24/04/2009 20:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΠΑΣΟΚ: «Ηθική Αυτουργία» για Παυλίδη

Ολοκληρώθηκε σύμφωνα με πληροφορίες μας το πόρισμα του ΠΑΣΟΚ για τον Παυλίδη και είναι ηθική αυτουργία

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 24/04/2009 21:01:45

    Γιάννης κερνάει, Γιάννης πίνει!!!! Όλε!!

  2. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 24/04/2009 21:11:15

    Μόνο?!!!

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/04/2009 21:11:26

    Πασο.... μαζι τους.

    Γιατι δεν μιλανε για κακουργηματικη δωροδοκια απο τον Μανουση ομως???? ας απαντησει ενας συντροφος.


    ΠΠ

  4. AnonymOs avatar
    AnonymOs 24/04/2009 21:54:41

    Ευτυχώς πού υπάρχουν καί άξιοι καί ικανοί δημοσιογράφοι.... (Μή μού ομήσει κανάς ανεγκέφαλος, δέν γράφω μορφωμένοι, ηθικοί ή αλάδωτοι), πού οργανώνουν συζητήσεις αρμοδίων, ώστε, έστω εν μέσω αλαλαγμών, νά καταλάβω τί γίνεται...
    γιατί άν περίμενα απ' τά blogs...

    Ευτυχώς πού υπάρχει καί ΚΑΝΑΠΕΣ στό σπίτι καί κάθομαι νά ενημερωθώ, γιατί άν γύρναγα στούς δρόμους μέ κουκκούλα καί χρωματιστό κασκόλ, αλαλάζοντας, ώς Τούτσι ή Χούτου.....

    Κατάλαβα ! Κατάλαβα ότι οι άνθρωποι αυτού τού "λαού" έχουν καταστή πλέον, ΑΝΙΚΑΝΟΙ, καί νά νομοθετούν. Δέν μπορούν οι καημένοι.
    Ευνουχισμένοι απ' τήν "Δημοκρατία ΜΑΣ" καί τόν "Νομικό ΜΑΣ πολιτισμό" τών κουκούλων τής Αρχής τού Μπάρμπα-Κώτσου, τά κάνουν τόσο σκατά, πού, τελικώς, ο Σανιδάς ΝΟΜΙΜΩΣ ΕΠΡΑΞΕ !
    ΝΑΙ, πιστέψτε το !!!

  5. Οράτιος avatar
    Οράτιος 24/04/2009 22:25:00

    Φτάνει ρε μαλάκες. ΦΤΑΝΕΙ. Φτάνει κράζετε. Κάντε κάτι. Έλεος, έχετε καταντήσει να δίνετε υπόσταση στον όρο «ελληναράς» με τους συνεχείς αφορισμούς/μηδενισμούς και τα τσουβαλιάσματα. Θα κάνουμε κάτι να αλλάξει ? Ή γουστάρετε την κατάσταση για να έχετε με κάτι να ασχολείστε ?

  6. Οράτιος avatar
    Οράτιος 24/04/2009 23:04:49

    Δεν είναι θέμα αν σε γυρεύει, αλλά αν σε βρεί...

  7. ariel avatar
    ariel 24/04/2009 23:23:04

    @3 Π.Π.
    Με τον Μανούση θα ασχοληθεί η δικαιοσύνη. Η επιτροπή ασχολείται με τον Παυλίδη, ο Μανούσης δεν είναι πολιτικό πρόσωπο. Ασφαλώς όμως θα διωχθεί για το αδίκημα ενεργητικής δωροδοκίας και μάλιστα με ομολογία του.

  8. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/04/2009 23:49:30

    @9.

    Πότε ?????

    ΠΠ

  9. ariel avatar
    ariel 25/04/2009 00:00:32

    @10
    Αυτό δεν το ξέρω. Το αδίκημα διώκεται αυτεπάγγελτα και δεν χρειάζεται μήνυση από κανένα. Αρα εναπόκειται στην Ελληνική δικαιοσύνη να του ασκήσει δίωξη. Ας περιμένουμε λοιπόν να δούμε πότε θα κουνήσουν οι εισαγγελείς το δαχτυλάκι τους. Είναι απόλυτα στην δική τους αρμοδιότητα.

  10. Τηλέμαχος avatar
    Τηλέμαχος 25/04/2009 00:45:10

    Μέχρι πριν 1-2 εβδομάδες ήμουν πεπεισμένος για την ενοχή Παυλίδη. Συνειδητοποίησα όμως ότι έπεσα θύμα των ΜΜΕ. Αν δεν βγήκε τίποτα από τους λογαριασμούς του Παυλίδη, αν η κατηγορία του ΠΑΣΟΚ είναι ηθική αυτουργία και αν η κατηγορία των ΜΜΕ είναι η "φοροδιαφυγή" επειδή το δήλωσε λιγότερο στο συμβόλαιο(*), ε τότε μάλλον καθαρός είναι ο άνθρωπος.

    (*) Όποιος έχει λάβει μέρος σε αγοραπωλησία ακινήτου τα τελευταία 30 χρόνια γνωρίζει ότι στο 100% των αγοραπωλήσεων ακινήτων αναγράφεται η αντικειμενική αξία του ακινήτου και όχι η πραγματική αξία που πληρώνει ο αγοραστής και παραλαμβάνει ο πωλητής. Όλη η Ελλάδα θα πάει φυλακή για φοροδιαφυγή αν ακούσουμε τους υποκριτές των μεγάλων ΜΜΕ...

  11. ariel avatar
    ariel 25/04/2009 02:04:39

    @12
    Αυτός είναι ο σκοπός της αντικειμενικής, για να μην υπάρχει συναλλαγή με τους εφοριακούς. Υπάρχει και σχετική νομολογία που δεν θεωρεί φοροκλοπή την αναγραφή της αντικειμενικής. Είναι δικαίωμα. Ομως ο Παυλίδης δήλωσε ψέμματα στην Βουλή για την τιμή του ακινήτου, ώστε να δηλώσει πως δεν πήρε επιπλέον χρήματα, γιατί είχε την αξία που δήλωσε. Εκεί είναι το λάθος του, ότι απέκρυψε την πραγματική τιμή στην Βουλή, όπου ωρύετο ότι δεν χρειαζόταν άλλα χρήματα. Μόνο που βγήκε η αληθινή τιμή.