19/03/2009 17:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο υπουργός Οικονομίας και η …. κυρία Κρούγκμαν

Όχι μόνο δεν διάβασε βιβλίο του αλλά αγνοεί ακόμη και το φύλο του μεγάλου αμερικάνου οικονομολόγου και νομπελίστα , Πολ Κρούγκμαν, ο υφυπουργός Οικονομίας Θανάσης Μπούρας, ο άνθρωπος δηλαδή που διαχειρίζεται τα οικονομικά της χώρας!

«Ο υπουργός Οικονομίας έχει συνάντηση με την κυρία Κρούγκμαν» είπε το πρωί στη Βουλή και το επανέλαβε μάλιστα μερικές φορές για να το εμπεδώσει η ομήγυρη, προκαλώντας φυσικά θυμηδία.

Αργότερα παρενέβη ο προεδρεύων Φίλιππος Πετσάλνικος και ζήτησε να αποκατασταθεί στα πρακτικά το... φύλο του συγγραφέα.

 Στο 7΄ 48 είναι η μεγάλη δήλωση

 Βανζέτι

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Απορων avatar
    Απορων 19/03/2009 18:09:26

    Η νομπελίστα κα... Γκρρρρρούκμαν!!!!!!!!!!
    Με τις υγείες μας!!Φοβερός!!!!!!!!!

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/03/2009 18:12:36

    Mr Bouras is obviously a scholar and a gentleman.

  3. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/03/2009 18:17:44

    Ο Μπούρας παρασύρθηκε από την τραβεστί οικονομία μας και μπέρδεψε το φύλο του νομπελίστα επί των οικονομικών.... τον έκανε κι`αυτόν τραβεστί.

  4. osaperas avatar
    osaperas 19/03/2009 18:38:21

    Τώρα έχει αρχίσει να διαγράφεται μία εξήγηση για τα πρόσφατα μέτρα που πήραν από την κυβέρνηση.

    Και φυσικά θέματα ευθιξίας δεν ...συζητιούνται. Σιγά μην ντραπεί ο Μπούρας και ο κάθε Μπούρας και κοκκινίσει

  5. Evros avatar
    Evros 19/03/2009 18:46:02

    Για να καταλάβετε ποιοί μας κυβερνούν.
    Ο θεός να βάλει το χέρι του.

  6. αλλος avatar
    αλλος 19/03/2009 19:19:45

    μα αυτος δεν ηταν ο βουλευτης που υποσχοταν σε ψηφοφορο του,αποχαρακτηρισμο δασους μετα απο πυρκαγια το 2005;λεγοντας πως υπηρχαν αλλου δαση για αναδασωση.μα τοσο γελοιοι και επικινδυνοι...

  7. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 19/03/2009 19:31:55

    Εκ Καρπενησιου,και Φυσικος .
    Τι κριμα.

  8. nikiplos avatar
    nikiplos 19/03/2009 20:17:54

    Όσοι δεν θυμούνται την εκπομπή ιδού:

    http://www.youtube.com/watch?v=eXFexVSXOQE&feature=related

    Για όποιον ενδιαφέρουν και τα βιογραφικά στοιχεία ιδού και η προσωπική σελίδα του υφυπουργού…

    http://www.abouras.gr/index.php?option=com_content&view=frontpage&lang=en&Itemid=

  9. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/03/2009 20:28:26

    Μάλλον φυσικός του ....χάους.

  10. Hase avatar
    Hase 19/03/2009 22:38:43

    Πως λενε τον υφυπουργο; Μπουρδα; Ε, τι ηθελες να λεει με τετοιο ονομα, εξυπναδες;

  11. Ats avatar
    Ats 19/03/2009 23:16:04

    Πως είπατε; Μπούρας; δεν βάζετε και το πρόθεμα κου να συννενοηθούμε;

  12. Νικόλας avatar
    Νικόλας 19/03/2009 23:50:11

    Είναι αγράμματοι δυστυχώς. Αν ξύσεις λίγο την μπογιά του μεσαίου χώρου θα βρεις από κάτω την παλιά καλή δεξιά και τους επαρχιώτες κομματάρχες.
    Ας μη διάβαζε το βιβλίο, να είχε μόνο την περιέργεια που χρειάζεται για να καταλάβει τι συμβαίνει γύρω του.

  13. Robin Hood avatar
    Robin Hood 20/03/2009 02:13:11

    Από τον πάλαι ποτέ υπουργό Κοτσιφάρα, που δεν τον ήξερε ούτε ο θυρωρός του, φτάσαμε στον υφυπουργό Οικονομίας Μπούρα που δεν ξέρει το τελευταίο Νόμπελ Οικονομίας (και δεν τον έμαθε ούτε τη μέρα που επισκέφθηκε την Ελλάδα).
    Μας πήρε το ποτάμι, μας πήρε ο ποταμός.

  14. Naruto avatar
    Naruto 20/03/2009 09:01:17

    Klein mein. Οτι να ναι. Περαστικα μας.

    Ο Εβερτ τα ειχε πει. "Με το Πασοκ η χωρα ειρθε ενα βημα πριν απο το χαος. Με την ΝΔ θα κανουμε το βημα μπροστα" και αυτον τον κατηγορουσαν για μαργαριταρι αλλα διαψευσθηκαν σημερα :)

    Που ξερεις? μπορει ο κ Μπούρας να ξερει κατι που δεν ξερουμε εμεις. Ποιος απο εσας εχει επιβεβαιωσει το φυλο του εν λογω "κυριου"? Ε?

  15. nikiplos avatar
    nikiplos 20/03/2009 11:48:31

    @18, λογικό δεν είναι? Η σταθερή υποβάθμιση της χώρας μας δεν είναι τυχαία. είναι γιατί οι μηχανισμοί στα δύο μεγάλα κόμματα, ποτέ δεν εργάστηκαν με τους καλύτερους ανά τομέα, παρά μόνο με τους εμπίστους.

  16. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 20/03/2009 15:03:30

    Με πρόλαβε ο ανώνυμος 18: σιγά μην τον ήξερε ο πρωθυπουργός...