#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/12/2010 18:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΠΑΣΟΚ και εξαπτέρυγα εκφράζουν πλέον μόνο το 1/3 της κοινωνίας

Είναι πλέον φανερό ότι ΠΑΣΟΚ και λοιποι φίλοι του μνημονίου, εκφράζουν μια μικρή μειοψηφία του 1/3 της κοινωνίας.

Ο Αντώνης Σαμαράς με ραγδαίους ρυθμούς καθίσταται το πιο αξιόπιστο πολιτικό πρόσωπο.

Η πτώση του ΠΑΣΟΚ και η άνοδος της ΝΔ δικαιώνει ακόμα και την …κυβέρνηση Καραμανλή

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Petros avatar
    Petros 17/12/2010 19:13:36

    Όλα τα παραμύθια του ΓΑΠ έχουν πια καταρρεύσει.
    Έτσι εξηγούνται και οι κολοτούμπες Καρατζαφέρη , Κουβέλη.
    Δεν την βγάζουν ούτε μέχρι την Άνοιξη.

    • MatrixRevolutionEra avatar
      MatrixRevolutionEra @ Petros 17/12/2010 19:34:46

      Μην ορκίζεσαι...Σήμερα μας ανακοινώθηκε ότι από τον επόμενο μήνα θα έχουμε ατομικές συμβάσεις...Οι συνάδελφοι που οργίστηκαν και ανησύχησαν πιο πολύ ξέρεις τι μου απάντησαν όταν είπα "Να χαιρόμαστε το ΠΑΣΟΚ"; Είπαν "Τι σχέση έχει το ΠΑΣΟΚ; Όλοι ίδιοι είναι. Μη σου πω αν ήταν οι άλλοι μπορεί να γίνονταν χειρότερα". Εμεινα άφωνος μπροστά σε αυτή την αντιφατική δήλωση....Τι να πω πια;;Θα μεταναστεύσω...

      • Ευθύμης avatar
        Ευθύμης @ MatrixRevolutionEra 17/12/2010 21:30:33

        Αυτό ακριβώς ακούω και γώ απο τους καμένους, έχει κάνει η γκεμπελική προπαγάνδα απο τα κανάλια προτοφανή δουλειά!

    • KALLINIKOS avatar
      KALLINIKOS @ Petros 19/12/2010 10:08:43

      Ακόμη και να καταρεύσει αυτή η Κυβέρνηση, δεν υπάρχει εναλλακτική λύση. Ο Αντώνης Σαμαράς , σε ανύποπτο χρόνο πρίν τις Δημοτικές εκλογές είπε οτι θα τηρήσει τις υπογραφές της Ελλάδας. Εγώ διαβλέπω εναν ακόμη κωλοτούμπα, και προσεχώς ψεύτη. Θυμηθείτε "Θα επανιδρύσουμε το Κράτος", "λευτά υπάρχουν""δεν πρόκειται να προσφύγουμε στο ΔΝΤ διότι θα παρέμβει να κόψουμε χρήματα απο την Παιδεία, την Υγεία".Ο Λαός το εφαγε το παραμύθι και τους ψήφησε. Με παλιά υλικά και νοοτροπίες δεν χτίζεις καινούρια πολυκατοικία. Η δε Αριστερά βρίσκεται στον κόσμο της .Ολοι θέλουν να γίνουν πρόεδροι Κόμματος. Αλλωστε η ωμή πραγματικότητα είναι η εξής. 300 Βουλευτές. Κάποιοι απο αυτούς τα παίρνουν απο μίζες για αναθέσεις. Κάποιοι αλλοι γνωρίζουν αυτούς που τα παίρνουν και κάνουν οτι δεν καταλαβαίνουν, περιμένοντας την σειρά τους. Κάποιοι δεν γνωρίζουν για πιό λόγο βρίσκωνται στην Βουλή. Και κάποιοι καταλαβαίνουν, γνωρίζουν, βγαίνουν αγανακτισμένοι από την Βουλή βρίζωντας αυτούς που κατάφεραν να φέρουν την Ελλάδα σ αυτό το χάλι. Γνωρίζετε κανέναν απο την τελευταία κατηγορία να τον κυρήξουμε Εθνικό ηρωα???

  2. παραέλλην πετσικαρισμένος avatar
    παραέλλην πετσικαρισμένος 17/12/2010 19:14:26

    1. με την ανάρτηση αυτή περιμένετε να εμψυχωθούν οι νεοδημοκράτες.
    2. πιστεύετε ότι το περιεχόμενο της δημοσκόπησης εκφράζει πολύ κόσμο.
    3. με τον τρόπο αυτό περιμένετε να πέσει το πασόκ.
    4. έχω ένα νεροπίστολο, στέκομαι μπροστά στην τηλεόραση και σκοτώνω τον κινγκ-κονγκ. (ο κινγκόνγκς στα ποντιακά)

    • Petros avatar
      Petros @ παραέλλην πετσικαρισμένος 17/12/2010 19:19:48

      Τα 1 ,2 και 3 αποκλειστικά δικές σου υποθέσεις.
      Το 4 είμαι βέβαιος ,το κάνεις καθημερινά.

      • παραέλλην πετσικαρισμένος avatar
        παραέλλην πετσικαρισμένος @ Petros 17/12/2010 19:22:12

        καταρχήν ούτε σε ξέρω και δε στράφηκα εναντίον σου. κατά δεύτερο λόγο τί λόγο έχεις να παρεξηγηθείς και να με προσβάλλεις;

        • Petros avatar
          Petros @ παραέλλην πετσικαρισμένος 17/12/2010 19:30:58

          Δεν σε πρόσβαλα.
          Η συγκεκριμένη δημοσκόπηση έχει τόση αξία και χρήση όπως όλες οι δημοσκοπήσεις.
          Αυτή απλά σε ενοχλεί.
          Οι ειρωνικές ερμηνείες σου για την χρήση της εδώ, είναι λοιπόν αποκλειστικά δικές σου υποθέσεις.
          Για το δε 4 , είναι κατά δήλωσήν σου γεγονός.

          • oxi ki etsi avatar
            oxi ki etsi @ Petros 17/12/2010 20:06:46

            Οι δημοσκοπήσεις δεν είναι αξιόπιστες γενικώτερα.

            Την περασμένη εβδομάδα δύο από δαύτες βγάζαν τον ΓΑΠ με 42% δημοτικότητα και τον Σαμαρά με 20%..

      • παραέλλην πετσικαρισμένος avatar
        παραέλλην πετσικαρισμένος @ Petros 17/12/2010 19:29:34

        αν είχες λίγο μυαλό, θα παρατηρούσες πως χρησιμοποιώ το χιούμορ για να καλύψω την πίκρα μου, που τέτοιες ώρες ο αντίλογος σε όσα συμβαίνουν είναι αυτός.

        • Petros avatar
          Petros @ παραέλλην πετσικαρισμένος 17/12/2010 19:39:40

          Με το λίγο μου μυαλό εγώ καταλαβαίνω ότι
          ότι είναι απλά μια ενδιαφέρουσα δημοσκόπηση που
          παρουσιάζει σημαντικές διαφοροποιήσεις στην κοινή γνώμη σε σχέση με 6 , 3 ακόμη και 1 μήνα πριν.

          • παραέλλην πετσικαρισμένος avatar
            παραέλλην πετσικαρισμένος @ Petros 18/12/2010 11:49:20

            πέτρο παληκάρι μου δε βυθίζεται με πέτρες και ξύλα το destroyer, συνέχισε να προσβάλλεις και άντε και !@#μήσου.

          • Petros avatar
            Petros @ παραέλλην πετσικαρισμένος 18/12/2010 12:53:16

            Το μόνο που μένει να σού πω είναι
            ότι είσαι και παραέλλην και πετσικαρισμένος.
            Καλή επανένταξη.

    • Michal V. avatar
      Michal V. @ παραέλλην πετσικαρισμένος 17/12/2010 23:28:45

      Η αιώνια πλάνη της Ν.Δ ότι το ΠΑΣΟΚ θα πέσει σαν ώριμο φρούτο. Κούνια που τους κούναγε. Το δέντρο που φύτεψε ο μεγάάάάλος ,αλήστου μνήμης, πολιτικός από το 1975 ως το 1989 άπλωσε πολύ βαθιές ρίζες και θέριεψε τόσο που και τα πιο μεγάλα JCB δύσκολα θα μπορέσουν να το ξεριζώσουν. Αυτό μου φαίνεται δε θέλουν ή δε μπορούν να το καταλάβουν. Εκείνος ο Παναγιωτόπουλος που βρίσκεται άραγε; ΄Η μήπως είναι σε διακοπές;

  3. Armageddon avatar
    Armageddon 17/12/2010 19:30:25

    ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ,ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ
    ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΑΛΛΑ .ΚΑΝΤΕ ΛΙΓΟ
    ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΝΕΝΑ 6ΜΗΝΟ ΑΚΟΜΑ ...

    • Xrhstos Theocharis avatar
      Xrhstos Theocharis @ Armageddon 18/12/2010 09:15:25

      etc...

  4. γαλαζιος avatar
    γαλαζιος 17/12/2010 19:33:01

    Ε ίναι η πρώτη δημοσκόπηση που βλέπω εδώ και πάρα πολλά χρόνια , στα ποιοτικά της χαρακτηριστικά και τα σχετικά ερωτήματα, που δεν ρωτά τους πολίτες αν το ΠΑΣΟΚ είναι απλώς καλό ή πολύ καλύτερο από τη ΝΔ. Γιατί αυτό συμβαίνει μέχρι σήμερα.
    Κυριολεκτώ όταν λέω ότι είναι η πρώτη δημοσκόπηση που θέτει ερωτήματα τα οποία δεν αποκλείουν εξαρχής το ενδεχόμενο να μιλήσει ο ερωτώμενος θετικά για την ΝΔ.
    Η πρώτη δημοσκόπηση που έχει δομηθεί , όχι με τη λογική του να βγάλουμε το ΠΑΣΟΚ στον αφρό.
    Μπράβο στη ΝΔ που "κατάφερε" να υπάρχει μετά από πολλά χρόνια μια δημοσκόπηση χωρίς στημένα υπέρ του ΠΑΣΟΚ ερωτήματα.

  5. ierofantis avatar
    ierofantis 17/12/2010 19:39:25

    Δεν θέλω να παίξω με τον πόνο σου αγαπητέ και συγνώρεσέ με αν ο λόγος μου σε στενοχωρήσει.
    Όταν τους καλέσουν να υπογράψουν τις ατομικές συμβάσεις και διαβάσουν τους όρους τους, δεν νομίζω να έχουν την ίδια άποψη. Δυστυχώς παίρνει όμως η μπάλα και εσένα. Κουράγιο και καλό αγώνα.

    • MatrixRevolutionEra avatar
      MatrixRevolutionEra @ ierofantis 17/12/2010 19:50:37

      Μακάρι φίλε. Είμαι διατεθειμένος για μεγάλες θυσίες προκειμένου να ξεφωρτωθώ αυτό το κόμμα..Και δεν αστειεύομαι...Γεννήθηκα επί ΠΑΣΟΚ, μεγάλωσα επί ΠΑΣΟΚ (το διαλειμμα Μητσοτάκη δεν το θυμάμαι, ήμουν μικρός) και απέκτησα δικαίωμα ψήφου το 2004 που βγήκε η ΝΔ. Την ψήφισα και ο κυριότερος λόγος ήταν ότι δεν άντεχα άλλο το ΠΑΣΟΚ. Για το ΓΑΠ έχω συγκεκριμένη άποψη πολλά χρόνια...Πέρυσι όταν βγήκε έπαθα μίνι κατάθλιψη...Πήγα στη δουλειά και τους είπα "Τωρα τη μαμήσαμε κανονικά" Κάποιοι συνάδελφοι το θυμήθηκαν και μου είπαν σήμερα "δίκιο είχες"...

      • Enzo avatar
        Enzo @ MatrixRevolutionEra 17/12/2010 19:57:21

        εγω τα ελεγα αυτα πριν τις εκλογες.
        τα ουισκακια μου επινα και εγω σαν τον παγκαλο και τα ελεγα στους πασοκατζηδες φιλους μου οτι αμα βγει αυτος θα μας πηδηξει ολους κυριολεκτικα.
        φυσικα με κοροιδευαν τοτε, σημερα δεν μπορουν ουτε να με αντικρυσουν.
        ο ανθρωπος φαινεται απο την φατσα του χιλιομετρα μακρια οτι ειναι επικινδυνος.

        • MatrixRevolutionEra avatar
          MatrixRevolutionEra @ Enzo 17/12/2010 20:03:32

          Και εγώ τα έλεγα....Θυμαμαι το διάγγελμα Καραμανλή σαν χθες...."Έρχονται δύσκολα, προκηρύσσω εκλογές, παραιτούμαι από την αρχηγία". Κρύος ιδρώτας με έιχε λούσει. Θυμάμαι μέσα στο παραβάν όταν φακέλωνα τη ΝΔ σκεφτόμουν "Όχι ρε χοντρέ, εγώ δεν γουστάρω ανα 2 χρόνια εκλογες, δεν γουστάρω να λιγοψυχήσεις, δεν γουστάρω να μου φορέσεις το Πασοκ και ιδαιτέρως των ΓΑΠ"! Με τις σκέψεις έμεινα...

          • Enzo avatar
            Enzo @ MatrixRevolutionEra 17/12/2010 20:05:19

            εκει μας πουλησε ο βουδας, ολο τον ελληνικο λαο πουλησε.δεν επρεπε να φυγει ετσι και ας τον εκβιαζαν αμα ισχυει και αυτο.

  6. an vorinos avatar
    an vorinos 17/12/2010 20:01:58

    Η ΝΔ οπως ειναι γνωστον πρεπει να προηγειται τουλαχιστον μια πενταετια και με διαφορα 8 τοις εκατο για να κερδισει βουλευτικες εκλογες. Το κυβερνων κομμα εχει αποδειξει οτι εχει τεραστιες αντοχες και μαχιμο στρατο ετοιμο να ματωσει για την εξουσια. Αυτο δε συμβαινει στην τριχοτομημενη Κεντροδεξια.ΥΠΟΜΟΝΗ.

  7. Enzo avatar
    Enzo 17/12/2010 20:10:39

    οι ελληνες ειναι ζαλισμενοι. τους εχει ριξει τοσες τριπλες το πασοκ που θα ξερασουν στο τελος.ουτε ο μαραντονας να ηταν το πασοκ.
    πολυ τριπλα, απο ψεμα σε ψεμα και ξανα τριπλα. ε καποια στιγμη θα του την παρεις την μπαλα απο τα ποδια.
    τωρα θα του την παρεις με καθαρο τακλιν?
    ή θα στειλεις κανενα τσεκουρι αλα Κυριακος player κριαρι και θα του παρεις τα ποδια κοβοντας του τα και την μπαλα συγχρονως εφ ορου ζωης βγαζοντας τον στην συνταξη μια και καλη.
    ενα απο τα δυο θα γινουν.

  8. Hase avatar
    Hase 17/12/2010 20:46:14

    Σε ολες τις ερωτησεις θα απαντουσα και εγω οπως η πλειονοτητα. Θα ηθελα να μαθω ομως την πηγη της δημοσκοπησης.

  9. Petros avatar
    Petros 17/12/2010 20:56:10

    Πανελλαδική της RASS για εφημερίδα ΠΑΡΟΝ
    13-15 Δεκεμβρίου.
    Μέγεθος δείγματος 1001 ατομα.
    Σφάλμα +/- 3%

  10. Νίκος Α avatar
    Νίκος Α 17/12/2010 21:14:58

    ''Η πτώση του ΠΑΣΟΚ και η άνοδος της ΝΔ δικαιώνει ακόμα και την …κυβέρνηση Καραμανλή''
    Τόσο παράδοξο έ;
    Μπράβο εμμονή. Και τι παραταξιακή συνείδηση! Αν στηρίζουμε Σαμαρά, πρέπει να θάβουμε Καραμανλή. Διαζευτικά. Αθροιστικά απαγορεύεται. Αυτό ακριβώς θέλουν και οι : πρεσβεία, νταβατζήδες και τα άλλα παιδιά.

  11. Tassos avatar
    Tassos 17/12/2010 22:06:42

    Λοιπόν όλοι καταλαβαίνουμε ότι η ΝΔ θα είναι πρώτο κόμμα στις επόμενες εκλογές. Το θέμα που τίθεται όμως είναι στρατηγικής σημασίας. Αν δεν πάρει αυτοδυναμία με ποιόν θα κάνει κυβέρνηση? Από τη μία ο χουντικός βόθρος και από την άλλη ο Πασοκικός ολετήρας. Πάντως το καλό είναι ότι το ΠΑΣΟΚ δεν μπορεί να προσβλέπει ούτε σε ψήφους ούτε σε συνεργασία από την αριστερά.

    • Xrhstos Theocharis avatar
      Xrhstos Theocharis @ Tassos 18/12/2010 09:19:47

      Όλοι; come on Tassos... ;)

  12. perastikos avatar
    perastikos 17/12/2010 22:13:08

    εκτός απο αυτη την δημοσκόπηση στο "ΠΑΡΟΝ" εμφανίζεται τελευταία και μιά αλλη απο το "ΚΑΡΦΙ" που βγάζει το ΠΑΣΟΚ μπροστά απο την Ν.Δ. με 9%!!! Εδω γελάμε τόσο για την αξιοπιστία του δημοσκόπου, της φυλάδας οσο και για το κωλόκουρο που παίρνουν...
    Αλήθεια, που τα βρήκε τα λεφτά το "Καρφι" και κάνει 3-4 καθημερινές τηλεοπτικές διαφημίσεις προβάλλοντας στην συγκεκριμένη δημοσκόπηση? Πιο πολύ κοστίζει η τελεοπτική διαφήμιση παρά τα έσοδα που κάνει η φυλάδα απο τίς πωλήσεις της! Βλέπεις τι κάνουνε οι νταβατζήδες? Σίγουρα παρέχουν εκπτωση 90% στο ΚΑΡΦΙ για να κραυγάζει και να προπαγανδίζουνε μέσα απο δαύτη οτι τους συμφέρει!

  13. man8os avatar
    man8os 17/12/2010 23:23:21

    Θα ηθελα και μια προθεση ψηφου...

  14. λαλακης avatar
    λαλακης 17/12/2010 23:39:12

    ΑΝΤΡΕΑ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ

  15. Νίκος Τανάλιας avatar
    Νίκος Τανάλιας 18/12/2010 00:32:37

    FACT: Ο Αντώνης Σαμαράς με ραγδαίους ρυθμούς καθίσταται το πιο αξιόπιστο πολιτικό πρόσωπο. Is this true?

    Ψηφίσαμε ΝΔ. Μετά ψηφίσαμε ΠΑΣΟΚ. Μετά ψηφίσαμε ΝΔ. Μετά ψηφίσαμε ΠΑΣΟΚ. Τώρα, μέχρι τις 4 Απριλίου 2011, κάποιες Ελληνίδες και κάποιοι Έλληνες θα ψηφίσουν πάλι ΝΔ, μαζί με τον κ. Γιώργο Καρατζαφέρη, τον καθαρά συρόμενο πλέον πίσω της.

    Μήπως είναι επί τέλους καιρός να σπάσουμε τον φαύλο κύκλο της περιοδικότητας ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΝΔ; Θέλουμε ελευθερία και ευδαιμονία ή θέλουμε απλά να ζούμε καθημερινά τον φαύλο κύκλο της περιοδικότητας από συλλαλητήρια και φασαρίες στην πατρίδα μας την Ελλάδα;

    Ως πότε πιά η άγνοια και η πολιτική μας ανοχή; Ως πότε;

    • Petros avatar
      Petros @ Νίκος Τανάλιας 18/12/2010 00:49:15

      Στην παρούσα συγκυρία εκείνο που θέλουμε είναι να φύγουν από την εξουσία οι Κουίσλινγκ.
      Μέτα οι Έλληνες μπορούμε να συζητήσουμε μεταξύ μας τι ακριβώς θέλουμε και πως θα το πετύχουμε.

  16. η Dimi avatar
    η Dimi 18/12/2010 08:35:16

    David Rockefeller-Bilderberg, ΖΕΙΣ !

    Με 100 Εκατομμύρια Προδοτικά Δολλάρια, το PASHOCK του Ανδρέα, Ιδρυσες!

    Εσύ, το Δικό σου PASHOCK, Καθοδηγείς!


    PA–SHOCK = Πανελλήνιος Συγκλονισμός!


    Κυριακή, 22 Νοεμβρίου, 2009:

    Oταν, οι Λύκοι βουβάθηκαν.

    Επειδή, τα ΠΡΟΒΑΤΑ ΤΟΛΜΗΣΑΝ και ΟΥΡΛΙΑΞΑΝ !..

    • κριτικόςλόγος avatar
      κριτικόςλόγος @ η Dimi 18/12/2010 12:10:39

      +10000000!!

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ κριτικόςλόγος 18/12/2010 22:42:00

        A1

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ η Dimi 18/12/2010 12:14:30

      εννοείς 29 Νοεμβρίου, υποψιάζομαι ...

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ δρόμος 18/12/2010 22:38:27

        Φίλη μου, έχεις απόλυτο δίκιο.
        Επανάληψη και Διόρθωση: Kυριακή, 29 Νοεμβρίου 2009
        Eυχαριστίες!