#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/12/2010 13:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΠΑΣΟΚ είναι….



Να διαρρέεις άλλα από αυτά που στη συνέχεια λες και στο τέλος κάνεις! Αυτό δηλαδή, δεν είναι απλά διγλωσσία, αλλά τριγλωσσία και βάλε…! Για την ιστορία, απλά θυμίζουμε ότι το ΠΑΣΟΚ είναι εκείνο το κόμμα που κατηγορούσε όλα τα άλλα για διγλωσσία…

Και εξηγούμαι. Τι είπε σήμερα ο Γιώργος στη Βουλή; Ότι θα φτιάξει το Τζαμί, και που είναι ντροπή επειδή δεν έχει γίνει εδώ και 25 χρόνια, όπως είχε εξαγγείλει ο πατέρας του…! Σήμερα λοιπόν είπε ότι θα φτιάξει το Τζαμί.

Τι έλεγε όμως προχθές η υφυπουργός του Άννα Νταλάρα;

Για το μουσουλμανικό τζαμί στο Βοτανικό, η υφυπουργός είπε ότι η ίδια τάσσεται κατά των μεγάλων χώρων και κτισμάτων που ευνοούν τη δημιουργία γκέτο…

Δηλαδή, τάχθηκε υπέρ των πολλών μικρών…

Την άδειασε ο Γιώργος ή όχι; Βεβαίως, λόγω των αριστερών της, κοινοβουλευτικών, προοδευτικών και δημοκρατικών της ευαισθησιών, η κυρία Νταλάρα θα συμφωνήσει με αυτόν που τη διόρισε…

Με την ευκαιρία και αφού ο Γιώργος θυμήθηκε τον μπαμπά του να του θυμίσουμε κι εμείς μερικές δεσμεύσεις του Ανδρέα: Έξω από το ΝΑΤΟ, Τσοβόλα δώστα όλα, απλή αναλογική κλπ…



Antiκοινοβουλευτικός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αλεξανδρος avatar
    Αλεξανδρος 10/12/2010 13:23:00

    Απο γλωσσα και γλυψιμο στα ξενα αφεντικα τα πρασινα ανθρωπακια εχουν διδακτορικο...και εκατο γλωσσες θα βγαλουν για να υπηρετησουν τα αφεντικα τους

  2. Μisha avatar
    Μisha 10/12/2010 13:35:22

    Mη ξεχάσετε.
    Στις 6 το απογευμα της ερχόμενης Κυριακής ο σύζυγος και ονοματοδότης της εικονιζομένης ευειδούς υφυπουργού του ΔΝΤ , θα δώσει συναυλία (χωρις αμοιβή, όπως πράττει πάντοτε εξάλλου) ΕΝΤΟΣ του ναού του αγ.Παντελεήμονα Αχαρνών μετά από συνεργασία του αρχιεπισκόπου Ιερώνυμου με το ΔΟΛιο Μέγαρο Μουσικής.
    Η είσοδος είναι δωρεάν.Νομίζω πως αξιζει να είμαστε εκεί να...χειροκροτήσουμε με πάθος τον Νταλάρα καθώς θα τραγουδά συγκλονισμένος «πάγωσε η τσιμινιέρα, κάλλιο να πάμε όλοι μετανάστες»

    • σιδεράκιας avatar
      σιδεράκιας @ Μisha 10/12/2010 14:16:04

      Μπα! Θα τραγουδήσει "τη Υπερμάχω..."
      Μάλλον το έχουν χάσει τελείως! Συναυλία μέσα στο ναό;! Θα έχει και χειροκροτήματα και μπιζάρισμα;

      • Μisha avatar
        Μisha @ σιδεράκιας 10/12/2010 14:53:08

        Ασφαλώς και το έχουν χάσει εντελώς στην προσπάθεια του Ιερωνυμου να στηρίξει τον ΓΑΠ.
        Γιουχάρισμα θα έχει, είναι βέβαιο.

      • zonitis avatar
        zonitis @ σιδεράκιας 10/12/2010 15:54:17

        Δεν εχει πατο αυτο το βαρελι που εχουμε πεσει μεσα; Ποσο πιο κατω θα παμε Θεε μου; Γιατι δεν παει σε ενα τζαμι να τραγουδησει; Εκει ομως κανει τζιζ!

    • titos avatar
      titos @ Μisha 10/12/2010 18:14:56

      και το " εφτά νομά σ' ένα δωμά"....ρίγη συγκινήσεως!!!!

    • anonymos avatar
      anonymos @ Μisha 10/12/2010 19:32:23

      Και είχα μια αγωνία έλεγα μήπως έπαψε να τραγουδά ο μεγάλος τραγουδιστής, αρα να νατος πετιεται απο ξαρχής...
      Ειρήσθω εν παρόδω αν θυμάμαι καλά κάτι δεν έιχε γίνει με την εφορία την προηγούμενη δεκαετία, ξέρει κανείς τι έγινε?
      Πάντως εγώ προτιμώ τον Σισέ αυτός γεμίζει σίγουρα το Ολυμπιακό Στάδιο.

      • Μisha avatar
        Μisha @ anonymos 10/12/2010 23:16:59

        Τα έλυσε αυτά ο Πανταγιάς, ο επικοινωνιακός συμβουλος της κας Μεγάλου Τραγουδιστή

    • Michal V. avatar
      Michal V. @ Μisha 10/12/2010 23:22:38

      Ρε παιδιά , ο Ιερώνυμος ντε, έχει επηρεαστεί τόσο από το Αλτσχάϊμερ, που ξέχασε τι είναι ο Ι. Ναός Αγίου Παντελεήμονα Αχαρνών; Πού είναι εκείνοι και εκείνες με τις λαμπάδες και τα λάβαρα, που "περί άλλων τυρβάζουν" να του υπενθυμίσουν, ότι ο κάθε Ιερός Ναός δεν είναι μπουζουξίδικο της Παραλίας, ούτε έχει δικαίωμα ο κάθε Νταλάρας, έστω με τη συναίνεση του οιουδήποτε άφρονος κληρικού, να εξευτελίζει κατ' αυτόν τον τρόπο ιερά και όσια; Ποιός εγγυάται εξ άλλου, ότι λόγω ενθουσιασμού και ευθυμίας από την "περισπούδαστη" προφανώς συναυλία, ο ναός δε θα γίνει Γης Μαδιάμ;
      Αίσχος Αρχιεπίσκοπε! Είπαμε να στηρίζεις τον ΓΑΠ , αλλά μέχρις ενός ορίου. Και πάλι Ντροπή σου.-
      (Αυτές τις σκέψεις μου τις διατυπώνω με την προϋπόθεση, ότι είναι γεγονός ότι η συναυλία θα γίνει στο ναό και μάλιστα με έγκριση και συμφωνία ή ακόμα και με τις ... ευλογίες του Προκαθημένου της Εκκλησίας)

      • Μisha avatar
        Μisha @ Michal V. 10/12/2010 23:30:20

        η συναυλία θα γίνει στο ναό, προσκλήθηκε και ο Παπουλιας.

  3. Στέργιος avatar
    Στέργιος 10/12/2010 18:25:48

    ΠΑΣΟΚ σημαίνει να είσαι ντυμένη από την κορυφή ως τα νύχια με μάρκες πολλών χιλιάδων ευρώ, αλλά να δηλώνεις σοσιαλίστρια.

  4. anonymos avatar
    anonymos 10/12/2010 19:33:25

    Στην υπηρεσία του ΔΝΤ και του αποπροσανατολισμού