#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/04/2011 23:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο κ. Κόκκαλης εξέφρασε επισήμως στον κ. Βενιζέλο τις απόψεις του για τους εξοπλισμούς



Αυτήν την είδηση την διαβάσαμε δέκα φορές για να την πιστέψουμε. Πρώτη φορά βλέπουμε το κρατικό πρακτορείο ειδήσεων να μεταδίδει ότι μεγαλοεπιχειρηματίας που ενδιαφέρεται για τους εξοπλισμούς επισκέφθηκε τον υπουργό Άμυνας και του εξέφρασε τις απόψεις του για τους ...εξοπλισμούς.

Ιδού λοιπόν τι μεταδίδει το ΑΠΕ –ΜΠΕ: « Ο υπουργός Εθνικής Άμυνας, Ευάγγελος Βενιζέλος,δέχθηκε σήμερα στο γραφείο του τον Σωκράτη Κόκκαλη μετά από αίτημα του τελευταίου. Όπως ανακοινώθηκε από το υπουργείο Εθνικής Άμυνας, αντικείμενο της συνάντησης ήταν θέματα σχετικά με την αμυντική βιομηχανία. Σύμφωνα με πληροφορίες ο κ. Κόκκαλης εξέθεσε τις απόψεις του γύρω από το νομοσχέδιο “Δημόσιες Συμβάσεις Έργων, Υπηρεσιών και Προμηθειώνστους τομείς Άμυνας και Ασφάλειας” που εναρμονίζει την ελληνική νομοθεσία με την κοινοτικήοδηγία 2009/81/ΕΚ-Ρύθμιση Θεμάτων Υπουργείου Εθνικής Άμυνας.Υπενθυμίζεται ότι το συγκεκριμένο νομοσχέδιο βρίσκεται στο στάδιο της διαβούλευσης με τους αρμόδιους φορείς και σύντομα πρόκειται να κατατεθεί στη Βουλή».

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 18/04/2011 23:42:06

    Όλα καλά!

    • loretta avatar
      loretta @ Orestios 18/04/2011 23:46:23

      ...ετσι ειναι...ο κοσμος θα πειναει αλλα στο πασοκ business as usual!!

      • Orestios avatar
        Orestios @ loretta 19/04/2011 00:15:11

        Αφού είναι όλα καλά λοιπόν, ας αλλάξουμε πλευρό.

  2. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 19/04/2011 00:00:18

    Κασέτα να γράψει ο Βενιζέλος γιατί ποτέ δεν ξέρεις που θα οδηγήσει η συζήτηση.

  3. anonymous avatar
    anonymous 19/04/2011 00:14:30

    Κάποτε πριν από χρόνια πληροφορήθηκα από γνωστό μου, κάτοικο των ΒΠ με τις ανάλογες διασυνδέσεις, ότι τις διαπραγματεύσεις για τις μίζες που θα πέσουν για την αγορά μιας παρτίδας F16 τις διεξήγαγε γνωστός επιχειρηματίας. Συνεπώς δε με εκπλήσσει η συγκεκριμένη είδηση.

  4. Orestios avatar
    Orestios 19/04/2011 00:16:09

    Και γιαί δεν μπήκε σο διαδίκτυο να πεί την γνώμη του δημόσια?
    Γιατί πίσω από κλειστές πόρτες????????

    • loretta avatar
      loretta @ Orestios 19/04/2011 00:28:56

      Ορεστιε..
      σσσσσσ ειναι φανερη μυστικη συναντηση!!!

      • Orestios avatar
        Orestios @ loretta 19/04/2011 00:40:35

        Μυστικά και ψέματα. Παλιά κλασική μέθοδος του ΠΑΣΟΚ

  5. parsifal avatar
    parsifal 19/04/2011 00:36:30

    O Kόκκαλης του είπε ξεκάθαρα οτι εάν δεν προχωρήσει (απίθανο)η προμήθεια των BMP-3HEL η ΙΝΤRACOM DEFENCE πάει για φούντο με οτι αυτό σημαίνει απο απολύσεις, αναταραχή κλπ. Επίσης πρότεινε μια διέξοδο, την επέκταση μιας συγκεκριμένης συμβάσεως με τον Στρατό, δεν μπορώ να πώ περισσότερα αλλά αυτή είναι χρήσιμη και θα δώσει μια ανάσα στην εταιρεία.
    Τώρα που θα βρεί λεφτά ο Β. αλλο θέμα...

  6. Ιαπετός avatar
    Ιαπετός 19/04/2011 00:59:19

    Αν κάτι μετέφερε ο Κόκκαλης στον Βενιζέλο, είναι οι εμπεριστατωτεμένες απόψεις των αμερικάνων. Ο αμερικάνος πρεσβευτής εκπροσωπεί την "επίσημη " αμερικανική κυβέρνηση και ορισμένα συμφέροντα κάποιων πολυεθνικών. Μιά παραἰνεση και συγκεκριμένες απαιτήσεις του αμερικάνου πρέσβη, δεν έχουν την ίδια βαρύτητα με την "φιλική" μεταφορά απαιτήσεων του κ. Κόκκαλη. Ο κ. Κόκκαλης μεταφέρει τίς απαιτήσεις τού "βαθέους " αμερικανικού κράτους. Είναι ο τοποτηρητής τους στην Ελλάδα.

  7. B.HILLS CAL USA avatar
    B.HILLS CAL USA 19/04/2011 04:26:18

    Όλο το Μνημόνιο πήγε στους Τραπεζίτες, που τρώνε και πίνουν εις υγεία των πολιτών! o Robespierre ΚΟΚΑΛΑΚΙΣ είναι εδώ κομμάτι από ολλες της πίτες Πράκτορας και Εισπράκτορας !!! (κωσκοτας ) νέας εκδόσεως
    Βουλή Μεγάλη Προστάτιδα Αμαρτωλών και Κλεφτών !!!!!
    Ο πολιτισμένος κόσμος μας
    δεν είναι τίποτα παραπάνω από
    μια μεγάλη παρέλαση μασκαράδων!!!!!!! GAP kai oi parea tou

  8. barman avatar
    barman 19/04/2011 04:36:36

    Τους είδανε και το βγάλανε, αλλιώς.......

  9. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 19/04/2011 07:13:15

    Χαζή προσπάθεια να εμφανιστεί στους μουδιασμένους οπαδούς του Πασοκ ο Βενιζέλος σαν προαλοιφόμενος γιά διάδοχος του μαστροχαλαστή, που κάνει δηλ. συναντήσεις με εξωθεσμικούς μεγαλοπαράγοντες, τους οποίους πάντοτε σεμνήνεται η κρατικοδίαιτη βάση του Πασοκ ως τους πραγματικούς αφεντάδες της.

  10. Αργοναύτης avatar
    Αργοναύτης 19/04/2011 08:17:01

    Ρε δώστε το ΥΠΕΘΑ στον Σωκράτη. Είναι βέβαιο πως το ανεβάσει όπως τον Θρύλο, και χωρίς μίζες.

  11. nik karas avatar
    nik karas 19/04/2011 09:13:05

    Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ. ΤΙ ΟΠΛΑ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΦΑΡΕΤΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ; ΤΙ;

  12. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 19/04/2011 09:37:39

    Φρουκατια στα στρατοπεδα!
    φρουτακια στα συνορα.. να παιζουν τα μεμετια και να μας αφησουν ησυχους.

    ΠΠ

  13. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 19/04/2011 12:47:01

    Ο λυκος κι αν εβαλε προβια παλι λυκος ειναι.
    Το παροιμιωδες ειναι ταμπελα και για τους δυο.

  14. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 19/04/2011 13:32:15

    Λυπαμαι την χωρα μου που δεν εχουμε θεσμους ,για να βαλουμε κανονες στην πολιτικη -επιχειρηματικη ζωη του τοπου. Η λειτουργια αυτου του κρατους θυμιζει ΒΥΖΑΝΤΙΟ στην παρακμη του πραγματικα λυπαμαι....