#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/03/2009 10:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πάει και η Καθημερινή ….

Προσέξτε τα τρία κύρια θέματα της σημερινής Καθημερινής:

Παπανδρέου: ισχυρό κράτος στον τομέα των τραπεζών

Όπου ο αρχηγός του ΠΑΣΟΚ εξηγεί πως θα δημιουργήσει έναν ισχυρό  «δημόσιο πυλώνα», που με τις επιλογές του θα κατευθύνει συνολικά το τραπεζικό σύστημα», και «θα καλέσει τα καλύτερα μυαλά», όπως ακριβώς έκανε με το «μυστικό δείπνο» με επιχειρηματίες υπο την ευλογία της Eurobank για το οποίο λέγαμε.

Συνέντευξη Mπακογιάννη  και στενότερη συνεργασία με Ουάσιγκτον για την τρομοκρατία.

Σενάριο δίδυμων εκλογών τον Ιούνιο για το οποίο θα τα πούμε και στη συνέχεια

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 01/03/2009 10:28:07

    Καλημέρα και καλό μήνα.
    Χολερικότερη εφημερίδα από αυτή δεν υπάρχει. Καλύτερα να περπατάς σε κινούμενη άμμο παρά να σε στηρίζει η καθημερινή.
    Η Νιου Γιορκ Τάϊμς, ελληνικής έκδοσης που θα εκδοθεί σύντομα, του ίδιου ομίλου είναι;

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/03/2009 10:29:35

    Εγώ περιμένω πως και πως ο Παλαιοκώστας να απαγάγει πάλι τον Μυλωνά!!!! Ε ρε πλάκες…. Να πουλήσουν και οι εφημερίδες.

  3. ataktos avatar
    ataktos 01/03/2009 10:31:41

    Αφού άρπαξαν όλους τους «επαγγελματίες» δημοσιογραφούν πιστεύουν να διατηρήσουν το δίδυμο στης καρέκλες τους …

  4. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 01/03/2009 10:36:27

    FACTORAX Δεν σε εχω για το επιπεδο Παπαγιαννη-Σπινου -κΑΨΑΜΠΕΛΗ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ...ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ!!!

  5. ataktos avatar
    ataktos 01/03/2009 10:38:47

    Μέχρι και ο Καρκαγιαννης δημοσίευε προσφατος άποψης κατά την Κίνηση «κατά του λιθάνθρακα» τι να πεις και τι να θαυμάζεις σε αυτήν την «πολιτισμένη» "Αυριανή" του Αλαφούζο

  6. fantomas avatar
    fantomas 01/03/2009 12:40:47

    σημερα η καθημερινη εχει CD τον Γκαντι!!
    λετε να υπαρχει λογος?

    χαχαχαχαχα!!!

  7. Le canard avatar
    Le canard 01/03/2009 14:25:19

    Πήρε γραμμή ο Αλεξ απο Χίλαρι-Ντόρα μεριά; Μα τι λέω τώρα. Ο Μαρινάκης, ο χαρακτηριζόμενος ως οικονομικός διαχειριστής του Μητσοτακέϊκου, είναι συμμέτοχος στα ΜΜΕ (Σκάϊ) του Αλαφούζου εδώ και δυόμισι χρόνια. Και να σκεφτεί κανείς ότι μια παρεούλα εφοπλιστών, μαζί και ο Μαρινάκης, με την συγκατάθεση (ωϊμέ!!) του Μαξίμου, τότε ήθελαν να πάρουν την κυριώτερη εφημερίδα της Δεξιάς, τον Ελεύθερο Τύπο. Τελικά, το συγκλονιστικό είναι ότι τον πήραν και τον πούλησαν μέσα σε μισή ώρα στη Γιάννα. Ηταν και αυτό ένα από τα επιτεύγματα Ρουσσόπουλου-Αγγέλου και των φίλων τους των εφοπλιστών.

  8. kanis avatar
    kanis 01/03/2009 18:02:53

    O "οικολογικά ευαίσθητος" όμιλος ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ-ΣΚΑΙ,
    θα συμπαραταχτεί, άραγε, με το ακόλουθο δημοσίευμα της πρεςς-βανκ στο διαδίκτυο..:

    "

    ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ Ο ΛΑΪΚΙΣΤΗΣ: «ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΝΟΙΞΗ ΝΕΩΝ ΔΡΟΜΩΝ ΣΤΟΝ ΥΜΗΤΤΟ, ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ 4500 ΝΕΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ»!


    O αρμόδιος για θέματα περιβάλλοντος βουλευτής της Ν.Δ. Κυριάκος Μητσοτάκης, ο άνθρωπος ο οποίος –υποτίθεται- καλείται να προστατέψει τον Υμηττό από τους υποψήφιους καταπατητές του, αντί να καταγγείλει τους σχεδιασμούς Σουφλιά, που θέλει να κάνει σουρωτήρι τον Υμηττό, διανοίγοντας νέους δρόμους μέσα από αυτόν, είπε: «ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΝΟΙΞΗ ΝΕΩΝ ΔΡΟΜΩΝ ΣΤΟΝ ΥΜΗΤΤΟ, ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ 4500 ΝΕΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ».

    Το απόσταγμα του λαϊκισμού σε όλη του τη μεγαλοπρέπεια. Ο άνθρωπος αυτός θα προστατέψει τον Υμηττό!!!

    "

    Αναμένομεν εναγωνίως την αντίδραση του ομίλου, για να καταλάβουμε κι εμείς, τι συμβαίνει!

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 01/03/2009 18:39:42

    @8 kanis: την άσφαλτο δεν τη "σιδερώνουν" με την μπουλντόζα στο τέλος; έτσι δεν λέγεται;

  10. ataktos avatar
    ataktos 01/03/2009 19:05:03

    οι καθηγητες απαντησαν στην" Καθημερινη"
    "Δεν μας φοβιζουν μας φοβουνται!!!"....

  11. ataktos avatar
    ataktos 01/03/2009 19:23:42

    Τα παλιά καλά χρόνια το έγραψε και ο H. Sienkiewicz στην «Τριλογία»

  12. kanis avatar
    kanis 01/03/2009 19:28:52

    αλλενάκι
    Δεν ξέρω. "Ακαδημαικά", ρωτάς, ή, λύνεις σταυρόλεξο;

  13. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 01/03/2009 19:34:41

    12: "ακαδημαϊκά" ρωτώ, νόμιζα ότι το ήξερες ή ότι το είχες ακούσει. Σιδέρωμα της ασφάλτου λέγεται.

  14. kanis avatar
    kanis 01/03/2009 19:50:20

    13. Που κολλάει;

  15. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 01/03/2009 19:52:46

    14: σε έχω για εύστροφο άτομο, στο σιδέρωμα ...

  16. kanis avatar
    kanis 01/03/2009 20:00:59

    15...θυμίζω, ότι για κάποιους, αποτελούσε τιμωρία!

  17. ataktos avatar
    ataktos 01/03/2009 20:04:59

    Είναι πολύ πιο εντυπωσιακό όταν οι άλλοι
    ανακαλύπτουν τα προτερήματά σου
    χωρίς τη δική σου βοήθεια.

  18. kanis avatar
    kanis 01/03/2009 21:43:57

    15 αλλενάκι
    Διευκρίνιση χρήσιμη και για το σταυρόλεξο, στο ερώτημά σου..

    ...τακτικές προσφιλείς σε "αξιοπρεπείς" παρέες (όπως έχουμε δει σε ιταλικές ταινίες), όταν δεν τους βγαίνει η άσφαλτος...!

  19. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 01/03/2009 21:49:10

    @18: το δικό μου ευφυολόγημα ήταν μάλλον ατυχές, άστο για άλλη φορά.

  20. kanis avatar
    kanis 01/03/2009 22:15:49

    @19 γιατί; δικό μου το λάθος, που δεν το πιάνω. Για πες..τόσες ερμηνευτικές απόπειρες έκανα!