#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/03/2010 13:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο κυνηγός των αραβικών επενδύσεων



Πολύ γέλιο έχει πέσει στο ΠΑΣΟΚ με τις δηλώσεις του Νίκου Παπανδρέου στο Βήμα. (Ν. Παπανδρέου: Και τούμπες θα κάνω για την πατρίδα)

«Άντε μην ανοίξουμε το στόμα μας» λένε κάποιοι με τις εξάρσεις πατριωτισμού του συγγραφέα και αδελφού του πρωθυπουργού.

Ποιοι το λένε; Εκείνοι που γνωρίζουν από πρώτο χέρι γιατί πήγε στο Κατάρ...

Και διαβεβαιώνουν ότι σύντομα ο Γιώργος θα αρχίσει να απολογείται για τη δράση του Νίκου...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Εν Κρυπτώ avatar
    Εν Κρυπτώ 29/03/2010 14:02:47

    με 28.000 μάσες στα Αμπου Ντάμπια πολλοί θα έκαναν "κωλοτούμπες" για την πατρίδα..ακόμα και αυτοί που αισθάνονται "μεταμφιεσμένοι Ελληνες με αμερικανική καρδιά"..

    • Μαρία avatar
      Μαρία @ Εν Κρυπτώ 29/03/2010 14:40:09

      Συμφωνώ απόλυτα!

  2. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 29/03/2010 14:10:14

    ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ.
    ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ Η ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ Ο....ΤΡΑΧΑΝΑΣ.

  3. tzimy avatar
    tzimy 29/03/2010 14:28:00

    λέει αλήθεια.ας πει τώρα και το όνομα της πατρίδας του

  4. Orestios avatar
    Orestios 29/03/2010 15:00:15

    Χο! χο!
    Για την πατρίδα μου ανάρτησα. Η νέα Βούρτση.

    Δεν αντέχω από τα γέλια! Είναι τόσο σαχλοί.

    Ανερυθρίαστα πλέον χυδαιολογούν. Βρίσκουν και τα κάνουν όμως.

  5. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 29/03/2010 15:11:08

    Από το:

    "Είμαι ένας μεταμφιεσμένος Ελληνας με αμερικανική καρδιά" στο Νέμεσις

    "Θα κάνω τούμπες για την πατρίδα"

    Τώρα θα είμαι κακός αν ρωτήσω πια πατρίδα εννοεί;

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ «Κασσάνδρα» 29/03/2010 15:12:16

      Πάντως μην φωνάζετε ψέματα ενδεχομένως δεν μας είπε.

  6. popolaros avatar
    popolaros 29/03/2010 15:31:16

    Κάποιες φωνές λένε ότι αυτός είναι ο πραγματικός πρωθυπουργός μας.
    Αυτός έχει το μυαλό και κανονίζει την 'γραμμή πλεύσης'.
    Ο ΓΑΠ είναι για τις ανακοινώσεις.

  7. Δημήτρης Μαγκούτης. avatar
    Δημήτρης Μαγκούτης. 29/03/2010 15:41:37

    Τελικά, γιά την ταμπακέρα(επενδύσεις) υπάρχει κάποιο νέο ή σχόλιο; Γιατί αν η επίσκεψη είχε αποτέλεσμα (π.χ. Σκαραμαγκάς, Αστακός) νομίζω ότι το πρόβλημα (όνομα Παπανδρέου) του αρνητικού σχολιασμού, είναι ψυχολογικό και χρειάζεται τον αντίστοιχο ειδικό, όχι πολιτικό αναλυτή.
    Ερωτώ εγώ ο αφελής, οι σύζυγοι και κόρες των υπουργών ή ακόμα και πρωθυπουργών, του κόμματος της επανίδρυσης του κράτους, προσέφεραν περισσότερα ή ξόδευαν λιγότερο στα κενά αποτελέσματος ταξίδια τους;

    • Αρράκις الراقص avatar
      Αρράκις الراقص @ Δημήτρης Μαγκούτης. 29/03/2010 15:49:24

      Αναμένουμε τις πηγές σας γιά να μας αποδείξετε πως επί προηγούμενης κυβέρνησης, σύζυγοι, κόρες, συγγενείς υπουργών ή ακόμα και του πρωθυπουργού, πήγαν ταξιδάκι αναψυχής με κρατικό αεροσκάφος (υπό ποία θεσμική ιδιότητα άραγε;) και ξόδεψαν 28000 € γιά τριήμερο στο Αμπου Ντάμπι. Αναμένουμε

      • ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
        ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ @ Αρράκις الراقص 29/03/2010 16:01:48

        ...και δε μας λες εσύ που ξέρεις;

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ Δημήτρης Μαγκούτης. 29/03/2010 16:33:28

      Σοβαρά έ; ως τι πήγε εκεί ο Νικόλας μας; να διαπραγματευθεί ως αδερφός του πρωθυπουργού; Ούτε στο Τζιμπουτί δεν γίνονται τέτοια πράγματα.

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Δημήτρης Μαγκούτης. 29/03/2010 16:43:49

      Ποιές επενδύσεις, βρε φίλε; Ότι ο Nick συμφώνησε να πάρουμε το ελλατωματικό υποβρύχιο με ζημία για το ελληνικό δημόσιο άνω των 150 εκατομμυρίων ευρώ;
      Τελικά για την ταμπακιέρα δεν κάνετε εσείς κουβέντα.
      Και πήρατε το ελλατωματικό υποβρύχιο των Γερμανών, την στιγμή που η κυβέρνηση σας είχε κυρήξει ανένδοτο εναντίον των Γερμανών για τις πολεμικές αποζημιώσεις, υποτίθεται!!!
      Τέτοιο δούλεμα χρειάζεται μαγική μαεστρία...

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Δημήτρης Μαγκούτης. 29/03/2010 16:53:13

      Δες εδώ:

      http://www.antinews.gr/?p=36644

      για το "αποτέλεσμα" και το παρασκήνιο της επίσκεψης. Που είναι αποτέλεσμα και παρασκήνιο για πολύ ευρύτερα πράγματα. Είναι το κλειδί των πολιτικών εξελίξεων που προδιέγραψε το Βήμα της 29ης Ιουνίου 2007, όταν προειδοποιούσε τον Καραμανλή ότι το παιχνίδι είναι "πολύ μεγάλο" και "η χώρα μας μικρή"...

  8. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 29/03/2010 15:43:26

    Ὁ ἀντιπαθέστερος τῆς οἰκογενείας.

  9. anonymous avatar
    anonymous 29/03/2010 15:56:16

    Μετά την υποχώρηση της Ελβετίας και την ανάδειξή της ως μη ασφαλούς χώρας για το ξέπλυμα χρήματος η όλη δραστηριότητα έχει μεταφερθεί στον Περσικό κόλπο.

  10. Kalesanos avatar
    Kalesanos 29/03/2010 15:59:02

    Αυτο που δεν μας λεει ειναι ποια ειναι η πατριδα του διοτι οπως εγραψε το Νεμεσις στα περιβοητα mail της οικογενειας,δεν αισθανεται πολυ Ελληνας κατα δηλωση ,σε φιλο του.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Kalesanos 29/03/2010 16:59:32

      Ωραία και τι θες. Αδερφός του Πρωθυπουργού είναι κι επειδή είμαστε μπανανία ότι θέλει κάνει.
      Επί ΝΔ το όνομα του αδερφού του ΚΚ δεν το ήξερε κανείς, και το όνομα του αδερφού Βουλγαράκη επίσης δεν το ήξερε κανείς και μάλλον δεν τους ξέρουν ούτε και τώρα.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Kalesanos 29/03/2010 18:43:30

      ΠΑΣΟΚ Α.Ε.
      Μέτοχοι: Οικογένεια Παπανδρέου.
      Δ/νων σύμβουλος: ΓΑΠ
      Πρόεδρος Δ.Σ. : Νίκος
      Επίτιμο μέλος Δ.Σ. : Μαμά Μαργαρίτα.
      Υπάλληλοι: Ψηφοφόροι

  11. Πετρος avatar
    Πετρος 29/03/2010 17:15:29

    Νικολακη σιγα μη σκισεις τις καλτσες σου πεφτοντας ειναι επικινδυνο
    Ειδες τι επαθε ο αδελφος σου οταν μαθαινε ποδηλατο?????
    Αληθεια απο τοτε οδηγησε ξανα???????

  12. ataktos avatar
    ataktos 29/03/2010 17:21:39

    Την τελευταία δεκαετία (2000-2009) το ελληνικό δημόσιο πλήρωσε στους δανειστές του πάνω από 450 δις ευρώ σύμφωνα με τους Ισολογισμούς του Γενικού Λογιστηρίου του Κράτους. Σε εποχή που το δημόσιο δανειζόταν με τα επιτόκια της Γερμανίας. Παρ’ όλα αυτά το δημόσιο χρέος της χώρας όχι μόνο δεν συγκρατήθηκε, αλλά αυξήθηκε την ίδια δεκαετία κατά 155 δις ευρώ, φτάνοντας τα 298 δις ευρώ! Έχουμε φτάσει στο σημείο να πληρώνουμε το 35% του ΑΕΠ σε εξυπηρέτηση δανείων. Κι αυτή η επιβάρυνση αναγκαστικά θα επιδεινωθεί ραγδαία τα επόμενα χρόνια πρώτα-πρώτα λόγω των αυξημένων επιτοκίων. Η κατάσταση αυτή αποτελεί τον ορισμό της χρεωκοπίας.
    Αυτός είναι ο λόγος που δεν μπορεί να υπάρξει άλλη πολιτική, αν δεν αντιμετωπιστεί πρώτα απ’ όλα ο βρόγχος του δημόσιου δανεισμού και δεν ξεφύγει η χώρα από τη θανάσιμη λαβή των δανειστών της.
    Το πρώτο βήμα είναι να ανατραπεί το καθεστώς κηδεμονίας από την ΕΕ και το ΔΝΤ, που έχει σαν στόχο την κατάσχεση και δήμευση της χώρας προς όφελος των δανειστών της.

  13. Costas Ianos avatar
    Costas Ianos 29/03/2010 23:32:54

    Για το λιμάνι του Αστακό πρέπει ρωτήσετε μία Κάμπια και ένα Τσου κάτω

  14. Damon Hill avatar
    Damon Hill 29/03/2010 23:37:37

    Πότε ακριβως ψηφίσαμε αυτον τον κυριο ωστε να μας εκροσωπει ??