#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/12/2010 22:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο κόσμος λέει όχι στην συναίνεση



ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/12/2010 22:10:54

    και ΝΑΙ στη Φωφη... στον ψυχιατρο ολοι!

    ΠΠ

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/12/2010 22:25:23

      Αυτό πάλι πώς προέκυψε?
      Η σε πλήρη αδράνεια Φώφη τρίτη σε προτιμήσεις?
      Από πού κι ως πού?
      Με τί έργο ρε παιδια???????????
      Τί έχει κάνει και δεν το μάθαμε ποτέ??????

      • Ηλίας avatar
        Ηλίας @ Orestios 08/12/2010 22:33:02

        Ρε ανίδεοι...είναι η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ.Του υπουργού που έμεινε στην ιστορία για.....εεεε.....ΗΤΑΝ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΚΑΠΝΙΖΕ ΠΟΛΥ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.
        Χώρα που της αξίζει ότι συμβαίνει σήμερα...

        • Orestios avatar
          Orestios @ Ηλίας 08/12/2010 22:43:03

          Γόνος άγονος.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/12/2010 22:41:22

      http://www.youtube.com/watch?v=QHFK1yKfiGo

      Αφιερωμενο !!

      ΠΠ

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/12/2010 23:08:55

        my only friend the end

  2. Papageorgiou Takis avatar
    Papageorgiou Takis 08/12/2010 22:15:09

    ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΟΧΙ ΣΤΗ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ

  3. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 08/12/2010 22:15:32

    Αυτά να τα βλέπουν οι ....Αβραμόπουλοι

    • Orestios avatar
      Orestios @ Κώστας Ροδινός 08/12/2010 22:26:11

      Σωστά Κώστα Ροδινέ.
      Κάποιοι έχουν μείνει πίσω. Πολύ πίσω

  4. man8os avatar
    man8os 08/12/2010 22:23:32

    Η ΝΔ παει καλα, να συνεχισει πιο δυναμικα.

  5. Orestios avatar
    Orestios 08/12/2010 22:27:58

    Λύνονται έτσι τα χέρια του Σαμαρά.
    Μπορεί να προχωρήσει σε πιο επιθετικές τακτικές.
    Προτάσεις μομφής, καταγγελίες.
    Είμαστε με τον Αντώνη και καθημερινά έρχονται και άλλοι στον αγώνα μας.

  6. azxc avatar
    azxc 08/12/2010 22:30:07

    Το σημαντικότερο εύρημα του μήνα για πολλούς λόγους

  7. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 08/12/2010 22:32:59

    και μαζί όσοι κάθονται και ακούν τον Καν να τους χλευάζει στη Βουλή.

  8. Petros avatar
    Petros 08/12/2010 22:37:36

    Παρατηρήστε ότι ναι στην συναίνεση λένε ουσιαστικά μόνο όσοι ψηφίζουν ΠΑΣΟΚ.
    Ούτε καν οι ψηφοφόροι ΛΑΟΣ , ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΥ ΛΑΘΟΥΣ
    και Κούβέλη.

    Επίσης στον δεύτερο πίνακα επειδή είδα το δελτίο του ΑΝΤΕΝΝΑ
    η ερώτηση ήταν :

    ''Είναι ρεαλιστική η πρόταση της ΝΔ για αλλο μίγμα οικονομικής πολιτικής?''

  9. Κλωνής avatar
    Κλωνής 08/12/2010 23:57:06

    Το βρήκα σε αριστερό site αλλά αξίζει:
    http://www.youtube.com/watch?v=ZBYG1KM4-qk

  10. Petros avatar
    Petros 09/12/2010 00:06:59

    Οι πολίτες οι ''οπλοφορουντες οι οποιοι μονιμως θα επαγρυπνουν,
    θα ελεγχουν και θα αποτρέπουν'' τι θα συμβεί αν τους έρθει κάπως και έμφανιστεί και σε αυτούς
    ''η ανθρωπινη προδοτική φύση ( που) πάντα καιροφυλακτεί?

    • Ηνιοχος avatar
      Ηνιοχος @ Petros 09/12/2010 01:50:05

      Πεντε με εξι εκατομμυρια οπλοφορουντες πολιτες ητοι
      αντρες-γυναικες ηλικιας 18-45/50 ετων να αποφασισουν
      ομαδικα να στραφουν εναντιον ποιανου του εαυτου τους?

      Προφανως να εννοεις καποιοι εξ'αυτων ποσοι θες να
      ειναι αυτοι 100 ?, 1000?, 10000?, 100000?,

      ολο το ΔΙΑΦΑΝΟ καθεστως και διαδικασιες που
      περιεγραψα περασαν απαρατηρητες?

      να δεχτουμε προς χαριν του επιχειρηματος οτι ολες οι
      διαδικασιες της συμμετοχικης δημοκρατιας πανε για
      υπνο και ξυπνανε μονο απο την "ομαδα" που θα τους
      ανακοινωσει οτι αποφασισαν καταλυση του πολιτευματος
      και στο ακουσμα αυτο 5-6 εκατομμυρια ενοπλοι θα πουν
      ενταξει θα κανουμε οτι μας πειτε? η αυτη η ομαδα θα
      εχει σωας τας φρενας?

      Το σχεδον ακατορθωτο Πετρο ειναι να φθασεις εκει,
      οταν φθασεις μεσω παιδειας/αρετης/πατριωτισμου/
      δικαιοσυνης/καθηκοντος τοτε θα βρεις τροπο να
      διατηρηθεις, θα εξακολουθει ομως να παραμενει ανεφικτο
      κυριως για τους εξης λογους

      θελει αρετη και τολμη η ελευθερια

      ητοι αστα ολα στον Νταβατζη γιατι ειναι βαρια
      η καλογερικη και απολαμβανε την τρυφηλη ζωη
      καλυμμενος για τα παντα απο το αλλοθι της ευθυνης
      των αλλων

      προσπερασες ως μη υφισταμενο το πρωτο- πρωτο που
      παρουσιασα την διαπαιδαγωγηση ενεργων πολιτων
      απο μικρη ηλικια που αναλαμβανουν πολιτειακους
      ρολους (προσομειωσης)νομοθετη ,δικαστικου ,εκτελεστικου

      η οπλοφορια ερχεται ως συμπληρωμα ενος ηδη ολοκληρωμενου πολιτη ως αποτροπη δεν αντικαθιστα
      τον πολιτη τον επιβαλλει σε μια τυραννια που προτιμα
      παση θυσια να τον διατηρει ενιοτε καλοταισμενο και
      αλλοτε πεινασμενο οικοσιτο=σκλαβο
      φαντασου για ενα λεπτο ποια θα ηταν η Αθηνα, η Σπαρτη
      και οι αλλες πολεις στην αρχαιοτητα με πολιτες χωρις
      το οπλιτες σκελος - τα οπλα ειναι η επεκταση του
      πνευματος της ελευθεριας και οχι η ελευθερια αυτη
      καθ'αυτη-ειναι το μεσο για να σε ακουσει αυτος που αρνειται να σε ακουσει τυραννος εσωτερικος/εξωτερικος
      δεν ακουγεται γελοιο να ελεγαν οι Ελληνες αοπλοι στους
      Τουρκους φυγετε? στους Γερμανους θα σας κανουμε
      απο τα βουνα προφορικη αντισταση? η να πεις σε
      εναν ενοπλο εγκληματια που εισβαλλει στην κατοικια
      σου για διαπραξη απεχθων εγκληματων φυγε γιατι θα
      σε βλαψω και εγω με τα λογια μου

      αν αυτο ειναι η επιθυμια σου η διατηρηση και η
      χειροτερευση του υπαρχοντος καθεστωτος με γεια σου
      με χαρα σου, οπως το βλεπω εγω ευτυχισμενοι με το
      παρον καθεστως ειναι οι

      -Η Νεα Ταξη - Παγκοσμια Κυβερνηση
      -Η Ντοπια Τυραννοκρατια
      -Το Οργανωμενο Εγκλημα
      -Οι Σωματοφυλακες/βοηθοι/ψαλτες της Τυραννοκρατας
      -Οι συνειδητοι ραγιαδες
      -Οι Αφασιακοι
      -Οι δεν ειδα, δεν ακουσα, δεν καταλαβα, δεν με αφορα,
      δεν γινονται αυτα, ετσι τα βρηκαμε ετσι να μεινουν

  11. Κάποιος avatar
    Κάποιος 09/12/2010 00:21:55

    Αντί για ένοπλες περιπολίες επαγρυπνούντων πολιτών που μπορούν μακροπρόθεσμα να τους καταβάλλουν σωματικά με συνέπεια την μη αποτελεσματική εκπλήρωση των υπολοίπων υποχρεώσεων τους,
    εργασιακών,πολιτικών,συζυγικών κτλ, προτείνω την κατασκευή ορειχάλκινων ρομπότ που θα περιπολούν στα σύνορα και στο εσωτερικό και θα κατακαίουν τους εισβολείς και τους παραβάτες.Η τεχνογνωσία για την κατασκευή τους υπάρχει εδώ και χιλιάδες χρόνια και με την βοήθεια της σύγχρονης τεχνολογίας μπορούμε να τα εξελίξουμε ακόμα περισσότερο.

    • Ηνιοχος avatar
      Ηνιοχος @ Κάποιος 09/12/2010 02:05:33

      Πρωτα ηρθαν για την εθνικη αυτογνωσια
      ...εγω ημουν απων παρκαριζα την Μερσεντες στο Χρηματιστηριο

      Μετα ηρθαν για το κατ'ευφημισμο σχολειο....αλλα
      εγω εβοσκα στα πλουσια λιβαδια της κομματολατρειας

      Αργοτερα τοτε που προβιβαστηκα στην Ακαδημια της Αφασιας....απουσιαζα καθως το υπερτατο καθηκον με
      ειχε στρατολογησει ως υπασπιστη των ξενοδουλων
      αξιωματουχων

      Κατοπιν στρατευτηκα στο ανικητο στρατευμα των μονιμως
      προθυμων για οτιδηποτε αρκει να ειναι σωστο το τιμημα,
      .......και απουσιαζα καθως ημουν απορροφημενος στο να
      εξαφανισω συμφωνως με τας εντολας καθε "βλασφημον"
      συμπολιτην ο οποιος δεν μοιραζεται τας επικρατουσας
      αρχας και αξιας

      Οταν αφαιρουσαν την γλωσσα, την ιστορια, τον πολιτισμο,
      την εθνικη μνημη, τους ηρωες, τις θυσιες, τους αγωνες,
      τα ινδαλματα, τις ιδεες, τα ιδανικα, το οραμα,την αρετη,
      το δικαιο, την ισονομια, την ισοπολιτεια,την αξιοκρατια,
      την ανθρωπια, την αλληλεγγυη, το πεπρωμενο......

      επλεα σε πελαγη......κερδων, μισθων,επιδοματων, μπονους
      μετοχων, μερισματων, εσοδων, προσοδων, ολων ανεξοδων μιζας , την μιζαααααααα!!!!! εικονισματος κορνιζα,
      καταπατουσα δαση και ακρογιαλιες, μπετο και μπουρμπουλη ολα να γενουν,εκλεβα απο των νεκρων την μνημη και δεν μου εφθανε....εγδερνα και οποιον αδυναμο
      ζωντανο στα χερια μου τυχαινε να πεσει....

      δεν μου αρκουσαν ομως ολα αυτα......και απο την πολλη
      μετανοια για να εξιλεωθω λεω ρε φιλε Ταγιπ τι διαλλα
      οικογενεια ειμαστε? πεινας? φαε ενα πιατο θρακη
      δεν χορτασες? γκαρσον την μακεδονια στο αδελφι!!!!!
      εεε!!!που εισαι να μην ξαναρχεσαι φερ' του να πιει
      και μια καραφα αιγαιο!!!! αυτα για την ωρα

      ανασα δεν προλαβαινα να παρω στης ισλαμοναρκοπονιτσας τα αλωνια τι να πρωτοπρολαβω
      να στοιβαξω τα μιλλιουνιατων βαρβαρων κατακτητων....
      που εμπορευομαι με το κεφαλι την ταξιδιαρα σκονη
      μεγαλυτερη και απο των ανδεων τηνοροσειρα μητε
      να τακτοποιησω τις τετραχειλες στρατιες της
      αντικαταβαλομενης χαρας?

      φιλοτιμος χτιστης ολων αυτων υπηρξα και τωρα που ολα
      τα παλια ως αχρηστα τα γκρεμισα και τα σκαψα εκ βαθρων
      .......γιατι αψυχε εργολαβε και εσυ αρχιτεκτονα

      μου ζητατε να θαφτω κατω απ'τα παλια ερειπια!!!
      καταραμενος και εσεις και ο θεος σας που το νεο
      οικοδομημα θελετε να ορθωστε με δανεια χερια βαρβαρων
      που αναθεμα την ωρα που επετρεψα την ιερη γη να
      αφησω να μολυνουν

  12. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 09/12/2010 01:53:07

    Το δύσκολο είναι να πείσεις, αλλάζοντας πραγματικά, το εύκολο ,
    να κυβερνήσεις μοιραία απελπισμένους.

    • περήφανος δεξιός avatar
      περήφανος δεξιός @ καθρέφτης 09/12/2010 02:49:02

      Toν δύσκολο διάλεξε ο Σαμαράς για αυτό αργεί σχετικά η αποδόμηση του θασοκ..