#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/01/2012 21:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο κ. Καψής φοβάται να βγει στην τηλεόραση με εκπρόσωπο της ΝΔ



Έντονη ήταν η αντίδραση της ΝΔ στην ακύρωση της παρουσίας του κοινοβουλευτικού εκπροσώπου της ΝΔ Κώστα Μαρκόπουλου στην εκπομπή της ΝΕΤ που παρουσιάζει η Έλλη Στάη.

Ο κ. Μαρκόπουλος είχε προσκληθεί στην εκπομπή μαζί με τον κυβερνητικό εκπρόσωπο Παντελή Καψή, είχε βγει όπως μας λένε και το σχετικό τρέϊλερ, αλλά ξαφνικά ειδοποιήθηκε ότι η παρουσία του ...ματαιώνεται.

Ο Εκπρόσωπος της Νέας Δημοκρατίας, Γιάννης Μιχελάκης, έκανε αμέσως την ακόλουθη δήλωση: «Ενώ είχε ζητηθεί παρουσία κοινοβουλευτικού εκπροσώπου της Νέας Δημοκρατίας σε σημερινή ενημερωτική εκπομπή της ΝΕΤ, την τελευταία στιγμή οι ανεύθυνοι “υπεύθυνοι” του κρατικού καναλιού, αποφάσισαν να τον “κόψουν”.

Πρόκειται για μια ακόμη απρέπεια, αυθαιρεσία και αντιδεοντολογική συμπεριφορά. Ο αρμόδιος Υπουργός κ. Καψής συμφωνεί με τις μεθοδεύσεις αυτές;».

Από την ΕΡΤ τα μασάνε τώρα και λένε ότι τους προέκυψαν πολλοί καλεσμένοι (πόσοι άραγε, γιατί δεν μας λένε;) και έτσι αποφάσισαν τάχα να "κόψουν" τους εκπροσώπους του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ.

Η αλήθεια όμως βοά: Ο κ. Καψής δεν αντέχει τον διάλογο. Του αρέσει ο μονόλογος όπως τότε που έγραφε στα ΝΕΑ, αλλά δεν υπήρχε κανείς να του απαντήσει.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Y. avatar
    Y. 23/01/2012 21:54:52

    Πρόεδρε, θα μας τρελλλλλλλάνεις...

    • madprof avatar
      madprof @ Y. 24/01/2012 11:19:49

      “Δημοκρατική” κυβέρνηση εσ/εξ-ωτερικής τροϊκανής κατοχής με απολυταρχικούς εκπροσώπους ντόπιους Γκοτζαμπάσηδες! Είναι να γελάς και να κλαις, με όσα γίνονται και όσα μέλλει να συμβούν με τους αχρείους που μπλέξαμε. Αυτοί ντιντίδες και Costa Ricca και εμείς πεινασμένοι στην George and Costa’ s Povera Grecia!

    • Y. avatar
      Y. @ Y. 24/01/2012 11:46:00

      ...και παραφράζοντας τον αστερίξ, “..είναι τρελλοί αυτοί οι Έλληνες”
      Αντώνη, αυτή τη τρέλλα θέλουμε να βγάλουμε.......

  2. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 23/01/2012 21:55:28

    Το ερώτημα δεν είναι ασφαλώς αν "Ο αρμόδιος Υπουργός κ. Καψής συμφωνεί με τις μεθοδεύσεις αυτές" αλλά αν ο αρμόδιος Υπουργός κ. Καψής βρίσκεται πίσω από τις μεθοδεύσεις αυτές. Χέσαιτο γαρ ει μαχαίσετο...

    • Y. avatar
      Y. @ Τιγράνης 23/01/2012 22:06:39

      Για τους αλεξιπτωτιστές του κλασσικού, κάνε και καμιά μετάφραση στα δύσκολα

      • Τιγράνης avatar
        Τιγράνης @ Y. 23/01/2012 22:28:57

        Το συγκεκριμένο δεν σηκώνει μετάφραση, τόσο το μαχαίσετο όσο και το χέσαιτο διατηρούν ανέπαφη την μαχητική και οζώδη σημασία τους αντίστοιχα. Για αριστοτελικές/-φανικές αναλύσεις και ερμηνείες όμως βλέπε απαραιτήτως το "Χέσαιτο ή μαχέσαιτο, άλλως σκωπτικός" του Ζουράρι (Αρμός, 2000)

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ Τιγράνης 23/01/2012 22:59:30

          χαχαχα! κύριε, κύριε, το κατάλαβα, να το πω;
          Ο κακομοίρης ο Καψής...ξαφνική γαστρεντερίτιδα κι αυτός...

          • Τιγράνης avatar
            Τιγράνης @ ΕΥΑ 23/01/2012 23:19:35

            Εύγε Εύα! Για ακόμα ένα τρίμηνο στο μάθημα της Πασοκικής Α(να)γωγής παίρνεις άριστα με τόνο!

    • Ραβινος avatar
      Ραβινος @ Τιγράνης 23/01/2012 22:08:02

      Και εαν ναι !Μαχαιραν εδωσες μαχαιραν θα λαβεις !

      • flou avatar
        flou @ Ραβινος 23/01/2012 23:13:47

        Ραβίνε: Μάχαιραν έδωσες; Χαρτοκόπτην θα λάβεις!!!

  3. Ταλάντη avatar
    Ταλάντη 23/01/2012 22:19:09

    ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ ΟΜΟΡΦΑ.

  4. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 23/01/2012 22:26:52

    Τι,άραγε,περίμενε η ΝΔ όταν συναινούσε σιωπηλά στον ορισμό του συγκεκριμένου ανθρώπου ως κυβερνητικού εκπροσώπου;Η ΝΔ να προσέχει.Η ανακοίνωσή της είναι άνευ σημασίας,κατά τη προσωπική μου γνώμη.Το να κατηγορήσω τον Καψή είναι το πιο εύκολο.Όμως,τη δουλειά του κάνει και γνωρίζουμε όλοι τι πρεσβεύει.Το ζήτημα είναι με τη ΝΔ,που τον ανέχεται εκεί πάνω.

  5. Κώστας Σταματάκης avatar
    Κώστας Σταματάκης 23/01/2012 23:01:57

    Τι περιμένεις από έναν άνθρωπο που έχει αρνηθεί τις ρίζες του; Ο πατέρας του έχει διακριθεί για τους αγώνες του για την ανάδειξη της θηριωδίας των Τούρκων στην Μικρασιατική καταστροφή (εκ Μικράς Ασίας καταγόμενος), ενώ ο προοδευτικός γιός Παντελής ήταν ο κύριος υποστηρικτής εκείνης της ανεκδιήγητης της Ρεπούσης της συγγραφέας του βιβλίου ΣΤ Δημοτικού, με τον «συνωστισμό» στη Σμύρνη.

  6. κων/νος avatar
    κων/νος 23/01/2012 23:39:32

    Κύριοι,
    αυτού του είδους οι άνθρωποι εξυπηρετούν πολλά χρόνια τώρα, το πιό σκοτεινό κομμάτι της πασοκικής - και όχι μόνο - βαθιάς νομενκλατούρας, την πιο αντεθνική, την πιό μαύρη πλευρά ενός καθεστώτος, υπεύθυνου για τα περισσότερα δεινά της πατρίδας μας, του έθνους μας, του λαού μας, των ανθρώπων μας.
    Δυστυχώς, ένα μεγάλο κομμάτι των ανώτερων στελεχών και πολλοί πρωτοκλασάτοι της Ν.Δ. συνέπλευσαν μαζί με την νομενκλατούρα αυτή, για να φάνε ,,,λίγο και αυτοί...
    Να τους ...χαιρόμαστε...
    Κ.Ρ.

  7. sitting duck avatar
    sitting duck 24/01/2012 00:17:14

    Toν Καψή ποιός τον δέχτηκε επικεφαλής των μέσων κρατικής προπαγάνδας με τον βαρύγδουπο τίτλο του "υπουργού επικρατείας"; Εγώ; Α, ρε ύπνοι που πέφτουν στη Συγγρού...

  8. Κώστας ΜΠ avatar
    Κώστας ΜΠ 24/01/2012 00:24:48

    Πολύ αργά για δάκρυα...

  9. ΜΠ avatar
    ΜΠ 24/01/2012 01:36:34

    Άλλος είναι ο λόγος !!!
    Δεν έχει φωτογένεια !!!!!

  10. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 24/01/2012 03:30:19

    Βγηκε σημερα με τον ΧΙΟΝΗ και τα βρηκε "μπαστουνια"!!!Ωραια του τα εχωσε και ο πρωην "Σκαικος" και εσχατως συμμορφωμενος Συγγραφεας Τατσοπουλος...Ολοι-αργα η γρηγορα-, δεν θα ψελλιζουν απλα, αλλα θα λενε το απολυτως σαφες.Που παμε?Υπαρχει διεξοδος?Και αν ΟΧΙ,που θα επιστρεψουμε??"Τρεμουν" απαντες να πουν την λεξη ΔΡΑΧΜΗ.

  11. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 24/01/2012 08:59:31

    Kακως η ΝΔ διαμαρτυρεται, επρεπε να διαμαρτηρηθει κατα την τοποθετηση του κ. Καψη, τωρα θα υποστει τις συνεπειες! Δεν το εχει καταλαβει ακομα; Εχει πεσει στην παγιδα της συγκυβερνησης και μονο σε οτι συμφερει την Κυβερνηση Παπαδημου (βλεπε Κυβερνηση ΠΑΣΟΚ) καλειται να λαβει θεση και να ... συμφωνησει! Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις τη γραφουν κανονικα. ή κανω λαθος;

  12. Ν. Πετράκης avatar
    Ν. Πετράκης 24/01/2012 09:56:06

    Γιατί ανησυχείτε; Η παλιά διαφήμιση μεγάλου καταστήματος δεν έλεγε : διαλέγουμε πριν από σας για σας; Ε, να λοιπόν και σήμερα από την μήτρα του μεγάλου οργανισμού (διάβαζε δολ – φεκ) πήγασαν δύο ταλέντα, τα οποία διανεμήθηκαν, το μεν ένα ως εκπρόσωπος της συγκυβέρνησης, το δε έτερο ως σύμβουλος της επερχόμενης.

  13. thanasis avatar
    thanasis 25/01/2012 17:49:39

    ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΛΑΜΠΡΑΚΗ ΦΟΒΟΤΑΝ ΠΑΝΤΟΤΕ
    ΤΗΝ ΠΥΡΙΝΗ ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΛΗΣ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑΣ
    ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΑΡΑΜΑΡΤΟΥΝΤΑ ΜΕΛΗ
    ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ