#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/10/2013 13:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο ναζί Χρήστος Παπάς



Τα γεγονότα και τα στοιχεία είναι πλέον συγκλονιστικά. Δεν μπορούμε να μιλάμε άλλο για παραπλανηθέντες ψηφοφόρους της Χρυσής Αυγής όταν βλέπουμε τέτοιες φωτογραφίες και στοιχεία που αποδεικνύουν το ναζιστικό παρελθόν των ηγετικών στελεχών της εγκληματικής οργάνωσης.

Κι αν σε άλλες χώρες η επίκληση και μόνο του ναζισμού οδηγεί στη φυλακή, στην Ελλάδα ακόμη και σήμερα δεν υπάρχουν ποινικές ευθύνες.

Όμως, φίλοι Έλληνες. Απόγονοι σφαγιασθέντων από τους Γερμανούς ναζί. Παιδιά και εγγόνια των δολοφονηθέντων στα Καλάβρυτα, το Δίστομο, την Κοκκινιά, την Καισαριανή. Πατεράδες όλων μας που χύσατε αίμα στα βουνά της χώρας για να την υπερασπίσετε από τους ναζί. Έλληνες πατριώτες που έχετε οποιαδήποτε σχέση με όσους έχασαν τη ζωή τους στο Β’ Παγκόσμιο πόλεμο, αναρωτηθείτε τι είναι η Χρυσή Αυγή.

Να θυμίσουμε μόνο τις ανθρώπινες απώλειες από τους φρικτούς ναζί, κι όχι τις υλικές απώλειες ή την καταστροφή της Ελλάδας.



Η λιμοκτονία από την πείνα και τις ασθένειες υπολογίζεται σε 600.000 νεκρούς. Οι νεκροί επίσης του άμαχου πληθυσμού (από βομβαρδισμούς, τορπιλισμούς, εκτελέσεις) ανέρχονται σε 121.845. Οι νεκροί του πολέμου (’40 - ’41, Εθνικής Αντίστασης, Μέσης Ανατολής) ανέρχονται σε 35.077. Ένα σύνολο από 806.922 νεκρούς σε πληθυσμό 7.344.860. Δηλαδή σε 10,95% ανέρχονται οι ανθρώπινες απώλειες του πληθυσμού μας.

Αν υπολογιστούν και οι απώλειες από την υπογεννητικότητα σε 300.000, όπως αναγνωρίζεται με βάσει τα στοιχεία από τα προηγούμενα και τα μετέπειτα χρόνια, τότε οι πληθυσμιακές απώλειες αναβιβάζονται σε 1.106.922, δηλαδή σε ποσοστό 15% του πληθυσμού της Ελλάδας.

Κι αφού τα διαβάσατε όλα αυτά τότε δείτε τις φωτογραφίες του Χρήστου Παππά κι ανατριχιάστε.

Η πρώτη φωτογραφία είναι όταν είναι νεαρός και χαιρετά ναζιστικά, η δεύτερη μεγαλύτερος φορώντας στολή παραλλαγής με τον αγκυλωτό σταυρό και η τρίτη είναι ο όρκος της Χρυσής Αυγής από το 1983 με αναφορές στον Εθνικοσοσιαλισμό

Στο κείμενο οι συντάκτες ορκίζονται πίστη στο Σύνταγμα και στο Γερμανικό Ράιχ. "Ορκίζομαι ότι θα αγωνισθώ δια την οριστική συντριβή του Εβραίου υπανθρώπου" γράφουν μεταξύ άλλων. Και το κείμενο καταλήγει: "Ζήτω η νίκη, ζήτω ο εθνικοσοσιαλισμός" .

Αυτός είναι ο κ. Παππάς, ο πατριώτης που μόλις προχθές απαρνήθηκε το παρελθόν του προκειμένου να γλιτώσει την προφυλάκιση. Θαυμάστε τον. Είναι βουλευτής Επικρατείας και εξελέγη γιατί κάποιοι παραπλανήθηκαν κι έδωσαν πάνω από 6% στη Χρυσή Αυγή. Θαυμάστε τον.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. panos2 avatar
    panos2 05/10/2013 14:02:09

    Η Δευτερη photo ειναι ψευτικη και φαινεται ευκολα
    Για την πρωτη δεν ξερω...αλλα τοσα χρονια μετα..και ο Βοριδης ροπαλα κραταγε πριν 30χρονια

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ panos2 05/10/2013 18:07:04

      Αν τις βρήκαν σπίτι του όπως λένε τι θα μας πεις μετά; Και ψέυτικη να είναι, αρκούν τα κράνη των SS. Μιλούν περισσότερο για το σήμερα και αυτό είναι το σημαντικότερο. Αδιόρθωτοι και προδότες ναζί ήταν και παραμένουν. Και το αρνούνται ως κοτούλες...

      • Άκρη Άκρη avatar
        Άκρη Άκρη @ Γεώργιος Τ. 05/10/2013 22:22:45

        Το κύριο μέλημά τους, ήταν να μη μπουν φυλακή. Θα φερόντουσαν ανόητα αν έλεγαν αλήθειες. Και σιγά την ...ιδεολογία που διαθέτουν, για να την υπερασπιστούν ...θυσιαζόμενοι. Κάτι απαιτήσεις παράλογες που έχετε....

  2. Anastasia avatar
    Anastasia 05/10/2013 14:15:29

    Άντε πάλι το ίδιο τροπάριο. Όλη η Ελλάδα και οι ψηφοφόροι της ΧΑ ξέρουν -εδώ και καιρό- ότι είναι ναζιστές. Το ζητούμενο είναι ότι δεν ενδιαφέρει τους τελευταίους.

    • helios avatar
      helios @ Anastasia 05/10/2013 14:18:55

      Ντροπή σε όσους πάνε να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα.
      Είναι δυνατόν;Ξυπνήστε ρε επιτέλους.
      Καταλαβαίνω την οργή πολλών σχετικά με την οικονομία,διαφθορά,μεταναστευτικό,ανεργία κλπ...αλλά δεν θα λυθούν υποστηρίζοντας (νεο) ναζιστές.
      Ποιος νοήμων άνθρωπος θα φορούσε μια τέτοια στολή;Ποιος νοήμων άνθρωπος θα είχε στολίσει το σπίτι του με διάφορα αντικείμενα με ναζιστικό περιεχόμενο;Θα διατηρούσαν διάφορα έντυπα ναζιστικού περιεχομένου μέσα στα σπίτια τους;
      Αναρωτηθείτε και μόνοι σας αν είχαν πραγματικά μετανοιώσει δεν θα τα είχαν πετάξει τραβώντας μια γραμμή με το παρελθόν;

      Δεν έχουν απολύτως καμία σχέση με τον πατριωτικό χώρο,ουσιαστικά τον δυσφημούν(αν δεν το έχουν καταφέρει ήδη).
      Πολλοί παρασύρθηκαν αλλά τώρα ήρθε η ώρα να ξυπνήσουν.

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ helios 05/10/2013 18:05:17

        Ποτέ δεν είχαν οι χρυσαυγίτες, και εννοώ τους κανονικούς, με τον πατριωτικό χώρο. Ηταν πάντοτε ναζί και αυτός ήταν ο λόγος που ο φυλακισμένος δικτάτορας Παπαδόπουλος ζήτησε την αποπομπή του Μιχαλολιάκου από την προεδρία της νεολαίας της ΕΠΕΝ, επειδή την είχε γεμίσει ναζιστικά σύμβολα. Ο Τ. Μιχαλολιάς, ο δικηγόρος αδελφός του Μιχαλολιάκου, ως χουντικός, είχε στενές σχέσεις με τον Παπαδόπουλο και του πρότεινε να αναλάβει το αδελφάκι του την προεδρία της νεολαίας. Εκείνος, χωρίς να τον ξέρει τι πιστεύει, δέχτηκε και μετά ο Νικολάκης έκανε τα δικά του. Ο δικτάτορας, που ήταν ακροδεξιός (και, κυρίως, μωροφιλόδοξος τυχοδιώκτης, αλλά αυτό είναι άλλο...), αλλά σίγουρα όχι ναζί, έφριξε και ζήτησε την αποκαθήλωση του Νικολάκη και να αναλάβει ο Βορίδης. Είδε και έπαθε ο Μάκης, από ό,τι λέγεται, να πείσει τον Μιχαλολιάκο να παραδώσει τα "κλειδιά" (κάτι σαν τη "ματωμένη σημαία" της ΕΦΕΕ, που την έχει, λένε, το ΠΑΣΟΚ και δεν τη δίνει...). Κατόπιν τούτου, ο Μιχαλολιάκος έφτιαξε το δικό του γκρουπούσκουλο, προκειμένου να δει την ιδεοληψία του εν εφαρμογή...

  3. Αναστασία avatar
    Αναστασία 05/10/2013 16:19:43

    Αληθινές ή fake οι φωτογραφίες μάλλον δεν μας συγκινούν πλέον.
    Θα ευχόμουν τουλάχιστον να συγκινήσουν τους απογόνους του Gustav Krupp ώστε να επενδύσουν, τουλάχιστον αυτοί στην Ελλάδα...Γιατί από Καταριανούς, Κινέζους και Κενιάτες χορτάσαμε.
    Άλλωστε η λατρευτή μας χώρα επεφύλαξε ανέκαθεν προνομιακή αντιμετώπιση στους συνεργάτες του κατακτητή, πολλοί από τους οποίους απετέλεσαν λαμπρότατα στελέχη της μεγάλης φιλελεύθερης παράταξης, για τους ανεψιούς των οποίων ακόμη περιμένουμε να αποδοθεί δικαιοσύνη...
    Τέλος πάντων, ας σταματήσει αυτό το σαχλό παραμύθι, για τις ενδυματολογικές προτιμήσεις ενός ημιπαράφρονος νεαρού πριν από 30 τόσα χρόνια και ας ασχοληθούμε με τη πολιτική διαφθορά, τον χρηματισμό, τον εκμαυλισμό και την απαξίωση ενός λαού από τους δημοκρατικότατους κατά τα λοιπά πολιτικούς, για να μην αναφέρουμε την ανοχή ή την ενθάρρυνση στη καύση της ελληνικής σημαίας (και όχι της χιτλερικής σβάστιγκας) από σημαίνοντα στελέχη της ΝΔ και του λοιπού συνταγματικού τόξου.
    Πόσα αλήθεια από τα λαμπρά και φλογερά πληκτρολόγια της ΝΔ έχουν υπηρετήσει στον Ελληνικό Στρατό και είναι ικανοί να αντιμετωπίσουν, εκτός από τον άφρονα- τελείως ακίνδυνο ναζιστή Παππά, πραγματικούς ένοπλους εισβολείς.
    Βιώνοντας ο κόσμος την καθημερινή εξαθλίωση, και βλέποντας τους φαύλους υπευθύνους αυτής να κυκλοφορούν ελεύθεροι, αυθάδεις και προκλητικοί το πολύ πολύ να γελά με τη υπενθύμιση της πολιτικής θέσης ενός νεανία κάποτε, (όσο αποκρουστική και αν φαντάζει σήμερα) είτε αυτός λέγονταν ή λέγεται Παπανδρέου,Παππάς, Βορίδης κτλ.

    • yianna avatar
      yianna @ Αναστασία 05/10/2013 18:35:36

      Της Εθνοσωτηρίου είσθε?

  4. Jim Bim avatar
    Jim Bim 05/10/2013 16:31:03

    Τι σχέση μπορεί να έχει ο ΝΑΖΙΣΜΟΣ που πολέμησαν οι παππούδες μας με τον ΕΘΝΙΚΙΣΜΟ ???? τι σχέση έχουν οι τραμπουκισμοί με την πολιτική ???

    ΔΕΝ κατάλαβα ποτέ, πως σχετίζεται ο ΧΙΤΛΕΡ με τον ΕΛΛΗΝΙΚΟ πατριωτικό χώρο , ήταν εχθρός και κατακτητής της ΕΛΛΑΔΑΣ ....

  5. ΓΟΡΓΟΝΑ avatar
    ΓΟΡΓΟΝΑ 05/10/2013 16:51:21

    Moυ θύμισε εκείνη το φωτο του Σημίτη χωρίς ελιές στο πρόσωπο που είχε λεζάντα "Oι Έλληνες πετύχαμε πολλά, το photoshop περισσότερα" !!!

  6. Νίκη avatar
    Νίκη 05/10/2013 17:48:01

    Απορώ πως δεν άλλαξε και το όνομα του! Να θαυμάζει τον Χίτλερ και το ονοματεπώνυμό του να είναι Χρήστος Παππάς! Είναι αυτό που λένε "θα δείς και τον Χριστό φαντάρο"

  7. Bill avatar
    Bill 05/10/2013 18:12:57

    Ο Παππάς φωτογραφήθηκε με υψωμένο το χέρι και ναζιστικά σύμβολα εκθειάζοντας έναν άνθρωπο κι ένα καθεστώς που σκότωσε εκατομμύρια κόσμο (μεταξύ αυτών και Έλληνες) στα στρατόπεδα συγκεντρώσεως ως αντιφρονούντες.
    Σήμερα στην Ελλάδα πήγε φυλακή.

    Ο Γλέζος φωτογραφήθηκε με υψωμένη τη γροθιά και σφυροδρέπανα εκθειάζοντας έναν άνθρωπο κι ένα καθεστώς που σκότωσε εκατομμύρια κόσμο (μεταξύ αυτών και Έλληνες) στα στρατόπεδα συγκεντρώσεως (γκουλαγκ) ως αντιφρονούντες.
    Σήμερα στην Ελλάδα παραδίδει μαθήματα δημοκρατίας με τις ευλογίες και την προτροπή (καί) της Ν.Δ...

    Ο Παππάς πήγε στην κηδεία του Ντερτιλή ο οποίος κατηγορούνταν για έναν φόνο στο Πολυτεχνείο (που δεν αποδείχτηκε ποτέ) και πυροβολούσε στον αέρα.
    Σήμερα είναι για αυτό (τουλάχιστον ηθικά) υπόλογος και φυλακή...

    Ο Γλέζος πήγε στην κηδεία του Enver Hoxha ο οποίος κατηγορούνταν ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ για φρικτά βασανιστήρια και φόνους 120.000 Ελλήνων Βορειοηπειρωτών καθώς και 500.000 Αλβανών αντιφρονούντων.
    Σήμερα είναι για αυτό "περήφανος" και παραδίδει μαθήματα δημοκρατίας με τις ευλογίες και την προτροπή (καί) της Ν.Δ...

    • firiki2010 avatar
      firiki2010 @ Bill 05/10/2013 19:51:58

      Σκεφθείτε όμως κάτι ! Ο κ Παππάς δεν είναι στη φυλακή για τις ενδυματολογικές του προτιμήσεις, για τον θαυμασμό του προς τον Χίτλερ ή γιατί πυροβολούσε στον αέρα στην κηδεία του Ντερτιλή. Βρίσκεται προφυλακισμένος γιατί έχει στη πλάτη του ένα βαρύτατο κατηγορητήριο που σχετίζεται με ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ.
      Ο κ Γλέζος μπορεί να συνεχίσει να περιφέρει την γραφικότητα του , την μωροφιλοδοξία και τις εμμονές του ελεύθερος γιατί σε μια Δημοκρατία τέτοια πράγματα δεν διώκονται ποινικά. Απλώς χλευάζονται.

      • Bill avatar
        Bill @ firiki2010 05/10/2013 20:33:01

        Φίλτατε/η, στη "Δημοκρατία" που έχουμε στην Ελλάδα προφανώς διώκεσαι ποινικά εάν ο θαυμασμός σου δεν συμπίπτει με αυτούς του συστήματος.
        Σε καμία περίπτωση δεν είμαι ούτε υποστηρικτής της Χ.Α ούτε φυσικά Εθνικοσοσιαλιστής.
        Ακούω ημέρες τώρα για "βαρύ κατηγορητήριο" κατά του Παππά αλλά ούτε καν αναφέρεται το όνομά του στη Δικογραφία, ούτε πήρε ή τον πήραν τηλέφωνο το βράδυ της δολοφονίας Φύσσα.
        Αντ' αυτού, τα μόνα "στοιχεία" για τα οποία βλέπω να "σταυρώνεται" είναι καμιά δεκαριά μπουκάλια κρασί και δυο-τρεις φωτογραφίες...
        Τί να υποθέσω λοιπόν;

        Σε κάθε πολιτισμένη χώρα που σέβεται τον εαυτό της, το να εκθειάζεις δολοφόνους εκατομμυρίων ανθρώπων (Λένιν, Στάλιν, Χότζα, Τσαουσέσκου, Γιαρουζέλσκι κ.λ.) είναι ηθικώς (και σε κάμποσες και ποινικώς) κολάσιμο.
        Στην Ελλάδα ο Γλέζος πάω στοίχημα οτι έχει στο σπίτι του μπουκάλια κρασί με τον Χότζα ο οποίος σκότωσε 120.000 Έλληνες στη Βόρειο Ήπειρο.
        Αυτόν γιατί δεν τον "σταυρώνουν";

        Ο Γλέζος παρουσιάζεται ως μέντορας όλων των συνιστωσών του ΣΥΡΙΖΑ και είναι πολύ περήφανος για αυτό.
        Έχω διαβάσει σε φυλλάδιο συνιστώσας (αυτολεξεί):
        "Βόμβες παντού. Να καταστραφεί το Κράτος, κάθε Αρχή και Εξουσία"!!!
        Όπως το διαβάζετε φίλτατε.
        Αυτή η συνιστώσα που καλεί και προτρέπει μαζικά τον κόσμο να βάλει βόμβες, συνιστά εγκληματική οργάνωση ναι ή όχι;
        Εκεί γιατί δεν έχει έτοιμο σχέδιο η ΕΥΠ και γιατί δεν επεμβαίνει ο Εισαγγελέας;
        Ο Γλέζος όταν εκθειάζει και καθοδηγεί αυτή τη συνιστώσα ηγείται εγκληματικής οργάνωσης ναι ή όχι;
        Είναι ηθικός αυτουργός στην καταστροφή περιουσιών και στην πρόκληση σωματικών βλαβών ναι ή όχι;

  8. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 05/10/2013 18:57:17

    Ανοιξε το Τριώδειο ;

  9. Αναστασία avatar
    Αναστασία 05/10/2013 19:31:57

    ...από που το συμπεραίνετε αυτό αγαπητή?

    • kapar13 avatar
      kapar13 @ Αναστασία 06/10/2013 00:28:16

      Από το (εξαιρετικό) σχόλιό σας, σίγουρα όχι.
      Πιθανότατα έχουν αρχίσει πολλοί και πολλές να εναρμονίζονται κιόλας με το νέο μεγάλο δίλημμα: Ή με το μνημόνιο ή με τους ναζί!

  10. Αναστασία avatar
    Αναστασία 05/10/2013 19:33:08

    ...καιρό τώρα...

  11. Bill avatar
    Bill 05/10/2013 20:11:55

    Δείτε πώς ο Μανώλης Γλέζος με υψωμένο το χέρι χαιρετάει σταλινοφασιστικά στην κηδεία του Ενβερ Χότζα ο οποίος στο όνομα του Κομμουνισμού βασάνισε κι έσφαξε 120.000 Έλληνες στη Βόρειο Ήπειρο!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=xB1jHhU2OZQ

    Ο Παππάς είχε την παλάμη ανοιχτή και ο Γλέζος κλειστή σε γροθιά.
    Κατά τα άλλα, ολόιδιες οι κινήσεις αν παρατηρήσετε...

  12. zagr avatar
    zagr 05/10/2013 20:35:17

    Μάλλον δεν έχει αντιληφθεί το παρόν σάιτ ότι οι χαμένοι ΝΔτες δεν υπάρχει περίπτωση να φύγουν από τη ΧΑ και να επιστρέψουν στη ΝΔ με τέτοια δημοσιεύματα. Ένας γνήσιος Έλληνας πατριώτης, περισσότερο εξεγείρεται ακούγοντας το Μ. Βαρβιτσιώτη να αναφέρεται σε αναφαίρετα δικαιώματα όσων καίνε την ελληνική σημαία (για την τουρκική θα τόλεγε ποτέ;;;;;;), παρά βλέποντας τέτοιες φωτογραφίες, που εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα λόγο να αμφισβητήσω, βάσει της εικόνας που μου έχει δείξει μέχρι σήμερα η ΧΑ (όχι φυσικά μέσω των συστημικών ΜΜΕ). Εγώ προσωπικά, ως γνήσιος πατριώτης – εθνικιστής, όπως ακριβώς προσδιορίζεται από το «δικό σας» Φ. Κρανιδιώτη, θα επέστρεφα στη ΝΔ, μόνο εάν πειθόμουν ότι ο Σαμαράς θέλει πραγματικά να αντισταθεί (το εάν μπορεί είναι άλλη συζήτηση) στον αφελληνισμό μας. Η οικονομική κρίση κάποια στιγμή θα περάσει, είναι βέβαιο, όπως βέβαιο είναι ότι κανείς άλλος δε μπορεί να δώσει λύση καλύτερη αυτή τη στιγμή. Μέσα στη βουλή όμως, επιβάλλεται να υπάρχει μία φωνή που να στηλιτεύει την «πολιτική ορθότητα» από την οποία βομβαρδίζεται καθημερινά ο νεοέλληνας πανταχόθεν. Έστω και εάν δεν αρέσει η μοναδική φωνή που υπάρχει σήμερα.

  13. Άκρη Άκρη avatar
    Άκρη Άκρη 05/10/2013 23:05:03

    Εσύ θα είσαι σίγουρα Πανεπιστημιακός δάσκαλος. Τόση μόρφωση αλλιώς, δεν εξηγείται!

    • Bill avatar
      Bill @ Άκρη Άκρη 05/10/2013 23:22:49

      Να μάθεις πρώτα να γράφεις Ελληνικά και μετά να απευθύνεσαι σε εμένα και την μόρφωσή μου.
      Εάν συγκρίνω τα Ελληνικά μου με τα δικά σου και συνυπολογίζοντας οτι γεννήθηκα, μεγάλωσα και ζω στο εξωτερικό και δεν έχω πάει ποτέ σε ελληνικό σχολείο, τότε είμαι για Πρύτανης όχι για δάσκαλος και καθηγητής...

  14. gonzilaus avatar
    gonzilaus 06/10/2013 03:22:45

    Και εσύ φίλε μου που γεννήθηκες, μεγάλωσες και ζεις στο εξωτερικό έχει τρελό θέμα με τους λάθρους και το μνημόνιο και υποστηρίζεις του ναζί ωπ σόρρυ τους πατριώτες. Για σένα ναζί είναι αυτός που φωτογραφήθηκε με τον Φύρερ αγκαλιά κανείς άλλος. Α και να μην ξεχάσω τους χιλιάδες Έλληνες θύματα του Στάλιν κατά την Κατοχή της Ελλάδας από τους Ρώσους (πότε;) ή τον ΕλληνοΡωσικό πόλεμο (what;). Γκαίμπελς Λέγε λέγε κάτι θα μείνει.