#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/01/2011 15:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο ιστορικός καφετζής της Χαριλάου Τρικούπη τα λέει έξω απο τα δόντια


Εγώ είμαι στην άλλη πλευρά από αυτούς που υποστηρίζουν τα μέτρα της τρόικας. Το ΠαΣοΚ είχε ξεκινήσει ως σοσιαλιστικό κόμμα και τώρα εφαρμόζει νεοφιλελεύθερες πολιτικές. Οπως πάμε θα έχουμε Κατοχή όπως στις χώρες της Ν. Αμερικής. Αυτά που λέει η κυβέρνηση δεν γίνονται πιστευτά. Ο κόσμος αγκομαχά, δεν τα βγάζει πέρα. Ολοι αυτοί στο ΠαΣοΚ και στη ΝΔ ήταν υπουργοί, τα γνώριζαν όλα και έχουν ευθύνες. Τι μας λένε τώρα πού πήγαν τα λεφτά! Δεν μπορεί ο Γιώργος Παπανδρέου να ελέγχει την κυβέρνηση και το κόμμα με 4-5 δικούς του που δεν είναι καν εκλεγμένοι. Περνούν νομοσχέδια εν μια νυκτί, σε ό,τι λένε διαψεύδονται καθημερινά και δεν δίνουν στον κόσμο ελπίδα για το μέλλον. Είμαι μέλος του ΠαΣοΚ αλλά δεν γνωρίζω ακόμη αν θα το ψηφίσω στις εκλογές. Είμαι υπό σκέψη. Δεν βλέπω ήλιο στον ορίζοντα, τουλάχιστον για το εγγύς μέλλον.
http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=32&artId=376890&dt=09/01/2011#ixzz1AXjgLedy

ΣΧΟΛΙΑ

  1. sawas avatar
    sawas 09/01/2011 15:17:05

    .....και εσυ τεκνον ΒΗΜΑ??????

  2. ierofantis avatar
    ierofantis 09/01/2011 15:34:05

    Και ο καφεντζής στο ρόλο του αμορτισέρ...;

    Τί γίνεται ρε παιδιά, τελειώνουν οι εφεδρείες;

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ ierofantis 09/01/2011 15:53:12

      Σωστός!!!!

  3. φωτεινη avatar
    φωτεινη 09/01/2011 15:53:04

    το βημα αλλαζει,μηπως χαραζει;

    • Σπύρος avatar
      Σπύρος @ φωτεινη 09/01/2011 17:36:49

      και αλλάζει, και βουλιάζει....

      • STATHIS avatar
        STATHIS @ Σπύρος 09/01/2011 17:42:43

        *Η "αλλαγή" ποιούς και που τους ... οδηγεί ????
        (άκου "δε γνωρίζει ακόμη τι θα ψηφίσει" ) .
        Κρατάνε άμυνα στο διηνεκές ,και όποιος το φάει .!!

        *Μιά άποψη.-

  4. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 09/01/2011 18:13:01

    ΚΑΙ ΣΥ ΒΡΟΥΤΕ!!!.

  5. th.pr avatar
    th.pr 09/01/2011 21:13:49

    Περαστικα σου καφετζη.
    Αληθεια τι ψηφισες το 2009 τον Οκτώβρη;;;;;;;

  6. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 09/01/2011 21:50:12

    Κάτι μου λέει ότι ο Καρχιμάκης ετοιμάζεται να δώσει το κυλικείο εργολαβία στον... Ρέλλο, γι' αυτό και ο Μαρίνος αντιδρά έτσι!

  7. JOHN avatar
    JOHN 09/01/2011 22:09:46

    Σκεψου καφετζη να μην εισουν και μελος του ΠΑΣΟΚ τη θα ελεγες και πως θα τα εβλαιπες!!!

  8. Tem avatar
    Tem 10/01/2011 10:03:32

    ξύπνησε και ο καφετζής αφού σίγουρα πρώτα ψήφισε υποψήφιο του πασοκ στις εκλογές του Νοεμβρίου

  9. allos avatar
    allos 10/01/2011 20:24:54

    Δηλαδή, επειδή είμαι μάλλον αφελής, ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ;;;
    Αφου τους ξεφτυλίζει στην αρχή, το σκέφτεται, λέει, ακόμη, αν...και μα....και ίσως...
    Αντε, επιτέλους, με τα βολεμένα κομματόσκυλα και τους ανεγκέφαλους οπαδούς, τοση πόρωση πια; Η ελληνική κομματοκρατία καταρρέει και γρήγορα θα διαπιστώσουν και αυτοί (οπως και πολλοι άλλοι που "πιστεψαν" σε Μεσσίες και στο ευκολο κέρδος και βλέπουν τώρα την περιουσία τους να εξανεμίζεται, την οικογένεια να διαλύεται, το φαντασμα της ανεργίας και το καταστροφικό μέλλον για τα παιδιά τους) ότι τη "μάσα πολλοί ηγάπησαν, τα λαμόγια ουδείς".