25/10/2010 16:01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Ο λαός δεν πρόκειται να πέσει θύμα των εκβιαστικών διλημμάτων του κ. Παπανδρέου»

Ο Εκπρόσωπος της Νέας Δημοκρατίας, Πάνος Παναγιωτόπουλος, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Η κάθετη πτώση των ποσοστών του ΠΑΣΟΚ στις δημοσκοπήσεις και το γεγονός ότι οι εκλογές προσλαμβάνουν χαρακτήρα ψήφου κατά της οικονομικής πολιτικής του Μνημονίου, υποχρεώνουν τον Πρωθυπουργό, όπως-όπως, να καταφύγει στη διακαναλική συνέντευξη, μήπως και καταφέρει να αλλάξει την πολιτική ατζέντα, που του έχει επιβάλει ο Πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας Αντώνης Σαμαράς.

Όμως, ο Ελληνικός λαός έχει γνώση και κρίση. Και δεν πρόκειται να πέσει θύμα των εκβιαστικών διλημμάτων του κ. Παπανδρέου».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Gabi avatar
    Gabi 25/10/2010 16:02:19

    ας το ελπισουμε αυτο....

  2. IMF avatar
    IMF 25/10/2010 16:07:55

    Δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιος που να ψηφίσει το μνημόνιο. Τα διλήμματα του τύπου "η εγώ ή το χάος" ανήκουν σε άλλες εποχές. Είναι ντροπή να ξεθαύονται σήμερα από τους θιασώτες της σκλαβιάς στους ξένους.

  3. φουκαρας avatar
    φουκαρας 25/10/2010 16:39:14

    Η πρόσφατη ιστορία έχει δείξει οτι οι ψηφοφόροι αρέσκονται σε παραμύθια του τύπου "λεφτά υπάρχουν".Μακάρι να αλλάξει κάτι.....Ο κόσμος φοβάται πάρα πολύ κι αυτό φαίνεατι στη ανυπαρξία αντιδράσεων και διαδηλώσεων.Ασ ελπίσουμε να ξεπεραστεί ο φόβος αυτός στην κάλπη.

  4. pavlina avatar
    pavlina 25/10/2010 16:48:16

    οι πολίτες έχουν τρομάξει. Αν βγει ο ΓΑΠ να τους μιλήσει για χρεωκοπία, τί θ κάνουν; Ότι έκαναν έως τωρα. Οι κυβερνώντες παίζουν με όρους ανήθικους, στοχεύουν στην ανασφάλεια του κόσμου... Αυτό πώς αντιμετωπίζεται;

  5. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 25/10/2010 16:50:39

    Στις 7 Νοεμβριου γινομαστε εμεις οι πρωταγωνιστες και ριχνουμε την αυλαια στο Θατσερικο θιασο του Γ.Παπανδρεου.

  6. ένας Άμλετ avatar
    ένας Άμλετ 25/10/2010 18:05:38

    Aπόψε το βράδυ to GAP θα μας κοιτάξει διακαναλικώς στα μάτια και θα μας θέσει το Μεγάλο Δίλλημα:
    «Ή εγώ ή το χάος».
    ΤΟ ΧΑΟΣ, Πινοκιότατε, ΤΟ ΧΑΟΣ !

    • Νιόνιος-διονύσης avatar
      Νιόνιος-διονύσης @ ένας Άμλετ 25/10/2010 20:37:13

      μπραβο ρε αμλετ σωστα ρε κοματοσκυλο «Ή εγώ ή το χάος».
      ΤΟ ΧΑΟΣ, Πινοκιότατε, ΤΟ ΧΑΟΣ,τωρα αν η χωρα καταστραφη,χρεωκοπηση δεν πηραζει εκει θα κολησουμε?ο γαπ να πεσει και ας χαθει και η χωρα ,ειμεις(εσεις) να δουμε εξουσια και ας ειναι στα αποκαιδια της χωρας.μετα απορουμε πως φτασαμε ως εδω.

  7. aengus avatar
    aengus 25/10/2010 18:17:36

    Στο «εμπόριο ελπίδας» και εξαπάτησης του λαού, ο MAYROGIALOYROS-GAP είναι ατσίδα.
    Είναι πρώτος στο να προσβάλλει τη νοημοσύνη μας, λέγοντας ψέματα ότι δε θα ληφθούν νέα μέτρα….
    Ταυτόχρονα, προκαλεί βάναυσα τους απόμαχους της δουλειάς επιχειρώντας να τους εξαγοράσει με πενταροδεκάρες κι αυτές κλεμμένες απ' τους ίδιους! …
    Τους άρπαξε το καρβέλι απ΄το τραπέζι, και τώρα τους υπόσχεται ένα έως τρία ψίχουλα, μετεκλογικώς (που κι αυτά θα «εισπραχθούν» στις 32 Δεκεμβρίου…)