#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/05/2010 11:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο κυρ-Νίκος θέλει κι αυτός να μας σώσει

 

Πολύ διασκεδάζω που διάφοροι αριστερούληδες στυλοβάτες του συστήματος τόσα χρόνια τώρα βγαίνουν ένας – ένας από την λήθη και την λησμονιά  και θέλουν να μας σώσουν.

Μιλώντας σήμερα στον ΣΚΑΪ ο Νίκος Κωνσταντόπουλος δήλωσε ότι η χώρα χρειάζεται μία κυβέρνηση έκτακτης ανάγκης με μεσοπρόθεσμο σχέδιο εθνικής στρατηγικής για μία πενταετία. Παράλληλα, ζήτησε εθνικό διάλογο υπό τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας,  ενώ αναφερόμενος στα κόμματα είπε ότι ήρθε η ώρα να οδηγηθούν στην αυτοδιάλυσή τους και στην αναζήτηση νέων σχεδιασμών.

Για το τελευταίο πρέπει να τον πάρουμε σοβαρά υπόψη μας. Από την μακρόχρονη εμπειρία του στην Αριστερά γνωρίζει πολύ καλά τις πρακτικές διάλυσης.

Τέλος, εξέφρασε το φόβο ότι η καθοδική πορεία μπορεί να συνεχιστεί και μπορεί να ληφθούν πρόσθετα μέτρα αν αυτά που έχουν ήδη ληφθεί δεν αποδώσουν.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 03/05/2010 11:15:35

    με κατι τετοιους τυπους γινομαι τρελλος. δε θελουν τρελλους γυρω τους.. και καποιος πρεπει να τους το πει το μυστικο. να το βουλωσουν και να κολυμπησουν μαζι μας. Shut the Fuck up Niko.

    ΠΠ

  2. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 03/05/2010 11:31:31

    Σωτήρες, οι ιατροδικαστές κι οι νεκροθάφτες;

  3. Σαος avatar
    Σαος 03/05/2010 11:38:05

    «Παράλληλα, ζήτησε εθνικό διάλογο υπό τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας »

    Πως γίνεται από την μια να κατηγορούν για εθνικιστές όσους μιλούν πχ για τις μεθοδεύσεις των Τούρκων στο Αιγαίο, και από την άλλη να καλούν σε «εθνικό» διάλογο όταν είναι να κάνουν οικονομικό party πάνω στα πτώματα ιθαγενών νεοελλήνων;;; Γιατί μας πουλούν πατριωτισμό για την οικονομική κατάρρευση της χώρας (που έχουν δημιουργήσει οι ίδιοι) και για την «ανάγκη» (για να μοιράσουν την βοήθεια σε τράπεζες και «ημέτερους» μέχρι τελικής χρεοκοπίας) να μας επιβληθεί το ΔΝΤ ενώ προάγουν την μειοδοσία σε όλα τα πραγματικά εθνικά θέματα; Αυτός είναι ο νέος «πατριωτισμός» του ΓΑΠ και των ομοίων του, αυτός που γεμίζει το πορτοφόλι των γνωστών-αγνώστων λαμογίων ...

    • aengus avatar
      aengus @ Σαος 03/05/2010 11:39:59

      Έλα μου ντε!!!!! ;;;;;;

  4. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 03/05/2010 11:42:05

    "Παλιά του τέχνη, κόσκινο" η συμμετοχή σε ετερόκλητες κυβερνήσεις "σωτηρίας". Έτσι δεν είναι;

  5. nikos kriti avatar
    nikos kriti 03/05/2010 11:50:40

    ...μήπως αυτός ο..μάγκας συμμετείχε στην κυβέρνηση Ζολώτα ..(και έχει γλυκαθεί)που τα διέλυσε όλα και έβαλε το δευτερο λιθαράκι για να φτάσουμε ως εδώ!
    Φτάνει μεγαλοδικηγόρε αυτά να τα πείς αλλού, η χώρα έχει ανάγκη από νέους και αφθαρτους με συγκροτημένεη φιλοσοφία και ιδέες .
    Εσύ κε δεν είσαι ούτε νέος, ούτε αφθαρτος,ούτε έχεις συγκροτημένες ιδέες ούτε ούτε πλέον συγκροτημένη φιλοσοφία. Άει στο καλό Σωτήρα!!!

  6. effie B. avatar
    effie B. 03/05/2010 11:53:26

    Ποιος ασχολειται με τα ληγμενα!!!!!!!!

  7. Νίκος avatar
    Νίκος 03/05/2010 13:31:40

    Χαχαχαχα! το καλυτερο σχολιο της ημερας. Εφη, Μιλησες.

  8. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 03/05/2010 15:05:48

    Ὡστε ἐνδιαφέρεται ὁ κύριος Aristera,νά σωθῆ ἡ Πατρίδα;

  9. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 03/05/2010 17:46:38

    Μην τον μαλωνετε, βρε παιδια, δεν φταιει αυτος για τις αρλουμπες που λεει αλλα τα μαρκουτσια που βγηκαν παλι στη γυρα και ζητουν "αποψεις" απο καθε ξεπεσμενο - δεν βλεπετε πως τα μαρκουτσια την πεφτουν καθε τοσο στον Μητσοτακη για να πει τις "σοφιες" του αλλα κυριως τις κακιες και τα απωθημενα του?

  10. Μάρκος avatar
    Μάρκος 04/05/2010 15:26:13

    Μήπως αυτοπροτάθηκε και για πρωθυπουργός; Όπως τότε, που πήγαινε για Πρόεδρος της Δημοκρατίας, και μέχρι και 2ο θρησκευτικό γάμο έκανε, με τον Χριστόδουλο να τον παντρεύει κιόλας;;;