19/07/2012 17:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο κάθε υφυπουργός θέλει δικό του γραφείο τύπου;

Μαθαίνω ότι ο υφυπουργός Ανάπτυξης κ. Σκορδάς προσέλαβε στο Γραφείο Τύπου τον δημοσιογράφο Διαμαντή Σεϊτανίδη!

Είμαστε καλά;

Γιατί ο υφυπουργός χρειάζεται γραφείο τύπου;

Δεν έχει γραφείο τύπου το υπουργείο;

Ο κάθε υφυπουργός θέλει δικό του;

Να έρθουμε τώρα στον  συγκεκριμένος κ.Διαμαντή.

Όταν  έμεινε εκτός ψηφοδελτίου του Νομού Ηλείας,  δεν έκανε τίποτα άλλο παρά να καθυβρίζει το Σαμαρά.

Και έλεγε ότι θα επιστρέψει στη ΝΔ όταν …φύγει ο Σαμαράς!

Τσίπα δεν υπάρχει;

Α, ρε Σαμαρά, κάτι τύπους που έκανες υπουργούς.... Το 2009 νόμιζαν ότι η ΝΔ έχασε διά παντός και ότι θα έμεναν στην αντιπολίτευση για δεκαετίες και γι αυτό στριμώχτηκαν όλοι στα κομματικά γραφεία.

Και τώρα χρειάζονται και γραφεία τύπου...

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. νικος avatar
    νικος 19/07/2012 17:38:29

    συγγνωμη αλλα ο Σκορδας φταιει και ο κάθε Σκορδας ή αυτος που τον εκανε υπουργο κα ανεχετε να λειτουργει ετσι ? τελικα εκτος απο τους 40 υπυργους ποσους παρατρεχαμενους των υπουργων θα πληρώνουμε ? σε αυτο απαντηση θα δώσει κανενας ?

    • Εύα avatar
      Εύα @ νικος 19/07/2012 20:42:51

      ..και πόσα παίρνουν οι παρατρεχάμενοι..

  2. tasos1 avatar
    tasos1 19/07/2012 17:38:48

    Πέστα Αδέξιε Δεξιέ! Να τα ακούσουν κάποιοι!

  3. pikras57 avatar
    pikras57 19/07/2012 17:51:41

    οι Γενικοί Γραμματείς δεν θα έχουν γραφείο τύπου;;;;;;
    ...Γιατί;;;;;;

  4. theo1611 avatar
    theo1611 19/07/2012 18:29:37

    O συγκεκριμένος υφυπουργός καλύτερα να αρχίσει από τις άμεσες μνημονιακές δεσμεύσεις που έχει στον τομέα του και ας αφήσει τα γραφεία τύπου - καλύτερα να ενημερωθεί άμεσα για τις πεπονόφλουδες που του έχουν στήσει τα προηγούμενα δύο χρόνια και τις πιέσεις που του ασκούν για άμεση έκδοση ΠΔ βάσει των πεπονόφλουδων νόμων που έχουν ήδη ψηφιστεί.

    Ας ρωτήσει και τον αρμόδιο υπουργό, που γνωρίζει τα θέματα

  5. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 19/07/2012 18:50:07

    Σημεία των καιρών.
    Αντί να πάρει κάποιον συνεργάτη που θα τον βοηθήσει στη δουλειά του, προσέλαβε ένα δημοσιογράφο για να του φροντίζει την εικόνα

    • Aφροδίτη avatar
      Aφροδίτη @ Κώστας Ροδινός 19/07/2012 21:46:11

      Η φροντίδα της εικόνας τους , όταν κάποιοι είδαν τον ίσκιο τους ψηλότερο, είναι η υπ' αριθμόν πρώτη έννοια τους, ευθύς μόλις καθίσουν σε καρέκλα που δεν είχαν δει ούτε στον ύπνο τους. Μεγάλη υπόθεση η επικοινωνία!
      Τώρα πόσο καλή επικοινωνία μπορείς να πετύχεις με τον προσφάτως υβριστή της παράταξής σου και ειδικά του αρχηγού σου, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Πράγματι καλέ μου φίλε, είναι «σημεία των καιρών»!

  6. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 19/07/2012 18:54:07

    Τα ίδια Παντελάκη μου... Δεν είναι δα και τόσο δύσκολο να καταλάβει κανείς ποιοι δημοσιογράφοι θα βολευτούν σε πολιτικά γραφεία. Λίγη προεκλογική παρατηρητικότητα αρκεί. Από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα είναι φυσικά επακόλουθα. Το τραπέζι παραμένει το ίδιο, οι συνδαιτυμόνες οι ίδιοι, το μόνο που αλλάζει είναι ο τρόπος επικοινωνίας τους. Από τα χαμηλά στα ψηλά...

  7. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 19/07/2012 18:54:07

    Τα ίδια Παντελάκη μου... Δεν είναι δα και τόσο δύσκολο να καταλάβει κανείς ποιοι δημοσιογράφοι θα βολευτούν σε πολιτικά γραφεία. Λίγη προεκλογική παρατηρητικότητα αρκεί. Από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα είναι φυσικά επακόλουθα. Το τραπέζι παραμένει το ίδιο, οι συνδαιτυμόνες οι ίδιοι, το μόνο που αλλάζει είναι ο τρόπος επικοινωνίας τους. Από τα χαμηλά στα ψηλά...

  8. mezapos avatar
    mezapos 19/07/2012 19:11:02

    Γιατί στο Δημόσιας Τάξης τι έγινε. Εφαγαν έναν επαγγελματία δημοσιογράφο, προερχόμενο από το αστυνομικό ρεπορτάζ και έβαλαν έναν παιδί του κομματικού σωλήνα που είχε να ασχοληθεί χρόνια με τη δημοσιογραφία, και ζούσε στο ¨καταφύγιο" του κόμματος. Ωραία αξιοκρατία

  9. pg avatar
    pg 19/07/2012 19:25:00

    http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%82%20%CF%83%CE%B5%CF%8A%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%B4%CE%B7%CF%82&source=web&cd=9&ved=0CFcQFjAI&url=http%3A%2F%2Fwww.bloglines.gr%2Farticles%2F555654%2FDiamantis-Se%25CF%258Atanidis-Ola-exoun-ena-orio&ei=njIIUJ6iItDP4QTI2tm1BA&usg=AFQjCNFEyIEibCBF7YRn39P2XztzwyMT5g

  10. tnt avatar
    tnt 19/07/2012 19:44:28

    μου φαινεται μαλλον ζουν στο κοσμο τους...σαμαρα ξυπνα τους λιγο

  11. Ραβινος avatar
    Ραβινος 19/07/2012 20:12:48

    Κραταω επιφυλαξη για το θεμα να ειναι πρωτοβουλια του Θ Σκορδα !Δεν ειναι τετοιος τυπος ειναι σεμνος και ταπεινος οσο δεν παιρνει !Καποιος απο το κομμα του ζητησε να το κανει {εαν προχωρησει μεχρι το τελος που δεν νομιζω }.Πιστευω οτι δεν θα τον προσλαβει τον υποψηφιο κι'εδω ειμαστε θα το δειτε ! Προς γνωση και συμμορφωση για μην εκτιθεται αυτος για χατιρι αλλου {ετσι πιστευω }.Εαν κανω λαθος εχασα καθε εκτιμηση στο προσωπο του !

  12. Υψηλάντης avatar
    Υψηλάντης 19/07/2012 22:43:03

    Τελικά όσοι βρίζουν αισχρά τον Σαμαρά βολεύονται!!Πώς γίνεται αυτό απορίας άξιο!!

  13. Iωάννης34 avatar
    Iωάννης34 20/07/2012 01:24:04

    Πώς επιτρέπεις να σε εκθέτουν έτσι;
    Τι χρειάζονται όλοι αυτοί;Πως και πόσο πληρώνονται;
    Φαίνεται οτι δεν αρκεί ο τηλεφωνικός εξάψαλμος,άντε πιάστους απο το γιακά.