#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/09/2012 18:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο πόλεμος ξεκίνησε



Είχαμε προειδοποιήσει για το θερμό φθινόπωρο που έρχεται καθώς οι Έλληνες δεν αντέχουν άλλα σκληρά μέτρα. Πριν ακόμη ανακοινωθούν και επισήμως τα μέτρα του σκληρού πακέτου των 11,5 δισ. ευρώ, το κλίμα για την κυβέρνηση βαραίνει επικίνδυνα καθώς η κοινωνία βρίσκεται στα κάγκελα.

Και να φανταστείτε ότι ακόμη δεν ανακοινώθηκαν οι μειώσεις σε μισθούς και συντάξεις. Η αρχή έγινε με τα λεγόμενα ειδικά μισθολόγια και μη φανταστείτε ότι το "ειδικά" σημαίνει και λεφτά με το τσουβάλι. Στις περισσότερες των περιπτώσεων μιλάμε για εξαθλιωμένους εργαζόμενους. Τι να πει κανείς για τους ένστολους; Πόσο πλούσιοι και «ειδικοί» είναι δηλαδή οι αστυνομικοί;

Επίσης, με εξαίρεση ορισμένους «καταφερτζήδες» (ονόματα δε λέμε, ξέρετε εσείς) πανεπιστημιακούς, οι υπόλοιποι αμείβονται με μισθούς ξεφτίλα και πληρώνουν από την τσέπη τους δημοσιεύσεις και συνέδρια.

Αυτοί, λοιπόν επισκέφτηκαν τον υπουργό Οικονομικών Γιάννη Στουρνάρα και έμειναν κάγκελο γι’ αυτό και αποφάσισαν να βγουν στα... κάγκελα. Οι εκπρόσωποι των ένστολων προανήγγειλαν κινητοποιήσεις καθώς ο υπουργός τους ανακοίνωσε περικοπές της τάξεως του 6,5%- 7% εφέτος και 12% το 2013.

Όμως, σύμφωνα με τους ίδιους, οι περικοπές υπερβαίνουν το 20%, εάν ληφθεί υπόψη το γεγονός ότι «παγώνουν» οι προαγωγές και κατ’ επέκταση η μισθολογική εξέλιξη.

Όσο για τους πανεπιστημιακούς, πάνε σε απεργία μέσα στην εξεταστική και έχει ο Θεός. Ο υπουργός Οικονομικών τους ανακοίνωσε μεσοσταθμικές περικοπές της τάξεως του 17,5% .

Σύμφωνα με τους εκπροσώπους των πανεπιστημιακών, οι μειώσεις στις αποδοχές θα είναι κλιμακωτές και συγκεκριμένα, στα 0- 1.000 ευρώ θα είναι 5%, στα 1.001- 1.500 ευρώ θα είναι 15%, στα 1.501- 2.500 ευρώ θα είναι 25% και στις αποδοχές των 2.501 ευρώ και άνω θα γίνουν περικοπές 30%.

Με τους φαρμακοποιούς να μη δίνουν φάρμακα με πίστωση, τους γιατρούς να μην εξυπηρετούν 9 εκατ. ασφαλισμένους του ΕΟΠΥΥ, τα σχολεία να ανοίγουν με τεράστια κενά και ελλείψεις, τι άλλο δηλαδή διαφοροποιεί την Ελλάδα από μια χρεοκοπημένη χώρα;

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. franc avatar
    franc 03/09/2012 18:59:42

    Προλαβαίνουν-δεν προλαβαίνουν οι Γερμανοί να τελειώσουν την "κρίση" και να "υποκύψουν" τάχα στις πιέσεις Ντράγκι να τυπώσει χρήμα η ΕΚΤ.
    Ακόμα κι αν οι άλλοι Νότιοι αντέχουν, εμείς είμαστε σχεδόν Ισλανδία. Αν επιμείνουν, μετά τις 17 Νοέμβρη για να μην πώ 6 Δεκέμβρη μπορεί να είμαστε Αργεντινή. Ευρώπη πλέον σίγουρα δεν είμαστε...

  2. kimon avatar
    kimon 03/09/2012 19:13:39

    "Η πείνα,η φτώχεια,η ανεργία και η κοινωνική αδικία δεν αντέχονται"

  3. Tsol avatar
    Tsol 03/09/2012 19:44:31

    Πόσο πήρε η χρυσή αυγή στα εκλογικά τμήματα που ψήφιζαν οι αστυνομικοί είπαμε στην αθήνα στις τελευταίες εκλογές???

    • Nikos avatar
      Nikos @ Tsol 03/09/2012 23:08:44

      Στὴ Θέρμη Θεσσαλονίκης, στὴ Σχολὴ Ἀστυνομίας, 380 στοὺς 400.

  4. Ανιψιός avatar
    Ανιψιός 03/09/2012 19:45:57

    Πως το έλεγε εκείνος; "εμπιστευθείτε με";

    • sawas avatar
      sawas @ Ανιψιός 03/09/2012 19:51:58

      Είχαμε και άλλους.........τους "περίμενέ και θα δεις!!!" ανθρώπους.

      Περίμενε, περίμενε μας βγήκαν τα μάτια.......για την ψυχή θέλει λίγο ακόμα...αντέχουμε!

      • Ανιψιός avatar
        Ανιψιός @ sawas 03/09/2012 19:57:14

        Σήμερα πάντως, ακόμη ένας δεν άντεξε. Έφυγε μόνος του. Πολύ κακώς.

        • sawas avatar
          sawas @ Ανιψιός 03/09/2012 20:52:16

          Δυστυχώς....

  5. leon avatar
    leon 03/09/2012 19:57:50

    τι κριμα να κανουν αυτο το εγκλημα των 11,5 δις!!!!
    ηταν τοσο απλο...
    σε 3 μηνες το πολυ.
    70 δις εξω-το 90% μαυρο χρημα ητοι 63 δις(πχ εισοδημα 8500 χ10 ετη 85.000 εμβασμα 400.000 αρα....)
    φορος 40% στα 63 δις αρα 25 δις περιπου εσοδο και παπαλα μνημονιο.
    τι κριμα............
    σημειωση/τα παραπανω νουμερα ειναι ΕΠΙΕΙΚΗ!!!!!!!!!!!!

    • Ανιψιός avatar
      Ανιψιός @ leon 03/09/2012 20:03:19

      Εξαρτάται ποιανών είναι τα 70 δις(μόνο 70 δις;, είστε βέβαιος;). Ποιος βάζει τα χέρια του για να βγάλει τα μάτια του; Μόνο ο Οιδίποδας το έκανε και τον έκαναν θεατρικό έργο(εντάξει, αρχαία τραγωδία). Αλήθεια, γνωρίζετε κανέναν που να ονομάζεται Οιδίπους στο Ελληνικό κοινοβούλιο ή έστω στη κυβέρνηση;

      • leon avatar
        leon @ Ανιψιός 03/09/2012 20:52:23

        1.ειναι πραγματι περισσοτερα(βαζω τα "επισημα")
        2.δυστυχως φιλε μου δεν ειναι "υψηλα ισταμενων"(αντε το 5%).ειναι υδραυλικων(ναι,ναι..),ιατρων(ναι,ναι,..)πολλων λοιπων ελευθεροεπαγγελματιων(ορισμενοι στις παρυφες του υποκοσμου),ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ(διαφορα αντικειμενικης /αγοραιας-το παρτι....)
        3.ας το καταλαβουμε η αθροιστικη παραοικονομια εκατονταδων χιλιαδων μικρομεσαιων τα τελευταια 30 χρονια ειναι χιλιαδες φορες μεγαλυτερη απο siemens,υποβρυχια,ακηδες κτλ.ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ/ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΠΕΡΙΓΥΡΟ ΜΑΣ/ΤΑ ΖΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΖΟΥΜΕ/ΟΥΑΙ ΣΤΑ "ΚΟΡΟΙΔΑ" ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΗ ΔΥΝΗΘΕΝΤΕΣ.......

        • kapar13 avatar
          kapar13 @ leon 03/09/2012 21:57:33

          Μόνο για την αναλογία δεν είμαι σίγουρος.
          Κατά τα άλλα έτσι ακριβώς είναι!

        • Ηλίας avatar
          Ηλίας @ leon 04/09/2012 11:30:51

          Δηλαδή με το 3 ξέρεις τι μας είπες, "μαζί τα φάγαμε".

  6. Χμμμμ avatar
    Χμμμμ 03/09/2012 20:39:53

    Πολύ φοβάμαι ότι οι έξω(και αρκετοί μέσα) είναι ένα βήμα πριν πετύχουν τον στόχο τους
    Δηλαδή να εκλιπαρεί ο λαός να αποχωρήσει η χώρα απο την ευρωζώνη.

    Όσο πάει σκέφτομαι το άσχημο σενάριο.
    Παίρνουμε τα μέτρα τώρα, η έκθεση της τρόικας όμως ειναι αρνητική επειδή δεν απελευθερώθηκε ακόμα το επάγγελμα πχ του πλανόδιου καστανά! Δεν μας δίνουν την δόση και η χώρα βυθίζεται στο χάος με το πετρελαιο θέρμανσης να έχει φτάσει στα 2 ευρω και ο ελάχιστος λογαριασμός της ΔΕΗ τα 500 ευρω.
    Το μόνο ευχάριστο είναι πως οι διαδηλωτές στις πορείες δεν θα πετάνε νεράτζια μια που όλες θα εχουν γίνει προσάναμα στο τζάκι.

    Απο την άλλη όμως βλέπω τον πρωθυπουργό αισιόδοξο, το βλέμα του, οι κινήσεις του, το χαμόγελο του, δείχνουν πως ξέρει οτι όλα θα πάνε καλά.
    Τα κρατώ στην μνήμη μου και ξανασβήνω το κακό σενάριο ανάβοντας παράλληλα ενα κερί στην Παναγιά.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Χμμμμ 03/09/2012 21:59:16

      Μα αν η έκθεση είναι θετική (πράγμα που αμφιβάλλω) οι ευρωπαίοι αθ υποχρεωθούν να ξελασκάρουν τη θηλειά και να μειώσουν τις απαιτήσεις τους, άρα τα μέτρα δε θα εφαρμοστούν. Αν όμως είναι αρνητική θα βγούμε από την ευρωζώνη και θα ακυρωθούν δανειακές και μνημόνια. Επομένως είτε έτσι είτε αλλιώς τέτοια μέτρα και να ψηφιστούν ΔΕΝ θα εφαρμοστούν. Είναι δείγμα πολιτικής βούλησης του Σαμαρά και τρόπος να πετάξει το μπαλάκι στη Μέρκελ που της έφταιγαν οι Έλληνες που δεν εφάρμοζαν τα συμφωνηθέντα. Έτσι δουλεύει η πολιτική. Με ελιγμούς, τακτικές υποχωρήσεις και ξαφνικές εφόδους. Το τελευταίο μένει να δούμε πλέον αν υλοποιήσουν την πρόθεσή τους να μας διώξουν οι βόρειοι...

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Γεώργιος Τ. 03/09/2012 22:41:38

        Καί δέν θά μᾶς διώξουν ἀπό τό εὐρῶ καί τά μέτρα θά ἐφαρμοστοῦν...

        • niknikopol avatar
          niknikopol @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 04/09/2012 00:10:48

          αγγλικό δίκαιο....

        • kat avatar
          kat @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 04/09/2012 07:28:11

          Θα μας τα παίρνουν για χρόνια γιατί είμαστε κορόιδα...

      • ano-kato avatar
        ano-kato @ Γεώργιος Τ. 04/09/2012 01:29:21

        Όταν κοιμάσαι να σκεπάζεσαι...Άρχισαν οι ψύχρες!!!!!

        • monomaxos avatar
          monomaxos @ ano-kato 04/09/2012 07:34:28

          Πρωτόκολλα των Σοφών της Σιών - μετάφραση εκ Γαλλικής 1932
          Κεφάλαιο ΙΕ' προς την αρχή:

          "Θα ψηφίσωμεν νόμον, δυνάμει του οποίου όλα τα αρχαία μέλη των μυστικών οργανώσεων θα οφείλωσι να εγκαταλείψωσι την Ευρώπην, κέντρον της Κυβερνήσεως μας."

          Αν σκεφτούμε ότι τους πήρε 80 τουλάχιστον χρόνια να φτάξουν μία κυβέρνηση όλης της Ευρώπης (Ευρωπαϊκή Ένωση - Ευρωκοινοβούλιο- έναν κοινό νόμισμα το Ευρώ) δεν είναι τόσο τρελλοί να μας βγάλουν από το ευρώ και να πάει στο βρόντο το σχέδιό τους για τους λαούς τώρα που είναι 1 κλικ από την απόλυτη επιτυχία του δηλ. την Ομοσπονδοποίηση όλης της Ευρωζ'ωνης.

          Από το Ευρώ δεν θα μας βγάλουν, αλλά και δεν έχουμε ανθρώπους να πατήσουν πάνω σε αυτό και να ξεμπροστιάσουν ή να παλέψουν το σχέδιο τους για την προσπάθεια υποδούλωσής μας.

          Το πλεονέκτημα των Σιωνιστών είναι ότι είναι οργανωμένοι και δρουν υπόγεια, τους καταλαβαίνεις από τα έργα τους που ακολουθούν τις επιταγές του βιβλίου.

          Το μειονέκτημά τους είναι ότι είναι λιγότεροι από τους εμάς τους ψηφοφόρους που όμως εντέλει τρώμε το παραμύθι για να ψηφίσουμε αυτούς που προωθούν τα σχέδιά τους εις βάρους μας.

  7. Κανονικά!!!! avatar
    Κανονικά!!!! 03/09/2012 20:53:00

    Κατάργηση 8-ωρου, μείωση απόζημείωσης κατά 50% και 6-ημερη εργασία και ολά αυτά για 1,5 δις όταν χαρίζεις 2 στην ZIEMENS??? είμαστε καλά ???

  8. xp avatar
    xp 03/09/2012 21:29:56

    Μα αφού ήξερε ο λαός στις εκλογές! Γιατί διαμαρτύρονται?Ηξεραν - ψήφισαν! Και 50% μείωση να τους κάνουν ας μην ψήφιζαν.Απλό είναι......

  9. τσαλες avatar
    τσαλες 03/09/2012 21:44:36

    Η δράση, (μέτρα περικοπών χωρίς έλεος και χωρίς κοινωνικό προσανατολισμο), θα φέρει αντίδραση.
    Το μπαμ είναι αναπόφευκτο και θα έρθει τόσο σύντομα που κανείς δε το περιμένει.
    Εδώ είμαστε και θα το ακούσουμε, αν έχουμε ίντερνετ τότε.....

    • Nikos avatar
      Nikos @ τσαλες 03/09/2012 23:11:38

      Μέχρι Χριστούγεννα τὸ βλέπω, φίλτατε.

    • Tassos avatar
      Tassos @ τσαλες 03/09/2012 23:56:27

      Ποιό είναι το πρόβλημα? Οτι αυτός που ανεβοκατεβάζει τις μπάρες στις διαβάσεις του ΟΣΕ θα πάει από τα 4 χιλιάρικα καθαρά στα 3?

      • kat avatar
        kat @ Tassos 04/09/2012 07:29:12

        Στα 3.999

      • Κώστας avatar
        Κώστας @ Tassos 04/09/2012 10:06:30

        Κλασσικός κοινωνικός αυτοματισμός η μία τάξη εναντίων της άλλης,πετάμε ένα φανταστικό νούμερο κάποιοι θα τσιμπήσουν και ορίστε βρέθηκε η αιτία της κρίσης!Δεν φταίει Τάσο ο "μπαρίστας" που παίρνει αυτά τα λεφτά το ίδιο θα έκανες και εσύ και εγώ το ότι δεν πήγε φυλακή ο πολιτικός-οι που ψήφιζαν αυτά τα μέτρα και κατέστρεψαν την χώρα από αυτούς που "σώζουν" την Ελλάδα σήμερα φταίει και αυτό ακυρώνει κάθε νέο μέτρο δίκαιο ή άδικο καθώς ο λαός δεν έχει καθόλου εμπιστοσύνη στο πολιτικό σύστημα.

  10. τηλέμαχος αναγνώστου avatar
    τηλέμαχος αναγνώστου 03/09/2012 22:01:35

    Επειδή η συνδικαλιστική ηγεσία των πανεπιστημιακών είναι ΠΑΣΟΚ-ΔΗΜΑΡ και κάποιοι δεξιοί γιατροί, αν περιμένετε να ξεκινήσει ο "πόλεμος" από αυτούς σωθήκατε! Μέχρι και οι δικαστικοί έχουν εξαγγείλει ανοιχτή συγκέντρωση και αυτοί το μόνο που κάνουν είναι να στέλνουν επιστολές στο Στουρνάρα και τον Αρβανιτόπουλο προσφωνώντας τους καθηγητές (ελπίζοντας μια μέρα να πάρουν τη θέση τους)! Αν αυτοί καλέσουν σε απεργία μέσα στην εξεταστική θα ψηφίσω Κουβέλη!

  11. Megarian avatar
    Megarian 03/09/2012 22:11:02

    Προσωπικα διαφωνω με την προσεγγιση του θεματος με τους συναδελφους ο Αξιωματικος δεν ειναι κανενας επαιτης να παρακαλαει το καθε ανθρωπακι σαν τον Στουρναρα να μην του μειωσει τον μισθο ο αξιωματικος δεν αιτει αλλα απαιτει.Αν μπορουσατε να καταλαβατε τι δυναμη εχετε και με ποιους εχετε να κανετε δεν θα φταναμε μεχρι εδω.Τι ειναι αυτοι που υποτιθεται οτι μας κυβερνανε ? Κατι ασημαντα ανθρωπακια που τρεχουν σαν σκυλακια στους πατρονες τους Μερκελ Σοιμπλε κ.λ.π να δωσουν αναφορα και να παρακαλεσουν για την επομενη δοση σαν ναρκομανεις γιατι αν δεν την παρουν θα πεσει τρομερη πεινα και ο λαος θα φαει αυτους τους ιδιους.Εδω και καιρο φωναζω οτι ο Στρατος επρεπε να ειχε παρεμβει στα πολιτικα πραγματα του τοπου απο τοτε που το παρλιακο ο ΓΑΠ μας οδηγουσε στη μεγγενη του ΔΝΤ.Γιατι τωρα θα μας πουν οτι φωναζουμε γιατι σας κοψανε τους μισθους ενω εγω το λεω αυτο εδω και 2 χρονια.

    • Tassos avatar
      Tassos @ Megarian 04/09/2012 00:00:24

      Ποιός στρατός ρε αδερφέ? Σαπιοκοιλιάδες δημόσιοι υπάλληλοι ειναι. Κακώς τους πλερώνουν (τους δε αστυνομικούς έπρεπε να τους έχουν απολύσει ήδη και να τους πλερώνει η ΧΑ)

  12. ΠΙΣΣΑ ΚΑΙ ΠΟΥΠΟΥΛΑ avatar
    ΠΙΣΣΑ ΚΑΙ ΠΟΥΠΟΥΛΑ 03/09/2012 22:51:58

    σωστός ο factorx .αντε πάμε στο next level.

  13. λakmos avatar
    λakmos 03/09/2012 22:59:29

    Κερασακι στη τουρτα: Το Υπουργειο Οικονομικων δεν ενεκρινε το αιτημα του Υπουργειου Δ. Ταξεως για την εγκριση συμπληρωματικων πιστωσεων για νυκτερινη υπηρεσια αστυνομικων. Ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του.

  14. Tassos avatar
    Tassos 03/09/2012 23:58:35

    Τα μέτρα αποσκοπούν στην εσωτερική υποτίμηση. Ολοκληρώνεται ένας κύκλος και η χώρα θα μπει σε τροχιά ανάπτυξης. Ας πάνε οι αστυνομικοί στην Γαλλία να παίρνουν 800 ευρώ. Οποιος σας λέει ότι με κάποιο μαγικό τρόπο θα ξαναζήσετε όπως το 2000 με τα δανεικά , σας κοροϊδεύει.

    • Δεν έχει σημασία avatar
      Δεν έχει σημασία @ Tassos 04/09/2012 00:08:34

      Trollάρεις ασύστολα. Και, ναι, εγώ πήγα αλλού και πήρα περισσότερα από ότι έδιναν πριν τις περικοπές στους πανεπιστημιακούς. Άμα θέλουν κάποιοι να δουλεύουν τζάμπα, πεδίον δόξης λαμπρόν. Χωρίς εμένα, ευτυχώς. Και θα το ξαναπώ για να το εμπεδώσεις: ότι πληρώνεις, παίρνεις.

    • Λακμος avatar
      Λακμος @ Tassos 04/09/2012 00:26:31

      Στη Γαλλια ο καθαρος μισθος ενος δοκιμου αστυφυλακα (gardien de la paix stagiaire) ειναι 1530 ευρω το μηνα. Η νυκτερινη υπηρεσια υπολογιζεται χωριστα. Που ειδατε τα 800; Οσο για την αναπτυξη, με τετοια μετρα ευχομαι να την δουν καποτε τα δισεγγονα μας.

  15. xp avatar
    xp 04/09/2012 00:37:03

    Περικοπή 50% στις αποδοχές των αστυνομικών καικ 30% απολύσεις (όπως μ.ο. ΕΕ) .Συνταξη στα 65 .

  16. Ίωνας avatar
    Ίωνας 04/09/2012 02:02:18

    Αν για να μπει η χώρα σε τροχιά ανάπτυξης πρέπει να τα διαλύσουμε όλα, οι μισθοί να πάνε στα 300 € να δουλεύεις έξι ημέρες και πέραν του οκταώρου, να μην έχεις την δυνατότητα να αγοράσεις φάρμακα, να έχεις καρκίνο και να σου δίνουν απιρίνη, η ανεργία να φτάσει στο 40%, τότε ΠΟΤΕ η χώρα να μην γνωρίσει ανάπτυξη.Η καραμέλα της ανάπτυξης που αφορά την χώρα (γενικά και αόριστα) πρέπει να τελειώσει.Όποιος θέλει ας ασχοληθεί πρώτα με τον Έλληνα και το βιοτικό του επίπεδο και μετά έρχεται και ο σωσμός της χώρας.Αυτό αφορά το 80 % με 90 % ίσως του λαού οι υπόλοιποι είναι βολεμένοι και φιλοσοφούν κάνοντας βαθυστόχαστες αναλύσεις.

    • Κώστας avatar
      Κώστας @ Ίωνας 04/09/2012 10:08:21

      +1000

    • ειδωλοκλάστης avatar
      ειδωλοκλάστης @ Ίωνας 04/09/2012 12:42:13

      Μετά τό άνευ λύσης πρόβλημα τού χρέους, η πλειοψηφεία τών δυτικών οικονομολόγων αναγνωριζει ώς δεύτερο τό "τέλος τής οικονομίας τής ανάπτυξης" (αρνείται όμως νά τό εκτιμήσει ώς αιτία τού πρώτου) καί βλέπει στό μέλλον ανάγκη επιστροφής στήν οικονομία τής (τοπικής)κοινωνίας.

  17. tzontzon avatar
    tzontzon 04/09/2012 11:36:34

    αν ειναι επιλογη τους η πτωση, δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να τους προσφερουμε αλεξιπτωτο. Και μην μπερδευεστε, γιατι προεκλογικα ηταν ξεκαθαρος ο Πρωθυπουργος, καμια περικοπη στα Σ.Α. . Τωρα δεν ειναι ξεκαθαρος και πρεπει να γινει τουλαχιστον σημερα. Προλαβαινει.

  18. Κογξ Ομ Παξ avatar
    Κογξ Ομ Παξ 04/09/2012 13:08:11

    "Ποιός στρατός ρε αδερφέ? Σαπιοκοιλιάδες δημόσιοι υπάλληλοι ειναι"
    Ρε φίλε Tassos δεν καταλαβαίνεις ότι το παράκανες με τους ένστολους.
    Επιτέλους πόσο μα πόσο βολεμένος πρέπει να είναι, κάποιος
    για να μιλάει τόσο απαξιωτικά για όλους τους άλλους,
    εκτός από το επάγγελμα του.

  19. Darki avatar
    Darki 04/09/2012 13:51:39

    Αν διαγραψετε το απο πανω,θα πρεπει να αναθεωρησετε την οπτικη ,αλλα και το περι δικαιου αισθημα σας.Ξερω Ελληνικα,θα μπορουσα να πω οτι εχω πλουσιοτατο λεξιλογιο.Αδυνατω να περιγραψω αλλιως τον ανθρωπο που απευθυνομαι.

    • Darki avatar
      Darki @ Darki 04/09/2012 14:30:53

      Οτι χτυπαει το πετσι του εκ γεννετης ,ειναι καλη προσεγγιση?