12/11/2010 21:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ για Μπουτάρη: ‘μωραίνει Κύριος, ον βούλεται απωλέσαι’.

Σκληρότατη ήταν η επίσημη απάντηση της ΠΑΕ Ηρακλής, για τις δηλώσεις Μπουτάρη, ότι ο Ηρακλής είναι μικρή ομάδα και δεν μπορεί να γεμίσει γήπεδο 30.000 θέσεων κλπ.

Γραπτή τοποθέτηση της ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ
Είναι σαφές ότι κάποιοι, ενώ το οφείλουν, δεν γνωρίζουν το σχετικό ρητό, που προτρέπει όσους φιλοδοξούν να… θριαμβεύσουν να…
κρύπτονται. Διότι, όταν δεν κρύπτονται, υποπίπτουν σε ‘αποκαλύψεις σκέψεων’, που δεν προσβάλλουν τον ιστορικότερο Σύλλογο της Ελλάδας και τον κόσμο του, αλλά προσβάλλουν τη λογική και την αντίληψη όσων τις δημοσιοποιούν. Ιδίως, όταν η χρονική συγκυρία δεν ‘εξυπηρετεί’ για τέτοιου είδους ‘ατάκες’. Δεν εξυπηρετεί ούτε τις επιδιώξεις των ιδίων, αλλά και έρχεται σε σύγκρουση με το πολύχρονο αίτημα για κατασκευή γηπέδου στην Μίκρα, το οποίο, πλέον, είναι πιο επίκαιρο από ποτέ. Ο κόσμος του ΗΡΑΚΛΗ γέμισε και γεμίζει τα γήπεδα, όχι μόνο της Ελλάδας αλλά και της Ευρώπης, ακόμη και σε αθλήματα, που δεν έχει παρακολουθήσει ο ‘αμετροεπής’ υποψήφιος, ο οποίος με επική δεινότητα επιχειρεί να επιβεβαιώσει το ‘μωραίνει Κύριος, ον βούλεται απωλέσαι’. Καληνύχτα σας…

ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ

http://taxalia.blogspot.com/2010/11/blog-post_7990.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 12/11/2010 22:11:04

    Οπαδός του μπούγιου κι αυτός.
    Ο καλός ο κόσμος όμως, είναι Ηρακλής. Έπαιξε και έχασε ο Μπουτάρης.

    • ο παγωτατζής avatar
      ο παγωτατζής @ Strange Attractor 12/11/2010 22:48:11

      Απλά....Mισεί ότι είναι γαλανόλευκο!
      Καί τού βγαίνει σε ανύποπτες στιγμές ....και τόν προδίδει.

  2. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 12/11/2010 23:21:52

    Καλά, αυτός χάνει μόνος του με αυτά που λέει. Που πας καημένε μου χωρίς την Εκκλησία και τις ομάδες?

  3. Μανωλης Αποστολιδης avatar
    Μανωλης Αποστολιδης 12/11/2010 23:24:46

    Κύριε Μπουτάρη,την Κυριακή θα πάρεις την απάντηση από τον κόσμο του ΗΡΑΚΛΗ.Φίλοι μου Ηρακλειδείς που σε ψήφισαν στον πρώτο γύρο, τώρα θα σε μαυρίσουν.Το βράδυ της Κυριακής θα καταλάβεις ότι γεμίζουμε γήπεδο όχι 30 αλλά50.000.Τότε όμως θα είναι πια πολύ αργά για σένα.

  4. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 12/11/2010 23:59:47

    Τι να πει κι ο Μπουτάρης; Όλοι κι όλοι οι δικοί του ένα ταξί φίλαθλοι είναι.

  5. φίλαθλος avatar
    φίλαθλος 13/11/2010 11:50:06

    Ρε παιδιά μας κοροϊδεύετε. Μόλις άκουσα τις δηλώσεις του. Αυτό που είπε είναι πως ο Ηρακλής είναι επαγγελματική ομάδα και πρέπει να σκεφτούμε μαζί με τον δήμο πως μπορεί να έχει συνεχόμενα έσοδα εκτός των διαρκείας γιατί δεν μπορεί να στηρίζεται στο ότι θα έχει 30,000 διαρκείας το χρόνο. Απολύτως λογικό και στη σωστή βάση για μια επαγγελματική ομάδα όπως ο Ηρακλή που έχει στόχους και όραμα.
    http://www.youtube.com/watch?v=hMOpgHE9rAg

  6. προδικος avatar
    προδικος 13/11/2010 14:08:22

    τι κανει το ρημαδι το αλκοολ...!!

  7. loretta avatar
    loretta 13/11/2010 14:16:34

    Αγαπητε ΠΑΓΩΤΑΤΖΗ

    .....ειχα πει απο την πρωτη μερα που ξεκινησε την καμπανια του ο Μπαρμπα γιαννης...αφηστε τον να μιλαει...οσο μιλαει...θα χανει...

    το χει το ελαττωμα ο ανθρωπος δεν μαζευετε με τιποτα..απο μονος του καιγεται... ισχυρογνώμων...εγωιστης...και μια ζωη κοντρα σε ολα ηταν τωρα θα αλλαξει ???

    το γινατι βγαζει ματι αγαπητε φιλε.