#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/10/2010 10:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο λαγός και το λιοντάρι



Τα πράγματα έχουν ζορίσει για το ΠΑΣΟΚ. Μέχρι κι ο κρυμμένος (κομμένος από τους επικοινωνιολόγους) Πάγκαλος εμφανίστηκε, με το γνωστό του ύφος και το τρομερό του χιούμορ. Τον ρώτησαν για τις εθνικές εκλογές που κραδαίνει το ΠΑΣΟΚ και απήντησε:

«Μας πέταξε το γάντι ο κ . Σαμαράς και το σηκώσαμε. Γιατί παραπονιέται τώρα και βάζοντας την ουρά στα σκέλια (!!!) τριγυρνά και λέει ότι δεν θέλει εκλογές. Μου θυμίζει το ανέκδοτο με τον λαγό και το λιοντάρι. Το ξέρετε το ανέκδοτο με το λαγό και το λιοντάρι;»

Στην παραλλαγή πάντως  που γνωρίζω κύριε Αντιπρόεδρε, το λιοντάρι κυνηγά το λαγό και αυτός περνά μέσα από ένα κούφιο κορμό δέντρου. Το λιοντάρι προσπαθεί να περάσει αλλά σφηνώνει. Ο λαγός γυρνά πίσω και μετά τα …διαδικαστικά, γυρνά και του λέει:

«Όχι τίποτα άλλο, αλλά το είχα υποσχεθεί στα παιδιά!!!

Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ένας Άμλετ avatar
    ένας Άμλετ 31/10/2010 10:24:05

    Το είδατε και το ακούσατε….
    Θηριώδης ιταμότητα …
    Δεν πίστευα στ΄αυτιά μου!

    • kiki avatar
      kiki @ ένας Άμλετ 31/10/2010 11:19:31

      Αν παρουν τα πανω τους κουβερτουλα και Φολεγανδρο.
      Καηκαμε.
      λοιπον ψηφιζουμε την πρωτη αντιμνημονιακα οτι θελουμε και μετα την δευτερη χωρις εντολη απο πουθενα ,ξερουμε.

      • kiki avatar
        kiki @ kiki 31/10/2010 11:23:28

        Ασε αυτους τους δυο δυστυχεις δημοσιογραφους εμμεσως πλην σαφως τους απειλησε,για το μελλον,
        και εκεινο που δεν καταλαβα ηταν οτι συνεληφθη,που?ποτε? ο γελοιος.
        Η δολοφονος Ορκα σε δραση

      • aengus avatar
        aengus @ kiki 31/10/2010 11:39:19

        Συμφωνώ….. Ξέρουμε!

  2. ένας Άμλετ avatar
    ένας Άμλετ 31/10/2010 10:39:58

    ΥΓ. Πάντως οι δημοσιογράφοι, ομολογώ, στάθηκαν όρθιοι. Ίσως κάτι λέει κι αυτό για τα…. μελλούμενα!

    • Ρήγας Φερραιος avatar
      Ρήγας Φερραιος @ ένας Άμλετ 31/10/2010 10:54:47

      Προσυπογραφω το σχολιο σου. Παρακαλουθοντας την σταση των δημοσιογραφων θαυμασα την ψυχραιμια τους. Αραγε τι θα τους σουρει μετα την εκπομπη;;;

  3. panagiotis avatar
    panagiotis 31/10/2010 10:46:12

    xaaxaxaxa!!!!!!! ΠΑΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΟΛΕΥΕΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ..! ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΤΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ ΚΛΠ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΟΥΝ ΕΡΓΟ ΤΟ ΕΝΤΟΠΙΣΑΤΕ ??

    • anonymous avatar
      anonymous @ panagiotis 31/10/2010 10:49:40

      καθυβρισε τους στρατιωτικους οτι δεν κανουν παραγωγικη εργασια,τα 4εκ. πληθυσμου της αθηνας γηραλεα παρασιτα και εισοδηματιες

  4. tassos avatar
    tassos 31/10/2010 10:48:17

    Εδώ ο Υπουργός των Ιμίων και του Οτσαλάν είπε τον Σαμαρά ενδοτικό. Ο γελοίος

    • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ @ tassos 31/10/2010 12:05:42

      Ναι αλλά η αντίδραση της ΝΔ ποιά ήταν σε αυτό το απίστευτο θράσσος? Άκουσες τίποτα?

  5. Ρήγας Φερραιος avatar
    Ρήγας Φερραιος 31/10/2010 10:51:42

    Τον ειδαμε και τον ακουσαμε!!!!
    Τι αισχος!!!! Τι απαξιωση προς το συνολο της Εληνικης κοινωνιας!!!!!
    Τι ηταν αυτα που ξεστομισε για το Αιγαιο και το Καστελοριζο με αφορμη την διακοπη της συγκοινωνιας;;;;
    Το Καστελοριζο απεχει απο την Ροδο πεντε ωρες ενω απο την Τουρκια εικοσι λεπτα, επομενως γιατι τι να μην εχουν επαφες με την γειτονα χωρα και να εφοδιαζονται απο αυτην;;;;;
    Αραγε τι ετοιμαζουν;;;; Γιατι εμφανιζονται τοσο ιταμοι;;; και κυνικοι;;;
    Βεβαια δεν παρελειψε να θεσει ορθα κοφτα την λεγομενη επαναδιαπραγματευση του μνημονιου λεγοντας οτι αυτο ειναι προς το συμφερον της χωρας. Οταν υπεγραφαν δεν ηξεραν;;;;
    Αραγε τη Κυριακή θα λαβουν την πρεπουσα απαντηση;;;;
    Διοτι και μονο το ενδεχομενο το ΔΝΤ και η ΕΕ να αντιδρουν στο ενδεχοεμενο διεξαγωγης εκλογων δειχνει σε ποιο σημειο υποτελειας εχουμε φθασει.
    Να μην μπορει ενας πρωθυπουργος να προκηρυξει εκλογες, εαν πιστευει οτι οι περιστασεις το απαιτουν.(Η παρατηρηση ειναι γενικη και δεν εστιαζεται στο ποιο κομμα εχει την διακυβερνηση της χωρας).
    Εχουμε αραγε περιελθει στο καθεστως των Προστατιδων Μεγαλων Δυναμεων;;;

  6. prasini anaptixi avatar
    prasini anaptixi 31/10/2010 10:53:24

    Το ΠΑΣΟΚ πατώνει επειδή στην Αττική έχουν μαζευτεί όλα τα παράσιτα.
    Αλήθεια λέει.Γεματό παράσιτα είναι και το ψηφοδέλτιο του Σγουρού.Εκπαιδευτικοί, αστυνομικοί,δημόσιοι υπάλληλοι, συνταξιούχοι.Δεν έβρισκε άλλους.
    http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=46626&catid=9

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ prasini anaptixi 31/10/2010 12:10:26

      Εσύ φίλε Σαμαρά στηρίζεις? Αν ναι, να το ξέρουμε να πάμε να ψηφίσουμε ΠΑΣΟΚ με χέρια και με ποδάρια.

      • prasini anaptixi avatar
        prasini anaptixi @ (A)θανάσης 31/10/2010 12:32:13

        Ναι του Σαμαρά είναι η θεωρία για τα παράσιτα.Την ανέπτυξε σήμερα το πρωί στη ΝΕΤ.Έχει παχύνει κάπως αλλά αυτός ήταν.

  7. anonymous avatar
    anonymous 31/10/2010 10:53:56

    ο κυριος αυτος χρειαζεται τορνιρισμα σε ξυλοτορνο

    • Ρήγας Φερραιος avatar
      Ρήγας Φερραιος @ anonymous 31/10/2010 10:55:41

      Δεν τον σηκωνει λογω ογκου

  8. aengus avatar
    aengus 31/10/2010 10:55:50

    Παράσιτα και όσοι παράγουν Παιδεία και Πολιτισμό, είπε ο υπουργός των Ιμίων, του Οτσαλάν, της Μαδρίτης –και πρώην υπουργός πολιτισμού…..!

    • Ρήγας Φερραιος avatar
      Ρήγας Φερραιος @ aengus 31/10/2010 10:58:48

      Περιμενες να ακουσεις κατι καλυτερο;;;;

      • aengus avatar
        aengus @ Ρήγας Φερραιος 31/10/2010 11:00:41

        Περίμενα να τον έχουν μαζέψει λιγάκι!

        • Ρήγας Φερραιος avatar
          Ρήγας Φερραιος @ aengus 31/10/2010 11:06:33

          Εχουν χασει καθε ειδους ηθικο πλεονεκτημα και για αυτο συμπεριφερονται ετσι. Μας θεωρουν κτημα τους. Μακαρι να κανω λαθος, αλλα η σημερινη φρασεολογια του Παγκαλου, υποκρυπτει ραγδαιες εξελιξεις αλλου ειδους.

          • aengus avatar
            aengus @ Ρήγας Φερραιος 31/10/2010 11:10:37

            Είμαι έξαλλος. Μόλις αποφάσισα τη β΄ Κυριακή να ψηφίσω Κικίλια δαγκωτό. Πιστεύω ότι ο κόσμος είναι ήδη πολύ δύσπιστος απέναντι στον Δημαρά. Δεν δίνω βάση στις δημοσκοπήσεις τους.

          • aengus avatar
            aengus @ Ρήγας Φερραιος 31/10/2010 11:14:51

            Αν δεν είχα δει σήμερα τον Πάγκαλο μάλλον θα έριχνα άκυρο στον β΄ γύρο. Δεν το ανέχομαι άλλο αυτό το πράγμα. Για λόγους προσωπικής αξιοπρέπειας, πια.

          • Ρήγας Φερραιος avatar
            Ρήγας Φερραιος @ Ρήγας Φερραιος 31/10/2010 11:18:53

            Πιστευω οτι η σημερινη του εμφανιση θα σημανει συναγερμο εναντιον τους.
            Η δουλεία δεν εχει θεση στην σημερινη κοινωνια. Αρκετα!!

          • δρόμος avatar
            δρόμος @ Ρήγας Φερραιος 31/10/2010 14:19:57

            αγαπητέ aengus, για να ψηφίσεις στον β' γύρο Κικίλια θα πρέπει ο Κ. να έχει περάσει σε αυτόν , άρα χρειάζεται να τον ψηφίσεις και στον α' γύρο. Δεν ξέρω ποιά ήταν η πρόθεσή σου, σκέψου το όμως.

  9. Ρήγας Φερραιος avatar
    Ρήγας Φερραιος 31/10/2010 11:02:51

    Μια ειναι η λυση πλεον. ΜΑΥΡΟ ΚΑΤΑΜΑΥΡΟ και ας εκβιαζουν οσο θελουν!!!!
    Μονο για τον εκλογικο εκβιασμο και τον ψυχολογικο πολεμο που μας κανουν επρεπε να εχουμε βγει στους δρομους.
    Μας θελουν ραγιαδες.

  10. pikras57 avatar
    pikras57 31/10/2010 11:07:47

    για πρώτη φορά ο χοντρούλης φανερά εκνευρισμένος και απογοητευμένος!
    τάβαλε με όλους! Τους δημοσιογράφους, την ...Αττική, τους υπαλλήλους, το λαό!
    Έδωσε μαθήματα ως συνταγματολόγος και επέκρινε Σαμαρά ως αδύναμο και...δίγλωσσο!
    Αλήθεια ποιόν νοήμονα πείθουν οι θέσεις αυτού του πολιτικού που αρνήθηκε την όποια κριτική και αυτοκριτική, που εκθείασε τα οπεν-γάβ (!) και ρροκάλεσε να του υποδείξουμε διοικητές των νοσοκομείων ... που είναι κομματικά στελέχη τουΠΑΣΟΚ.

    Πρόχειρα λοιπόν αναφέρω τα νοσοκομεία της Θεσσαλίας και το Πανεπιστημακό Λάρισας.

    Όλοι...μα όλοι είναι κομματικά στελέχη (ακόμη και αυτοί που δεν πρόλαβαν να τους διορίσουν και παραιτήθηκαν, δεν ξέρω πόσο ικανοί είναι (νοσηλευτές, αξιωματικοί, φιλόλογοι της αγγλικής) ...η νεκροψία θα δείξει!

    • Ρήγας Φερραιος avatar
      Ρήγας Φερραιος @ pikras57 31/10/2010 11:16:10

      Μονο σε αυτα τα νοσοκομεια;::; Σε πληροφορω οτι στο 99.9% των Νοσοκομειων ολοι οι δοικητες ησαν και επι προηγουμενων κυβερνησεων ΠΑΣΟΚ δοικητες...τωρα δε ο κ. Λομβρερδος τους τα ριχνει απεξω-απεξω προσπαθωντας να μειωση τον αλλο αστερα ,την κ. ΞΝΓΚΠΛΟΥ.
      Ομορφος κοσμος το πρωι!!!
      η εαν προτιματε
      Σε τι κοσμο μπαμπα με εχεις φερει να ζησω, με στενευουν λουρια πως να τον συνηθισω;;;;

  11. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 31/10/2010 11:18:49

    Στην απλή "υπενθύμιση" της συνενοχής, καμία σθεναρή στάση.

  12. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 31/10/2010 11:22:35

    από eviatop blogspot
    Περίεργη διάρρηξη μετά από τις αποκαλύψεις για ψεύτικα στοιχεία αλλοδαπών εγγραφέντων στους εκλογικούς καταλόγους
    Το γραφείο αλλοδαπών του Δήμου Ερέτριας διέρρηξαν άγνωστοι αφού πρώτα παραβίασαν την κεντρική είσοδο του κτιρίου του Κέντρου Εξυπηρέτησης Πολιτών του Δήμου.
    Οι άγνωστοι αφαίρεσαν από την αρχειοθήκη περίπου 1.300 φακέλους που περιείχαν αντίγραφα αιτημάτων χορήγησης αδειών διαμονής αλλοδαπών που είχαν υποβληθεί για τα έτη 2007, 2008, 2009 και 2010.
    Στη λεία των διαρρηκτών περιλαμβάνονται, σύμφωνα με τους αρμόδιους υπαλλήλους, και 65 πρωτότυπα έγγραφα αιτημάτων αδειών διαμονής αλλοδαπών, που βρίσκονταν προς περαίωση στα γραφεία των υπαλλήλων, έναν ηλεκτρονικό υπολογιστή και ένα cd με το αρχείο των αιτημάτων για χορήγηση αδειών παραμονής από το Φεβρουάριο του 2009 έως τον Οκτώβριο του 2010.

  13. deldio avatar
    deldio 31/10/2010 11:31:20

    Θέτω κάτι προς προβληματισμό: Μήπως ο ΓΑΠ πράγματι το εννοεί και δεν μπλοφάρει ότι θα πάει σε εκλογές το Δεκέμβριο; Ο μόνος λόγος για ανατροπή της πολιτικής του για την προστασία των δανειστών δεν είναι το μαζικό κίνημα που ακόμη δεν υπάρχει ούτε οποιαδήποτε άλλη απειλή αλλά η εκδίκαση στο ΣΤΕ της αίτησης ακύρωσης για το μνημόνιο; Η δικάσιμος στο ΣΤΕ δεν είναι στις 23-11-2010 (όποιος ξέρει ας απαντήσει); Μήπως έχει πληροφορηθεί ότι το μνημόνιο πάει για ακύρωση και αυτό ανατρέπει τα πάντα, αφού δεν μπορεί με εμφανή τρόπο να καταργήσει ΚΑΙ τη Δικαιοσύνη;

    • kiki avatar
      kiki @ deldio 31/10/2010 11:37:50

      Προς το παρον και συμφωνα με το ΠΑΡΟΝ,παει για ακυρωση.
      Αλλωστε οι συνταγματολογοι τους,με το επι μετρω συνταγματα που φτιαξαν,δεν τολμουν να τα βαλουν με τον Κασιματη.
      Ο ενας ο Μπενι εχει μπλεξει με τα Ναυπηγεια,και ο Λοβερδος -σιγα που ξερει απο Συνταγμα-ειναι απασχολημενος με τα νοσοκομεια ,και δεν προλαβαινει ,να κλαιγεται,να παριστανει τον τσαμπουκα,τωρα το Συνταγμα.

    • ένας Άμλετ avatar
      ένας Άμλετ @ deldio 31/10/2010 11:56:14

      Όποιος κι αν είναι ο λόγος, η εκλογική τιμωρία του ΛΑ.ΣΟ.Κ. πρέπει να είναι παραδειγματική. Μια περιστασιακή πλειοψηφία πήραν (με απάτη) και φέρονται σαν τον Σουλτάνο στην Υψηλή Πύλη. Σκέψου να πάρουν το μήνυμα ότι επιβραβεύονται κι από πάνω! Αυτός ο άθλιος τσαμπουκάς των επαγγελματιών της εξουσίας και της παραεξουσίας πρέπει να κοπεί μαχαίρι.

      • ένας Άμλετ avatar
        ένας Άμλετ @ ένας Άμλετ 31/10/2010 12:07:28

        Κι εγώ τη δεύτερη Κυριακή Κικίλια γιατί έτσι μου!

        • kiki avatar
          kiki @ ένας Άμλετ 31/10/2010 13:47:37

          Ειδατε ο παλιος ειναι αλλιως.

          • ένας Άμλετ avatar
            ένας Άμλετ @ kiki 31/10/2010 14:01:24

            Ακριβώς ;)

        • δρόμος avatar
          δρόμος @ ένας Άμλετ 31/10/2010 14:28:28

          χαίρομαι που είστε τόσο σίγουροι ότι περνάει έτσι κι αλλιώς στον ΄β' γύρο, αλλά μήπως να τον ψηφίζατε και την α' Κυριακή, για ασφάλεια?

  14. αθυροστομος avatar
    αθυροστομος 31/10/2010 11:57:17

    Έξεστι Παγκάλω ασχημονείν!!!

    Όταν βγαίνει ο βαρύς και ασήκωτος Αντιπρόεδρος της Κυβέρνησης μπροστά και αρχίζει να ξερνάει από το στόμα του όσα δεν μπορεί να εκτόξευση από πισω του τι να περιμένουμε οι δυστυχείς Έλληνες ….
    Ανάταση αυτής της χώρας ???

    Όταν ανησυχεί το σύστημα, ανοίγει τον βόθρο πάγκαλου και γεμίζει σκατά όλο το Ελλαδισταν …
    Αυτή η κουραδο-μηχανή , πρέπει επιτέλους να μάθει να συμπεριφέρεται.
    Ο όγκος του εγκεφάλου του είναι αντιστρόφως ανάλογος του εκτοπίσματός του.

    Τα περιττώματα του ξεχείλησαν όλους τους τηλεοπτικούς σταθμούς και τους βόθρους του υπολοίπου Αττικής και τώρα θα πνίξουν το Μάχιμου και το Σύνταγμα ...

    Κύριε Παπανδρέου βάλτε του ένα βόθρο-καπάκο στο στόμα και ένα βοθρατζιδικο πίσω του να μαζεύει τα σκατά του ...
    Πήξαμε στην βρώμα …δεν αντέχουμε άλλο πια…

    O ΠΑΝ - ΓΚΑΛΟΣ ,Ο ΠΑΝ-ΦΑΓΟΣ ,Ο ΣΑΠΙΟ-KΟΙΛΙΑΣ , ΥΠΟΤΙΜΑ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΠΟΛΙΤΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ, ΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΑΝΕΧΘΕΙ ΚΑΙ ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΣΕΙ.

  15. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 31/10/2010 13:06:35

    Σήμερα είναι το halloween και βγήκε ο boogeyman.

    Πάγκαλος: "Σας διαβεβαιώ: δεν είμαι χοντρός επειδή το επιλέγω, αλλά επειδή προφανώς έχω αποτύχει στην προσπάθεια να αδυνατίσω."

    lol

    Αυτή η λογική θα μπορούσε να έχει διάφορες παραλλαγές όπως: "Είμαι πλούσιος γιατί απέτυχα να σπαταλήσω την περιουσία μου", "Είσαι φτωχός γιατί απέτυχες να γίνεις πλούσιος", "Είσαι άνεργος γιατί απέτυχες να βρείς δουλειά", κλπ.

    Πάγκαλος: "Η επίθεση σε κάποιον για ένα σωματικό του ελάττωμα είναι μια μορφή κτηνωδίας. Οταν προέρχεται, δε, από ένα κόμμα, του προσδίδει κτηνώδη υφή."

    Sir Basil Markezinis: "Άλλοι έφαγαν ψίχουλα, και άλλοι έφαγαν τον αγλέουρα"

    Αναμφιβόλως "κτηνώδης" ο Sir!

    Πάγκαλος: «Είναι η όσμωση ενός λόγου ο οποίος αμφισβητεί την κρατική υπόσταση και όχι απλώς την πολιτική της κυβέρνησης"

    Με άλλα λόγια: l'etat, c'est moi

    Τα υπόλοιπα είναι υπόθεση ... διαιτολόγων.

  16. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 31/10/2010 14:22:10

    Οι βουλευτικές εκλογές συμφέρουν στον λαό. Οχι στα κόμματα και στο σύστημα. Οσο πιο συχνά εκφράζει ο λαός την άποψή του, τόσο το καλύτερο. Τι θέλουμε δηλαδή; Να μας ρωτάνε μια φορά στα 4 χρόνια;

    Στο κάτω κάτω, με τα μυαλά που κουβαλάνε οι ηγεσίες των κομμάτων, και που μας φέρανε ως εδώ, μόλις κοντεύουν εκλογές, αρχίζουν τις παροχές και τα ταξίματα και τις ελαφρύνσεις.

    Δεν έχουμε να χάσουμε από τις εκλογές ως λαός. Μόνο να κερδίσουμε.

    Μπορούμε να κάνουμε την προεκλογική περίοδο θέατρο συζητήσεων για την διαφθορά, τον δανεισμό και την δημοκρατία; Για τις εργατικές κατακτήσεις που μας πήραν πίσω; Για τις συντάξεις; Για το ΦΠΑ, το Μνημόνιο και την απόδοση των μέτρων του Μνημονίου;

    Μπορούμε να απαιτήσουμε θεσμικές αλλαγές ώστε να αρχίσει το πολίτευμά μας να μοιάζει κάπως με δημοκρατία;

    Εξάλλου, όπως το πάνε τα δυο μεγάλα κόμματα, το ένα που έφερε το Μνημόνιο και το άλλο που δεν θέλει να το "σουτάρει" την επομένη που θα γίνει κυβέρνηση, και που και τα δυο συμφωνούν πως ο λαός πρέπει να πληρώνει τον λογαριασμό, θα μπούμε σε περίοδο όπου θα έχουμε ΣΥΧΝΑ εκλογές.

    Ας αρχίσουμε να το συνηθίζουμε.

    Θραξ Αναρμόδιος

  17. Orestios avatar
    Orestios 31/10/2010 14:30:31

    Όλοι θυμώμαστε τον Πάγκαλο και την πολιτική που εκφράζει.
    Αυτή καταδικάζουμε.
    Οι προσβολές δεν είναι ανεκτές.

  18. μεχρι εδω avatar
    μεχρι εδω 31/10/2010 14:53:39

    Οποιος δεν παράγει κατι ειναι αντιπαραγωγικός.(δημ.υπαλ.-αστυνομικοι κλπ)
    Ταδε εφη ΠΑΓΚΑΛΟΣ (ΝΕΤ)
    Οι 300 της βουλής τι παράγουν εκτος απο σκατά (σκανδαλα κλπ)
    Ερώτηση του Ελληνικού Λαού.

  19. Qeqe avatar
    Qeqe 31/10/2010 16:09:05

    Καταρρέουν για αυτό λένε τέτοιες παπάρες δεν είναι δυνατόν να κατηγορεί τους αστυνομικούς με απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς τέτοιες μέρες όταν κάνουν πολίτικη μόνο με την χρήση βίας. Έπρεπε να τα πει αυτά πριν από τα γεγονότα της Ακρόπολης... Φαίνεται να μην τους ενδιαφέρει το μέλλον και το έχουν ρίξει στην διατύπωση διαπιστώσεων για το τι φταίει στην Ελλάδα που βρίσκεται σε αυτό το χάλι για να τους καταγράψει τάχα η Ιστορία ότι είχαν καλές προθέσεις άλλα....

  20. anonyme avatar
    anonyme 31/10/2010 21:16:31

    Μην ξεχνάς και τον διοικητή του νοσοκομείου της Κέρκυρας Γρηγορόπουλο , ο οποίος είναι κομματικό στέλεχος του πασοκ , γνωστό σε όλους .Και το καλύτερο για το τέλος : Ο διοικητής αυτός έχει πτυχίο κτηνιάτρου.Πριν τον βάλει το πασόκ στο νοσοκομείο ήταν διευθυντής στην διεύθυνση κτηνιατρικής της νομαρχίας!!!!!

    • ΣΤΕΦΑΝΟΣ avatar
      ΣΤΕΦΑΝΟΣ @ anonyme 31/10/2010 21:51:13

      Και στο λιμάνι ,στο Ε.Α.Κ., στο Αεροδρόμιο και στις Εφορίες.
      Παντού open gov.!!!
      Με δεκατέσσερα μεταπτυχιακά (στην αφισοκόλληση) και εφτά διδακτορικά (στην κλαδική - ρε κάτι λέξεις που θυμάμαι!!!).
      Απευθείας εκκαθάριση "αντιφρονούντων" συνεργατών και προμηθευτών -συναλλασσομένων...

      ΣΤΕΦΑΝΟΣ
      ΚΕΡΚΥΡΑ

  21. ο αντιγραφων avatar
    ο αντιγραφων 01/11/2010 13:34:13

    Η παρουσία του Θεόδωρου Πάγκαλου στα πολιτικά πράγματα χαρακτηρίζεται από αμετρητες αποτυχιες, λαθος χειρισμους και ελαφρομυαλες δηλωσεις.

    Χαρακτηριστικά:
    Η δήλωσή του ότι «η Γερμανία είναι οικονομικός γίγαντας, αλλά πολιτικός νάνος», την οποία κατόπιν υποχρεώθηκε να αποσύρει.

    Η δήλωσή του ότι «στους διαδρόμους του Υπουργείου Εξωτερικών μιλάνε αγγλικά», αναφερόμενος στην Υπουργία Γιώργου Παπανδρέου

    Η δήλωσή του ότι «μετά το 2000 καταστράφηκε η χώρα»

    Η αρχική έντονη καταδίκη του Σχεδίου Ανάν για την επανένωση της Κύπρου και μετέπειτα η φανατική υποστήριξή του

    Η θητεία του ως Υπουργού Εξωτερικών έληξε με την παραίτησή του, το Φεβρουάριο του 1999, λόγω των ατυχών χειρισμών που έγιναν στην υπόθεση Οτσαλάν, του Κούρδου ηγέτη που κατέφυγε στην Ελλάδα και φυγαδεύτηκε στην Ελληνική Πρεσβεία στην Κένυα, όπου και συνελήφθη καθοδόν προς το αεροδρόμιο από τις αμερικανικές μυστικές υπηρεσίες και παραδόθηκε στις αναμένουσες εκεί τουρκικές αρχές.

    Θεωρειται συνυπευθυνος για τραγικους χειρισμους την νυχτα των ιμων το 1996, σε σημειο να ειναι εως και υποπτος για εσχατη προδοσια.

    Τελος η θητεια του στα περισσοτερα υπουργεια απο οπου περασε, αφησε τεραστια ελλειματα και πολλες φορες ακομη περισσοτερα προβληματα απο αυτα που παρελαβε.

    Θυμιζουμε επισης την δηλωση του οτι τον γιωργακη παπανδρεου δεν θα μπορουσε ουτε να τον φανταστει πρωθυπουργο, αφου ειναι εντελως ανικανος και ανιδεος.
    Είναι απαίτηση του λαού μας να μάθουμε επιτέλους ποιος είναι αυτός ο χοντροπετσος γραικυλος...