04/01/2011 11:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πάγκαλος: οι πολίτες διαφθείρουν τους ... πολιτικούς

Λαγός» του επικεφαλής συστήματος εξουσίας που υπηρετεί κάθε φορά (του Γ. Παπανδρέου σήμερα, του Κ. Σημίτη παλαιότερα κ.ο.κ.) με στόχο να στρέψει τη μία κοινωνική ομάδα εναντίον της άλλης ή εραστής της προβοκάτσιας και των προκλήσεων, έναντι των αντιπάλων του και της πλειοψηφίας των πολιτών;

Όποια και να είναι η απάντηση, ο Θ. Πάγκαλος καταφέρνει λόγω ακριβώς των …πολύτιμων υπηρεσιών που προσφέρει στο κομμάτι της προπαγάνδας, να αποτελεί επιλογή κάθε αρχηγού του ΠΑΣΟΚ που ανέβηκε στην εξουσία.  Διότι από κυβερνητικό έργο, τι να πρωτοθυμηθεί κανείς…Την «Κατεχάκη» και την υπόθεση Οτσαλάν ή τη νύκτα των Ιμίων…

Ο Ελεύθερος Τύπος φέρνει σήμερα στο φως ένα νέο αντεθνικό και αντιλαϊκό παραλήρημα του κ. Πάγκαλου. Μία διάλεξη στο Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης τον περασμένο Μάιο, η οποία είναι και μαγνητοσκοπημένη. Εκεί ο Θ. Πάγκαλος:

- Αποκάλεσε τους Έλληνες που έκαναν την επανάσταση «ένα μάτσο αγράμματων και αδαών χωρικών που μετά βίας μιλούσαν ελληνικά».

- Δήλωσε ότι «κανένας πολιτικός δεν είναι τόσο διεφθαρμένος ώστε να βγαίνει στους δρόμους και να στρατολογεί ψηφοφόρους. Κάθεται στο γραφείο του και διεφθαρμένοι πολίτες πάνε και τον βρίσκουν»

- Ταύτισε τους διαδηλωτές που διαμαρτύρονται για τις πολιτικές της κυβέρνησης με «όσους οργανώνουν δολοφονίες άλλων ανθρώπων».

Μετά το οι δημόσιοι υπάλληλοι «είναι κοπρίτες», οι στρατιωτικοί «μη παραγωγικοί», η ελληνική σημαία «κουρελόπανο», το ΚΚΕ «φασιστικό κόμμα» και ο ΣΥΝ «υιοθετεί τρομοκρατικές ενέργειες», ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης Παπανδρέου δίνει συνέχεια στο «μαζί τα φάγαμε» όταν λέει: «Κανένας πολιτικός δεν είναι τόσο διεφθαρμένος, ώστε να βγαίνει στους δρόμους και να στρατολογεί ψηφοφόρους. Κάθεται στο γραφείο του και διεφθαρμένοι πολίτες πάνε και τον βρίσκουν…».

http://www.e-typos.com/content.aspx?cid=17048&catid=7

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ avatar
    ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 04/01/2011 12:18:10

    ΘΟΔΩΡΕ,
    ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΡΝΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΤΟ ..ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥΣ, ΑΛΛΑ Ε Ι Ν Α Ι ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΕΣ !
    ΠΩΣ ΣΟΥ ΞΕΦΥΓΕ ΑΥΤΟ ?
    ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΒΙΑΣ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΙΧΑΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΗΤΟΣ ΚΑΙ ΑΠΕΧΟΥΝ ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΡΑΙΚΥΛΟΥΣ...

    • Gwgw avatar
      Gwgw @ ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 05/01/2011 00:40:17

      Οι συγγενείς δεν μιλούσαν ελληνικά καθότι αρβανίτες

  2. Greg avatar
    Greg 04/01/2011 12:26:37

    Μήπως ο αντιπρόεδρος προτετοιμάζει το έδαφος για εκλογές με λίστα;
    Έτσι, θα τελειώσει και το νταραβέρι πολιτευτών-διεφθαρμένων ψηφοφόρων.
    Ο ΓΑΠ, με μια υπογραφή, θα βγάζει σύνταξη βουλευτή σε όποιον του καπνίσει!

    • sawas avatar
      sawas @ Greg 04/01/2011 12:41:53

      Παίζει και το άλλο σενάριο


      Λέει όσα δεν μπορούσε μέχρι σήμερα να πει και ελπίζει (η είναι βέβαιος) πως οι έλληνες έχουν μνήμη χρυσόψαρου και θα τον ξεχάσουν όταν έρθουν οι εκλογές.

  3. zackii avatar
    zackii 04/01/2011 12:26:59

    Το γιατί τα λέει ο Πάγκαλος το ξέρουμε. Το θέμα είναι ότι πολλοί τσιμπάνε, και έτσι στρέφεται η μιά τάξη ενάντια στην άλλη και παίζουν το παιχνίδι του. Αν είναι κάποιος δημόσιος υπάλληλος, μπορεί σίγουρα να βρει να πει πολλά γιά τους ιδωτικούς, και αν είναι ιδιωτικός γιά τους δημόσιους ξεχνώντας ότι αυτό που θέλουν είναι να διαλύσουν και τους δύο. ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥΣ!!

  4. φωτεινη avatar
    φωτεινη 04/01/2011 12:33:19

    μεγαλο σουξε στο διαδικτυο.,«κοπριτες» και «αρχικοπριτες» διαβαζω.τους κοπριτες τους καταλαβα.ειναι απο τη δηλωση του κ.αντιπροεδρου.οι αρχικοπριτες ακομα μου φερνουν δυσκολιες.μηπως ο λαλιστατος κ.αντιπροεδρος,ιδιαιτερα εφυης κατα γενικη ομολογια,θα μπορουσε να μας δωσει τα φωτα του,η να περιμενω την ημερα των θεοφανιων,ελπιζοντας σε μια επιφοιτηση του Αγιου Πνευματος;

    • Gwgw avatar
      Gwgw @ φωτεινη 05/01/2011 00:43:04

      Απο πόυ προκύπτει ότι είναι ιδιαίτερα εφυής?

  5. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 04/01/2011 12:33:27

    "Δεν φταίω εγώ, Κύριε, ο όφις με ηπάτησεν!"

  6. Κάποιος avatar
    Κάποιος 04/01/2011 12:45:45

    Η περίπτωση Πάγκαλου είναι μια από τις παθογένειες του δημοκρατικού μας συστήματος.
    Με 28.000 σταυρούς στην περιφέρεια του στις εθνικές εκλογές του 2009 (όπου τερμάτισε τρίτος και καταιδρωμένος πίσω από Χριστοφιλοπούλου και Οικονόμου) λύνει και δένει ως αντιπρόεδρος της κυβέρνησης βγάζοντας χολή απέναντι στον λαό που μαύρισε τον ίδιο και την σύζυγο του στις πρόσφατες περιφερειακές εκλογές.

  7. The Saint avatar
    The Saint 04/01/2011 12:56:57

    Την περίπτωση Πάγκαλου μάλλον πρέπει να την αφήσουμε στις μελέτες των επιστημόνων, γιά την επίδραση της διοξίνης (προερχομένης απο κατσικίσιο λίπος) στο αριστερο ημισφαίριο του ανθρώπινου εγκεφάλου.
    Αλλιώς δεν εξηγείται να βγαίνει και να λέει δημόσια αυτά που λέει, νομίζοντας ότι απευθυνεται σε διανοητικά καθυστερημένους...

    Πάντως κάνει ότι μπορεί ο άνθρωπος, με αυτά και αυτά, να μείνει στην ιστορία, μετά και την επερχόμενη διάλυση του ΠΑΣΟΚ.

    • The Saint avatar
      The Saint @ The Saint 04/01/2011 13:01:44

      "Αποκάλεσε τους Έλληνες που έκαναν την επανάσταση «ένα μάτσο αγράμματων και αδαών χωρικών που μετά βίας μιλούσαν ελληνικά"

      Απόγονοι των οποίων δυστηχώς υπάρχουν και σήμερα, και είναι αυτοί που σε ψήφισαν, ...μισάδι!

    • Bob ο μάστορας avatar
      Bob ο μάστορας @ The Saint 04/01/2011 16:01:30

      Ο Μακρυγιάννης έμαθε γραφή όντας αρχιστράτηγος,
      για να γράψει και να μας προειδοποιήσει για κάτι σαν του λόγου του.

  8. Αφροδίτη Ζ avatar
    Αφροδίτη Ζ 04/01/2011 13:18:52

    Αντί σχολίου παραθέτω λινκ σχετικά με το διορισμό της κόρης του κυρ Θόδωρου στη Βουλή. Κοπρίτες όλου του κόσμου ενωθείτε και ο Πάγκαλος αρχηγός
    http://www.alfavita.gr/artro.php?id=18749

  9. Γιαννης avatar
    Γιαννης 04/01/2011 14:54:23

    και αμα του χωσω κανα μπατσο αναποδο (απ'αυτα που ριχνουν μερικες κυριες γιατι αντρικο δε του ταιριαζει) θα με πουνε τρομοκρατη, τραμπουκο και εγω δε ξερω τι...χωρια που θα με βαλουν στο ιδιο κελι με το κουφοντηνα κι αυτος ισως να βγει και νωριτερα απο 'μενα...
    Σε αυτον τον δημαγωγο δε βρισκετε κανενας εισαγγελεας να τον χωσει στα αδυτα? Μονο το γεγονος πως βριζει Ελληνες πολιτες (και θεωρειται πως τους αντιπορσωπευει), το στρατευμα και αξιες για τις οποιες δωσαμε δινουμε και θα δινουμε το αιμα μας...!!!!!

  10. η Dimi avatar
    η Dimi 04/01/2011 15:08:41

    «Ο διεφθαρμένος από τους πολίτες αρχικοπρίτης», με το αποκρουστικό «humor», ξαναχτύπησε!

    Αυτή τη φορά, με την αποστολή (ΣΕ ΦΑΚΕΛΛΟ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ -«ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης»)!!! το «πραγματικών διαστάσεων» (Celvin Klein) βρακί του, στους «Αρβύλες».

    Προφανώς, γιά να διαψεύσει το διαφημιζόμενο ως το μεγαλύτερο του κόσμου (4 m²) «βρακί του Θόδωρου» προς δημοπρασία (μαζί με αυτά της βασίλισσας Eλισάβετ), έναντι πενήντα χιλιάδων Ευρώ, μόνο, λέει!..

    Η συνοδευτική χειρόγραφη επιστολή:

    «Αξιότιμοι κύριοι, αγαπητοί φίλοι, στήριξα την πολιτική μου διαδρομή στην απαράβατη αρχή, ότι πρέπει να λέω πάντα ή τέλος πάντων όσο συχνότερα γίνεται την αλήθεια και να μην περιαυτολογώ. Έτσι κατά καιρούς έχω απογοητεύσει πολλούς από τους συμπολίτες και τους συναδέλφους σας.

    Είδα το διαφημιστικό σας με το εσώρουχό μου που υποτίθεται ότι περιήλθε εις χείρας σας. Δυστυχώς έχετε πέσει θύματα παραπληροφόρησης. Ίσως φταίω κι εγώ αν έχω δημιουργήσει την εντύπωση ότι αυτά που διαθέτω θέλουν τόση μεγάλη έκταση υφάσματος για να καλυφθούν. Η αλήθεια είναι κατά πολύ υποδεέστερη.

    Για του λόγου του αληθές, σας επισυνάπτω το πραγματικό μέγεθος. Μετά από τρεις γάμους και πέντε παιδιά και στην ηλικία που είμαι δεν νομίζω ότι θα σας δώσω τίποτα καλύτερο στο μέλλον. Εσείς όμως είστε σε καλό δρόμο και αρκετά νέοι ακόμα. Σας εύχομαι με την ευκαιρία του νέου έτους καλές επιτυχίες. Πάντα φίλος της εκπομπής, Θ. Πάγκαλος».

    h**p://www.star.gr/media/73427/

    Μωραίνει Κύριος ... και εμάς, που ανεχόμαστε τη λέπρα.

  11. φωτεινη avatar
    φωτεινη 04/01/2011 15:16:09

    και για να παραφρασω τον Ξενοφωντα, κανενας πελατης δεν χτυπαει την πορτα νοικοκυραιων.την πορτα του μπ......ου χτυπαει.

  12. φωτεινη avatar
    φωτεινη 04/01/2011 16:04:08

    ισως να προκειται για οικολογο,και να εχει σχεση με την εκπομπη διοξειδιου του ανθρακα.

  13. η Dimi avatar
    η Dimi 04/01/2011 16:32:53

    «O πολιτικός τον οποίο διαφθείρουν οι πολίτες», δημιουργεί μόδα.

    Σύντομα, η δημιουργία της νέας αλυσίδας ταχυφαγίας:
    «Τogether We Ate»

  14. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 04/01/2011 16:40:32

    "Power corrupts, and absolute power corrupts totally"
    Lord Acton, 1887

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Strange Attractor 04/01/2011 16:44:28

      Yes, literally.

    • Enzo avatar
      Enzo @ Strange Attractor 04/01/2011 16:48:42

      “γουρνοπλο corrupts, and absolute γουρνοπλα corrupts totally”
      Εnzo , 2010

  15. Ρήγας Φερραιος avatar
    Ρήγας Φερραιος 04/01/2011 16:40:33

    Ευχομαι σε ολους σας καλη χρονια και πανω απο ολα ΥΓΕΙΑ.
    Δυστυχως δεν φταει ο κ. Παγκαλος για οσα κατα καιρους λεει. Φταιει το γεγονος οτι μεχρι και αυτη την στιγμη η ελληνικη κοινωνια δεν αντιδρα και δεν απαιτει την αποπομπη του. Εκτος και εαν το συνολο της κοινωνιας εχει εθιστει σε τετοιου ειδους υβρεις. Εν πασει περιπτωσει ομως το αστιεο με τον υβριστη αντιπροεδρο εχει παρατραβηξει. Ειναι ευτελισμος τη ανθρωπινης αξιοπρεπειας τετοιου ειδους δηλωσεις. Αλλά ο κ. Παγκαλος μιλα εκτου ασφαλους, ενω οταν νομιζει οτι θιγεται απο τα σχολια των πολιτων η προσωπικοτητα του, ζητα τις ΙΡ διευθυνσεις των σχολιαστων...διαμαρτυρομενος οτι τον υβριζουν!!!!
    Υ.Γ.1 Δεν ξερω αν ειμαι γνησιος απογονος του Περικλη, αλλα αισθανομαι Ελληνας και πονο τον τοπο μου.
    Οσο για το 1821 τι μπορω να απαντησω εγω ενας απλος πολιτης, οταν η πνευματικη ηγεσια της χωρα σιωπα; Το μονο που μπορω να συστησω ειναι η αναγνωση των απομνημονευματων του Κολοκοτρωνη, του Μακρυγιαννη και αλλων αγωνιστων αγραμματων η οχι δεν εχει σημασια.
    Το μονο που εχει σημασια ειναι οτι σε λιγο θα θεωρηθουν υπευθυνοι για την χρεωκοπια της Ελλαδας.
    Οσο ομως δεν αντιδρουμε σε τετοιου ειδους δηλωσεις το τελος μας ως εθνος ειναι κατι παραπανω απο σιγουρο.
    Ελληνες γρηγορειτε!!! Ψηλα το κεφαλι!!! Δεν πρεπει να αφηνουμε αναπαντητες τετοιου ειδους δηλωσεις.
    Υ.Γ.2 Ας ξεκινησει το Antinews μια προσπαθεια απο τωρα ωστε στις 25 Μαρτιου ολοι να υψωσουν μια Ελληνικη σημαια στα σπιτια και στα καταστηματα προσ τιμην των αγραμματων αγωνιστων του 1821. Ας μην νιωθουμε μειονεκτικα απεναντι στην ιστορια του εθνους μας.

    • Gwgw avatar
      Gwgw @ Ρήγας Φερραιος 05/01/2011 00:46:22

      Ασ ελπίσουμε ότι μέχρι τις 25 Μαρτίου θα έχουμε απαλλαγεί από το ΠΑΣΟΚ

  16. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 04/01/2011 16:45:18

    Ποιος δεν θα θυμάται αυτή την γουρουνόφατσα για πάντα;
    Ότι πιο ελλεεινό και πρόστυχο έχει βγάλει ο τόπος. Η ώρα που θα δειτε την μάπα του γιαουρτωμένη είναι κοντά.

  17. Κρης avatar
    Κρης 04/01/2011 17:05:48

    .....που προέρχονται από ντιντήδες των βορείων προαστίων».
    http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=79266

    xa
    @@@

  18. Περδικιδης Βασιλειος avatar
    Περδικιδης Βασιλειος 04/01/2011 17:11:47

    ΟΙ ΠΑΡΘΕΝΕΣ ΔΕΝ ΔΙΑΦΘΕΙΡΟΝΤΑΙ ΑΠΟ <>ΚΑΙ <> ΜΟΝΟ ΒΓΑΛΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΚΛΑΡΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΦΘΕΙΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ.

  19. Περδικιδης Βασιλειος avatar
    Περδικιδης Βασιλειος 04/01/2011 17:14:45

    ΟΙ ΠΑΡΘΕΝΕΣ ΔΕΝ ΔΙΑΦΘΕΙΡΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΝΤΙΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΚΟΠΡΙΤΕΣ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΒΓΑΛΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΚΛΑΡΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΦΘΕΙΡΟΥΝ

  20. Orestios avatar
    Orestios 04/01/2011 17:16:17

    +1000

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Orestios 04/01/2011 23:21:47

      Oρέστιε, Ευχαριστίες και Θερμές Ευχές!

  21. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 04/01/2011 18:45:50

    Όταν λέει οτι οι πολίτες διαφθείρουν τους πολιτικούς ,εννοεί οτι τους βλάπτουν ηθικά ή τους διακορεύουν;(ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΕΞΙΚΟ Τεγόπουλος-Φυτράκης).
    Οι συνάδελφοί του,στο ΠΑ.ΣΟ.Κ,το ξέρουν οτι είναι διεφθαρμένοι;

  22. φωτεινη avatar
    φωτεινη 04/01/2011 20:04:10

    τα υπολοιπα τεσσερα τεκνα συγκαταλεγονται στην ευγενη κατηγορια των κοπριτων[κατα την παγκαλια λογικη παντοτε] η οχι;εν ολιγοις χτυπανε την πορτα νοικοκυραιων,η πορτα μπου.....ων;

  23. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 04/01/2011 20:46:22

    Εμένα μου ...αρέσει ο κύριος ΠΑΓΚΑΛΟΣ. Τον αδικείται, μην ασχολείστε μαζί του.
    Ο κάθε άνθρωπος πχ εκφέρει ήχους. Αν κάποιος τους ήχους του Α ή του Β τους εκλαμβάνει σαν κάλεσμα για συζήτηση και όχι σαν κάλεσμα της φύσης τι να κάνουμε;
    Πρώτα από όλα δεν πιστεύω ότι έστειλε το σώβρακό του στους ράδιο αρβύλα, πιστεύω ότι το είχε απλώσει και επιτέλους ο αέρας το πήρε το ¨παλιοπανο". Μπορεί να κάνω και λάθος. Εξάλλου κοπρίτης στο Δημόσιο είμαι κατά ΠΑΓΚΑΛΟ, που φάγαμε μαζί. Μόνο που την πάτησα, ήταν ρεφενέ το τραπέζι και σε εμένα έπεσε όχι πιάτο αλλά ο λογαριασμός. Αν διαφωνεί τον προκαλώ να καταθέσουμε Ε1, Ε9 και καταθέσεις τις δικές μου και τις δικές του όταν ξεκίνησε ως πολιτικός και όταν ξεκίνησα ως Δ Υπάλληλος.
    Μετά ποτέ δεν διόρισε κοπρίτες στο δημόσιο. Ο κύριος ΠΑΓΚΑΛΟΣ διόρισε πχ μόνο την κόρη του, τους υπαλλήλους του γραφείου του ή έκανε πρέσβειρα την κυρία Γιάννα, νόμιμα και ηθικά.
    Έπειτα όντως φτωχοί και αγράμματοι έκαναν την επανάσταση το 1821, οι κεφαλές, οι ...καλαμαράδες της εποχής, τα έτρωγαν μαζί με τους φούφουτους καταχτητές, ανακράζοντας σφάξε με πασά μου να αγιάσω ή μαζεύοντας την πρόσοδο από τις τοπικές κοινωνίες για τους φούφουτους, φαρδαίνοντας την περιφέρειά τους.
    Σαν σήμερα πχ που η πολιτική πρέπει να έχει το βουλοκέρι της έγκρισης των φούφουτων. Ας περάσει πχ ο κύριος ΠΑΓΚΑΛΟΣ ένα αντίθετο νομοσχέδιο από τα κελεύσματα του μνημονίου.
    Μόνο ένα λάθος κάνει: όχι και στα δωράκια των 500,000,000 ή τις χορηγίες στους πολιτικούς, αλλά που μένει ακόμα στην Ελλάδα και εργάζεται υπό κάποιον που και θα είχε φύγει αν κυβερνούσε ποτέ ή που πήγαινε στις διαδηλώσεις ο κύριος Παπανδρέο, το 2008 για τους Κινέζους ή το ασφαλιστικό .
    Εξάλλου τι να κάνει; Συνομιλητές των φούφουτων είναι η ομάδα στην οποία συμμετέχει; Τι να κάνει; να παραιτηθεί; Επειδή το θέλει πχ ο Κώτσος ή ο Μήτσος; Σιγά μην ξέρει ο πολίτης τι του γίνεται, εδώ ούτε τη σύζυγό του δεν εξέλεξαν δήμαρχο.
    Στους φούφουτους είναι αρεστός, αυτό αρκεί.

    ΥΓ

    Εγώ κύριε ΠΑΓΚΑΛΕ είμαι μαζί σας καλέ και προτείνω να μην απαγορεύσετε μόνο τις διαδηλώσεις ή τις διαφωνίες αλλά και τις εκλογές. Εξάλλου τι να κάνουμε τις εκλογές; συναλλαγές μεταξύ κοπριτών είναι.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Ο Ιθαγενής 04/01/2011 23:17:32

      @Ο Ιθαγενής Xρόνια σου Πολλά και Καλή Χρονιά!

      «Σιγά μην ξέρει ο πολίτης τι του γίνεται, εδώ ούτε τη σύζυγό του δεν εξέλεξαν δήμαρχο.»

      Να είσαι βέβαιος, ότι λόγω των πολύ ενημερωμένων και συνειδητοποιημένων ενεργών πολιτών, απετράπη από τον Α' Γύρο των Δημοτικών Εκλογών 7/11/10, ένα νεο-αταξικό σκάνδαλο μεγατόνων και συνετρίβη η εκτός συναγωνισμού, υπέρμετρα φιλόδοξη/ οικογενειοκράτης, υποψήφια δήμαρχος του ζηλευτού Δήμου Σαρωνικού και σύζυγος του «Μαζί τα Φάγαμε».

  24. κοπριτης avatar
    κοπριτης 05/01/2011 13:19:27

    Ε αυτο πια οι πολιτικοί διαφθείρονταιαπο τους πολίτες, οι διαδηλωτές δερνουν τους αστυνομικούς, οι δημόσιοι υπάλληλοι ειναι κοπρίτες,ο Οτσαλάν παραδόθηκε μονος τους, η Σημαία την κοπάνησε απο τα Ιμια και ο Πάγκαλος απο την λογική
    Θα διάβασε τα πρόσφατα γκάλλοπ φαίνεται. Το γαρ πολύ της θλίψεως γεννα παραφροσύνη.