπαρι τι είναι το ΛΑΟΣ

      • τιραμολα avatar
        τιραμολα @ zaza 08/08/2009 01:05:08

        Τον έκανες άνω κάτω τον πατριώτη τον καφετζή...
        Του δημιούργησες ιδεολογική σύγχυση του παιδιού που του φταίνε οι "Δημοκρατικές νοοτροπίες"....

  4. zaza avatar
    zaza 08/08/2009 00:39:20

    Και να σκεφτεί κανείς την μεγάλη ειρωνία
    1) Το Athens Indymedia αποτελεί τμήμα του ομώνυμου διεθνούς δικτύου πληροφόρησης που δημιουργήθηκε τον Νοέμβριο του 1999 στο Σιάτλ, από ακτιβιστές του κινήματος ΕΝΑΝΤΙΑ στη νεοφιλελεύθερη παγκοσμιοποίηση, για τη μεταξύ τους ανταλλαγή απόψεων και πληροφοριών. Κάθε επιμέρους Indymedia λειτουργεί αυτόνομα, με αυτοτελή εσωτερική.
    2) Λέγεται ότι χρηματοδοτείται από τον Σόρρος έναν άνθρωπο σφόδρα αντικομμουνιστή, εκφραστη του Νεοφιλευθερισμόυ που τη δεκαετία του 1960 επινοεί τα επενδυτικά κεφάλαια υψηλού ρίσκου (Hedge Funds), οπότε και οργανώνει το Quantum Fund με σκοπό την κερδοσκοπία πάνω στις νομισματικές ισοτιμίες, επιτυγχάνοντας εντυπωσιακά ποσοστά κέρδους.

    • Lavazza avatar
      Lavazza @ zaza 08/08/2009 00:48:24

      Οι επενδυτικές κινήσεις του Σόρρος πάντα έχουν πολιτικό υπόβαθρο.

      Χρηματοδοτεί πάμπολλες "μη κυβερνητικές οργανώσεις" σε κράτη που είναι πολιτικά ασταθή.

      Έχει παρατηρηθεί οτι στο ίδιο κράτος χρηματοδοτεί μέσω τρίτων και ακροδεξιές και ακροαριστερές "μη κυβερνητικές οργανώσεις".

      Τα τελευταία χρόνια σχεδόν αποκλειστικά ακροαριστερές (όχι κομμουνιστικές).

      Κάπως έτσι το διάβασα σε κάτι εκθέσεις μυστικών υπηρεσιών που είχαν διαρρεύσει και δημοσιευθεί.

  5. P.F avatar
    P.F 08/08/2009 03:54:10

    Tora teleftea vlepo se polla blogs ( ke se mi politikopiimena ) kati grammatakia sti deksia plevra, pou lene disable this, disable that, klp. klp. Mipos kseri kapios na mou pi peri tinos prokite? Ine epithesi hacker?

  6. Χι avatar
    Χι 08/08/2009 04:38:51

    Χωρίς παρεξήγηση, με όσα διαβάζω σε σχόλια από εδώ και από εκεί, σκέφτομαι μόνο πως η παιδεία είναι το Α και το Ω. Κοινώς, όποιος δεν είναι εξοικειωμένος με τεχνικά θέματα, πλάθει απίστευτες ιστορίες με το μυαλό του.

  7. Lavazza avatar
    Lavazza 08/08/2009 09:25:02

    @zaza
    το ΛΑ.Ο.Σ θα δοκιμαστεί (όλα τα άλλα κόμματα ήδη δοκιμάστηκαν και απέτυχαν).

    @tiramola μου,
    γιατί βρε λες οτι είμαι σε ιδεολογική σύγχυση...;;;
    Αφού βρε πρασινοφρουράκι μου ξέρεις οτι δεν είμαι με το ΛΑ.Ο.Σ.
    Η Εξουσία δεν παίρνεται με τις κάλπες! Παίρνεται από λεβέντες που τα έχουν πλάκα στη σειρά...!
    Δεν βλέπεις που σε οδήγησε η διαδικασία των κάλπεων εδώ και 35 συναπτά έτη...;;;:-)

    • zaza avatar
      zaza @ Lavazza 08/08/2009 13:44:43

      E αμα είναι να σε χαροποιεί να βλεπεις για κυβέρνηση στρατιωτική ηγεσία χαλάλι η υπόλοιπη Κύπρος και το μισό Αιγαίο μας βρε Lavazza.
      Και θα σου προτείνω κάτι που εχεις προτείνεις εσυ σε πολλους εδώ μέσα Αν δεν σου αρέσει το πολιτευμα της χώρς μας πήγαινε και ζήσε στην Τουρκία ή ψάξε ποιο άλλο κράτος είναι στρατοκρατούμενο υπο την αιγίδα της CIA και σου ευχόμαστε καλή διαμονή.

  8. rs avatar
    rs 08/08/2009 10:56:21

    Τι "μπουκέτο" λουλουδιών είναι αυτό ορέ συνσχολιαστές;!!!!

  9. anonymous avatar
    anonymous 08/08/2009 15:31:02

    εξέπεμψε λίγο από indymedia()squat()gr αλλά πάπαλα και αυτό

    google: DNS system32 indymedia