#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/06/2011 20:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο κόσμος δεν φοβήθηκε



Πλατεία Συντάγματος τώρα...





 

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Demetrio_ avatar
    Demetrio_ 30/06/2011 21:20:09

    Μπράβο σε όσους κατέβηκαν μετά τα όσα τράβηξαν 2 μέρες! Βέβαια, για να πω την αμαρτία μου, είναι λίγο αργά σήμερα :(

    • Δήμος avatar
      Δήμος @ Demetrio_ 30/06/2011 23:07:58

      Ποτέ δεν είναι αργά για πολιτικοποίηση, η Ιστορία δεν είναι στατική. Δεν ξέρεις, τα δεδομένα μπορεί να έχουν αλλάξει σε ένα τετράμηνο.

    • Θωμάς avatar
      Θωμάς @ Demetrio_ 30/06/2011 23:10:53

      Ποτέ δεν είναι αργά!

  2. xenios avatar
    xenios 30/06/2011 21:43:48

    Γιατί να φοβηθούμε;

    Προασπίζουμε το μέλλον των παιδιών μας και εγώ των εγγονών μου. Η γενιά μου τα έκανε μπάχαλο. Είναι καιρός να θυμηθούμε τον Νοέμβριο του 73. Όχι το Πολυτεχνείο της Δαμανάκη και του Λαλιώτη, αλλά τον αγώνα ανθρώπων που ήθελαν να αναπνεύσουν ελεύθερα, στην διάρκεια της χούντας, χωρίς να εξαργυρώσουν με καρέκλες την συμμετοχή τους.

    Μέχρι προχθές ήμασταν αγανακτισμένοι, τώρα είμαστε οργισμένοι και αποφασισμένοι όσο ποτέ.

    Θα τους αναγκάσουμε να πηγαίνουν ακόμα και για τσίσια, με συνοδεία.

  3. maxitis avatar
    maxitis 30/06/2011 22:23:38

    Δυστυχώς τα καθεστώτα, πέφτουν μόνο με τη βία.

  4. A.M. avatar
    A.M. 30/06/2011 22:26:54

    Ευτυχώς!
    Γιατί δυστυχώς;
    Μετά απ τα όσα έχουν διαπράξει θα τους στρώσουμε οδόν εξόδου στρωμένη με ροδοπέταλα;;;

  5. xenios avatar
    xenios 30/06/2011 22:57:43

    «Παρέλαβα τον Οκτώβρη του 2009 μια αστυνομία πλήρως διαλυμένη ... σας παραπέμπω στο παρακράτος που υπήρχε τότε μέσα στην Αστυνομία, όταν οι Χρυσαυγίτες και μια σειρά φασιστοειδών συμμετείχαν σε μια σειρά από ενέργειας και βοηθούσαν την Αστυνομία, και τους διώξαμε από κει και πέρα μαζί με τον σημερινό αρχηγό της Αστυνομίας τον έναν μετά τον άλλον».

    Τα παραπάνω ανέφερε ο υπουργός Ανάπτυξης Μιχάλης Χρυσοχοΐδης μιλώντας στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Mega.

    Σχόλιο :

    Αν η Νέα Δημοκρατία, δεν σκληρύνει την στάση της, έναντι του ΠΑΣΟΚ, θα μας αλυσοδέσουν και θα πλημμυρίσουν την Αθήνα στο αίμα.

    Γενική και άνευ όρων αντίσταση στους δοσίλογους.

  6. Παναγιώτης avatar
    Παναγιώτης 30/06/2011 23:10:35

    Προς Demetrio_ είπε:
    Ποτέ δεν είναι αργά για τίποτα. Λες οι ''φίλοι'' μας οι Ευρω-πέη να ησύχασαν με την ψήφιση του Μεσοπρόθεσμου και να μη φοβούνται ότι οι Έλληνες θα στήσουν κρεμάλες για Τροίκανούς, ΔΝΤούδες και τα ντόπια ληστο-συνεταιράκια τους?Μάλλον το αντίθετο συμβαίνει. Η Αγανάκτηση των Ελλήνων τους τρομάζει διότι ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ. Και τρέμουν στην ιδέα ότι θα δώσουν το παράδειγμα του εξεγερμένου γαλατικού χωριού και στις πολιτισμένες(?) χώρες τους.

  7. Demetrio_ avatar
    Demetrio_ 01/07/2011 02:00:06

    Εννοώ πως πλέον το Μεσοπρόθεσμο ψηφίστηκε. Μένει να δούμε ποιες διατάξεις θα εφαρμοστούν. Αλλά εμένα η απορία μου είναι: και που ξέρουμε εμείς ότι αύριο κιόλας δεν θα ξεκινήσει το ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ και δεν θα μάθουμε απλά ποτέ τίποτα γιατί τα καθεστωτικά ΜΜΕ δεν θα αναφέρουν απλά ΤΙΠΟΤΑ σχετικό;

  8. Demetrio_ avatar
    Demetrio_ 01/07/2011 02:01:19

    μακάρι!

  9. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 01/07/2011 09:00:30

    ἜΤΣΙ! Δὲν μποροῦσα νὰ κατεβῶ χθὲς καὶ τό'χα ἀγωνία πόσοι θά'ταν μετὰ τὸ χημικὸ μακελειό.

    ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΑΥΤΟ;;;