#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/06/2011 08:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο λύκος αλλάζει τρίχωμα, δεν αλλάζει χούγια

Παρά τις μεγαλόστομες διακηρύξεις.

Παρά τις υποτιθέμενες περιστολές δαπανών.

Όπως ανακοινώθηκε, τελικά το πρώτο πεντάμηνο του 2011 οι δαπάνες του τακτικού προϋπολογισμού αυξήθηκαν κατά 8,7% σε σχέση με το αντίστοιχο του 2011.

Πώς έγινε ;

Το πασοκικό κράτος, όπως ο λύκος, αλλάζει τρίχωμα δεν αλλάζει χούγια.

Μετά τα έξοδα για τον ποιητή Φανφάρα, αποκαλύπτεται ότι μια κιμπάρισσα του ΠΑΣΟΚ, η διορισμένη από το κράτος περιφερειάρχις στην Ενοποιημένη Περιφέρεια Θεσσαλίας & Στερεάς Ελλάδας Καλλιόπη Γερακούδη, δαπάνησε 3.052 € (3.753,96€ με ΦΠΑ) για μια ταμπέλα !!!



Με «παλιά λεφτά» : 1.040.000 δραχμές.

Απορία : τι ακριβώς ανέγραφε η ταμπέλα; Θα θέλαμε να βλέπαμε …

Γιατί από τον λογαριασμό προκύπτει ότι είχε τόσο «βαρύ» περιεχόμενο, που χρειάσθηκαν 450 € (553,50 € με ΦΠΑ) για να την αναρτήσει γερανός.

Προφήτης





ΣΧΟΛΙΑ

  1. kiki avatar
    kiki 15/06/2011 08:35:45

    Ακομα επειδη ως συνδικατο ειναι ΠΑΣΟΚ, παιρνουν τα ΔΕΣΤΕ, με καποια παραλλαγη γιαυτο το μουγγωσαν.
    Ταυτογχρονα πληρωνουμε ΔΕΣΤΕ και στον λογαριασμο της ΔΕΗ.
    και παραδειγματα σαν της μανταμιτσας, απειρα, τρωνε τρωνε , και τελειωμο δεν εχουν.

  2. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 15/06/2011 09:01:35

    Πάντως, αν το ANTINEWS θέλει επιτόπου φωτογραφικό ρεπορτάζ γιά την ταμπέλλα, πολύ ευχαρίστως!! Καλημέρα από την ωραία Λαμία!

  3. (Α)θανάσης avatar
    (Α)θανάσης 15/06/2011 09:24:17

    Η διεύθυνση "Τσιριμώκου 1" είναι όλα τα λεφτά....

    Συνειρμοί....

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ (Α)θανάσης 15/06/2011 10:53:10

      !!!

  4. ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ avatar
    ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 15/06/2011 09:47:28

    Oι δαπάνες για το πεντάμηνο του 2011 είναι πολύ μεγάλες.
    Τα αναλυτικά νούμερα τα κρύβουν γιατί έχουν λόγο.
    Το περίεργο είναι ότι δεν τα ζητάει κανείς από εκείνους που θα έπρεπε να τα ζήταγαν για να δουν τι γίνεται.
    Ανικανότητα, βλακεία ή σκοπιμότητα;
    Aν δεν υπάρξει διαφάνεια οι πλατείες θα συνεχίζουν να γεμίζουν και θα τους παρασύρουν ΟΛΟΥΣ.

  5. Ίωνας avatar
    Ίωνας 15/06/2011 10:18:59

    Από την στιγμή που έχουν πετσοκόψει τις αποδοχές των Δημοσίων Υπαλλήλων κατά περίπου 40%, κι από την στιγμή που μας προκύπτει αύξηση κατά 9% των δαπανών του τακτικού προυπολογισμού, με την παράλληλη εκμηδένιση του κοινωνικού κράτους και την φοροληστρική επιδρομή, εύκολα αντιλαμβάνεται ο μέσος Έλληνας ότι οι θυσίες του ...πιάνουν τόπο! Ατελείωτε ΓΑΠ!!!!!

  6. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 15/06/2011 11:03:20

    Το ΠΑΣΟΚράτος ενδιαφέρεται μόνο για την παραμονή του στην εξουσία. Προκειμένου αυτό να εξασφαλισθεί, τα πάντα, αναφορικά με έξοδα, επιτρέπονται. Λοιπόν, η ώρα για σουτ έφτασε.

  7. Posidonas avatar
    Posidonas 15/06/2011 11:54:44

    Οι Διοικητές των προνιακων ιδρυματων και Νοσοκομειων, σε τι τους χρειαζονται τα κρατικα αυτοκινητα. Αυτο δεν αποτελει σπαταλη; Εκτος κι αν καινε νερο. Δεν μπορουν να πανε με τα δικα τους ή με την συγκοινωνια;

  8. ΕΥΑ avatar