15/05/2009 13:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο,τι πει ο Κομφούκιος

Στην επιφοίτηση του πνεύματος του Κομφούκιου εναπέθεσε την απόφαση για τον επικεφαλής του ευρωψηφοδελτίου ο κ. Γ. Παπανδρέου , κατά τη διάρκεια σύντομης συζήτησης που είχε χθες με εκπροσώπους του Τύπου οι οποίοι παρακολουθούν την επίσκεψή του στην Κίνα.

Στις πιεστικές ερωτήσεις που δέχθηκε ο κ. Παπανδρέου απάντησε με εμφανή χιουμοριστική διάθεση: «Θα διαλογιστώ με τον Κομφούκιο και θα σας πω...».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/05/2009 13:47:36

    to ρασο του ελειπε πανω στο ποδηλατο !

    ρε τι τραβαμε !

    ΠΠ

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/05/2009 13:49:29

    Δεν το ξέρω, αλλά αν είναι αλήθεια αυτό για τον Κομφούκιο, ώρες είναι να του την πέσουν και οι φανατικοί θρησκόληπτοι, παλαιομερολογήτες, ιεχωβάδες και λοιποί σεπτοί τώρα του ΓΑΠ για προπαγάνδα υπέρ του Κομφούκιου.
    Μόνο αυτό του μάρανε.
    Πρέπει να κλείσει η ψαλίδα ντε και καλά!

  3. Orestios avatar
    Orestios 15/05/2009 13:58:05

    Κορυφαίος!!!!!!!

  4. Orestios avatar
    Orestios 15/05/2009 14:06:00

    Είναι δυνατόν αυτό το τεμάχιο να μην γίνει πρωυθπουργός? Απ'ευθείας σύνδεση με κομφούκιο. Τι άλλο περιμένετε να κάνει δηλαδή για να αποδείξει ότι του αξίζει να πρωθυπουργεύσει? Να θεραπεύει τον καρκίνο?
    Αδιανόητα μέγιστος. Και να φανταστείτε ότι κάποιοι τον χλευάζουν. Αυτόν. Τον συνομιλητή του Κομφούκιου.
    GAP: νι χάου κομφούκιε.

  5. ataktos avatar
    ataktos 15/05/2009 14:13:02

    Αντί να ρωτήσει την Τάνια μας που βρίσκεται εδω στον τόπο μας ο μαραμένος τρέχει στο Πεκίνο χαχαχααχ ….

  6. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 15/05/2009 14:47:57

    Ο Λαός του Τα Χανγκ Τανγκ είπε: ''Ο Κομφούκιος είναι πραγματικά σπουδαίος. Έχει ευρεία γνώση, χωρίς να έχει ειδικευτεί σε κάποιοι συγκεκριμένο θέμα''.
    Ακούγοντας αυτό ο Κομφούκιος είπε στους μαθητές του: ''Σε τι πρέπει να διαπρέψω; Στην ιππασία; Στην τοξοβολία; Θα διαπρέψω στην ιππασία''.
    Κατόπιν κοίταξε τον Γιεν Γουέν και είπε: ''Μην καταναλώνεις πολύ από το συνοδευτικό πιάτο πιπερόριζας''.

  7. Smash  Direct avatar
    Smash Direct 15/05/2009 14:48:42

    Ολα τα δεξια λαμογια βγηκαν παγανια.Μαγκες τελειωσατε ....

  8. tiramola avatar
    tiramola 15/05/2009 14:57:33

    日本 桜 文化 ギリシャ

  9. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 15/05/2009 14:58:24

    Πες τα ανώνυμε 8

    Αυτό το ψευτοδίλημμα πρέπει να σταματήσει. Αφού λέω να αρχίσω καμπάνια για "αποχή από τις ευρωεκλογές". Αν δεν ψηφίσει κανένας για κανέναν από τους υποκριτές και πουλημένους, ΑΥΤΟ δεν έιναι μύνημα?

  10. tiramola avatar
    tiramola 15/05/2009 15:09:57

    来自该男子的胡子
    (έρχεται ο άνθρωπος με το μουστάκι)

  11. NΔ avatar
    15/05/2009 15:14:54

    Νέα αναβολή στη Δίκη των "Βατοπεδινών". Τις πόσες αναβολές πιάσαμε; Χάσαμε τον λογαριασμό!
    Για Σεπτέμβρη μεριά η δίκη...
    Παραδόξως, όλα προς Σεπτέμβρη μεριά πάνε. Όπως και η Βουλή.

  12. daris avatar
    daris 15/05/2009 15:25:11

    Μην κατηγορατε τα παιδια της Δεξιας που βγαινοντας παγανια προσπαθουν να σωσουν τα προσχηματα…
    Τα ιδια καναμε και μεις ,τα παιδια του ΠΑΣΟΚ, παραμονες εκλογων του 2004 και περισσοτερο το 2007.
    Ας καταλαβουν ομως οτι εμεις που το περασαμε ξερουμε πολυ καλα ποτε τελειωνει καποιος εστω και αν δεν θελει να το δει…
    Παραμονες του 2007 υπηρχαν ψαλιδες που ανοιγοκλειναν ανα δημοσκοπηση και αναλογα το καναλι ή την εφημεριδα, υπηρχαν στιγμες θαρρους και ανατασης αλλα ολοι ξεραμε το επερχομενο κακο μαντατο…
    Το ξερουν και αυτοι και ας σκουζουν…
    Ουτε χαζοι ειναι ουτε παραπλανημενοι….πορωμενοι ισως και αιθεροβαμονες!!!

  13. osaperas avatar
    osaperas 15/05/2009 15:42:12

    Μόνο οι πιο σοφοί και οι πιο ηλίθιοι δεν αλλάζουν γνώμη

    Κομφούκιος

  14. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 15/05/2009 15:49:25

    @.16
    Κουφός ο Κομφούκιος; Λίγα προβλήματα με την όραση είχε ο άνθρωπος, αλλά φορούσε γυαλιά και την έβγαζε καθαρή...

  15. NΔ avatar
    15/05/2009 16:06:08

    10 archaeopteryx


    Από τα διάφορα γαλάζια και παρακυβερνητικά ΜΜΕ , έχει αρχίσει μια "επιθετική" προπαγάνδα με στόχο να μείνει ο κόσμος στις παραλίες και να μην ψηφίσει.

    Παραδοσιακά , η αποχή ευνοεί τη συντήρηση.

    Δεν ενδιαφέρει την κυβέρνηση της Νέας Δημοκρατίας και καμία κυβέρνηση ο αριθμός των ψήφων που θα λάβει.


    Τους αρκεί πάντα να είναι καλό το ποσοστό...

  16. ΣΚΑΙς avatar
    ΣΚΑΙς 15/05/2009 17:10:31

    @15 daris
    Αν η διαφορά είναι 2% και μικρότερη
    (ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ και δεν υπάρχει καμμιά σχέση με τις εποχές που λες και που ήταν τελειωμένα χρόνια πριν) τότε ο GAP θα τραγουδάει:

    Dari Dari να με πέρνανε μακάρι....

    Αλλωστε αυτός έκανε τις ευρωεκλογές δημοψήφισμα!

  17. daris avatar
    daris 15/05/2009 18:29:17

    @19
    Στα γαλαζια σου γραμματα
    τρυφερες αναμνησεις
    και σε πιανουν τα κλαματα
    οταν θες να γυρισεις...

    Μια ζωη περιμενω
    μα με δε γινονται θαυματα
    μια ζωη ανασαινω
    στα γαλαζια σου γραμματα...

  18. thanos avatar
    thanos 15/05/2009 22:04:46

    9-# tiramola Says:
    May 15th, 2009 at 2:57 pm

    日本 桜 文化 ギリシャ

    tiramola αυτο ειναι για τον ξερολα Ορεστιο?

  19. thanos avatar
    thanos 15/05/2009 22:12:43

    19-ΣΚΑΙς Says:
    May 15th, 2009 at 5:10 pm

    Δεν μας ειπες αν η διαφορα ειναι 2,5-3 και πανω ο "καταλληλοτερος" τι θα τραγουδαει?

    "Πηγαινε με οπου θελεις ταξιτζη"?