#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/12/2009 18:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο κ. Μαρινάκης αγόρασε το «Καρφί»;

Δημοσιογραφικές πληροφορίες αναφέρουν ότι ο εφοπλιστής κ. Μαρινάκης, κουμπάρος της κ. Μπακογιάννη, απέκτησε τον έλεγχο της εβδομαδιαίας εφημερίδας «Καρφί» του Νίκου Κακαουνάκη.

Αν η πληροφορία επιβεβαιωθεί, σημαίνει ότι η κ . Μπακογιάννη προσφεύγει στις υπηρεσίες του βαθέως ΠΑΣΟΚ για να υπονομεύσει τον Σαμαρά και γενικώς να επιχειρήσει  αυτά που λέμε εδώ: http://www.antinews.gr/?p=26906

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 08/12/2009 18:59:14

    Η κυρια δεν ειναι ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ. Ποτε δεν υπηρξε. Η παραταξη και ο κοσμος δεν ηταν παρα τα μεσα που θα ικανοποιουσαν τις μωροφιλοδοξιες της. Τωρα που εχασε, δειχνει το πραγματικο προσωπο. Η κυρια ψυχικα ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ στην παράταξη!!Ας την χαίρονται όσοι την ψηφισαν.

    • Κεραυνός avatar
      Κεραυνός @ ΓΙΑΝΝΗΣ 08/12/2009 20:10:18

      Ρωτήστε τους παλιούς οπαδούς του ΠΑΣΟΚ γύρω απο το θέμα.
      Αλλά και τους σύγχρονους ... το αίμα νερό δέν γίνεται.

  2. kanis avatar
    kanis 08/12/2009 19:37:54

    Κατάντια για τον άνθρωπο που αποκάλυψε τον Μητσοτακισμό...!
    Αλλά κι οι βεντέτες, έχουν στις μέρες μας το αντίτιμό τους!

  3. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 08/12/2009 20:50:33

    Πυρ και μανία για τις τοποθετήσεις στο κομματικό μηχανισμό...
    "Ο Παπανδρέου έκανε υπουργό Άμυνας τον Βενιζέλο. Αυτός εδώ ούτε για τα μάτια του κόσμου δεν τοποθέτησε σε καίριες θέσεις ανθρώπους δικούς μου", φέρεται να είπε η Ντόρα μετά την ανακοίνωση των ονομάτων των νέων Γραμματέων της Ν.Δ.
    Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες η Ντόρα ετοιμάζει χτύπημα κατά Σαμαρά, χωρίς όμως να αποχωρίσει (κουτή είναι) από το κόμμα.
    "Αυτός νομίζει ότι εγώ θα εγκαταλείψω, αλλά...

    κάνει μεγάλο λάθος", είπε στους κολλητούς της ενώ είναι πυρ και μανία με τον Πάνο Παναγιωτόπουλο. Του στειλε μάλιστα μήνυμα πως οι"δυο τους θα τα πουν κατ' ιδίαν και πολύ σύντομα".
    Προφανώς το χτύπημα που προετοιμάζει κατά του νέου Προέδρου, φαίνεται θα γίνει στο συνέδριο...apo to blog nonews-news

    • kanis avatar
      kanis @ ΓΙΑΝΝΗΣ 08/12/2009 20:54:17

      Από πότε οι στρατιώτες αντιμιλούν στον Στρατηγό;

    • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
      ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ ΓΙΑΝΝΗΣ 08/12/2009 21:01:57

      Ακομα δεν μπορει να το πιιστεψει οτι το κομμα δεν ειναι δικο της.Ευκολο το εχεις.Ξερεις τι ειναι να περιμενεις 12 χρονια να σου ερθει και να σου παιρνουν την μπουκια απο το στομα;
      Να το εχεις στησει τελεια το πραγμα με τους Χατζηνικους σου με τους Καραβελες και να πεταγεται ο αλλος απο το πουθενα και να αρπαζει τη θεση;Στη βαραει ή σεν στη βαραει;

      • Blimblomblim avatar
        Blimblomblim @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 08/12/2009 21:22:29

        Και όχι μόνον αυτό. Να μην είναι Καραμανλής που σου έκανε όλα τα χατήρια και τούτος εδώ να μην σου κάνει κανένα!

        Αλλά από την άλλη, τι περίμενε; Ήθελε να βάλει ο Σαμαράς το Μεϊμαράκη να οργανώσει το συνέδριο; Τι ήθελε δηλαδή;

        Αρκετά με δαύτους. Όσο πιο πολύ το σκέφτομαι, τόσο πιο σωστή βρίσκω την ανάρτηση.

    • beniz avatar
      beniz @ ΓΙΑΝΝΗΣ 09/12/2009 00:04:17

      Μέχρι το συνέδριο δεν θα έχει 40% αλλά 20%.Ας τολμίσει και θα δει το θεοριτικό 20 να γίνεται 10!!!Αρκετά εχει κουραστεί για την Παράταξη.Ας ξεκουραστεί επιτέλους να ασχολιθεί και λίγο με τους γονείς της τα παιδιά της!!!

      • τακης avatar
        τακης @ beniz 09/12/2009 01:04:39

        δεν μπορούμε να μιλάμε για 40%, αν υπήρχε δεύτερος γύρος η ντόρα θα έπαιρνε 20% - 25%,τόσοι είναι οι οπαδοί της.
        οι περισσότεροι που την είχαν ψηφίσει, πόνταραν σ΄αυτή,
        γιατί νομίζανε ότι θα εκλεγόταν, αλλά την πάτησαν.

        και δεν είναι και πολύ να κάνεις ένα κλικ από την ντόρα στον Αντώνη όταν βλέπεις ότι ο Αντώνης προηγείται με 10 ποσ.μονάδες.

  4. vardarskian avatar
    vardarskian 09/12/2009 00:10:28

    για όσους (λίγους) είχαν αρχίσει να την συμπαθούν μετά την ήττα της...
    Επιταχύνει την αποδόμησή της προσεταιριζόμενη τις συμβουλές και πρακτικές του πατέρα της. Τελικά ήταν τόσο κουτή όσο φαινόταν!

  5. Tasos avatar
    Tasos 09/12/2009 00:38:07

    Καταρχήν η ίδια κατά δήλωσή της ήταν ΚΚΕ, μαοϊκή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Ο άντρας της Π.Μπακογιάννης ήταν αριστερός δημοσιογράφος και υπονόμευε συστηματικά τον Αβέρωφ (είχε δημοσιεύσει δημοσκόπηση που η ΝΔ έπαιρνε ...13 %). Ο καϋμένος ο Αβέρωφ υποστήριξε τον Μητσοτάκη έναντι του Στεφανόπουλου βάζοντας την παράταξη στην δίνη που ακόμα βρίσκεται. Ο Σαμαράς πρέπει να κρατάει συνεχώς πάνω από την Χριστοφορούλα την ρομφαία.

  6. τακης avatar
    τακης 09/12/2009 01:11:51

    εγώ γελάω με την απογευματινή ,είδε τα ποσοστά των κυνηγών στις ευρωεκλογές και έβαλε και ένθετο περιοδικό μπας και τους τραβήξει
    με το μέρος το μητσοτακικό

  7. πρασινάλογα avatar
    πρασινάλογα 09/12/2009 12:15:51

    Η αυτοκράτειρα Θεοδώρα είναι πολιτικά νεκρή.
    Το τέλος!