19/10/2010 16:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο πρόεδρος της ΑΔΕΔΥ καλεί τους πολίτες να καταψηφίσουν το ΠΑΣΟΚ

Ο Σπύρος Παπασπύρος, γέννημα – θρέμα ΠΑΣΟΚ και μέχρι πρόσφατα θερμός υποστηρικτής του Γιώργου Παπανδρέοευ συναντήθηκε χτες με τον εργατολόγο Αλέξη Μητρόπουλο, πρώην μέλος του Εθνικού Συμβουλίου του ΠΑΣΟΚ και νυν υποψήφιο περιφεριάρχη Αττικής με τον ΣΥΡΙΖΑ και κάλεσε τους πολίτες να ψηφίσουν με γνώμονα την επίεθση που δέχονται τα εισοδήματά τους από το μνημόνιο! Με άλλα λόγια ο προεδρος της ΑΔΕΔΥ κάλεσε σε ψήφο καταδίκης της κυβερνητικής πολιτικής. Στο ΠΑΣΟΚ εξεπλάγησαν και ψάχνουν να βρουν πώς θα τον… ηρεμήσουν, ώστε να τον κάνουν να πάρει πίσω τη δήλωσή του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/10/2010 16:20:25

    Τώρα ξύπνησε; Τόσα χρόνια που η ΑΔΕΔΥ κάλυπτε τις πομπές των πράσινων κομματόσκυλων, που ήταν;

    • JOHN avatar
      JOHN @ Strange Attractor 19/10/2010 17:26:58

      Εκει που ηταν και ο Γεωργακης.Τοσα χρονια πρωτοκλασατο στελεχος του ΠΑΣΟΚ και χαμπαρι δεν επερνε τι γινονταν γυρο του!!!!!!!!!!ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΣΥΣΤΟΛΑ.

    • δημης avatar
      δημης @ Strange Attractor 19/10/2010 21:46:10

      Θα ξέχασαν για το χειμερινό σέρβις να του λαδώσουν τη μέση....

  2. ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ avatar
    ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 19/10/2010 16:47:36

    Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ...ΜΕΤΑΝΟΙΑΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟ ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΥ !
    ΘΑ ΤΟΝ ΔΙΑΒΕΙ ΕΩΣ ΤΕΛΟΥΣ ?
    ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ ...ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗΣ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.
    ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΜΠΡΑΚΤΗ ΜΕΤΑΝΟΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΟΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥΕΤΗ.
    ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕ ΣΤΟΝ ΑΝΤΙΜΝΗΜΟΝΙΚΟ ΑΓΩΝΑ !

    • o παγωτατζής avatar
      o παγωτατζής @ ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 19/10/2010 17:09:56

      ο Λυκος και αν εγέρασεν..συνήθειαν δεν αλλάζει..Βρε ΟΥΣΤ Δοτοί και Εγκάθετοι..πού θα συγχωρεθούν όλοι αυτοί.Χάθηκε η κουτάλα γιαυτό αντιδρούν ΠΙΣΣΑ ΚΑΙ ΠΟΥΠΟΥΛΑΑΑΑ!!!!

  3. lornion avatar
    lornion 19/10/2010 17:00:49

    μοι προεκλήθη εκπληξη,θα την κρατήσει η θα την πάρει πίσω ?

  4. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 19/10/2010 17:07:44

    Και Μητρόπουλο να ψηφίσει κανείς, πάλι ΠΑΣΟΚ θα ψηφίσει!

    • Γιωργης avatar
      Γιωργης @ εναςάσχετος 19/10/2010 22:18:38

      ισχυει

  5. popolaros avatar
    popolaros 19/10/2010 20:26:16

    και πολύ άργησε ο κύριος ΑΔΕΔΥ.
    Να δούμε τον άλλο αξιολύπητο κύριο ΓΣΕΕ.

  6. Φ.Σ. avatar
    Φ.Σ. 19/10/2010 20:54:58

    Κροκοδείλια δάκρυα κι ο κύριος ΑΔΕΔΥ κι ο ΓΣΕΕ. ΑΠΛΩΣ ΑΞΙΟΛΥΠΗΤΟΙ!!!!

  7. νεφέλη avatar
    νεφέλη 19/10/2010 22:03:35

    ο τιραμόλα τι λέει;

  8. deldio avatar
    deldio 20/10/2010 01:41:16

    Άστο ρε που διαφοροποιείται το πράσινο κομματόσκυλο, ο εργατοπατέρας-μαριονέττα. Αυτός που σε παραμονή απεργίας της ΑΔΕΔΥ έμπαινε από την πίσω πόρτα στη Βουλή για να πάρει εντολές από Πάγκαλο-Παμπούκη και τον είχαν ξεφωνίσει. Κόλπο είναι για να πάνε οι δυσαρεστημένοι σε "στημένους" "ανεξάρτητους" Δημαρομητρόπουλους και τη β΄Κυριακή να τους ξαναπάνε πίσω στο ΠΑΣΟΚ. Πόσο καιρό τα λέμε αυτά;

  9. ΓΠ avatar
    ΓΠ 20/10/2010 01:43:30

    ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΙΔΕΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΤΑΓΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΑ.ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΓΚΡΕΜΟ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΔΗΘΕΝ ΔΗΛΩΝΕΙ.ΑΦΟΥ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑΞΕΙ ΚΑΡΕΚΛΑ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΑΠΛΩΣ ΑΡΓΗΣΑΝ ΛΟΓΩ ΠΛΗΡΟΤΗΤΟΣ.ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΚΥΛΙ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΜΑΣ ΠΟΥΛΗΣΕ ΚΑΙ ΑΝΗΓΕΙΛΛΕ ΑΠΕΡΓΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ 15 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΧΥΝΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Ο Κ....ΟΣ ΤΟΥ.ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΣΟ ΔΟΥΛΕΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ.ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΠΑΡΕΛΥΣΑΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΟΛΟΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΑΥΡΙΟ Η ΓΣΕΕ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ.

  10. ΓΠ avatar
    ΓΠ 20/10/2010 01:44:33

    ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΙΔΕΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΤΑΓΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΑ.ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΓΚΡΕΜΟ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΔΗΘΕΝ ΔΗΛΩΝΕΙ.ΑΦΟΥ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑΞΕΙ ΚΑΡΕΚΛΑ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΑΠΛΩΣ ΑΡΓΗΣΑΝ ΛΟΓΩ ΠΛΗΡΟΤΗΤΟΣ.ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΚΥΛΙ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΜΑΣ ΠΟΥΛΗΣΕ ΚΑΙ ΑΝΗΓΕΙΛΛΕ ΑΠΕΡΓΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ 15 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΧΥΝΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Ο Κ....ΟΣ ΤΟΥ.ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΣΟ ΔΟΥΛΕΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ.ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟΥΣ ΓΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΠΑΡΕΛΥΣΑΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΟΛΟΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΑΥΡΙΟ Η ΓΣΕΕ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ.

  11. ΑΙΟΛΙΚΟΣ avatar
    ΑΙΟΛΙΚΟΣ 20/10/2010 11:39:23

    Αυτος τουλαχιστον κραταει τα προσχηματα, το αλλο γλειωδες αντικειμενο της ΓΣΣΕ ομως προσβλεπει σε βουλευτικη εδρα μεσω λιστας.

  12. Ανδρεας Στονακις avatar
    Ανδρεας Στονακις 26/10/2010 12:51:26

    Ξέρει κανείς τι έκανε ο κύριος αυτός πρωί πρωί Πέμπτη 21 Οκτωβρίου στις Βρυξέλλες; Εθεάθη σε καφέ απο φιλάθλους της ΑΕΚ. Πήγε να πάρει τίποτα εντόλές ή να κανονίσει καμιά πολιτική;;;;;