01/05/2010 16:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο κ. Παπακωνσταντίνου θα ανακοινώσει τελικά τα μέτρα

Ο υπουργός Οικονομικών Γιώργος Παπακωνσταντίνου είναι αυτός ο οποίος θα
ανακοινώσει τα μέτρα αύριο μετά την γενική πολιτική τοποθέτηση του
πρωθυπουργού στο υπουργικό συμβούλιο το οποίο θα συνεδριάσει στις
10·00 για να εγκρίνει το οδυνηρό πακέτο.  Σε αυτή τη λύση κλίνει το Μέγαρο Μαξίμου για την αυριανή ´´ώρα μηδέν´´.

Η σκέψη να είναι ο Γιώργος Παπανδρέου αυτός ο οποίος θα ανακοινώσει τα
μέτρα απορρίφθηκε για ευνόητους λόγους.

Οι υπόλοιποι υπουργοί οι οποίοι κατηγορούν τον Παπακωνσταντίνου ότι δεν διαπραγματεύτηκε επαρκώς και έδωσε Γη και ύδωρ πίεζαν να είναι αυτός που θα κάνει τις
ανακοινώσεις και θα χρεωθεί και το επικοινωνιακό κόστος.

Ο υπουργός Οικονομικών θα μεταβεί στη συνέχεια στις Βρυξέλλες για την συνεδρίαση
του Eurogroup, στις 17·00, όπου θα εγκριθεί η ενεργοποίηση του μηχανισμού.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 01/05/2010 16:27:27

    Ο ΓΑΠ θα βάλει τη "φιλιπινέζα" να καθαρίσει?
    Φοβάται μήπως, ότι αν ανακοινώσει αυτός τα μέτρα, θα χαλάσει το ...ίματζ του?
    Μα πόσο ηλίθιοι μπορεί να είναι αυτοί οι άνθρωποι?!

  2. Orestios avatar
    Orestios 01/05/2010 17:12:17

    Μα το GAP δεν ενεργοποίησε τον μηχανισμό? Δική του είναι η ευθύνη.
    Αλλά είναι κιότης και κρύβεται πάλι. Συνήθειο των Παπανδρέου είναι να κρύβονται στα δύσκολα.

  3. lakis avatar
    lakis 01/05/2010 17:36:56

    Αλήτες, δοσίλογοι, προδότες...

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ lakis 01/05/2010 20:00:38

      ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ...

  4. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 01/05/2010 18:41:36

    Lakis, με μια λεξη παπαντρεισμος!

  5. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 01/05/2010 19:59:37

    Τα έμαθες τα νέα πατέρα;
    Τι να γράψω και τι να πω;
    Λυπάμαι...Ντρέπομαι εγώ για λογαριασμό τους. Επικοινωνιακά παιχνίδια ακόμα και την ύστατη ώρα. Δεν έχω λόγια. Θέλω να εκφραστώ και φοβάμαι ότι θα μου κοπούν τα σχόλια. Μερικές φορές ακόμα και η Ελληνική γλώσσα είναι φτωχή...

  6. Wolf avatar
    Wolf 01/05/2010 20:43:08

    Διαφωνω, γιατι να τα ανακοινωσει ο Παπακωνσταντίνου!!!
    Το σωστο είναι να τα ανακοινωσει καποιος απο την αγια οικογενεια ...Μητσοτάκη!!!

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Wolf 01/05/2010 20:47:30

      Μα γιατί; θα είναι το βράδυ στο Μεγάλο κανάλι να τα εξυμνεί κάποιος από την αγία οικογένεια...
      Οι εκπρόσωποι της οικογένεια το πρωί και η εξουσία το βράδυ...