#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/03/2011 00:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο κ. Παπανδρέου πάει να μας βγάλει όλους τρελούς



Θα μας τρελάνει τελείως ο κ. Παπανδρέου. "Δεν συμμετείχα ποτέ στο ίδρυμα Καντάφι", τόνισε με κατηγορηματικό τρόπο απόψε στη Βουλή, απαντώντας στις αιτιάσεις της αντιπολίτευσης. Ο κ. Παπανδρέου ισχυρίστηκε επίσης πως ουδέποτε έδωσε την συγκατάθεσή του κι επιπλέον ανέφερε ότι είχαν βάλει το όνομά του στο site του Ιδρύματος δίχως ο ίδιος να συγκατανεύσει. Απευθυνόμενος δε προς την αντιπολίτευση είπε: «Θεωρείτε το site του Καντάφι περισσότερο αξιόπιστο από τα όσα εγώ διαβεβαιώνω;».

Ο κ. Παπανδρέου μας είπε δηλαδή ότι ο Καντάφι τον έβαλε στην ΜΚΟ  “The Brothers of the South Society” (αυτό είναι το ίδρυμα) χωρίς να τον ρωτήσει. Φυσικά κανείς δεν μπορεί να πάει στην Λιβύη για να ρωτήσει τον Καντάφι τι ακριβώς συνέβη.

Στις 3 Μαρτίου 2011 όμως ο υπουργός Εξωτερικών Δ.Δρούτσας δήλωνε ότι ο Γ.Παπανδρέου ήταν μέλος του Ιδρύματος αλλά παραιτήθηκε. Πως παραιτήθηκε από κάτι που δεν ήταν; Γιατί δεν επέπληξε δημοσίως τον κ. Καντάφι που τον έβαλε μόνος του;

Επειδή λοιπόν σε πείσμα διαφόρων εμείς βγάλαμε το θέμα πρώτοι επιμένουμε στα ερωτήματα που έχουμε ήδη θέσεις

- Γιατί  ο κ. Παπανδρέου συμμετείχε στο Διοικητικό Συμβούλιο του Ιδρύματος;

- Ποιο σκοπό εξυπηρετούσε η συμμετοχή του;

- Είχε κάποιες συγκεκριμένες αρμοδιότητες;

- Ποια ήταν η προσφορά του, με άλλα λόγια τι έκανε, όλο αυτό το διάστημα που συμμετείχε στο Δ.Σ.

Διαβάστε κι αυτά:

Μέλος ΜΚΟ του Καντάφι ο Γ. Παπανδρέου


Ο Πρωθυπουργός δεν μπορεί να σφυρίζει αδιάφορα για την ΜΚΟ του Καντάφι


Ερευνούν στην Αγγλία την ΜΚΟ του Καντάφι που συμμετείχε και ο Γιώργος !!!

Παπανδρέου – Καντάφι: για τις παλιές αγάπες μην μιλάς

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιωργης avatar
    Γιωργης 23/03/2011 00:44:02

    Γιατι δεν κανετε εσεις την αρχη,ωστε σταδιακα να παψουν ολοι να τον αποκαλουν "κυριο"?

    • nyfitsa avatar
      nyfitsa @ Γιωργης 23/03/2011 12:56:31

      ............POLY SOSTOOOOSSSS !!!!

  2. zio avatar
    zio 23/03/2011 00:48:26

    «Θεωρείτε το site του Καντάφι περισσότερο αξιόπιστο από τα όσα εγώ διαβεβαιώνω;»

    Του πέταξε το γάντι και ο "αντιπρόεδρος" τι απάντησε τότε? ότι δεν με ενδιαφέρει το χαρτί αυτό? ή ίσιωσε τη γραβάτα, φτιάχνοντας και τα μανικετόκουμπα, σαν τον Άρη?

    h**p://gicdf.org/index.php?option=com_content&view=article&id=403:resolutions-of-the-board-of-trustees-of-the-gaddafi-international-charity-and-development-foundation-annual-meeting-london-uk-14-15-december-2010&catid=3:thenews&Itemid=55

    HE George Papandreou, the Prime Minister of Greece, was occupied with official duties

    υγ στις 15/12 στο Λονδίνο ιδρύθηκε και η CC&C. βρε συ!

  3. Orestios avatar
    Orestios 23/03/2011 01:15:52

    Η Ψευτιά έχει εμποτίσει την ύπαρξη του.

  4. ΨΧ avatar
    ΨΧ 23/03/2011 02:54:48

    Κι ό,τι έκανε ο Κλίντον με την Μόνικα δεν ήταν σεξ...

  5. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 23/03/2011 07:25:37

    Ούτε το θάρρος δεν έχει να πεί, οτι ναι, ήταν και παραιτήθηκε. Τί πιό απλό; Αλλά σου λέει, σε λίγο Καντάφι δεν θα υπάρχει, ποιός τώρα θα ελέγξει, αν με ρώτησαν ή δεν με ρώτησαν; Χειρότερος και από μαθητής του δημοτικού που τον έπιασαν να σπάει με τη μπάλα το παράθυρο κι αυτός τα φορτώνει στον διπλανό του.

  6. spider7 avatar
    spider7 23/03/2011 08:11:08

    Lefta uparxoun...

  7. Ηλίας avatar
    Ηλίας 23/03/2011 08:34:15

    I did not have sexual relations with that woman, Miss Lewinsky. I never told anybody to lie, not a single time; never. These allegations are false. And I need to go back to work for the American people. Thank you.

  8. Rote Phane avatar
    Rote Phane 23/03/2011 08:49:26

    Kαι αντιπροεδρος Ντιντης, αντιπροεδρος τιποτα!!

  9. ANNITA avatar
    ANNITA 23/03/2011 08:50:22

    Καλημέρα παιδιά θα συμφωνήσω με τον ΨΧ δίκιο βουνό......... Κλίντον και Παπανδρέου είναι του ιδίου πολιτικού σκεπτικού, εκείνος για την Λιβύη και ο δικός μας για την ελλάδα.

  10. anonymous avatar
    anonymous 23/03/2011 08:52:05

    Και η φωτογραφία του με τον Καντάφι προιον μοντάζ είναι?
    Αλήθεια Μαργκαρετ Νικολάκης Αντρίκος που είναι ? Μήπως λέω μήπως.

    Μόλις τώρα είδα τον ΑΝΤ τον περιφερόμενο στα κανάλια τις τελευταίες ημέρες γνωστό Πασοκο Καθηγητή Μπέη που δεν ήξερε τίποτα για την ταμπακιέρα τόσο καιρό. Σε τι διαφέρουν αυτά που λέει με αυτά που λέει ο Παπακωνσταντίνου. Ανακάλυψε δήθεν ότι απο το 89 η χώρα δανείζεται για να πληρώσει μισθούς/συντάξεις (επί οικουμενικής βεβαίως-βεβαίως, αρα όλοι φταίνε, ακόμα και ο Συνασπισμός (και όχι φυσικά το ΚΚΕ κε Μπέη) αρα ακολουθήστε αυτά που λέει το Πασοκ. Υπάρχει καμμια απόδειξη γιαυτα που λέει? οχι απλα του είπανε. Αν έχει αποδείξεις να τα τις δώσει στην δημοσιότητα.
    Ο κος Μπέης είναι γνωστό στέλεχος των κυβερνήσεων του Πασοκ. Αν πραγματικά εντρέπεται γιαυτό δεν έχει παρά να επιστρέψει τα χρήματα που έχει πάρει μέχρι τώρα από τις επιπλέον αμοιβές του. Το να βάλει συλλήβδην κατά του πολιτικού κόσμου δεν τον τιμά βεβαίως, χώρια που λόγω του πνευματικού του διαμετρήματος κάνει και κακό στη Δημοκρατία, αφού όπως εξάλλου ο ίδιος είπε φέρει ευθύνη.

  11. Κρητικός avatar
    Κρητικός 23/03/2011 09:11:42

    Oι φαιδροι περιθωριακοι ,αντιεξουσιαστες , του παιδιου απο την Μινεσσοτα ,που μας κυβερνουν τρέμουν .
    Ο φόβος τους πλέον είναι πως, και ποιοι θα σταθούν, στις εξέδρες για την 25η Μαρτίου στις παρελάσεις.
    Περισότερο τους "καιει" αυτο παρα η σύνοδος των ευρωπαίων.Εκεί τα εδωσαν όλα ,οποτε κάτι θα πάρουν.Σε περίπτωση όμως που δεν γίνουν παρελάσεις επειδή ο κόσμος (η πλειοψηφεία του κόσμου) θα εκφράσει τα αληθινά του αισθήματα πλέον ,ΤΟΤΕ ΤΙ ΤΟΥΣ ΑΠΟΜΕΝΕΙ?

  12. Enzo avatar
    Enzo 23/03/2011 10:38:46

    βγαζει δεν βγαζει φθινοπωρο ο γιωργακης.για κατα εκει τον κοβω να φευγει.

  13. enianos avatar
    enianos 23/03/2011 11:38:35

    Φυσικά θα υπάρχει κάποια διάψευση δημοσιευμένη, την εποχή που τον κάνανε μέλος χωρίς να το γνωρίζει. Αν δεν το έκανε, να ψάξει και τους τραπεζικούς του λογαριασμούς, μήπως κατά λάθος κατέθεσαν και χρήματα! Το έπαθε και ο μαντέλης!

  14. jkr avatar
    jkr 23/03/2011 12:33:51

    Ρε παιδιά, τίποτε για το ζήτημα Καμμένου-Αβραμόπουλου;
    Η ομιλία του αντιπροέδρου της ΝΔ ταίριαζε σε ΣΥΓΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΠΑΣΟΚ-ΝΔ.

  15. nyfitsa avatar
    nyfitsa 23/03/2011 12:59:37

    Το’χουνε οι πολιτικοί, το΄χουνε οι άτιμοι – το ψέμα στο αίμα τους. !!!

  16. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/03/2011 13:10:17

    O Αβραμοπουλος που ειχε τα στοιχεια γιατι δεν τα κατεθεσε στη Βουλη???????
    και εκανε την παπια δινοντας την ευκαιρια στον κολοτουμπα να κανει αντιπολιτευση και τον Αλεξις να μας τη βγει????
    Απαιτω να μας απαντησει αμεσα !!! διαφορετικα θα γραψω εδω τις σκεψεις μου οι οποιος δε θ αρεσουν σε πολυ κοσμο !! ( δε το γλιτωνει αλλα θελω να τον ακουσω πριν κροξω )....

    ΠΠ

    • Kennan avatar
      Kennan @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/03/2011 13:28:20

      Η κίνησή του Καμμένου να δώσει τα χαρτιά στον Καρατζαφέρη σαφώς και απευθυνόταν στον Σαμαρά. Μιλάμε δηλαδή για σπάνιας ευφυϊας βουλευτή. Την ώρα που ο ΛΑΟΣ διαλύεται ο Καμμένος παίζει παιχνιδάκια με τον Καρατζαφέρη. Επειδή φοβάται οτι θα τον αδειάσει ο Σαμαράς στην Β΄ Αθηνών - και καλά θα κάνει μεταξύ μας. Η ρητορική του Καμμένου είναι για προσωπική χρήση. Ας μας πει για την περιουσία του μπαμπά του και μετά να μιλήσουμε για λαϊκισμό.
      Ευτυχώς που αυτή την φορά δεν μας είπε οτι και ο Καντάφι πέθανε, όπως ο Κάρλος.

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Kennan 23/03/2011 13:53:04

        Μου λες δλδ οτι δεν τα εδωσε του Αβραμοπουλου και ο δευτερος ως τροχονομος τα "εστειλε" σε Τσιπρα?? αυτο μου λες???
        Εαν εχεις δικιο.. υπαρχει θεμα ( πονηρο..! )
        Εαν εχω εγω υπαρχει μεγαλυτερο και ο Αβραμοπουλος πρεπει να φυγει!

        ο.ε.δ.

        ΠΠ

  17. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 23/03/2011 13:49:10

    Μια φορά ψεύτης για πάντα ψεύτης....

  18. Posidonas avatar
    Posidonas 23/03/2011 14:55:55

    Ο Αβραμόπουλος καλό θα κάνει να πάει να κάνει αίτηση προσχώρηση στο πασοκ. Ας αφησει τη σοβαροφάνεια και την δήθεν υπευθυνότητα στην άκρη και να μας πει γιατί δεν έλαβε υπ΄οψην αυτά που του έδωσε ο Καμένος για τον Γαπ και γιατί δεν τα είπε στη Βουλή και τον παρέπεμψε στον Τσιπρα.

  19. τ.γ.θ avatar
    τ.γ.θ 23/03/2011 15:03:44

    Όπως κι αν έχει ούτε κι εγώ ούτε και κανένας άλλος από όλους τους παραπάνω δεν γνωρίζει προσωπικά τον Καντάφι για να μπορεί να μιλήσει για την αξιοπιστία του
    .Ο κ. Παπαντρέου όμως τον γνώριζε, όπως άλλωστε και ο πατέρας του.
    Αν ήταν αναξιόπιστος δεν έπρεπε να τον κάνουν παρέα και να του ζητάν αναμνηστικά αυτόγραφα.
    Όταν λοιπόν πατέρας και υιός ως Πρωθυπουργοί κάνουν παρέα με κάποιον και συζητούν σοβαρά θέματα ,εμείς δεν μπορούμε παρά να πούμε ότι αυτός ο κάποιος είναι αξιόπιστος οπότε και με δεδομένο ότι και ο Γ.Α.Π. είναι αξιόπιστος ,μένει να ψάξουμε να δούμε ποιος '' αξιόπιστος'' είναι περισσότερο αξιόπιστος !!!!
    Αλλά κουράζομαι να λύνω προβλήματα και στο νου μου έρχεται το ''όμοιος στον όμοιο του και μόνον η κοπριά [ ανόμοια ] πάει στα λάχανα............

  20. giannis avatar
    giannis 23/03/2011 18:47:59

    Γιατί μήπως έχει πει και καμμία αλήθεια μέχρι σήμερα; απλά ο άνθρωπος
    νομίζει ότι είμαστε όλοι αλάκες και ίσως κάπου να έχει δίκιο διότι τι άλλο
    πρέπει να μας κάνει γιά να ξυπνήσουμε....

  21. ANNITA avatar
    ANNITA 24/03/2011 08:52:35

    Εκτός του γεγονόντος ότι ήδη μας έχει βγάλει ο ΓΑΠ όλους τρελλούς λαό, κόμματα κλπ, το πρόβλημα των βουλευτών και των στελεχών καλό θα ήταν να μην περιορίζεται σε ποια περιφέρεια θα τους αδειάσει ο Σαμαράς αν είναι ικανοό σε όποια κ αν τους αδειάσει θα φανεί η αξία τους. Τα προβλήματα είναι άλλα πιο μεγάλα από προσωπικές βλέψεις που έχει ο καθένας. Αν δουλέψουν όλοι τους για το κοινό συμφέρον του τόπου και του κόμματος τότε σίγουρα όπου κ αν είναι τοποθετημένοι θα έχουν κ προσωπική καταξίωση. Επειδή το σκεπτικό ορισμένων δεν είναι αυτό οδηγούνται στην αποτυχία από μόνοι τους. Αν δεν το καταλάβουν τότε δεν έχουμε πολλές πιθανότητες να κερδίσουμε.