#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/12/2013 19:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο θίασος των πολιτικών σας εύχεται Χρόνια Πολλά



Εβδομάδα αφιερωμένη στο χιούμορ και την αποκάλυψη του πραγματικού προσώπου ορισμένων πολιτικών, είναι αυτή που περνάμε. Κάτι το πόθεν έσχες, κάτι τα λεφτά των επαναστατών Συριζαίων, κάτι ο Τσουκαλάς, κάτι ο μέγιστος Μιχάλης Λιάπης και η ζωή μας έγινε πιο χαρούμενη.



Τα δίκτυα πήραν φωτιά, τα αστεία και οι φωτογραφίες ελαφρύνουν τη βαριά ατμόσφαιρα της κρίσης και το χειλάκι του Έλληνα γελά και πάλι. Δείτε ορισμένες φωτογραφίες που άνετα παίρνουν το Όσκαρ του αυτοσαρκασμού που διακρίνει τον ελληνικό λαό, αλλά και της πίκρας για τους πολιτικούς που έχει.





ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 18/12/2013 20:11:15

    Να τον χαίρεται ο Κωστάκης ο βραχύς που τον έκανε και υπουργό,
    να μην απορεί κανείς γιατί η ΝΔ πήγε στο 18% και τώρα βέβαια με τον βενιζέλο πάμε για μονοψήφιο............ δαγκωτό. ΚΑΛΗΝΥΚΤΑ

  2. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 18/12/2013 22:39:43

    Μάϊκ !
    Λάθος πριόνι, με το άλλο, με το σιδεροπρίονο, πριονίζεται η εξάτμιση.
    Αυτό που έφερες, και ταλαιπωρείς τ' αυτιά μας, είναι που κόβεις καυσόξυλα, για το τζάκι...

  3. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 18/12/2013 22:43:49

    Το πιο σπάνιο είδος της οικογένειας των Χρυσοκανθάρων:
    Έλληνας golden boy και συνδικαλιστής που "πίνει με το μπουρί" αίμα Ολλανδών εργαζομένων και φορολογουμένων.

  4. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 18/12/2013 23:17:52

    Μπορεί η ισοπέδωση να εξυπηρετεί κάποιους.
    Το να έχει κάποιος/-α από επαγγελματική δραστηριότητα χρήματα δεν είναι πρόβλημα ούτε σκάνδαλο.
    Σε ελεύθερη οικονομία ζούμε. Το να είναι επιτυχημένος κάποιος επαγγελματικά κι ταυτόχρονα αριστερός ούτε αυτό είναι πρόβλημα ηθικής ή πολιτικό.
    Δηλ. πλούσιος και αριστερός θεωρείται αφύσικο ενώ πτωχός και δεξιός φυσικό;
    Μην τρελαθούμε!
    Οφείλουμε να έχουμε μεστή και με λογικό συνειρμό άποψη.

    Τι σχέση μπορεί να έχει η ενέργεια του Λιάπη με τις επιτυχείς επενδύσεις ανθρώπων του ΣΥΡΙΖΑ!
    Όμως, αν οι επενδύσεις αυτές έχουν σχέση με insider πληροφορίες, δηλ. κάνουν κατάχρηση της θέσης τους, τότε και βέβαια είναι αυτό κολάσιμο, και ηθικά και ποινικά.

    • komondoros avatar
      komondoros @ Μανιάτης 19/12/2013 01:03:11

      Το πρόβλημα είναι η υποκρισία των υποτιθέμενων αριστερών .
      Η διπλοπρoσωπία και ο καιροσκοπισμός.
      Δεν μπορεί να καταγγέλλει ο Σύριζα την
      σύμβαση των μεταλλείων χρυσού στην Χαλκιδική
      και βουλευτές του κόμματος να έίναι μετοχοι σε επενδυτικά funds της εταιρίας .
      Μιλάμε για απύθμενο εμπαιγμό και υποκρισία
      χιλίων πιθήκων ή μάλλον χιλίων.... καρατίων. .
      Κανείς δεν έχει αντίρρηση οι κύριοι του Σύριζα να είναι πλούσιοι ή αν θέλουν να είναι και μέσα στο σύστημα .
      Σε αυτό που έχουμε αντίρρηση είναι να μας παραμυθιάζουν
      ή να παρουσιάζονται ως αγωνιστές προλετάριοι
      κατά του κατεστημένου , των αγορών
      και των διεθνών κερδοσκόπων -τοκογλύφων .
      Συχνά ακούμε τον καταγγελτικό λόγο του κυρ. Τσίπρα
      κατά των διεθνών τοκογλύφων που απομυζούν
      την χώρα και τον λαό μας.
      Και τώρα μαθαίνουμε ότι μέλη του κόμματος είναι
      μέτοχοι σε τέτοιους κερδοσκοπικούς τοκογλυφικούς
      διεθνής οργανισμούς που ποντάρουν τα
      κέρδη τους στην χρεοκοπία
      στην ένδεια και στην εξαθλίωση φτωχών
      και αδύναμων κρατών όπως τώρα η χώρα μας.
      Τόση πια υποκρισία ?
      Τελικά ο μόνος πραγματικός αριστερός και πατριώτης που έχει μείνει ο Γλέζος . Ο μόνος αυθεντικός.
      Όλοι οι άλλοι μας δουλεύουν κανονικά.

    • tpe avatar
      tpe @ Μανιάτης 19/12/2013 06:12:19

      Πλάκα κάνεις; Βάλε κάτω τα νούμερα φίλε μου. Γιατί εγώ δεν ξέρω ΚΑΝΕΝΑ υπάλληλο που να μπορεί να αποταμιεύει 1000€ ΚΑΘΕ μήνα επί 35 συναπτά έτη.
      Αν από την άλλη πλευρά δεν ήταν απλός υπάλληλος, αλλά (πχ) ένα ακριβοπληρωμένο στέλεχος, πως στην ευχή συνδυάζεται η ιδεολογία του εργάτη με αυτή του μάνατζερ; Για πες μου κι εμένα του χαζού...
      Τελικά στην Ελλάδα το έλλειμμα παιδείας είναι γενικό.

  5. Βατάτζης avatar
    Βατάτζης 19/12/2013 01:09:27

    Ο Λιάπης ήταν καλός ή κακός Υπουργός Μεταφορών τελικά; ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ!

    • np_complete_problems avatar
      np_complete_problems @ Βατάτζης 19/12/2013 12:21:18

      από τα πιο πετυχημένα σχόλια που έχω ακούσει !!!
      Ελπίζω φυσικά να κάνεις πλάκα ...

  6. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 19/12/2013 02:08:43

    Αν γραψει βιβλιο για την Αρχαια Ελλαδα ο Λιαπης,οι θεοι του Ολυμπου θα ειναι 11.Θα απουσιαζει ο ΔΙΑΣ για ευνοητους λογους