#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/02/2011 23:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο κ. Παπανδρέου είπε τίποτα για τη Λιβύη;


Σύμφωνα με πληροφορίες από διεθνείς Οργανισμούς  οι νεκροί, από τις διαδηλώσεις εναντίον του Καντάφι, έφτασαν τους 200.

Ο κ. Παπανδρέου, που αρέσκεται να επιδίδεται σε διεθνείς επαφές, έκανε κάποια δήλωση καταδίκης των μεθόδων καταστολής του «φίλου Μουαμάρ Καντάφι»;

Εκτός και αν ότι κάνει ο Λίβυος ηγέτης, είναι καλώς καμωμένο!

Αλήθεια, ο Καντάφι, είναι και αυτός μέλος της Σοσιαλιστικής Διεθνούς;

Κ.Ρ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 20/02/2011 23:09:51

    Φήμες ότι ο Καντάφι απέδρασε από την Λιβύη.

  2. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 20/02/2011 23:10:53

    Παλιοκουτσομπόληδες..
    Φυσικά και δε θα πεί τίποτα, αφού πίσω από τις ταραχές και τους ξεσηκωμούς είναι ο ίδιος ο ΓΑΠ, αλλά με low profile.
    Σκοπός είναι να φοβηθούν οι τουρίστες και να έρθουν μαζί με τα σκυλιά, τα λεφτά και τα κρουαζιερόπλοια τους στην Ελλάδα. Εδώ είναι εγγυημένη η ηρεμία των ιθαγενών (εκτός Κερατέας). Έτσι λοιπόν, τονώνει τον τουρισμό και θα φέρει επενδύσεις..
    Σιγανό ποταμάκι...

  3. aris. A avatar
    aris. A 20/02/2011 23:16:25

    Νέος Μητσοτάκης μας προέκυψε.

    Οποιον χαιρετάει και όποιον συναντάει είδατε τι παθαίνει.

    Και η Μέρκελ από τότε που τον βλέπει πάει για τσάι από ότι φαίνεται πάει.

    Μεγάλος γκαντέμης ο άνθρωπος.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ aris. A 21/02/2011 00:16:04

      Είσαι απίστευτος!

    • ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
      ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ @ aris. A 21/02/2011 17:30:40

      Χρυσό πιάνει,σκατά γίνεται!!!

  4. Orestios avatar
    Orestios 20/02/2011 23:22:13

    Διάγγελμα Καντάφι σε λίγο.
    Όλα τα καθάρματα βράδυ κάνουν τις ανακοινώσεις.

  5. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 20/02/2011 23:23:52

    Σύμφωνα με μελέτες επιστημόνων σε διάστημα ενός χρόνου, κάθε τετραγωνικό χιλιόμετρο της ερήμου δέχεται ηλιακή ενέργεια ισοδύναμη με 1,5 εκατομμύρια βαρέλια πετρελαίου. Το γεγονός σημαίνει ότι εάν καλυφθεί το 1% των ερήμων σε παγκόσμιο επίπεδο με κάτοπτρα συγκέντρωσης της ηλιακής θερμότητας θα παράγουν όση ηλεκτρική ενέργεια χρησιμοποιεί ο πλανήτης συνολικά. Για το λόγο αυτό στις 13.7.2009 ανακοινώθηκε σε συνάντηση στο Μόναχο η δημιουργία της βιομηχανικής πρωτοβουλίας Desertec . Iδρυτικά μέλη της κοινοπραξίας είναι 12 εταιρείες κολοσσοί: ΑΒΒ, Abengoa Solar, Cevital, η Deutsche Bank, E. ON, η HSH Nordbank, MAN Solar Millennium, Munich Re, M + W Zander, RWE, η SCHOTT Solar, SIEMENS. Η ιδέα της ενέργειας από τον ήλιο υποστηρίζεται επίσης από γερμανικό aerospace centre (DLR) και το υπουργείο ενέργειας των ΗΠΑ.
    Σκοπός είναι να κατασκευαστούν μεγάλα ενεργειακά πάρκα στην Εγγύς και στη Μέση Ανατολή για την κάλυψη των ντόπιων αναγκών και την εξαγωγή ρεύματος στην Ευρώπη. Η εμπορική εκμετάλλευση του ρεύματος από την έρημο δεν αναμένεται να έχει προβλήματα μεταφοράς επειδή είναι δυνατή μέσω του υφιστάμενου δικτυού υψηλής τάσης εναλλασσόμενου ρεύματος (HVAC)
    H dw αναφέρει σε δημοσίευμά της ότι μια από τις πρώτες χώρες που θα συμμετάσχουν στην υλοποίηση του προγράμματος είναι το Μαρόκο. Υπολογίζεται ότι σε πέντε χρόνια θα παράγονται 500 megawatt και από αυτά το ένα τρίτο θα μένει στο Μαρόκο και τα υπόλοιπα δύο τρίτα θα εξάγονται στην Ευρώπη. Για το λόγο αυτό η Ευρώπη έχει κάθε λόγο να θέλει πολιτική σταθερότητα στην περιοχή. Τον Ιανουάριο, ο υπουργός Ενέργειας του Μαρόκου επισκέφθηκε το Βερολίνο και ο Γερμανός υπ. Οικονομίας Μπρούντερλε ήταν σαφής: «Η Δύση έχει κάθε συμφέρον να ανοίξουν αυτές οι χώρες, για ελευθερία, δημοκρατία και ανθρώπινα δικαιώματα.

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ o βουνίσιος 20/02/2011 23:31:56

      Ναι, μεγάλο σχέδιο, το έχουν προβάλει εδώ και κάτι μήνες. Η ειρωνία είναι ότι μερικές από τις ως άνω εταιρίε, με οικολογική συνείδηση σε αυτό το project, παίζουν πολύ με την πυρηνική ενέργεια σε άλλες χώρες..(π.χ. η EON). Αν αυτό είναι πράσινη συνείδηση, τότε και η δικιά τους ιδέα για ελευθερία και σταθερότητα στις σαχαρικές χώρες κάπου θα πάσχει..

  6. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 20/02/2011 23:45:42

    Αυτό είναι το κτήνος-πρότυπο του ανδρεϊκού πασοκ και αδερφοποιτός του Αντρέα.

    Πέρα από τα αστεία, αυτό το κτήνος, που ούτε καν ανθρωπόμορφο είναι, διέπραξε τις ασύλληπτης φρικαλεότητας σφαγές αυτές τις ημέρες. Ήταν διηνεκές σύμβολο και αναφορά του τριτοκοσμικού σοσιαλισμού του πασόκ, επιστήθιος φίλος του Αντρέα, και κολλητός του ΓΑΠ. Υπέθαλψε φρικαλέες τρομοκρατικές ενέργειες κατά αμάχων και όταν του κατεδάφισαν το παλάτι τα αμερικανικά βομβαρδιστικά χέστηκε πάνω του. Για να διατηρηθεί στην εξουσία και να εξακολουθήσει να θησαυρίζει η οικογενειακή του μαφία άρχισε να γλείφει εκεί που πρώτα έφτυνε και δολοφονούσε. Αλλά και εξακολουθούσε τους εκβιασμούς (βλέπε υπόθεση αποφυλάκισης του βομβιστή του Λόκερμπι). Ο καραγκιόζης περιφερόταν με ένα χαρέμι γκόμενες “ασφαλείας”, ένα κοράνι και μιά Ουκρανή μαιτρέσα. Ντροπή για τα Ευρωπαϊκά κράτη που δεχόταν τον διεστραμμένο δολοφόνο καραγκιόζη να κατασκηνώνει στις πρωτεύουσές τους και να κραδαίνει το Κοράνι.

    Χρωστάει μία απολογία το ελληνικό κόμμα της πράσινης μπααθικής και ισλαμικής σημαίας και εσχάτως του πάρτα όλα για να μείνω στην εξουσία. Ζούμε την διεστραμμένη παρακμή του αραβομεσογειακού σοσιαλισμού. Ξεπούλημα, ή αιματοχυσία, ή και τα δύο...

    • Orestios avatar
      Orestios @ Professor Moriarty 21/02/2011 00:00:08

      +1000

    • Έρεβος avatar
      Έρεβος @ Professor Moriarty 21/02/2011 00:02:37

      Πρόσθεσε κι από μένα άλλα 1000

  7. Orestios avatar
    Orestios 21/02/2011 00:18:16

    Πού κρύβεται το GAP???????????????
    Κρύβεται με το σύνδρομο του έχοντος διαπράξει έγκλημα?????????????????????

  8. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 21/02/2011 00:21:32

    Αλήθεια Τιραμόλα το παιντί Γιωργάκης έχει ακόμα το αυτόγραφο του Καντάφι; Να το χαίρεται μαζί με τους όσους τον ψήφισαν.

    Υ.Γ. Ακόμα στην σοσιαληστική διεθνή είναι και αυτός; Χορτάσαμε από σοσιαλισμό.

  9. Orestios avatar
    Orestios 21/02/2011 00:23:17

    Παραιτήθηκε ο Λίβυος πρέσβης στην Κίνα. Είπε ότι οι γιοί του Καντάφι διαφώνησαν και ο ένας σκότωσε τον άλλον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  10. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 21/02/2011 00:23:50

    Τιραμόλα ο Γιωργάκης έχει ακόμα το αυτόγραφο του Καντάφι; Είναι στο καστρί ή στο μέγαρο Μαξίμου;

    Υ.Γ. Ακόμα στην σοσιαληστική διεθνή είναι και αυτός; Χορτάσαμε από σοσιαλισμό.

  11. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 21/02/2011 00:23:57

    Τι μας λέει ο τσέχος ΥΠΕΞ; Οτι η ανατροπή του Καντάφι, θα ήταν ...καταστροφική;

    • Orestios avatar
      Orestios @ Κώστας Ροδινός 21/02/2011 00:30:21

      Σοσιαλιστής είναι αν δεν απατώμαι.

  12. Νικόλας avatar
    Νικόλας 21/02/2011 00:27:25

    Τι θα γινόταν αν στις χώρες της Βόρειας Αφρικής έπαιρναν την εξουσία όπως και σε αυτές του κόλπου φονταμεταλιστές Ισλαμιστές σε σχέση με εμάς εννοώ...απλή απορία!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Νικόλας 21/02/2011 00:30:01

      Η διάδοχη κατάσταση μάλλον είναι έτοιμη από καιρό!
      Αυτά τα πράγματα δεν γίνονται ξαφνικά....

  13. Orestios avatar
    Orestios 21/02/2011 00:29:51

    Η εταιρία BLACKWATER στηρίζει το καθεστώς Καντάφι.
    Δρα σε πόλεις της Λιβύης σκοτώνοντας αθώους πολίτες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  14. Orestios avatar
    Orestios 21/02/2011 00:31:30

    Ο Καντάφι πετάει προς Βενεζουέλα λέει στο ALJazeera

  15. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 21/02/2011 00:41:58

    Περίμενα ότι η εξέγερση στην Λιβύη θα ήταν όλα τα λεφτά. Αλλά τα κανταφικά κτήνη έχουν ξεπεράσει κάθε φαντασία. Όταν ανοίξει η σκηνή του τρόμου τότε οι Ευρωπαίοι σοσιαλιστές (και μη) θα παριστάνουν τους σοκαρισμένους. Αλήθεια, καμιά ελληνική ΜΚΟ από αυτές που εισπράττουν εκατομμύρια από το χρεοκοπημένο κράτος για να ασχολούνται με τις καταπατήσεις των δικαιωμάτων των λαθρομεταναστών, ή για να καταπολεμούν το aids στην Ναμίπμπια, ασχολήθηκε ποτέ με τον χασάπη της Λιβύης; (Πού είναι τα βίντεο με τον Αντρέα που έτρωγε με τα δάχτυλα ψητά κατσίκια στην σκηνή του Καντάφι;)

    • Orestios avatar
      Orestios @ Professor Moriarty 21/02/2011 00:44:21

      Καμία Προφέσορα.
      Οι Σοσιαλιστές της ΕΕ θα πέσουν από τα σύννεφα και θα συνεχίσουν αυτό που ξέρουν να κάνουν καλύτερα,
      Να τρώνε τα λεφτά των άλλων.

  16. loretta avatar
    loretta 21/02/2011 01:05:35

    ...ΓΑΠ ο πρωθοπουργοδιωχτης!!

  17. Xartografos avatar
    Xartografos 22/02/2011 06:22:27

    Όταν βρέθηκα 3ημερο στη Βεγγάζη η πλατεία (το έδαφος ρε παιδιά, οι πέτρες που πατούσαμε ...!) ήταν βαμένη πράσινη, τα πεζοδρόμια βαμένα πράσινα, ο καντάφι σε γιγάντια πορτραίτα στους πλαϊνούς τοίχους των πολυκατοικιών με πράσινη μπέρτα, τα πλακόστρωτα στις αμμουδιές ήταν βαμένα πράσινα. Greenland και Neverland μαζί, πως να μην αγαπήσει μετά ο GAP την πράσινη ανάπτυξη