09/03/2009 16:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πάγκαλος είναι αυτός…

Τον πρώην πρωθυπουργό, Κώστα Σημίτη, για τη θέση του επικεφαλής του ευρωψηφοδελτίου του ΠΑΣΟΚ προτείνει ο Θ. Πάγκαλος σε συνέντευξή του στα ΝΕΑ. Παράλληλα στρέφει τα βέλη του κατά του υπουργούς Οικονομίας, Γ. Παπαθανασίου και δηλώνει ότι νοσταλγεί τον... Αλογοσκούφη. Και κατηγορεί ευθέως οπαδούς ΚΚΕ και ΣΥΝ για την επίθεση με γκαζάκια στο γραφείο του.

«Οι οπαδοί τους μου πετάνε πού και πού και κανένα γκαζάκι», λέει.
Για συκοφαντίες κάνει λόγο το ΚΚΕ, απαντώντας στις δηλώσεις του κ. Πάγκαλου, τονίζοντας χαρακτηριστικά: «Μπορεί ο Θ. Πάγκαλος να παίρνει ασυλία από τον ουρανό για να λέει ό,τι θέλει, αλλά δεν έχει το δικαίωμα να ενοχοποιεί με βρωμιές το ΚΚΕ ή και τους οπαδούς του. Έτσι, σεβόμενοι τον εαυτό μας δεν θα του αντιγυρίσουμε, ποιοι έβαλαν γκαζάκι στα γραφεία του «Ριζοσπάστη», την ίδια μέρα».

Από τον ΣΥΝ, ο εκπρόσωπος Τύπου Α. Καρίτζης δήλωσε: «Το μόνο σχόλιο που έχω να κάνω είναι ότι θα ήθελα να ακούσω την επίσημη άποψη του προέδρου και της ηγεσίας του ΠΑΣΟΚ γι' αυτά που λέει ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της αξιωματικής αντιπολίτευσης για δύο κόμματα με μεγάλη ιστορία και παράδοση και προσφορά, κατά τη γνώμη μου, στον τόπο».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μάρκος avatar
    Μάρκος 09/03/2009 16:29:44

    Έξυπνος ο Πάγκαλος, να τον στείλει στην Ευρωβουλή να μην τον βλέπουμε ;-)

  2. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 09/03/2009 17:47:41

    Η τρέλα δεν πάει στα βουνά ,μόνο βουλή και Βρυξέλες …

  3. osaperas avatar
    osaperas 09/03/2009 17:59:11

    Ο τίτλος είναι σαφέστατος. "Πάγκαλος είναι αυτός". Ποιός παίρνει στα σοβαρά το Πάγκαλο; Ούτε οι πασοκτζήδες.

  4. Xase avatar
    Xase 09/03/2009 18:31:19

    Καλα ο Παν(καλος στο μυαλο) δεν ηταν αυτος που ελεγε οτι η κυβερνηση Σιμητη διαλυσε την Ελλαδα τα τρια τελευταια χρονια; Τωρα προτεινει τον Σιμητη για επικεφαλης του ευρωψηφοδελτιου; Ο ανθρωπος εχει τοσο μεγαλο καλο στο μυαλο που τον ενοχλει να σκεπτεται.

  5. ΠΑΝΕΤΟΝΕ avatar
    ΠΑΝΕΤΟΝΕ 09/03/2009 18:48:27

    ΠΟΙΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ Μ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΧΥΔΕΡΜΟ?

  6. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 09/03/2009 19:47:40

    Όταν πιάνει λίπος και ο εγκέφαλος.....
    Μου αρέσει που οι ΠΑΣΟΚοι τον καμαρώνουν ότι τα λέει χύμα και ότι έχει απο τα υψηλότερα I.Q.
    Τον θεωρούν πνευματικό κεφάλαιο του κόμματός τους.

  7. aris53m avatar
    aris53m 10/03/2009 09:38:13

    Κάτι μου θυμίζει αυτό το "ντουέτο". κάτι μου θυμίζει...Οτσαλάν? Ίμια?, κάτι τελος πάντων

  8. Περίεργος avatar