#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/02/2011 10:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο …διασώστης!



Υποτίθεται ότι με την επιστροφή της κας Ελλης Στάη στην κρατική τηλεόραση, θα επέστρεφαν και οι …ειδήσεις!

Και επέστρεψαν οι ειδήσεις της ….δεκαετίας του 1980!

Με παρουσιάστρια την κυρία Στάη, η οποία αφού περιήλθε όλα τα ιδιωτικά κανάλια ειδήσεων, είπε και αυτή να κολλήσει τα τελευταία της ένσημα στην κρατική τηλεόραση. (όχι πως τα έχει και ανάγκη!)

Οπως κάνουν και άλλοι  μεγαλοσχήμονες π.χ. ο κ. Σεραφείμ Φυντανίδης.

Λές και στη χώρα αυτή δεν υπάρχουν νέοι άνθρωποι!

Προχθές η κα Στάη στο δελτίο της διέπραξε μια απρέπεια!

Για πρώτη φορά, σε κεντρικό δελτίο ειδήσεων της κρατικής  τηλεόρασης,  δεν μεταδόθηκε ούτε ένα δευτερόλεπτο από την ομιλία του αρχηγού της Ν.Δ. στην Κοινοβουλευτική του Ομάδα.

Και αν ακόμα της το ζήτησαν, δεν έπρεπε να το επιτρέψει η ίδια.

Από σεβασμό προς τη δημοσιογραφική δεοντολογία και την ιστορία της.

Αυτά, ούτε ο …αείμνηστος Μαρούδας δεν θα τα ενέκρινε!

Εν τω μεταξύ, επειδή τα ποσοστά τηλεθέασης της κας Στάη  βρίσκονται κάπου εκεί στην απαγορευτική ζώνη, ποιος βγήκε χθες να της παράσχει  υποστήριξη;

Ο …γνωστός «Κυρίαρχος των 8». Ο  κ. Νίκος Χατζηνικολάου!

Και μάλιστα σε μια μέρα που η Ν.Δ. και δικαίως βάλλει κατά της κρατικής τηλεόρασης για τον τρόπο που καλύπτει ειδησεογραφικά την αξιωματική αντιπολίτευση.

Ο κ. Χατζηνικολάου προσπάθησε σήμερα να ακυρώσει την κριτική της Ν.Δ. και να στηρίξει, με το κύρος του, τις παραπαίουσες ειδήσεις της κρατικής τηλεόρασης!

Να δημιουργήσει …επίφαση πολυφωνίας και αντικειμενικότητας!

Ετσι είναι, οι καλοί φίλοι, στα δύσκολα φαίνονται!

Άξιος!

Μόνο που ο κόσμος ξύπνησε!

Και αντιλαμβάνεται τα παιχνίδια που παίζονται!

Αδέξιος Δεξιός

Υ.Γ. Ακουσα ότι ο κ. Χατζηνικολάου ήταν ο πρώτος δημοσιογράφος που ξεναγήθηκε στα νέα γραφεία της Ν.Δ.  ; Αληθεύει;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. φωτεινη avatar
    φωτεινη 05/02/2011 10:51:21

    μα ακριβως απο σεβασμο στην δημοσιογραφικη δεοντολογια ΤΗΣ και στην ιστορια ΤΗΣ, το εκανε.(λαμβανοντας υποψην και την ανοικτη επιστολη της σεμινας διγενη).

  2. argyros christos avatar
    argyros christos 05/02/2011 11:13:31

    έλεος πια με τη Στάη, πως μπορούμε να διαμαρτυρηθούμε στην ΕΡΤ;
    Αμάν πια, όλοι τους και πιο πολύ η ίδια είναι ξεδιάντροποι!
    Δεν θα έχουμε κανάλι να δούμε ειδήσεις.
    αργυρός

    • ΝΑΥΤΗΣ avatar
      ΝΑΥΤΗΣ @ argyros christos 05/02/2011 11:52:20

      Καλά δεν κατάλαβες ότι αυτό είναι το σχέδιο ? Εναρμονισμένη ενημέρωση στην προπαγάνδα... Απλώς θα βλέπεις τις ειδήσεις που θέλει το σύστημα, 1984 !!!

  3. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 05/02/2011 11:52:48

    Το δελτίο της νετ χτες θύμιζε ανάλαφρη κοζερί σε μεταπασοκικά σαλόνια και απονομές τηλεοπτικών βραβείων σε τηλεπερσόνες.
    Αλληλοκολακείες πάμπλουτων κυριών και κυρίων, δηλητηριώδη χαμογελάκια, εν μέσω μπηχτών και σαντιγύ πολιτικής ανάλυσης.

    Η κα Μενεγάκη έλειπε μόνο για να παραλάβει το βραβείο της κορυφαίας τηλεοπτικής προσωπικότητας από τα χέρια των πλέoν έγκυρων και έμπειρων τηλε-αναλυτών και παρουσιαστών, indeed...

  4. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ 05/02/2011 12:27:53

    Αντώνη Σαμαρά πάτα γκάζι. Η απο-ΠΑΣΟΚοποίηση της Ελλάδας είναι ΑΜΕΣΗ ΑΝΑΓΚΗ και δεν μπορεί να περιμένει..

  5. panos avatar
    panos 05/02/2011 12:34:27

    δεξιέ αδέξιε
    ο Νικολάκης ο Χατζηνικλάου παιδί του ΑΒΕΡΩΦ νομίζω ηταν και από τά πρώτα στελέχη της ΜΑΚΙ αρχές του 80 .να τον χαίρονται αυτοί που τόν γλύφουν.

  6. S.T. avatar
    S.T. 05/02/2011 12:42:43

    Η Έλλη Στάη :
    Γεννήθηκε στις 24 Μαρτίου του 1954 στην Αθήνα και η καταγωγή της είναι από τη Λευκάδα.
    Το πατρικό της όνομα είναι Ελισάβετ Τσαρλαμπά.
    Είναι κόρη του βουλευτή της Ένωσης Κέντρου Μάρκου Τσαρλαμπά.

    Η Έλλη Στάη έχει κάνει τέσσερις γάμους.
    Ο πρώτος με τον δικηγόρο Νίκο Στάη (από τον οποίο κράτησε και το επίθετο της),
    ο δεύτερος ήταν με τον δημοσιογράφο Δημήτρη Κατσίμη (Στέλεχος της ΕΡΤ), με τον οποίο απέκτησε το γιο της Μάρκο.
    Το 1999 παντρεύτηκε με τον πρώην ευρωβουλευτή του ΠΑΣΟΚ και πρώην Διοικητή της Τράπεζας της Ελλάδος Στέλιο Παναγόπουλο.
    Από τον Ιούνιο του 2008 είναι παντρεμένη με τον εφοπλιστή Μιχάλη Γουλανδρή , γόνο της γνωστής οικογένειας.

    • giannis avatar
      giannis @ S.T. 05/02/2011 13:27:08

      Τέσσερις γάμοι, κάθε φορά ο γαμπρός πιο πλούσιος και πιο γέρος, άντε και καμιά αρπαχτή στην ΕΡΤ. Ωραία ζωή. Ήθελα να ξέρω τον γιο της δεν τον ντρέπεται καθόλου;

      • Βούρδουλας avatar
        Βούρδουλας @ giannis 05/02/2011 13:54:30

        "κάθε φορά ο γαμπρός πιο πλούσιος και πιο γέρος". ΧΑΧΑΧΑΧΑ, Εγραψες!!!

  7. Minnie avatar
    Minnie 05/02/2011 13:31:28

    Γιατι ασχολειστε?

  8. man8os avatar
    man8os 05/02/2011 13:46:20

    Για τα λεφτα τα κανει ολα...
    Κριμα

  9. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 05/02/2011 13:53:48

    ΤΑ ΑΛΟΓΑ ΑΜΑ ΓΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ. ΟΙ ΓΕΡΑΣΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΡΤ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ.

  10. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 05/02/2011 18:48:41

    H Στάη γέρασε, αλλά δεν της φαίνεται. Οι ειδήσεις της γέρασαν κι αυτές, αλλά τους φαίνεται. "Θυμίζουν άλλες εποχές", όπως συνηθίζεται να λέγεται.

  11. Takis avatar
    Takis 05/02/2011 18:59:35

    Δοκιμασα χτες να δω τις "ειδησεις της"..
    Φρικη! Αστραπιαιο ζαπινγκ.

    Πειτε της να εξαφανισθει..

  12. alfa2012 avatar
    alfa2012 05/02/2011 20:32:10

    καλησπερα σας, παρακολουθησα πριν απο λιγο στο mega τις ειδησεις πουαφορουσαν στηνεκτακτη συναντηση κορυφης τη

  13. alfa2012 avatar
    alfa2012 05/02/2011 20:37:49

    καλησπερα σας, παρακολουθησα πριν απο λιγο στο mega τις ειδησεις που αφορουσαν στην εκτακτη συναντηση κορυφης τη Ε.Ε. και μετα περασαν στις αντιδρασεις των κομματων της αντιπολιτευσης....ΚΚΕ, ΛΑΟΣ, ΣΥΡΙΖΑ, ΔΗΣΥ, ΑΡ.ΣΥ., ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ.......δεν ακουστηκε καμια θεση της Ν.Δ. , το ερωτημα ειναι: δεν υπηρξε δηλωση απο πλευρας Ν.Δ. ή υπαρχει γενικη απαξιωση απο πλευρας mega προς Ν.Δ. , Συμπερασμα ή υπαρχει "καληψη προς το ΠΑΣΟΚ απο μερους της Ν.Δ. ή το mega λειτουργει με κανονες του Dr. Γκεμπλες, το Ε.Ρ.Σ. τι κανει γιαυτο? ποια η αντιδραση της Ν.Δ. ?

  14. xbab avatar
    xbab 05/02/2011 21:51:12

    Ο Αδέξιος Δεξιός, πάντα εύστοχος και επίκαιρος στα άρθρα του.
    Τα λέει όλα για την κρατούσα κατάσταση στη συνδρομητική(παρά τη θέλησή μας) ΕΡΤ(ΝΕΤ και ΕΤ3).
    Δεν είναι μόνο η κυρία του κεντρικού δελτίου που μας μετέφερε στη δεκαετία του' 80.
    Άλλος είναι ο κύριος υπεύθυνος. Ο πολιτικός προϊστάμενος της ΕΡΤ. Αυτός που μένει πάντα στο απυρόβλητο. Ο ποιητής....
    Κατά τ' αλλα με ανησυχεί το Υστερόγραφο αδέξιε...