#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/03/2009 18:01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο νόμος του Μέρφυ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Factorx avatar
    Factorx 05/03/2009 18:02:12

    Μάρτιος 2009
    3-3, Απόπειρα ένοπλης ληστείας σε χρηματαποστολή στο Χαϊδάρι.

    5-3 , Τέσσερις ληστείες σε υποκαταστήματα τραπεζών στην Αθήνα. Στην Τράπεζα Κύπρου στη Νίκαια, ένας αστυνομικός έχασε τη ζωή του. Επίσης, Τράπεζα Κύπρου στη Μεταμόρφωση, Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο στην Πετρούπολη, Citibank στο Χαϊδάρι (Καραϊσκάκη 136), υποθηκοφυλακείο στην Καλλιθέα.

    Φεβρουάριος 2009
    3-2 , Γιούρομπανκ, στην κέντρο της Αθήνας, στην οδό Πανεπιστημίου.

    10-2, Αγροτική Τράπεζα στην Τούμπα, στη Θεσσαλονίκη.

    11-2, Ληστείες στο Περιστέρι και κατόπιν στο ΙΚΑ Χαϊδαρίου.

    16-2, Έξι ένοπλες ληστείες σε Βριλήσσια, Περιστέρι, Αγίους Αναργύρους, Χαϊδάρι, Νέα Ιωνία και Καλλιθέα.

    17-2, Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου, στο Ίλιον. Επίσης, κουκουλοφόροι επιχείρησαν να ξηλώσουν το ΑΤΜ που βρίσκεται στην κεντρική είσοδο του νοσοκομείου της πόλης των Σερρών.

    20-2, «Εurobank» στην Κατερίνη.

    24-2 , Ληστείες στα Βριλήσσια, Παγκράτι και Περιστέρι.

    28/2, Τρεις αλλοδαποί συνελήφθησαν στη Θεσσαλονίκη. Ομολόγησαν ότι, κατά το τελευταίο τρίμηνο, είχαν διαπράξει πέντε ένοπλες ληστείες.

    Ιανουάριος 2009.

    5-1 Eurobank, στην οδό Βασιλίσσης Όλγας, στη Θεσσαλονίκη.

    9-1 Εμπορική Τράπεζα στην Ελευσίνα.

    22-1 Ένας ελαφρά τραυματισμένος σε ένοπλη ληστεία στη Θεσσαλονίκη, σε υποκατάστημα της τράπεζας Πειραιώς.

    30/01/2009 Αιματηρή ένοπλη ληστεία σε χρηματαποστολή των ΕΛΤΑ, στον Ταύρο. Και ένοπλη ληστεία στην Εμπορική, στη Δάφνη.

    Ε, δεν είναι και λίγες!

  2. ataktos avatar
    ataktos 05/03/2009 18:06:48

    τελικα ποια ειναι για falimento !!!!

  3. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 05/03/2009 18:22:05

    ! 1Factora ξεχασες η δεν προλαβες την σημερινη ειδηση της δολοφονιας του ατυχου αστυφυλακα που εκτος υπηρεσιας καταδιωκοντας ενα κλεφτη στην Τραπεζα Κυπρου δολοφονηθηκε απο τον ληστη!! Μα διαιρωτωμαι ποσοι ακομα πρεπει να δολοφονηθουν για να το παρει χαμπαρι αυτη τελειως ανικανη Αστυνομια και κατ επεκταση η διεφθαρμενη κυβερνηση προκειμενου να υπαρξει μια στοιχειωδης ασφαλεια του πολιτη!!!Ελεος!!!!

  4. Factorx avatar
    Factorx 05/03/2009 18:26:12

    @Skorpios: συνελήφθης αδιάβαστος. Στο σπίτι και να έλθεις με την κηδεμόνα σου. Διάβασε και τα προηγούμενα

  5. Xase avatar
    Xase 05/03/2009 18:44:26

    Aν ο συγκεκριμενος αστυνομικος σημερα στην πλατεια Δαβακη ειχε καθαρισει καποιον ληστη τωρα θα ειχαμε τηλεδικες εναντιων των κακων μπατσων ετσι δεν ειναι;;. Τα καναλια θα ειχαν "φρεσκο ψωμι" τζαμπα για τις διαφημησεις τους. Λυπαμαι αλλα κατι θα πρεπει να γινει. Δεν ξερω τι, δεν μπορω να δωσω καποια ιδεα, αλλα σιγουρα ο κοσμος που βρισκομαστε εχει αλλαξει τοσο πολυ προς το χειροτερο που θα πρεπει οι ειδικοι να σκεφτουν κατι. Η ασφαλεια του πολιτη ειναι ανυπαρκτη.

  6. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/03/2009 18:47:10

    Προσωπική μου άποψη είναι ότι η εγκληματικότητα σήμερα αποτελεί το πλέον σοβαρό από τα προβλήματα μας και η οικονομική κρίση απλά την εκτρέφει περισσότερο.
    Χρειαζόμαστε την μέθοδο Τζουλιάνι οπωσδήποτε.
    Α ξέχασα, πάμε για εκλογές και θα μας τα λύσει όλα τα προβλήματα το ΠΑΣΟΚ.... με την Μιλένα και τον Χάρη!!!!

  7. fantomas avatar
    fantomas 05/03/2009 18:52:21

    Strange Attractor

    Χρειαζόμαστε την μέθοδο Τζουλιάνι οπωσδήποτε

    ΣΩΣΤΗ ΜΕΘΟΔΟ.... ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ , ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ!!

  8. Xase avatar
    Xase 05/03/2009 19:06:45

    6 Strange Attractor Says:

    Αν ακουσες τον Καρατζαφερη, το παμε για εκλογες μαλλον θα πρεπει να το διαγραψεις. Θα δωση μαλλον βοηθεια στον ΚΚ γιατι τις φοβαται.

  9. osaperas avatar
    osaperas 05/03/2009 22:04:22

    Είναι τραγικό αυτό που συμβαίνει στη χώρα μας με την Αστυνομία. Είτε θα έχουμε «νούμερα» που βγάζουν όλα τα προσωπικά τους κόμπλεξ χρησιμοποιώντας την αστυνομική τους ιδιότητα, είτε θα έχουμε καλά παιδιά που με φιλότιμο θέλουν να κάνουν κάτι για να τιμήσουν την υπηρεσία τους, όπως ο άτυχος αστυνομικός, αλλά επειδή είναι εντελώς ανεκπαίδευτοι, το πληρώνουν με τη ζωή τους.

  10. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 05/03/2009 22:45:24

    Μα καλα,αυος ο χριστιανος,ο μακαριτης πια,ο Θεος να τον συγχωρεσει,ενω βλεπει το ληστη,με το οπλο ανα χειρας,παει σαν το βλακα να τον αντιμετωπισει με τα χερια αδειανα;
    Η επρεπε να τον σκοτωσει, μπαμ και κατω,καποτε πρεπει να τελειωνουμε με τους ληστες,η να κρυφτει πισω απο κανα αυτοκινητο,και να πυροβολησει στον αερα πρωτα,αφου αλεξισφαιρο γιλεκο,δεν φορουσε.
    Τι να πεις;Σαν το σκυλι στ αμπελι πηγε.
    Τι διαολο,τελειως ετσι,χυμα τους εχουν τους ανθρωπους αυτους,που υποτιθεται οτι θα φυλαξουν κι εμας;Ανεκπαιδευτους εντελως;
    Αλλα βεβαια,αν ειχε καθαρισει το παλιοσκυλο το ληστη,σημερα το βραδυ,θα ειχαν παρει φωτια οι αλητες οι δημοσιοκαφροι,ζητωντας το κεφαλι του,στο ταψι.
    Και τα τομαρια οι εξαρχιωτες,θα καιγανε παλι την Αθηνα.
    Και κανεις δε μιλαει .Οπως εξ αλλου,και για ολα τα υπολοιπα.

  11. osaperas avatar
    osaperas 06/03/2009 00:30:40

    @11
    Ο νομος για τη χρηση όπλων από αστυνομικούς είναι αυτός που ανέφερες.
    Αλλά έχει ποτέ τιμωρηθεί κάποιος αστυνομικός επειδή χρησιμοποίησε το όπλο του;

  12. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 06/03/2009 10:08:38

    Mα εκει ειναι η τρελλα.
    Οι λαλημενοι,που πυροβολανε,δεν το κανουν σε οπλισμενους,αλλα σε αοπλους.Αλλα αυτοι,εχουν προβληματα και πρεπει να τους ανακαλυψουμε και να τους παρουμε τα οπλα.Με ψυχολογικες εξετασεις.
    Για τη χρηση των οπλων απο ην αστυνομια,γενικως μιλωντας,θα πω οτι φταιμε ολοι μας για το μπερδεμα που εχει γινει.
    Οφειλετε να παραδεχτειτε οτι δεν εχουμε ξεκαθαρισει,τι ακριβως θελουμε.
    Να κανουν χρηση των οπλων,γενικα μιλαω,η οχι;
    Με κανονες βεβαια εμπλοκης.
    Γιατι εχω την εντυπωση,οτι αμα βγαζει ενας χωροφυλακας το οπλο,φωναζουνε γιατι το εβγαλε,και αμα δεν το βγαζει,γιατι δεν το εβγαλε.
    Θα πρεπει να ξεκαθαρισουμε με νομο,οτι οποιος κανει ληστεια,θα πυροβολειται,χωρις προειδοποιηση.Στο ψαχνο,κατ ευθειαν.
    Για να το ξερουν οι κακοι,που γυρνουν εδω κι εκει,κατι να σουφρωσουν...,οπως ελεγε και το παιδικο ποιηματακι που μαθαινα στο δημοτικο σχολειο καποτε,οτι ετσι και σηκωσουν οπλο για να απειολησουν,αυτοματως θα επιτρεπεται σε οποιονδηποτε,να τους ντουφεκιζει σα να ειναι λυσασμενο σκυλι.No questions asked.
    Για να δειτε πως θα ηρεμησουν τοτε,ολα αυτα τα καλοπαιδα.
    Οσο δεν παιρνουμε τετοιες αγριες αποφασεις και περιμενουμε μοιρολατρικα να γινει η επομενη δολοφονια,θα φτασουμε στο σημειο,να μη μπορουμε να βγουμε απ το σπιτι μας.
    Διαλεγετε και παιρνετε.