15/09/2008 20:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πάγωσαν τα ρεύματα στο ΠΑΣΟΚ

Παγωμάρα έπεσε στην εσωκομματική αντιπολίτευση του Παπανδρέου μετά την πρώτη δημοσκόπηση που έδωσε προβάδισμα στο ΠΑΣΟΚ (Μέτρον για τον ΑΝΤ1).

Αμέσως μετά τη ΔΕΘ έγιναν παρασκηνιακές συνεννοήσεις και επικράτησε η άποψη ότι δεν πρέπει να του ασκηθεί κριτική στο προσκήνιο γιατί το ταμείο ήταν «συν».

Κάποιοι, όμως, προσπάθησαν να πείσουν τον Κ. Σημίτη ώστε κατά την αυριανή του εμφάνιση στη Λάρισα να φανεί συμπαραστάτης «στην προσπάθεια του Κινήματος»,  αλλά κριτικός προς τον Παπανδρέου.

Μετά και τη δημοσκόπηση δεν υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να ακούσει ο πρώην πρωθυπουργός αυτού του είδους τις  συμβουλές.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 15/09/2008 20:42:59

    http://orfni.blogspot.com/2008/09/blog-post_8619.html
    Απίστευτες χυδαιοτητες στο ονομα του "ορθου" ΠΑΣΟΚ με λογοκρισία σχολίων από τον i-reporter. Κριμα.......

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/09/2008 21:14:38

    Ελεος...

    Τι θα πει ο Σημιτης?... ο ποντικομαμης. Αυτος κι αν αποπλανηθηκε..

    who the f* cares ?


    ΠΠ

  3. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 15/09/2008 21:29:30

    Όταν ο ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΕΡΟΣ ο Α' συνάντησε τον ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΕΡΟ τον Β' ....ας συναντήσει και η Ντόρα τον Ευάγγελο να κλείσει ο κύκλος

  4. Xase avatar
    Xase 15/09/2008 21:30:45

    Δεν παγωσαν μονο τα ρευματα στο ΠΑΣΟΚ

    Σφιξαν και οι κωλοι στην ΝΔ

  5. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 15/09/2008 21:33:39

    τα ρευματα αρχισαν να παγωνουν νομίζω από την αποπομπή του Σημιτη και δωθε. Εννοειται πως τωρα κανεις δεν τολμά να χρεωθει την αντιστροφή του κλιματος. Ενα γκαλοπ ακόμα σαν το σημερινό και θα κανει κολοτούμπα κι ο Πρετεντερης (λέμε τώρα)

    ΥΓ Οπως εγραψε ο Factor προ ημερών η ειδηση δεν ειναι η πρωτια του ΠΑΣΟΚ αλλα η μεταστροφή του Κυριακού.

  6. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 15/09/2008 21:35:13

    @ Xase:
    ΣΣωστος!!!! Κι αντε να ξεσφηνώσεις ολοκληρο βατοπέδι!!!

  7. Αθ. Κλάρας avatar
    Αθ. Κλάρας 15/09/2008 22:18:42

    O Σημίτης προ μηνών πρόλαβε και πήδηξε από τον Τιτανικό που θα ακολουθήσει. Μπορεί οι μιντιάδες να σπρώχνουν τον GAP, αλλά οι τρικλοποδιές θα έρθουν εκ των έσω.

  8. saska avatar
    saska 15/09/2008 22:43:00

    θα ψηφίσω Πασοκ γιατί:
    Θα καταργήσει την φορολογία των φτωχών.
    Θα καταργήσει τα τεκμήρια διαβίωσης.
    Θα προχωρήσει άμεσα σε μέτρα ανακούφισης.
    Θα φορολογήσει την εκκλησιαστική περιουσία.
    Θα διαχωρίσει το κράτος από την Εκκλησία.
    Θα επαναφέρει στο κράτος τον ΟΤΕ.
    Θα κρατήσει την ΔΕΗ.
    Θα ξεχρεώσει την Ολυμπιακή χωρίς να την πουλήσει.
    Θα ξεχρεώσει τον ΟΣΕ.
    Θα πολεμήσει τα καρτέλ (και θα τα νικήσει).
    Θα αντιμετωπίσει την ακρίβεια.Το Κουλούρι,κουλούρι
    Θα προσληφθούν στο δημόσιο όσοι συμβασιούχοι καλύπτουν πάγιες και διαρκείς ανάγκες.
    Θα προστατέψει τους δανειολήπτες.
    Θα βγαίνει μια εφημερίδα αφού όλες θα γράφουν τα ίδια.
    Θα μας μοιράσει χρήμα !
    Θα καταργίσει τον στρατό.

    Θα εξαφανίσει όλους τους καλούς και πράους σχολιαστές των μπλόκ γιατί ερχόμενο στην εξουσία θα πάψουν να ασχολούνται με αυτό μιας και όλα τα προβλήματα μας θα έχουν λυθεί!!!

    Ειδικά για το τελευταίο .......... το πιστεύω αν κρίνω απο τα σχόλια.

  9. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 16/09/2008 04:59:51

    σασκα εισε απεχτως !!

  10. Greek citizen avatar
    Greek citizen 16/09/2008 10:03:29

    Ο καθενας παιρνει οτι του αξιζει!

  11. YiannisM avatar
    YiannisM 16/09/2008 19:22:15

    Πάντως άν προσέξατε τις φυσιογνωμίες, πρόβαραν όλοι κουστούμια..