17/05/2009 11:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο South Stream φτάνει στο Αζερμπαϊτζάν;

[youtube NOdhwUm7TnQ&feature=player_embedded]Δείτε επαγγελματισμό και γυναικάρες (για να μην πω την κακή λέξη που αρχίζει από «μ») από το Αζερμπαϊτζάν. Κρίμα τα ευχέλαια του Βαρθολομαίου. Ο «δικός μας» ο Sakis νόμιζε πως κάνει άλματα εις βάθος στους Ολυμπιακούς, με μοναδικό θεατή τον Ψινάκη. Άλλο Γιουροβίζιον και άλλο Ολυμπιακοί πανάσχετοι φωστήρες της ΕΡΤ 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 17/05/2009 11:40:10

    ΔΕν μπορουμε να κερδιζουμε συνεχεια.Η Αγγλια δεν μπορει να κερδισει πρωτη θεση ενα ολα τα τραγουδια ειναι στα αγγλικα-τι θα επρεπε να πουν αυτοι;
    Μια πρωτη θεση με την Παπαρριζου και καλη σειρα στις επομενες διοργανωσεις ειναι επιτυχια.

  2. Καραμήτρος avatar
    Καραμήτρος 17/05/2009 11:53:15

    Τολμάς να αμφισβητείς τον Sakis; Μήπως και την Αννούλα; Δαλαδή αν οι καλύτεροί μας δεν είναι αρκετά καλοί που θα στηριχτούμε; Αυτός ο ταλαίπωρος λαός μας πιστεύει ότι ξέρουμε να διασκεδάζουμε καλύτερα από τον καθένα, και συ τα βάζεις με ένα σύμβολο του σύγχρονου πολιτισμού του;
    Πιστεύω πως του χρόνου πρέπει να στείλουμε τον Πασχάλη Τερζή. Είναι ο αμέσως επόμενος που έχει απόλυτη ασυλία στα Μ.Μ.Ε. Τέτοιον αυθεντικά πλαστό & φτιαχτό "λαικό" δεν έχουν άλλες χώρες ...
    Ή να οργανώσουμε κοινή αποστολή με την Τουρκία ώστε να ανακόψουμε και μελλοντικές ισλαμικές συμμαχίες. Δεν ξέρω, πολύ με άγχωσε η αποτυχία.

  3. ΑναΓνώστης avatar
    ΑναΓνώστης 17/05/2009 12:03:33

    Σιγά ρε φίλε την Βλαχιά από το Μπακού.Εννοείται πως ο Σάκης και το όλο concept του ήταν πολύ ανώτερο. Βάλανε μια πραγματικά πανέμορφη κοπέλα με ένα φόρεμα -βλέπω δε βλέπω το μ..ι της- και ένα κραχτό ομοφυλόφιλο δίπλα της και κάτι έγινε. Απλά αυτές οι χώρες ως πρωην Σοβιετικές έχουν να λαμβάνουν πιο πολλές φιλικές ψήφους.

    Κάναμε και τα τσόκαρα ποιότητα...μη δούμε κανένα μπούτι, να ξερογλυφτούμε

  4. Καραμήτρος avatar
    Καραμήτρος 17/05/2009 12:16:15

    @4
    Μόνο για το μπάσκετ γιατί με ξενερώνει να τρέχουμε μόνοι μας και να βγαίνουμε 2οι!

    Θεσμός; Όπως λέμε "ακαδημίες" γιά το ποδόσφαιρο; Να βρούμε κάτι ανάλογο γιά τους οίκους ανοχής. Μ'αρέσει ο ευπρεπισμός!

  5. ΣΟΒΟΚΑΗΣ avatar
    ΣΟΒΟΚΑΗΣ 17/05/2009 12:55:30

    πρωηνσοσιαλβιζιον!!!

  6. damon avatar
    damon 17/05/2009 12:59:01

    πάτωσαν ο Lloyd Weber και η Patricia Kaas, και ο Sakis, αλλά με τι καθόμαστε και ασχολούμαστε !

  7. Καραμήτρος avatar
    Καραμήτρος 17/05/2009 13:12:26

    @8
    Μπορεί να μου ταιριάζει το "Καραμήτρος" αλλά είναι ένα αγροτο-λούμπεν όνομα ενώ εσύ με κατηγορείς γιά σνομπ ...

    ΥΓ: Διαλέξτε ένα ψευδώνυμο βρε παίδες, δεν χάνετε την ανωνυμία σας.

  8. F avatar
    F 17/05/2009 13:23:01

    Ἄν αὐτή εἶναι τουρκομογγολικῆς καταγωγῆς, τότε ἐγώ εἶμαι Ἐσκιμῶος...Μᾶλλον θὰ κατάγεται ἀπὸ τὶς Ἑλληνίδες ποὺ ἔκλεβαν οἱ Ὀσμάνοι/Ὀθωμανοί, μὲ πρῶτο τὸν Ὀρχάν...

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 17/05/2009 13:32:21

    Τα λαϊφσταϊλάκια δεν μπορουν να συνέλθουν απο το σοκ, το χάσαμε το κορμί πατριώτη.
    Καλύτερα που έγινε έτσι και για το ίδιο το παληκάρι που ίσως βρει χρόνο να αναθεωρήσει και σταματήσει να χτυπιέται πάνω στη σκηνή. 40 χρονών κοντεύει και δεν είναι και ο Έλβις Πρίσλευ.

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/05/2009 14:03:18

    Θεωρώ την Eurovision τελείως αδιάφορη μουσικά και στυλιστικά σε σχέση με τη δική μου κουλτούρα. Η άποψή μου όμως είναι ότι τα χρόνια που στέλναμε απλά ίσως και "καλούτσικα" τραγουδάκια την πατούσαμε. Μετά και μόλις ανακαλύψαμε τα σουξεδάκια συνοδευόμενα με μπούτι ή κοιλιακούς, τα πήγαμε καλά. Δημιουργήσαμε σχολή. Εξ`ού και η ψύψωση με τον θεσμό που τα προηγούμενα χρόνια αγνοούσαμε. Στην πορεία τα άλλα κράτη προχώρησαν και μεις μείναμε με τα σουξεδάκια οπότε και το φετινό φιάσκο. Ο διασυρμός του Ρουβά οφείλεται στο ότι όλα τα υπόλοιπα τραγούδια ήταν "καλά" ένώ το δικό μας βασίζονταν πάλι σε μια πεπερασμένη συνταγή άρπα κόλλα. Ο Σάκης δεν είναι 40ρης; Πότε θα σοβαρευτεί τουλάχιστον μουσικά;

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/05/2009 14:03:43

    ψύχωση

  12. afelis avatar
    afelis 17/05/2009 14:07:39

    ΑναΓνώστης Says:

    Δηλαδή κατά τη γνώμη σου, η δική μας υποψηφιότητα στηρίχτηκε στις φωνητικές κι υποκρητικές ικανότητες του Sakis, κι όχι στους κοικιακούς του?
    ΧΑ!!!!!!

  13. nyfitsa avatar
    nyfitsa 17/05/2009 14:15:03

    Αναρωτιούνται όλοι οι δημοσιογράφοι «ΤΙ ΠΗΓΕ ΣΤΡΑΒΑ»? Τίποτα δεν πήγε στραβά με τον Σάκη, όλα καλά κα ωραία. Και πολύ ανάλυση βλάπτει.
    Απλώς μερικοί δεν μπορούν να χωνέψουν, ότι εμείς, δεν έχουμε πολλές επιλογές, όσον αφορά τους γείτονες. ΕUROVISION εκπροσωπούσαν 25 χώρες, μία δίπλα στην άλλη. Το να καταλήξεις στην 7η θέση από 25 χώρες,… ενώ είσαι κάπου στην ουρά των Βαλκανίων, - ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ !!! - μην είμαστε υπερβολική, όπως πάντα.

  14. nyfitsa avatar
    nyfitsa 17/05/2009 14:17:42

    Την ουρά των Βαλκανίων εννοώ γεωγραφικά.

  15. Αurora avatar
    Αurora 17/05/2009 14:25:33

    "Καλος στο κουνημα, αλλα του λειπει η λαλια".
    Ηταν το σχολιο ΤιΒι σχολιαστων κατα την πρωτη εμφανιση του Σακης στη Γιουροβιζιον.
    Η μοναδικη μας νικη χρεωνεται στην αιθερια Ελληνο Σουηδη Ελενα, που εσυρε το Σκανδυναβικο ψηφοφορο αρμα πισω της, δοξαζοντας ετσι τους απανταχου Μυρμηδονες μας.

  16. μπάμπης avatar
    μπάμπης 17/05/2009 14:46:42

    ο σάκης θα έβγαινε πρώτος μόνο αν έκανε ένα live outing από τη μόσχα και κέρδιζε όλο το gay vote. επίσης μπορεί να έπιανε καμιά δεύτερη θέση άμα έβαζε την αξιέραστη nana δίπλα του.

    συχγαρητήρια στη νορβηγία.

  17. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/05/2009 15:53:32

    Μπάμπη @21
    Τελικά είχε παντρευτεί τότε με τον Ψινάκη;