#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/10/2011 11:27
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο μύθος του σεξ καταρρίπτεται

[caption id="attachment_129218" align="alignnone" width="598" caption="Αν δεν μπορείτε κρύο μπάνιο, ανεμιστήρα"][/caption]

Μας έχουν ταράξει με τις ευεργετικές συνέπειες του σεξ: οι θεωρίες καταρρίπτονται λόγω της τραγικής ιστορίας μιας 30χρονης γυναίκας από την Αγγλία, που βρέθηκε νεκρή από καρδιά, λόγω αυνανισμού! «Συγκεκριμένα η Nichola Paginton βρέθηκε νεκρή στο κρεβάτι της τον περασμένο Σεπτέμβριο, γυμνή από την μέση και κάτω, ενώ δίπλα της ο φορητός υπολογιστής της έπαιζε πορνό. Ακόμα δίπλα της βρισκόταν ένα σεξουαλικό αντικείμενο. Ένας παθολόγος αναφερόμενος στο γεγονός, είπε πως η άτυχη γυναίκα μάλλον πέθανε από καρδιακή αρρυθμία , στην οποία συνέβαλε η όλη της σεξουαλική κατάσταση».

Πέθανε «από μαλακία» κυριολεκτικά. Αυτά είναι τα αποτελέσματα της δυτικής κουλτούρας και του βάρους που ρίχνει στο κυνήγι της ηδονής.

Εδώ ευτυχώς είμαστε και λίγο Ανατολή και η Κυβέρνηση μας για να μην πάμε από αυνανισμό, μας έχει τρελάνει στο «πήδημα». Εις τριπλούν τουλάχιστον, με την αφορμή κάθε δόσης. Τραγικό είναι πάντως και το γεγονός ότι ο μόνος που την αναζήτησε ήταν ο εργοδότης της.

Μήπως στην ταινία πρωταγωνιστούσε ο καλός της, ο οποίος της είχε πει ότι είχε πάει για κυνήγι στο Μαίναλο;

Μήπως πριν το πορνό είχε διαβάσει το «Μεσοπρόθεσμο» στην αγγλική του έκδοση;

Μπορεί και να ταράχτηκε διαφωνώντας με τον ωμό ρεαλισμό του σκηνοθέτη.

Ενδέχεται και το «βοήθημα» να ήταν ελαττωματικό και να την έστειλε;

Για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο, από εδώ και πέρα να ζητάτε πλήρη ιατρικό έλεγχο, από την κάθε «σχέση». Εκτός από οφθαλμίατρο. Οι κυρίες που θεωρούν «γουρούνια» τους άντρες να ζητούν επιτακτικά και χαρτί κτηνιάτρου…

[caption id="attachment_129217" align="alignnone" width="600" caption="Lisa Sparxxx"][/caption]

Σαφώς και υπάρχουν κι άλλες με πιο γερή κράση: «Η Lisa Sparks-γνωστή κυρίως ως Lisa Sparxxx- είναι η Αμερικανίδα ηθοποιός πορνογραφικών ταινιών που κρατά το ρεκόρ για τους περισσότερους σεξουαλικούς παρτενέρ μέσα σε διάστημα μίας ημέρας. Το παγκόσμιο αυτό ρεκόρ το πραγματοποίησε στην έκθεση Eroticon του 2004 στην Πολωνία όπου κατάφερε  να έρθει σε σεξουαλική επαφή με 919 συνολικά άνδρες μέσα σε 7μιση ώρες (κάθε άνδρας είχε στη διάθεσή του 30 δευτερόλεπτα μαζί της). Η Sparxxx ήταν η τρίτη και τελευταία γυναίκα που κατόρθωσε να σπάσει αυτό το ρεκόρ μέχρι σήμερα (το 2002 μία συνάδελφός της είχε φτάσει στους 646, ενώ το 2003 μία άλλη είχε σταματήσει στους 759 άνδρες)»

Δεν μας σοκάρει. Πήρε με τη μία τους άντρες της Στυλίδας για παράδειγμα. Σιγά την πόλη…

Το θέμα είναι αν θυμάται τα ονόματα τους (μαζί με τις διευθύνσεις) και πόσα προκαταρκτικά υπήρξαν μέσα στα 30 δευτερόλεπτα. Μάλλον υπήρχαν άλλες υπεύθυνες για την προθέρμανση.

Αν κάποιος ξαναέμπαινε στην ουρά θα τον καταλάβαιναν;

Αν κάποιος άλλος χρησιμοποιούσε το χρόνο του για να συζητήσει το μέλλον της σχέση του με τη Lisa, θα έπαιρνε Υπουργείο στην Ελλάδα;

Πρέπει πάντως να δημιουργηθεί ένας διεθνής οργανισμός με χρηματοδότηση από το ΔΝΤ, που είναι και το μόνο αρμόδιο Ταμείο, έτσι ώστε τα ρεκόρ να είναι αντικειμενικά και φερέγγυα.

Μπορούμε να προσφέρουμε τεχνογνωσία ως χώρα. Από το Μνημόνιο και μετά μετράμε μόνο «πηδήματα» σε εκατοντάδες χιλιάδες μισθωτούς και συνταξιούχους…

Αν και σίγουρα διαφωνούμε με τον ημερήσιο αριθμό ωρών της εργάτριας. Εδώ και οι δημόσιοι υπάλληλοι δουλεύουν οκτάωρο. Λούφαρε η Lisa: προλάβαινε χαλαρά άλλους εξήντα…

Πάντως αποτελεί κλασικό παράδειγμα εργαζομένης με ζήλο και υπευθυνότητα, προσανατολισμένη στην «εξωστρέφεια» και την «ανταγωνιστικότητα» του προϊόντος…

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. manos avatar
    manos 23/10/2011 11:34:46

    Πάντως 154 πασόκοι αυτοεξυπηρετούνται και παρόλα αυτά χαίρουν άκρας υγείας. Σφύζουν από ζωή και ενεργητικότητα.
    Απ'ότι φαίνεται οι θεωρίες και οι νόμοι δεν έχουν εφαρμογή στην νότια Δανία.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ manos 23/10/2011 15:17:45

      Είναι που είναι στενοχωρημένος ο manos με την ήττα του Εργοτέλη, θέλεις να τον αποτελειώσεις Danae; βαλτός απ' το Λοβέρδο είσαι; άσε που το μέγεθος του αντιπροέδρου δε χωρεί στη φαντασία...

      • manos avatar
        manos @ ΕΥΑ 23/10/2011 16:35:40

        Danaos,

        Αυτό θα είναι κλάμα σούτρα.

        Ευα,

        Αυτό πόνεσε, πιό πολύ και από ταινία του Βασιλάκη Καίλα.

        Καλό απόγευμα φιλαράκια :-)

        • danaos avatar
          danaos @ manos 23/10/2011 17:56:39

          Μάνο άριστο το κλάμα σούτρα! Καλό απόγευμα και σε σένα!

    • ΝΙΚΗ avatar
      ΝΙΚΗ @ manos 23/10/2011 15:19:36

      Γέλασα με το άρθρο αλλά μετά από αυτό μου κόπηκε.. Αλήθεια σε ποιον αντιπρόεδρο αναφέρεσαι;;; α' ή β';;

      • danaos avatar
        danaos @ ΝΙΚΗ 23/10/2011 17:37:14

        ΝΙΚΗ, το άφησα για να οργιάσει η φαντασία σας!

        • ΝΙΚΗ avatar
          ΝΙΚΗ @ danaos 23/10/2011 21:24:11

          Σωστός!!!

  2. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 23/10/2011 12:46:28

    1. Το ατυχές συμβάν της πρώτης περίπτωσης, μπορεί να θεωρηθεί απλά και μόνο ως....ατυχές...δε χρειάζονται κι άλλες σκοτούρες κι άγχη τώρα...
    2. Υπάρχουν σαφώς και καλύτερα ρεκόρ...η Ελληνική κυβέρνηση έχει έρθει σε σεξουαλική επαφή με δέκα εκατομμύρια πληθυσμό μέσα σε 24 μήνες...τουτέστιν 13.888,8888 ανθρώπους/ημέρα....

    • Y. avatar
      Y. @ ΕΥΑ 23/10/2011 15:38:23

      ...δλδ, πως το βγάζεις το νούμερο?

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Y. 23/10/2011 15:47:28

        10.000.000 πληθυσμός/720 μέρες πασοκικής διακυβέρνησης....και μιλάμε για σεξ όλο το 24ωρο...

        • manos avatar
          manos @ ΕΥΑ 23/10/2011 16:39:34

          Βάζεις μόνο τους γηγενείς, ή το σεξ περιλαμβάνει και ξενομερίτες?

          • ΕΥΑ avatar
            ΕΥΑ @ manos 23/10/2011 16:55:54

            χαχα! τότε θα μιλούσαμε για διαστρικά μεγέθη! Επιμένουν ελληνικά οι κυβερνώντες mano..!

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Y. 23/10/2011 15:53:08

        578,7037 την ώρα....ποια Lisa και ποια Julia....

        • Y. avatar
          Y. @ ΕΥΑ 23/10/2011 16:53:36

          Σωστοί οι υπολογισμοί σου!!
          Τι θα ‘λεγες για το % κουρέματος?

          • ΕΥΑ avatar
            ΕΥΑ @ Y. 23/10/2011 17:03:17

            Εξαρτάται από τον κουρέα....από τη μέθοδο...και το πόσο ελαφροχέρης είναι...(ταπεινή μου γνώμη...)

          • Y. avatar
            Y. @ ΕΥΑ 23/10/2011 17:27:21

            Συμμεριζόμαστε την ιδια άποψη, ότι η μαθηματική επιστήμη είναι ακατάβλητη

          • danaos avatar
            danaos @ ΕΥΑ 23/10/2011 17:45:49

            Και απ' τις ευκολίες Υ. και Εύα, να μην ξεχνούμε!

  3. Y. avatar
    Y. 23/10/2011 12:47:05

    Αποκλείεται Στυλίδα. Εκεί είναι ο Γκλέτζος

  4. Απορία avatar
    Απορία 23/10/2011 13:22:25

    Αγαπητέ ΜΟ με τις φωτό που βάζεις τι θέλεις;
    Να μας πεθάνεις και εμάς από την....;

  5. Νίκος avatar
    Νίκος 23/10/2011 13:55:37

    Βρε, για δες τι γίνεται! Κι εγώ νόμιζα ότι η μ@λ@κί@ τυφλώνει και πάνω από τα 25 κουφαίνει...

    • koinos_nous avatar
      koinos_nous @ Νίκος 23/10/2011 15:19:23

      Αυτο γινοταν παλια, τωρα "σκοτωνει". :) :)

  6. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 23/10/2011 16:12:07

    Καλω την κα Ράικου να επεμβει! Αυτο ειναι τρομοκρατια! Εξω με τους ΓΑΠ και Βενιζελο δεν μπορεις να κυκλοφορησεις και μεσα στο σπιτι σου απειλειται η ζωη σου! Θα βλεπω ΣΚΑΊ´ απο το πρωι μεχρι το βραδυ! Μ.Ο...κι εσυ στο κολπο;

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΝΕΚΚ 23/10/2011 16:42:04

      Aχ, ΝΕΚΚ...βλέποντας όλη μέρα ΣΚΑΪ, δε θα προλάβεις να ''πας'' από φυσικά αίτια όπως η κυρία του άρθρου...θα αυτοκτονήσεις νωρίτερα...
      ΥΓ: Άσε που έχω την υποψία ότι ο ΜΟ είναι της εφορίας..τι ήθελες και δήλωνες εκείνα τα 9 τετραγωνικά...

  7. ΜΠΛΟΥΜ avatar
    ΜΠΛΟΥΜ 23/10/2011 18:17:11

    xaxaxa! Βρε τι έχουμε πάθει!!!

  8. Αλέξης avatar
    Αλέξης 23/10/2011 19:05:17

    Επομένως εξάγεται το συμπέρασμα ότι η μόνη ελπίδα για τη χώρα είναι να αφήσουμε τη Μέρκελ να μας αλλάξει τα φώτα στο σεξ μέχρι να πεθάνει.

    ΠΟΝΑΝ' ΩΡΕ ΤΑ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΑ;