13/04/2009 21:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο κ. Ρουσόπουλος υπερασπίζεται και πάλι τη ΝΔ !!!


___________________________________________________________________________________________
Έμελλε να το δούμε κι αυτό: Τον κ. Θ. Ρουσόπουλο να βγαίνει στο γυαλί και να υπερασπίζεται τη ΝΔ για τα ... σκάνδαλα.

Συνέβη στο βραδινό δελτίο ειδήσεων του Alter, όπου τον είδαμε να διαπληκτίζεται με τον κ. Λοβέρδο του ΠΑΣΟΚ, διαιτητεύοντος  του κ. Χατζηνικολάου.

Το peak της παράστασης ήταν η στιγμή που ο κ. Ρουσόπουλος μιλούσε σε πρώτο πληθυντικό πρόσωπο, ως οιονεί εκπρόσωπος της γαλάζιας παράταξης... «όταν εμείς ...».

10% κάτω η ΝΔ εκείνη την στιγμή,  έγραψαν τα μηχανάκια.

Και καλά στο κανάλι υποχρεώσεις και γραμμάτια έχουν να ξεπληρώσουν οι άνθρωποι, τους καταλαβαίνουμε πλήρως.

Ο κ. Ρουσόπουλος όμως δεν αντιλαμβάνεται τι κακό κάνει έτσι σε μια παράταξη η οποία πληρώνει σήμερα κυρίως αυτόν;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. osaperas avatar
    osaperas 13/04/2009 21:17:14

    Μα δεν ενδιαφέρει τον Ρουσόπουλο εαν κάνει κακό ή όχι στη Νέα Δημοκρατία. Ίσως και να θέλει να βλάψει την ηγετική ομάδα της Νέας Δημοκρατίας σήμερα;

  2. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 13/04/2009 21:21:38

    Ελλάδα η χώρα που όλα μπορούν να συμβούν:

    -να ανοίγεις την τηλεόραση και να βλέπεις ...λαθρεπιβάτες να υποστηρίζουν την κυβέρνηση (αλήθεια γιατί δεν τον ρώτησαν για το Βατοπέδιο?)
    -να βλέπεις ...Λοβέρδους να υποστηρίζουν τον ΓΑΠ (τι έλεγε πριν 1,5 χρόνο?)

    Βέβαια είναι αποδεκτό, αφού ήταν στην ενημερωτική ζώνη της Κουριάδας...(ευτυχώς ο ΜΑΝΟΣ έφυγε νωρίς να δει την Αυριανή να υποστηρίζει τη Δεξιά....)

  3. osaperas avatar
    osaperas 13/04/2009 21:23:35

    Το γέλιο του Λοβέρδου στη φωτογραφία του ποστ είναι όλα τα λεφτά που λένε.

  4. ?? avatar
    ?? 13/04/2009 21:30:53

    Πολυ δεξιο κλαμα πεφτει εδω!

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 13/04/2009 21:44:09

    Σε λίγο μπορεί να σκάσει μύτη και η γυναικάρα Μάρα... σε κανενα πρωινάδικο.

  6. τιραμολα avatar
    τιραμολα 13/04/2009 21:44:43

    Για συγνώμη ρε σύντροφοι , λαθρεπιβάτης ο ποιό κοντινός συνεργάτης του πρωθυπουργού που είναι και το δυνατό χαρτί της παράταξης?
    ....
    Τι να υποθέσουμε για τον πρωθυπουργό?

  7. Jimmy L avatar
    Jimmy L 13/04/2009 21:54:26

    Παντα τετοια ρε Χατζηνικολαου ,να βγαζεις τα φαντασματα του παρελθοντος και να νομιζεις οτι κανεις καλο στην παραταξη σου!!Ριρη να σε .....βλεπουμε ποιο συχνα εσενα το Βουλγαρακη τον Στυλιανιδη τον Παυλιδη και ολα τα καλα παιδια ,βαλτε και την Νατασα να δεσει το γλυκο!!!!

  8. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 13/04/2009 21:59:45

    Λαθρεπιβάτης είναι ο κάθε ένας που χρησιμοποιεί τη θέση του, αγαπητέ μου ανεξαρτήτως χρώματος.
    Είτε μπλε είτε πράσινος είτε ...ροζ.
    Απλά εγώ κρίνω και καταδικάζω ενώ εσύ υποστηρίζεις.
    δικαίωμά σου αλλά και άποψή μου.

  9. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 13/04/2009 22:09:48

    Τον παρεξηγήσαμε τον άνθρωπο. Βγήκε για να μας κόψει την όρεξη λόγω Μεγάλης Εβδομάδος και να απολαύσουμε τον οβελία μας με ελαφρύ στομάχι. Βέβαια μας είπε ότι όταν θα γίνουν οι εκλογές - πολύ πολύ αργότερα - τότε θα έχουν ξεχαστεί και όσοι λένε έξω οι κλέφτες από τα ψηφοδέλτια.
    Όπως λέμε Real-ψεύτης.

  10. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 13/04/2009 22:12:53

    ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ Ν.Χ. ΝΑ ΞΕΠΛΗΡΩΣΗ ΤΙΣ ΚΡΑΤΙΚΕΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΥ (ΤΕΝΙΣ ΚΛΑΜΠ)ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ ΘΡΟΝΟ, ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΤΕ Ο ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΝΑ ΣΥΝΟΜΙΛΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΛΕΦΤΗ; ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΟΜΟΥΝΑ ΝΑ ΒΓΩ ΣΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ Μ΄ΑΥΤΟΝ, ΕΠΕΣΕ ΣΕ ΧΑΜΗΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ. Ο Ν.Χ. ΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΤΟΝ ΕΝ ΧΡΙΣΤΩ ΑΔΕΛΦΟ ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΟΔΟ ΤΟΥ. Α ΡΕ ΞΥΛΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ

  11. τιραμολα avatar
    τιραμολα 13/04/2009 22:16:10

    Ξέρεις τι μου τη δίνει φίλε ιθαγενή?
    Ότι μας περνάνε για τελείως μαλάκες...
    Φαντάσου να μην είχε βγει προς τα έξω το βατοπέδι.
    Θα ήταν εκεί ακόμα στο press room να ενημερώνει τους δημοσιογράφους...

  12. Hase avatar
    Hase 13/04/2009 22:21:29

    @7 Jimmy L

    Συμφωνω απολυτα μαζι σου, αλλα ξεχασες και καποιους αλλους. Τον Τσουκατο π.χ. τον Ακη π.χ. τον Παπαντωνιου π.χ. τον Νεονακη π.χ. και ολα τα αλλα (πρασινα) φαντασματα του παρελθοντος (οπως λες). Γιατι τα φαντασματα ειτε ειναι γαλαζια ειτε ειναι πρασινα, φαντασματα παντα ειναι, ετσι δεν ειναι φιλε μου;

  13. Raven avatar
    Raven 13/04/2009 22:23:34

    Ευχαριστουμε τον κ. Ν. Χατζηνικολαου για τη δυναμικη επανεμφανιση του κ. Ριρη. Ηταν καποιοι αναποφασιστοι που δεν ειχαν βρει το δρομο τους για το ΠΑΣΟΚ και τωρα θυμηθηκαν. Ελπιζουμε και ευχομαστε να μην τον εμφανισει μονο μεγαλοβδομαδα αλλα και αργοτερα.

  14. pasokaki avatar
    pasokaki 13/04/2009 22:24:46

    o raspoutin ths kyvernhshs xanavghke sthn epifania!!!!an einai dynaton!!!!mia xara ton antimetwpise o loverdos ton lyphthke!!!!! ti na peis se enan politika nekro??????

  15. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 13/04/2009 22:29:50

    Μα για αυτό φωνάζω
    Θέλει να ψηφίσει κάποιος ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ ή οποιοδήποτε από τα υπόλοιπα κοινοβουλευτικά κόμματα (το ΚΚΕ εξαιρείται κατέχει την απόλυτη αλήθεια)
    Κανένα ...σταυρό σε όποιον έχει συμπληρώσει 10 χρόνια ως Βουλευτής
    Κανένα ...σταυρό στα υποψήφια παιδιά τους
    Κοιτάξτε τη χώρα γύρω σας και στείλτε σπίτι όποιον έχει ασκήσει εξουσία ή κοινοβουλευτικό έλεγχο για 10 συναπτά έτη.
    Αλλιώς δεν έχουμε λόγο για να διαμαρτυρόμαστε.
    Αν ο Χριστοδουλάκης ή ο Βουλγαράκης είναι αύριο στη Βουλή δεν φταίμε?

  16. τιραμολα avatar
    τιραμολα 13/04/2009 22:36:55

    Έχεις δίκιο Ιθαγενή 15.
    Οι πολίτες πρέπει να δίνουν μυνήματα!
    Διαφορετικά η κωμωδία θα συνεχιστεί και μετά τις επόμενες εκλογές.Πιστεύω επίσης ότι ο Παπανδρέου έχει πάρει τα μυνήματα...

  17. Jimmy L avatar
    Jimmy L 13/04/2009 22:39:34

    @@ 12 hase..Δενεχω αντιρηση να μιλησουμε και για την περιοδο της συγκυβερνησης ακομα και για το 1821..Αυτα ομως εχουν πολιτικα κριθει.Τωρα κρινουμε του κυβερνωντες και δυστυχως δεν μας επιτρεπουν να τους κρινουμε θετικα ..Δεν νομιζω να εχεις αντιρηση...

  18. Hase avatar
    Hase 13/04/2009 22:46:52

    18 Jimmy L
    Μα τι μου λες, ολοι αυτοι που αναφερω και σημερα στο ΠΑΣΟΚ ειναι, απο ποιον εχουν κριθει. Αλλοι εχουν στοιχειθει πισω απο τον Βενιζελο, και αλλοι εχουν στοιχειθει πισω απο τον ΓΑΠ. Γιαυτο αλλωστε δεν ανεφερα τον Μαντελη (και αλλους). Ασε το 1821. Για το 2009 μιλαω.

  19. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 13/04/2009 22:47:43

    Αγαπητέ τιραμόλα το πρόβλημα δεν είναι ο Παπανδρέου ή ο ΚΚ ο Β.
    Οι 10 - 15,000 "στελεχάρες" που θα αλλάξουν (δεν υποστηρίζω ότι δεν πρέπει μην παρεξηγηθούμε πάλι) είναι το πρόβλημα.
    Ξέρεις τι θα γίνει αν ο Παπανδρέου είναι τη Δευτέρα πρωθυπουργός?
    Στο χώρο μου:

    -θα αλλάξει ο Υπουργός
    -ο δ/ντης του πολιτικού γραφείου του Υπουργού που θα έρθει μαζί του
    -30-40 σύμβουλοι κολλητοί κλπ που θα στελεχώσουν το πολιτικό γραφείο (η μόνη χώρα που τα πολιτικά γραφεία κάθονται μέσα στα Υπουργεία)
    -ο Γ Γραμματέας
    -οι Γενικοί Δ/ντες
    -οι Δ/ντες
    -οι Τμηματάρχες
    -οι ιδιαίτερες τους
    -οι συμβασιούχοι

    Όλοι αυτοί θέλουν κάθε φορά καινούρια τηλέφωνα, Η/Υ, γραφεία κλπ
    Μετά από 2-3 μήνες θα αρχίσουν να εργάζονται γιατί μέχρι τότε θα ενημερώνονται.
    Αυτό συμβαίνει σε κάθε αλλαγή όχι μόνο Κυβέρνησης αλλά και σε κάθε ανασχηματισμό.
    Μετά από 22 χρόνια ένα μπορώ να σου πω

    ότι για τις άλλες χώρες είναι αυτονόητο στην Ελλάδα είναι αδιανόητο.

    για αυτό σου λέω?
    Θες να βγει το ΠΑΣΟΚ? δικαίωμά σου, μην ψηφίσεις κανένα που έχει τον ...πισινό του 10 χρόνια σε καρέκλα.
    Το νέο αίμα και τίποτα νέο να μην φέρει θα προσφέρει μια ανανέωση και ένα μήνυμα

  20. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 13/04/2009 23:08:06

    Διαφορά πολιτικών:

    Ένας σπουδαστής του εξωτερικού, κατά τη διάρκεια της κατοχής της Ελλάδας 1941-44, ήταν και ο Γιάννης Τσουδερός. Αυτός διέφερε από όλους τους άλλους φοιτητές του εξωτερικού, κατά το ότι πατέρας του ήταν ο Εμμανουήλ Τσουδερός, Πρωθυπουργός τότε της εξόριστης Ελληνικής Κυβερνήσεως. Όπως μας πληροφορεί σε άρθρο του στο περιοδικό «Πολιτικά Θέματα», τεύχος 28-3-97, ο Πρόεδρος της Εταιρείας Μελέτης Ελληνικής Ιστορίας κ. Γεράσιμος Αποστολάτος, ο τότε εικοσάχρονος περίπου Γιάννης Τσουδερός, έχοντας ακολουθήσει τον Πρωθυπουργό πατέρα του το 1941 στην εξορία, εσπούδαζε σε Πανεπιστήμιο των ΗΠΑ κοινωνιολογία και οικονομικά.

    Ως ένας από τους Έλληνες φοιτητές στην Αμερική την περίοδο εκείνη, μπορούσε κάλλιστα να παραμείνει στην ασφάλεια της χώρας που τον φιλοξενούσε. Υπό τις περιστάσεις όμως, θεώρησε υποχρέωσή του να διακόψει τις σπουδές του και να επιστέψει στα Ελληνικά βουνά, γιά να πολεμήσει τους κατακτητές της Πατρίδας του. Η μετακίνησή του όμως δεν εγκρίθηκε από τις συμμαχικές Αρχές, γιά να αποφευχθούν τυχόν πολιτικές εμπλοκές. Αυτό το εμπόδιο δεν αποθάρρυνε τον νεαρό φοιτητή. Πήρε το ψευδώνυμο Γιάννης Γιαννακόπουλος και μπήκε σε Ελληνο-Αμερικανική Ομάδα δολιοφθορέων, που ήλθε και έδρασε εθελοντικά στην κατεχόμενη Ελλάδα το 1944. Ο Γιάννης Τσουδερός τραυματίστηκε σοβαρά σε δράση κατά των Γερμανών στην Ήπειρο. Μετά την αποθεραπεία του επέστρεψε στην Ομάδα του και συνέχισε τη δράση του μέχρι την απελευθέρωση της Πατρίδας. Έως το θάνατό του το 1997, ο Γιάννης Τσουδερός διατηρώντας τη σεμνότητά του, απέφευγε κάθε αναφορά στην εθελοντική αντιστασιακή του δράση.

    Κάποτε υπηρετούσαν σήμερα πλουτίζουν

  21. Underdog avatar
    Underdog 13/04/2009 23:13:29

    Τελικά κανείς δε λέει αν αυτά που είπε ο Ρουσσό, ο τρόπος που τα είπε και η γενικότερη εμφάνιση ήταν καλή.
    Μήπως δεν τον παρακολούθησε κανείς, αλλά απλά μπουρδολογούμε από κοινού;
    Αξιολογικές κρίσεις για την παρουσία του θα ήθελα.

  22. Πυροπαθής avatar
    Πυροπαθής 13/04/2009 23:28:37

    Γιατί διαμαρτύρεσθε βρε παιδιά.Να μην κάνει και ο Χατζηνικολάου μια χάρη στο κόμμα που ήταν ο μπαμπάκας του.Μια που τα έχουν θαλασσώσει και στην επικοινωνία, γιατί σ' όλα τα άλλα πάντα θάλασσα τα έκαναν, είπαν να βγάλουν αυτόν που έκανε το άσπρο μαύρο και το μαύρο άσπρο, μπας και τους ξελασπώσει. Μην ξεχνάτε ότι είναι αυτός που εφάρμοσε΄το " όταν δεν μπορώ να είμαι καλός κάνω τον αντίπαλό μου να φαίνεται χειρότερος από μένα" γι αυτό άλλωστε η ΝΔ όλα αυτά τα χρόνια μας λέι πόσο κακό είναι το ΠΑΣΟΚ. Όσο για τον Ν.Χ. αυτός δεν ήταν που έλεγε ότι δεν είναι ασυμβίβαστο να είναι δημοσιογράφος στο κανάλι του η Μάρα παρ' όλο που ο ΘΡ ήταν υπουργός Τύπου; Πάντως δείχνει μεγάλο πανικό της ΝΔ να βγάζει το συντονιστή των Βατοπεδινών να τη στηρίξει.Μας θύμισε όλους τους Βατοπεδινούς , τους Κουμπάρους , τις υποκλοπές, τους αμαρτήσαντες για τα παιδιά τους, τους φοροφυγάδες και όλα τα καλά παιδιά της ΝΔ

  23. Jimmy L avatar
    Jimmy L 13/04/2009 23:30:59

    @ 19 Hase.Αφου ειμαστε στο 2009 πες μου λοιπον
    1 Για τα ομολογα
    2 Για τις υποκλοπες
    3 Για τ αgolden boys και τις αμοιβες τους
    4 Για το βατοπεδι
    5 Για την ανευ προηγουμενου σπαταλη στο δημοσιο
    6 Για τις αναξιοκρατικες προσληψεις με τις περιβοητες συνεντευξεις.
    7 Για τα λαμογια που λυμαινοντε το κρατος
    Θελεις να αναφερω και αλλα?????

  24. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 13/04/2009 23:53:06

    δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλεύεται

  25. Κανένας avatar
    Κανένας 14/04/2009 00:06:07

    Σιγά που πληρώνει η (ακρο)δεξιά παράταξη μόνο το Ρουσόπουλο. Είναι πολλά τα λαμόγια στην παράταξη, ουκ έστιν αριθμός.

  26. Decay avatar
    Decay 14/04/2009 00:34:11

    @ 26 Jimmy L ,
    Αφου ειμαστε στο 2009 πες μου λοιπον
    1 Για τα ομολογα και τον πρώη διευθυντή του ΠΑΣΟΚ.
    (Αυτόν που σούταρε ο ΓΑΠ)
    2 Για τις υποκλοπες και τους Αμερικάνους.
    3 Για τα golden boys και τις αμοιβες τους.
    4 Για το βατοπεδι και τη συνεισφορά του ΠΑΣΟΚ.
    5 Για το παγκόσμιο ρεκόρ που κατέχει η χώρα στις προηγουμενου σπαταλες στο δημοσιο απο την εποχή του Σημίτη.
    6 Για τις αναξιοκρατικες προσληψεις με τους περιβοητους τενεκέδες με τυρί.
    7 Για τα πράσινα λαμογια που συνεχίζουν να λυμαινονται το κρατος ανεξαρτήτως κυβέρνησης.
    Θελεις να αναφερω και αλλα?????

  27. Decay avatar
    Decay 14/04/2009 00:35:51

    @ 26 Jimmy L ,

    Για το Τσουκάτο ρε μαμώτο...

  28. τιραμολα avatar
    τιραμολα 14/04/2009 00:38:05

    Decay μπορείς να αναφέρεις και μερικά άλλα?

  29. Θύμα avatar
    Θύμα 14/04/2009 08:04:51

    @32 τιραμολα ξέχασε τον Κόκκαλη.

  30. Aurora avatar
    Aurora 14/04/2009 08:59:49

    Ειναι το θρασος των κλεφτρονιων μεγαλο κι ασυδωτο
    η ο λαος τοσο χαζος να ανεχεται τα κατακαθια να βλεπει,
    που τους επιβαλει ο καθε συνεργατης προκλητικα στις οθονες;
    Η ειναι το συστημα τοσο βρωμερο κι εμεις ανελπιστα ελπιζουμε σε λυτρωση, που δε θα' ρθει Ποτε γιατι αυτοι δεν την εχουν καλεσει;;;