#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/11/2013 08:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πάει τρελαθήκαμε: πλαστικοποιημένοι τραγουδιάρηδες το παίζουν τιμητές των πάντων



Έχουν ακουστεί τόσο και τόσα για την υπόθεση του Νότη Σφακιανάκη, του όψιμου φασιστάκου, όπως πολλοί τον αποκαλούν. Επίσης, τι δεν ειπώθηκε για την αντίδραση της Βανδή που έφυγε από το μαγαζί που τραγουδούσε με το Νότη. Κάποιοι δήθεν προοδευτικοί έσπευσαν να πανηγυρίσουν για τη νέα… Πασιονάρια που τα έβαλε με τους φασίστες, τους νεοναζί και τους κάθε λογής ηλιθίους.

Κάποιοι άλλοι από την αντίθετη πλευρά, έσπευσαν να αποθεώσουν τον «ήρωά» τους Σφακιανάκη, τον μεγάλο αυτόν «Έλληνα» που τα βάζει με το σύστημα, δε μασάει τα λόγια του και επιτίθεται στο άθλιο και σάπιο κατεστημένο. Ξαφνικά η ακροδεξιά στην Ελλάδα, και ειδικά η Χρυσή Αυγή, απέκτησε το δικό της ήρωα. Αποθεώνουν τον «δικό τους» Νότη που τα λέει χύμα και τσουβαλάτα.

Πάει, έχουμε τρελαθεί τελείως. Και αναγκαζόμαστε να ασχολούμαστε με όλους αυτούς τους τύπους της νύχτας, τραγουδιστές και τραγουδίστριες, που «αγοράζουν» δημοσιότητα για να πουλήσουν κανένα μπουκάλι ουίσκι στο μαγαζί τους. Χαλάμε φαιά ουσία -λες και είναι αυτό το μοναδικό πρόβλημα- για όλο αυτό το «αδερφάτο» που κάνει κουμάντο στα λαϊκομπουζουκομάγαζα των εθνικών οδών και της Συγγρού, και όλο αυτό το «πλατινέ», στηθοφουσκωμένο και αρυτίδωτο από τις πλαστικές, λαϊκοπόπ.

Έχει δικαίωμα ο Νότης να είναι φασίστας; Να υποστηρίζει τους νεοναζί, τους Χουντικούς, τον δικτάτορα Παπαδόπουλο, τον Μιχαλολιάκο; Έχει δικαίωμα να μας κοιτάζει με αυτό το βλέμμα του δήθεν διαβασμένου, φιλοσοφημένου Έλληνα που η μοίρα τον έριξε απλά στη νύχτα να βγάζει μεροκάματο;

Βεβαίως και έχει. Ελεύθερη χώρα έχουμε, δημοκρατία έχουμε μπορεί ο κάθε βλαμμένος ή σοβαρός να λέει τη γνώμη του. Άλλωστε, και ο Νότης τη δημοκρατία που βρίζει τώρα εκμεταλλεύεται για να λέει τις φασιστικές του αρλούμπες.

Έχει δικαίωμα η Βανδή να ρίχνει χυλόπιτα στον Νότη για τις ακροδεξιές του απόψεις; Βεβαίως κι έχει, της έθιξε άλλωστε τους μετανάστες γονείς της που δούλεψαν σκληρά στη Γερμανία, όπως χιλιάδες Έλληνες.

Το αστείο παρατράβηξε και πολύ ασχοληθήκαμε με το δέντρο χάνοντας το δάσος. Ποιος είναι άλλωστε ο Σφακιανάκης που του αξίζει να ασχολείται όλη η χώρα με τις ανοησίες του; Ένας αγράμματος τραγουδιάρης β’ κατηγορίας που αποθεώθηκε στην εποχή της μεγάλης χλιδής, και μεγάλης παρακμής της Ελλάδας. Της εποχής που έδινες χιλιάρικα μπουρμπουάρ στον μετρ του σκυλάδικου για να σου βρει πρώτο τραπέζι πίστα να χαζεύεις από κοντά το ίνδαλμα, ή κάτω από τη φούστα της γκόμενας από το μπαλέτο. Το Νότη, τη Δέσποινα, τη Βίσση και όποιο άλλο δημιούργημα του ψευτολάιφ στάιλ που έκανε μόδα ο μπατιρισμένος Κωστόπουλος.

Ποιο είναι το δάσος που χάνουμε; Ότι έχουμε αφήσει χρόνια τώρα κάτι τύπους σαν το Νότη, που υπηρετούν τη νύχτα, να το παίζουν τιμητές των πάντων. Να κρίνουν πολιτικούς, κυβερνήσεις, τη δημοκρατία, το σύστημα όταν οι ίδιοι είναι βασικά στοιχεία της μεταπολιτευτικής λαμογιάς που κατέστρεψε τη χώρα. Ο κ. Σφακιανάκης και η κ. Βανδή, προτού γίνουν ήρωες των πολιτικών άκρων ας κάνουν την αυτοκριτική τους, μαζί με όλους τους ζάμπλουτους τραγουδιστές και τραγουδιάρες. Ας μας που για παράδειγμα: Δήλωσαν ποτέ στην εφορία τα λεφτά που έβγαλαν; Ο Νότης, ο «αητός που πεθαίνει στον αέρα» για τα ιδανικά της Χρυσής Αυγής, πώς έκανε τεράστια περιουσία; Με τα νυχτοκάμματα των 500 ευρώ που δηλώνουν όλοι; Στην εποχή της δόξας του δήλωσε ποτέ τα πραγματικά του έσοδα. Τα δεκάδες χιλιάδες ευρώ που έπαιρνε για μια παρουσία 2 με 4 τα ξημερώματα;

Η κ. Βανδή, με τα του ανδρός της, Ντέμη Νικολαϊδη (άλλη περίπτωση) πώς απέκτησαν βιλάρες, ακριβά αυτοκίνητα και μπήκαν στην υψηλή κοινωνία; Με τα 15.000 ευρώ που δήλωναν κάθε χρόνο όταν μόνο σε μια βραδιά έπαιρναν τα διπλά;

Τι δεν του αρέσει του κυρίου Νότη από την Ελλάδα που έζησε μετά τη δεκαετία του ’80; Από τη χώρα της αφασίας, της λαμογιάς, της φοροδιαφυγής δεν έγινε κι αυτός «μεγάλος και τρανός»; Δεν τα έβλεπε όλα αυτά στις πίστες όταν του πέταγαν καλάθια με λουλούδια από τα νεκροταφεία τα οποία ήταν αφορολόγητα; Όταν τα αφεντικά του τον έκαναν χρυσό για να πει τις «παπαριές» του, δεν ήξερε ότι για κάθε 1 ευρώ που αυτός έπαιρνε ο εργοδότης έβγαζε 10 και τα κρατικά ταμεία ούτε λεπτό;

Τώρα τον πείραξαν οι φτωχοί, οι άνεργοι, οι αποκλεισμένοι; Τόσα χρόνια αυτός και οι όμοιοί του που κρύβονταν; Μήπως πίσω από το βουνό με τα αδήλωτα χιλιάρικα; Ο Βοσκόπουλος που ήταν όταν έκρυβε εκατομμύρια και στη συνέχεια το έπαιζε φτωχός και καταφρονεμένος;

Αι σιχτίρ πια με τα λαμόγια που τα παίζουν πνευματικοί ταγοί της χώρας αλλά δεν έχουν ανοίξει ούτε ένα βιβλίο; Φτάνει πια με τους κάθε λογής Νότηδες που άδειασαν τα «πολιτιστικά κέντρα» του αείμνηστου Γιαννόπουλου, και τώρα βγήκαν στον αφρό και το παίζουν πατριώτες.

Φτάνει πια και με τις γεροντομπεμπέκες πλαστικοποιημένες τραγουδιάρες που μας συστήνονται ως ψυχοπονιάρες δημοκράτισσες. Όλοι αυτοί μαζί σκύλευαν το πτώμα της μεταπολιτευτικής Ελλάδας και τώρα ζητάνε και τα ρέστα.

Α.Ψ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Eva avatar
    Eva 24/11/2013 08:11:08

    Ο αριστερός κ. Παπαδημούλης συνεχάρη δημόσια την αοιδό (με τις κατοικίες ανάκτορα). Υποθέτω ότι θα γραφτεί και στο φαν κλαμπ. Μάζευε (ψήφους) κι ας ειν και ρώγες.

    • Νικόλαος Κ. avatar
      Νικόλαος Κ. @ Eva 25/11/2013 09:52:33

      Ο Παπαδημούλης σταδιακά εξελίσσεται σε λαϊκιστή ολκής, αγγίζοντας τα όρια της γελοιότητας. Τα σκαλοπάτια της σοβαρότητας τα κατεβαίνει δύο δύο...

  2. Νίκος Καπλάνης avatar
    Νίκος Καπλάνης 24/11/2013 08:16:11

    Ορθώς!!!

  3. takis400 avatar
    takis400 24/11/2013 08:30:52

    φιλε καλη σου μερα,ολα αυτα που λες ειναι απολυτα σωστα,αλλα το προβλημα ειναι οτι εσυ σημερα γραφεις ενα ακομα αρθρο για αυτους,ενω αν υπηρχε απολυτη αδιαφορια για αυτες τις δηλωσεις απο ολα τα μεσα ενημερωσης θα σταματουσαν καποια στιγμη και αυτοι να νομιζουν οτι ο λογος και οι πραξεις τους εχουν βαρυνουσα σημασια για τον υπολοιπο κοσμο.
    Ξερω οτι θελεις να αναδειξεις το ποσο ρηχοι ειναι σαν συνολο τετοιοι ανθρωποι,αλλα πιστευω οτι η αδιαφορια δινει μεγαλυτερο πονο.
    ΥΓ.προτεινω οτι ως λαος πρεπει μετα απο την διαλυση του συγκεκριμενου μουσικου σχηματος,να κηρυξουμε εθνικη αποχη απο τα μπουζουκια τουλαχιστον 10 ημερες,ως ενδειξη συμπαραστασης στους δυο καλλιτεχνες.

    • Eva avatar
      Eva @ takis400 24/11/2013 09:11:16

      Υπαρχει και το διαδίκτυο μέσω του οποίου ο κ. Παπαδημούλης έδωσε τα συγχαρητήρια του.
      Εγώ ας πούμε που δεν είμαι στο φαν κλαμπ της κ. Βανδή
      κι αν δεν διάβαζα αντινιουζ πως θα είχα ενημερωθεί?

  4. ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
    ΗΛΕΚΤΡΑ 24/11/2013 08:39:55

    ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΟ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ "ΕΛΛΗΝΑ"
    Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΑΝΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ
    ΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΕΛΛΗΝΙΔΑ
    ΕΧΕΙ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΓΙΑ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ
    ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΡΡΙΨΗ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ "ΕΛΛΗΝΑΣ"

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ ΗΛΕΚΤΡΑ 24/11/2013 14:59:14

      Άψογος!

      Και επιπλέον αυτός που νοιάζεται για το φτωχό λαό πως δέχεται να παίζει τιμή μπουκάλας 200Ε (υποθέτω και περισσότερο) και να παίρνει μισθούς 1 και βάλε μύριο τη βραδιά και να φοροδιαφεύγει τόσα χρόνια και τώρα να βρίζει τη δημοκρατία που δυστυχώς επειδή για δεκαετίες ήταν ασυδοσία είναι αυτός ακόμη εκτός φυλακής. Με τόσα που έκλεψε από τους φτωχούς που αναγκάζονται να πληρώσουν για να καλυφθεί η δική του λαδιά. Έχει και μούτρα να μιλάει για πολιτική. Θα μου πεις για να στηρίζει τη ΧΑ μετά από τα τελευταία ένα πρόβλημα θα το έχει στην κρίση...

    • Νικόλαος Κ. avatar
      Νικόλαος Κ. @ ΗΛΕΚΤΡΑ 25/11/2013 09:49:47

      Το πιο φασιστικό σχόλιο που διάβασα. Κατηγορούμε τους άλλους ως φασίστες, αδυνατώντας να τιθασεύσουμε τον εσωτερικό μας φασίστα και με παρόμοια σχόλια καταφέρνουμε να γινόμαστε πιο φασίστες από αυτούς που δείχνουμε. Λίαν επιεικώς, είστε απαράδεκτη κ. Ηλέκτρα, όχι γιατί το σχόλιό σας στρέφεται κατά του κ. Σφακιανάκη ειδικά, αλλά γιατί αυτή η αντίληψη που έχετε για τις προσωπικές σχέσεις των ανθρώπων είναι εξόχως φασιστική. Δεν θα προβώ σε αναλύσεις, για να σας εξηγήσω το γιατί. Προτιμώ να σας αφήσω να το σκεφθείτε μόνη σας. Πιστέψτε με... θα σας κάνει καλό να το ψάξετε.

      • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
        ΗΛΕΚΤΡΑ @ Νικόλαος Κ. 25/11/2013 11:51:41

        ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΨΑΞΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΒΡΙΖΕΤΕ
        ΜΗΠΩΣ ΑΝΗΚΕΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΟΙΔΟ;;;
        ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ
        ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΟΛΩΝ ΝΑ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΝ
        ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΑΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΤΕ ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ
        ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΤΕ ΓΕΝΙΚΩΣ
        ΒΛΑΠΤΕΙ ΤΟΥΣ ΧΥΜΟΥΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ

        • Νικόλαος Κ. avatar
          Νικόλαος Κ. @ ΗΛΕΚΤΡΑ 25/11/2013 23:33:57

          Δεν βλέπω πουθενά στο σχόλιό μου κάποια ύβρι. Αντιθέτως βλέπω πως εσείς προβαίνετε σ΄ έμμεση ύβρι, προτρέποντάς με να μην το παίζω γενικώς... και γενικότερα βλέπω, ότι με την απάντησή σας κάνετε ότι μπορείτε για να δικαιώσετε τις παρατηρήσεις μου, για την φασιστική σας παιδεία. Σας ευχαριστώ. Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο.

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ Νικόλαος Κ. 26/11/2013 09:20:25

            ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΑΣ ΚΑΜΜΙΑ "ΥΒΡΙ";;;;;
            ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 5 ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΕΙΤΕ ΦΑΣΙΣΤΡΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΛΜΗΣΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΒΟΛΕΥΕ
            ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ" ΥΒΡΙ"
            ΕΓΩ ΤΗΝ ΛΕΩ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΥΓΕΙΑ
            ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ ΔΛΔ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΣΘΕ ΥΒΡΙΣΤΗΣ ΜΟΥ
            ΚΙ ΕΓΩ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
            ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ

    • Νάρκισσος avatar
      Νάρκισσος @ ΗΛΕΚΤΡΑ 08/12/2013 01:29:35

      Μου θυμίζεις κάτι γεροντοκόρες που λένε ότι δεν παντρεύτηκαν γιατί τους άντρες τους παίρνουν οι ξένες.

  5. Αδέξιος Δεξιός avatar
    Αδέξιος Δεξιός 24/11/2013 08:42:40

    Ν' αγιάσει το στόμα σου!!!
    Επ' αυξάνω το αϊ σιχτίρ!

  6. parsifal avatar
    parsifal 24/11/2013 08:55:45

    Τοιούτου λαού, τοιούτοι αρχιερείς...
    Μόνοι τους "εγιναν" οι παραπάνω καραγκιόζηδες φίρμες ;
    Ποιός τους αποθέωνε, ποιός εφαντασιώνετο οτι μολονότι σκασμένος στο ουίσκυ σαπιοκοιλιάς είναι ... "αετός που πεθαίνει στον αέρα", ποιός προσκυνούσε στο Γκάζι την κυρία ;
    Η "μουσική" διεδραμάτισε κύριο ρόλο στην ομογενοποίηση και την πολτοποίηση των κοινωνικών στρωμάτων στην Ελλάδα, πρός τα κάτω βεβαίως. Είτε σε πάρτυ των Β.Π. είτε σε ...bachelor (!) του νιοστού Λυκείου τάδε στα Δυτικά, είτε σε γαμήλια "δεξίωση" υπουργο-δημοσιογραφο-λαμόγιων είτε σε παιδικό πάρτυ της Χ βλαχάρας (με κλόουν, catering, την γιαγιά σε τιμητική θέση κλπ) τον αετό εκαμναν παραγγελιά οι "αντρες" για το τουρκο-μπαρόκ "ζειμπέκικο", την Βανδή είχαν ως ενδυματολογικό - στυλιστικό πρότυπο οι "κυρίες".
    Ορθώς λοιπόν οι ενδιαφερόμενοι (και αλλοι αναλόγου προσφοράς) ζητούν να εισπράξουν μερίδιο δημοσιότητος και ρόλο "ταγού" στο τσίρκο που αγόραζε το πολιτιστικό υποπροιόν τους.

    • Eva avatar
      Eva @ parsifal 24/11/2013 10:42:47

      Όχι δεν έγιναν μόνοι τους φίρμες, αλλά ο λαός δεν φταίει.
      Φρόντισαν γι αυτό, τα νεα τζακια του 80. Νεα τζάκια, νέα ήθη. Μπουζούκια, γαρύφαλα και σοσιαλισμός.
      Τώρα θέλουν μια απο τα ίδια. Άριστα τα περιγράφετε.

    • rally monkey avatar
      rally monkey @ parsifal 24/11/2013 15:49:40

      ..σωστός εν μέρει,
      ο κάθε λαός έχει δικαίωμα στο να έχει ΚΑΙ την δική του Υποκουλτούρα,
      το προβλημα δεν ήταν η υπαρξη υποκουλτούρας, αλλά ο'τι δεν υπηρχε αντι-πρόταση .. ποιοί ευθύνονται για την έλλειψη κουλτουρας.. σίγουρα όχι ο Νότης και η Δέσποινα..

    • Νικήτας avatar
      Νικήτας @ parsifal 24/11/2013 18:27:23

      +100000000

      Διασκεδαστές - Διασκεδαζόμενοι
      Παρακμή...

  7. Aggelos avatar
    Aggelos 24/11/2013 08:59:00

    το κατεστημενο των καλλιτεχνων ειναι η αριστερα και τους χαλαει τη σουπα ο νοτης...λυσαξανε εναντιον του..

    οχι πως συμφωνω απολυτα με αυτα που λεει,,αλλα εχει καποιο δικιο που οι περισσοτεροι φοβουνται να πουνε,,οπως με τα οικονομικα καλα που εκανε η χουντα και τα εργα..

  8. Κώστας ΜΠ avatar
    Κώστας ΜΠ 24/11/2013 09:14:50

    Ο Παπαδημούλης( ο γνωστός που ξημεροβραδυάζεται στο twiter) απέδειξε πόσο δύσκολο είναι να παριστάνεις τον σοβαρό , όταν απλά είσαι ένας ημιμαθής δημοκόπος τηλεμαιντανός. Συνεχάρη από το μέσο κοινωνικής δικτύωσης...την Δέσποινα! Ο αυριανός υπουργός μας...

  9. elmatador avatar
    elmatador 24/11/2013 09:26:28

    parsifal:Σωστά.Ακριβώς όπως τα λες ειναι.Και εγώ επ'αυξάνω το"αι σιχτίρ"1000000+

  10. Πλάνη εικαστική avatar
    Πλάνη εικαστική 24/11/2013 09:28:28

    '' Αι σιχτίρ πια με τα λαμόγια που τα παίζουν πνευματικοί ταγοί της χώρας αλλά δεν έχουν ανοίξει ούτε ένα βιβλίο; ''
    ...Εικόνα σου είμαι κοινωνία και σου μοιάζω...

  11. roadrunner avatar
    roadrunner 24/11/2013 09:42:44

    Ολόσωστος @Α.Ψ.
    Επειδή τυχαίνει τα χρυσαυγίτικα φρονήματα του Νότη να μην είναι κρυφά,
    αλλά τα γνωρίζει από χρόνια, μέχρι και η Μπιρμπίλω στην Πέρα Ραχούλα,
    τότε,
    ενδέχεται το κίνητρο των δυο αοιδών είναι η προώθηση των επιχειρήσεών τους, εν όψει εορταστικής περιόδου.
    Στην οποία περίπτωση,
    αυτή μοιάζει ως, η πρώτη διαφημιστική καμπάνια σκυλάδικων,
    με χορηγία από τα κόμματα και συγκεκριμένα αυτό του Παπαδημούλη !

  12. popaia avatar
    popaia 24/11/2013 10:27:07

    Μπορώ να περηφανευτώ ότι στα μπουζούκια δεν έχω πάει ποτέ, δεν έχω ακούσει τα χάλια τους ποτέ, στο ράδιο και στην τηλεόραση αλλάζω επί τόπου σταθμό, τους συχαίνομαι όλους σαν τις αμαρτίες μου και μάλιστα στην οικογένειά μου έχουμε απορρίψει και... γαμβρό επειδή ήταν φαν του Σφακιανάκη, άρα όχι του...επιπέδου μας... :)
    Όμως, όμως, όμως. Άλλο να είναι αυτός ο συρφετός και αριστερός αντίφα από πάνω και να παίζει με τα νεύρα μας κι άλλο να ρισκάρει, ν' αρνείται τη σιγουριά του "υγιώς σκεπτόμενου" και να τάσσεται με τα "μιάσματα". Εντάξει, μάλλον για διαφήμιση το έκανε ο Νότης μας αλλά έστω κι έτσι, δίνεται ένα άλλο παράδειγμα στον κόσμο, έχει μια κάποια ευγένεια. Η Βανδή με τη σωστή ιδεολογία, το σωστό στρατόπεδο και τη σωστή ξύλινη γλώσσα, σκέτη κατάντια μου φάνηκε και συν τοις άλλοις επιβεβαίωσε ότι δεν είναι άνθρωπος αλλά προϊόν του σταρ σύστεμ.

  13. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 24/11/2013 10:29:17

    Εγκρίνω και επαυξάνω, και λίγα λες...

    • Ιαπετός avatar
      Ιαπετός @ Strange Attractor 24/11/2013 12:52:34

      παρομοίως

  14. καπτεν avatar
    καπτεν 24/11/2013 11:44:21

    Οταν οι αριστεροι : Θεοδωρακης, Νταλαρας, Γαλανη, Καρακατσανης, Ριτσος, Αναγνωστακης, Καζακος, Καρεζη, Αλεξιου, Λοιζος, Αλεξανδρακης, Ξυλουρης κι άλλα 3000 τετοια δηλητηρια, προπαγανδιζαν "κουμουνισμο-προοδευτικο σοσιαλισμο", κι ευνουχιζαν το Εθνος και τα μυαλα των ελληνων, και ηλεκτριζαν τις (επαναστατικες) ορμονες των ταλαιπωρων αμορφωτων ελληνων, δεν βγηκε κανεις να τους "λιωσει". Το εκκρεμες θα παει ποσοτικα και ποιοτικα πολυ Δεξια για να βρει ο τοπος την ισορροπια του. Ο Ραλλης δεν μπορεσε να λιωσει εγκαιρα τον Ανδρεα, ουτε ο Εβερτ τον Σημιτη κι ειδαμε τη καταντια του Εθνους . Η ευνουχισμενη ΝΔ μπορει να λιωσει τον Τσιπρα πριν φθασει στα σκαλοπατια της εξουσιας; Ο Νοτης προσφερει εθνικο εργο αποτρεποντας τη νεολαια να παει στους κνιτες τυπου Τσιπρα, Λαφαζανη, ανταρσια κλπ (αν και εχει τραγουδησει Βαρναλη και καποτε μαλλον θα κατατασσοταν στο άλλο ακρο). Εξαλλου Καρατζαφερης και Γεωργιαδης εξεθιαζαν στο παρελθον τις αρετες του Ι Μεταξα και Γ Παπαδοπουλου. Το ιδιο κανει και ο Νοτης.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ καπτεν 24/11/2013 15:02:01

      Διαφωνώ με το ότι πρέπει για αντίβαρο στη σαπίλα της θολοκουλτούρας να υπάρχουν νότηδες. Δηλαδή δε θα ισορροπήσουμε ποτέ; Από τη μια βλακεία στην άλλη; Και ειδικά για τον Ξυλούρη ενίσταμαι. Το ήθος του ήταν ακριβώς αντίθετο από της αριστεράς. Για τους λοιπούς δεν ξέρω και πολλά.

    • Γιαδικιάρογλου avatar
      Γιαδικιάρογλου @ καπτεν 24/11/2013 17:58:51

      Και η πλάκα είναι ότι η σύζυγος Νταλάρα (τ.βολευτής πασοκ)έχει αλλού ρίζες στο αντίπερα, τελείως λέμε αντίπερα, στρατόπεδο από αυτό του συζύγου της. Εξ ού και η περιουσία της.
      Οταν δεν υπάρχουν ρωμαλέοι πνευματικοί άνθρωποι τότε βγαίνουν τα θυμιατήρια του συστήματος -το παίζουν πολιτιστικοί παράγοντες- και λένε κι αυτά τις ανοησίες τους. Οπως ακριβώς Σφακιανάκης-Βανδή. Με γεμάτες τις τσέπες τους.
      Αμ τραγουδισταράδες μου που υιοθετήσατε ρόλους Ρομπεν των Δασών, το χρήμα σας δεν σας καθιστά αξιόπιστους. Γιατί τα λίγα θέλουν κόπο αλλά τα πολλά κόλπο. Και στο τελευταίο είστε μανούλες. Ουστ μπρε.

    • karasumi avatar
      karasumi @ καπτεν 24/11/2013 19:50:31

      Τι σχέση έχει ο ανεκδιήγητος και ατάλαντος Νότης με "Θεοδωράκη, Νταλαρα, Γαλανη, Καρακατσανη, Ριτσο, Αναγνωστακη, Καζακο, Καρεζη, Αλεξιου, Λοιζο, Αλεξανδρακη, Ξυλουρη" όπως λέτε; Το ότι είναι αριστεροί δεν αφαιρεί σε κάτι από το γεγονός, ότι οι παραπάνω είναι καλλιτέχνες, άλλος περισσότερο και άλλος λιγότερο ταλέντο, μπροστά δε στον γελοίο καραγκιόζη Νότη, φαντάζουν ογκόλιθοι. Το γεγονός ότι βλέπετε τα πάντα υπό το πρίσμα των πολιτικών απόψεών τους, δείχνει την ανυπαρξία του δικού σας πολιτιστικού αισθητηρίου.

  15. τάσος avatar
    τάσος 24/11/2013 14:31:56

    http://www.youtube.com/watch?v=eJlN9jdQFSc

    "go tell that long tongue liar,
    go and tell that midnight rider,
    tell the rambler, the gambler, the back biter,
    tell 'em that god's gonna cut you down."

    νότη, δικό σου αδερφέ.

  16. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 24/11/2013 15:15:05

    Ε, όχι και "αείμνηστος" ο Γιαννόπουλος, εκ των πυλώνων της Παπανδρεϊκής (αν)Ηθικής! "Σιχτιριστός", μάλιστα!
    Εύγε, κατά τα άλλα μΑΨ!

  17. Aggelos avatar
    Aggelos 24/11/2013 17:41:23

    " Το εκκρεμες θα παει ποσοτικα και ποιοτικα πολυ Δεξια για να βρει ο τοπος την ισορροπια του. "

    ω ναι,,αυτη η πορεια,,και η αριστερα κανει οτι δεν το καταλαβαινει..

    οι ελληνες μπουχτισαν απο αριστερα..
    ερχεται η δεξια περιδοος..απο κεντρο μεχρι ακρα.

    φυσικη εξελιξη ηταν..

    • Νικόλαος Κ. avatar
      Νικόλαος Κ. @ Aggelos 25/11/2013 11:48:12

      Το σύμπαν πάντοτε αποκαθιστά την ισορροπία του ...

  18. Άφωνος... avatar
    Άφωνος... 24/11/2013 23:13:32

    @ΗΛΕΚΤΡΑ

    Βάλε και bold, μωρέ! Μόνο κεφαλαία; Δε λέει.

  19. Άφωνος... avatar
    Άφωνος... 24/11/2013 23:21:51

    Έτοιμος για την Βουλή ο Νότης!!!

    Πού θα βάλει υποψηφιότητα και δεν θα βγει με τα τσαρούχια!

  20. Νικόλαος Κ. avatar
    Νικόλαος Κ. 25/11/2013 09:59:43

    Η Βανδή έπαιξε ένα επικοινωνιακό παιγνίδι με την συμβουλή των συνεργατών της. Η στάση της είναι εξόχως υποκριτική. Όταν αποφάσισε να συνεργαστεί με τον Σφακιανάκη, γνώριζε πολύ καλά τις απόψεις του. Δεν είναι η πρώτη φορά που ο Σφακιανάκης κάνει δηλώσεις στηρίζοντας την Χρυσή Αυγή. Τώρα για τους δικούς της επικοινωνιακούς λόγους, παριστάνει την δημοκράτισα, για να προκαλέσει θόρυβο γύρω από τ΄ όνομά της, συμπαρασύροντας στην γελοιότητα και τον Παπαδημούλη, που έσπευσε να συγχαρεί την καρατσοκαρία, μη χάσει την ευκαιρία.