#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/08/2012 21:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο γίγαντας Σκανδαλίδης δεν θα ψηφίσει τα μέτρα!



Ποιό Curiosity  και αηδίες!

Η είδηση είναι ότι ο γίγαντας Σκανδαλίδης διαβεβαίωσε το πανελλήνιο πως δεν πρόκειται να ψηφίσει νέες περικοπές! Το ότι έχει....ξεχάσει πόσες περικοπές και μειώσεις ψήφισε από το 2010, δεν έχει σημασία!

Σκανδαλίδης είναι...αρέσκεται να ...σκανδαλίζει!

Μάλιστα αυτός ο ..τιτάνας της πολιτικής σκέψης, ποιητής και συγγραφέας και σιτιζόμενος από το δημόσιο κορβανά από την εποχή Δημαρχίας Μπέη, θέλει να αποχωρήσει το ΠΑΣΟΚ από την Κυβέρνηση και έχει προτείνει στον Βενιζέλο να τα...σπάσει με την τρόϊκα!!!

Τον βάρεσε φαίνεται η ζέστη και θέλει να πάρει τα βουνά για λίγη δροσιά!

Έχουμε γράψει πολλές φορές ό,τι ο λαϊκισμός είναι η δεύτερη φύση του ΠΑΣΟΚ! Ολα τα στελέχη του, ειδικά τα παλαιότερα, είναι αδύνατον να απαρνηθούν τον ευατό τους.

Ένας απ’ αυτούς είναι και ο Σκανδαλίδης!

Aς γρηγορούν εκεί στου Μαξίμου.

Είναι πιθανότερο να κατακτήσει  το Champions League ο ....Πλατανιάς, παρά να αρνηθεί το ΠΑΣΟΚ το ...λαϊκισμό!

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. τσαλες avatar
    τσαλες 06/08/2012 22:58:40

    Να συμφωνήσω στα περί λαικισμού και το ότι δεν αλλάζει με τίποτα.
    Στα λεγόμενα του όμως, που αναφέρει πως το πολιτικό προσωπικό θα πρέπει να φανεί έστω και τώρα συνεπείς στις υποσχέσεις που ηχούν ακόμη στα αυτιά μας διαφωνείς?
    Στο ότι πρέπει επιτέλους να βάλουμε έστω και από μόνοι μας ένα πάτο στο βαρέλι διαφωνείς?
    11,5 δις μέτρα Σεπτεμβρίου, θεωρείς ότι θα ναι τα τελευταία? ή το Γενάρη θα χουμε νέο κύκλο εκβιασμών? τι άλλαξε από την περίοδο γαπ? τι άλλαξε από την εποχή παπαδήμου?
    Δυστυχώς τίποτα... και δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλοί σαν το Σκανδαλίδη, γιατί αν υπήρχαν ειδικά στη ΝΔ τότε τα πράγματα σήμερα θα ταν διαφορετικά.
    Στο κάτω κάτω αν είναι να μας διώξουν, (κατά όπως φαίνεται), ας τα κάνουμε π@#τανα μόνοι μας. Το σίγουρο είναι ότι σε αυτό τα καταφέρνουμε καλά.

    • Αδέξιος Δεξιός avatar
      Αδέξιος Δεξιός @ τσαλες 06/08/2012 23:48:54

      Μήπως να δώσουμε και βραβείο στα άτομα που μας οδήγησαν εδώ;
      Οσον αφορά στη ΝΔ, ένα μήνα κυβέρνηση με δυο εταίρους-βαρίδια, θέλουμε και θαύματα;

      • τσαλες avatar
        τσαλες @ Αδέξιος Δεξιός 06/08/2012 23:52:18

        Μα περιμέναμε από άτομα που περί άλλων μας έλεγαν να κάνουν πραγματικά "άλλα"....
        Αλλά φευ...
        Επιβεβαιώνεται η ρήση ότι : όλα τα γαϊδούρια έχουν την ίδια φάτσα.

        • Αδέξιος Δεξιός avatar
          Αδέξιος Δεξιός @ τσαλες 06/08/2012 23:56:16

          σιγά ρε μεγάλε!
          Και περιμένεις να τα κάνουν όλα σ' ένα μήνα;

          • ano-kato avatar
            ano-kato @ Αδέξιος Δεξιός 07/08/2012 14:29:26

            Πάντως για το νέο πετσόκομα μισθών συντάξεων δεν χρειάστηκε ούτε ένας μήνας να αποφασιστούν.

      • ano-kato avatar
        ano-kato @ Αδέξιος Δεξιός 07/08/2012 14:32:46

        Πέρα από όλα αυτά όμως μην δίνετε σημασία σε τέτοιες δηλώσεις είναι απλά δηλώσεις.Ένα φλας μπακ στα τελευταία δύο χρόνια θα μας πείσει για την αξία τους και το αξιόπιστο του δηλούντα.

  2. Simon Bolivar avatar
    Simon Bolivar 06/08/2012 23:32:02

    Το κείμενο είναι ανεπίκαιρο . Τα ονόματα θα μπορούσαν να είναι τυχαία . Δηλαδή με τον ΓΑΠ τι προσέγγιση θα έκανε ο συγγραφέας;

  3. Πηνελόπη avatar
    Πηνελόπη 06/08/2012 23:38:31

    Ο λαικισμός είναι πολύ ήπια έκφραση ,δεν λες καλύτερα καρναβάλια ,ξέχνουν ότι αυτά τα μέτρα προβλέπονται από την δανειακή σύμβαση που με τόσες τυμπανοκρουσίες είχαν υπογράψει. Οι άνθρωποι έχουν καταλάβει ότι ο κόσμος τους σβήνει από τον πολιτικό χάρτη και λένε ότι ανοησία τους έρθει στο κεφάλι. Ας εφαρμόζαν το πρώτο μνημόνιο για να μην ακολουθήσει και δεύτερο και τρίτο.Φοβάμαι ότι έκει μέσα στο ΠΑΣΟΚ υπάρχουν και άλλοι που σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο είδωμεν.Ολοι αύτοι οι ανεπάγγελτοι τύποι για το μόνο που νοιάζονται είναι το πολιτικό τους μέλλον , για το λαό δεν δίνουν ούτε δεκάρα τσακιστή. Τα μέτρα είναι σκληρά, βάρβαρα (εγώ προσωπικά είμαι συνταξιούχος του ΙΚΑ και στην κυριολεξεία με έχουν πετσοκόψει ) αλλά ορισμένα είναι αναγκαία είναι δυνάτον να παίρνουν προνιακά επιδόματα άνθρωποι με είσοδήματα που σε ορισμένες των περιπτώσεων έχουν εισοδήματα που ξεπερνούν και τι 100.οοο χιλ ετησίως; Είναι δυνατόν φάρμακα πού στην Αγγλία κοστίζουν 3 λίρες στην Ελλάδα να ξεπερνούν τα 30 εύρω;Σε ποία χώρα υπάρχουν άνθρωποι πού έχουν πεθάνει και εξακολοθούν να συνταξιοδοτούνται; Τι τις θέλουν τις απόγραφές δεν μπορούν οι Δήμοι όταν εκδίδουν ληξιαρχική πράξη θανάτου να ενημερώνουν και τα ασφαλιστικά ταμεία.Ξεκοκαλήσαν τόσα ευρωπαικά πακέτα δεν μπορούσαν να οργανώσουν την δημόσια διοικήση και δυστυχώς τόσα άλλα....

  4. ν avatar
    ν 06/08/2012 23:40:08

    οταν αλλαζει ο χαμαιλεοντας χρωμα...καποια αλλαγη οσμιζεται στο εξωτερικο περιβαλλον του , αυτο το πονηρο ερπετο!

  5. LYKOYRGOS avatar
    LYKOYRGOS 06/08/2012 23:53:41

    ... ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΡΥΜΜΕΝΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ... ΣΤΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ... ΜΕΤΡΟΥΣΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ... Α ΡΕ ΠΛΑΚΩΜΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΗ ΣΑΝΙΔΑ...

  6. Iωάννης34 avatar
    Iωάννης34 06/08/2012 23:58:56

    Αδικα τρώτε τα ρούχα σας.Ολοι αυτοί θεωρούνται ακρως επιτυχημένοι στον ''κύκλο'' τους.Εδώ εβγαλαν πρωτο σε σταυρούς τον αδιάβαστο

  7. Δεξιόχειρας avatar
    Δεξιόχειρας 07/08/2012 00:46:45

    Ο Σκανδαλίδης δεν ήταν που τον Μάιο δεν συζητούσε καν πρωθυπουργία Σαμαρά; Τί περιμένετε; Ανήκει στην ομάδα που μας έφερε εδώ. Παραμένει μέσα για να δημιουργήσει πρόβλημα. Σαν άλλος Νικολόπουλος θα αποτελέσει άλλο ένα ανίσχυρο χαρτί.

  8. nestrom avatar
    nestrom 07/08/2012 00:53:00

    Δύο μπύρες στον πρόεδρο..κερνάει το κατάστημα.

  9. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 07/08/2012 14:47:06

    Γίγας στους γίγαντες, όπως ο Δημητρώφ στο γνωστόν λαïκόν άσμα !
    Μεταξύ Βουβουζέλου και Παπαντρέα !
    Βράχος γρανίτης στέκει ορθός !!!